Şimdi Ara

SİZ SORUN TP-LINK CEVAPLASIN (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.811
Cevap
98
Favori
292.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayrı odalarda iki masaüstü bilgisayarım var. Bunlardan biri internete bağlı iken diğeri internete bağlı değil ve olmaması gerekiyor. İkisi arasında dosya paylaşımı yapmak için nasıl bir cihaz almam gerekiyor ?
  • aslanvedat kullanıcısına yanıt
    Merhaba Vedat Bey;

Konu ile alakalı olarak bu durumu test ederek en kısa sürede sizlere bilgi verilecektir.

Saygılarımızla
  • Merhabalar...
    İşletmemiz için TL-WA7510N model Outdoor cihazları aldık.
    Şu an Lokasyonumuzda bulunan bir POE switch'e takıp Kablosuz İnternet vermek istiyoruz.
    Access Point ayarlarını yaptık, Cihazı Cep telefonlarında görüp bağlantı yapabiliyoruz, Fakat Bilgisayarlarda göremiyoruz.
    TL-WA7510N lardan sadece birini POE Switch'e bağlayıp 50-60 metrelik alana internet verebilmek için (Bilgisayar ve Cep telefonlarına)
    Ayarları nasıl yapılandırmalıyız..
    Acil ihtiyacımız var.!
    Ekran görüntülü olarak ayarları paylaşabilirseniz sevinirim.

TEŞEKKÜRLER
  • Merhaba,
    TD-W9970 V2(TR) modem için aldığımdan beri hiçbir güncelleme yayınlanmadı. Fakat TD-W9970 V2(EU) için çok daha güncel sürüm yayınlanmış. Aynı güncelleme niye TR donanım sürümü için yayınlanmıyor SİZ SORUN TP-LINK CEVAPLASIN. Bölge ayarlarını ve çevirisini yapıp yayınlamak çok zor olmasa gerek sonuçta aynı donanım. Cihazları farklı bölge kodlarıyla ayrıştırıp yazılım desteğini unutmak hiç yakışmıyor.

• +1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamun aleykum.

AC750 WiFi Range Extender
    Model No. RE200 v1.0

bu ürünü ethernet bağlantı ile ap olarak kullanabilir miyiz?
    sağolun.
  • demayc D kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız ;

Ürün ile ilgili yaşamış olduğunuz teknik problem ile ilgili olarak support.tr@tp-link.com mail adresimize ürünün model numarasını, seri numarasını ve yaşamış olduğunuz problemi açıklayıcı bir şekilde iletebilirseniz, hızlı bir şekilde yardımcı olabiliriz.

Saygılarımızla,
    TP-LINK Türkiye.
  • efe-cann E kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız ;

Cihaz yazılımlarına ve Donanımsal farklılıklara bağlı olarak güncelleme dosyaları yayımlanmaktadır. TR versiyon ile EU versiyon arasındaki farklarda TR versiyonunda herhangi bir düzenlemeye ihtiyaç bulunmadığından dolayı bir yazılım yayınlanmamıştır. Talebiniz ilgili birime iletilmiştir.

Saygılarımızla
  • ahmet kontuy kullanıcısına yanıt
    Merhabalar ;

RE200 v2 ve sonrası versiyonlarda AP özelliği bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü v1 sürümünde AP özelliği bulunmadığından kullanım sağlayamayacaksınız.

Saygılarımızla
  • zehir243771 Z kullanıcısına yanıt
    Merhabalar ;

Belirtilen testler cihazınızı Wireless Router modunda kullandığınız EWAN portu için yapılan testlerdir. Bu testler bu ürünü modem olarak kullandığınız Başarısız olarak çıkması normaldir.

Saygılarımızla
  • Merhaba,

CPE220 model cihazınızı satın aldım, cihazı AP modunda kullanmayı düşünüyorum. Modemim Huawei HG556a. Yaklaşık 50 adet istemci olacak, Mac filtrelemeyi cihaz üzerinden mi yoksa modem üzerinden mi yapsam faydalı olur. Çok hakim olduğum konular değil, yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HızırBey -- 13 Mart 2019; 16:40:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HızırBey

Merhaba,

CPE220 model cihazınızı satın aldım, cihazı AP modunda kullanmayı düşünüyorum. Modemim Huawei HG556a. Yaklaşık 50 adet istemci olacak, Mac filtrelemeyi cihaz üzerinden mi yoksa modem üzerinden mi yapsam faydalı olur. Çok hakim olduğum konular değil, yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Ek olarak, Modem ve CPE220'yi aynı IP bloğuna aldım. DHCP'yi modem üzerinden mi, yoksa AP üzerinden mi yapmam verimli olur. Çünkü her istemciye bir IP tanımlamak istiyorum, ek olarak mac filtreleme olacak.

*Cihaza mac adreslerini tanımlamıştım ve kaydetmiştim, elektrik kesintisi oldu, kayıtlar hatta cihaz şifresi dahil uçtu. Cihaza reset atılmış gibi fabrika ayarlarındaki kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabildim. Neden olmuş olabilir?
  • HızırBey kullanıcısına yanıt
    Merhabalar ;

İletişim bilgilerinizi PM yoluyla bizlere iletebilirseniz. Sizlere detaylı bilgilendirme sağlanacaktır.

Saygılarımızla
  • TP-Link Türkiye kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Gönderdim, teşekkür ederim.
  • HızırBey kullanıcısına yanıt
    senin huawei cihaz max 32 kullanıcı için zannedersem kablosuz bağlantı desteği veriyor. lan bağlantısında nasıl bir performans alırsın bir fikrim yok ama binding ayarı var ise 33 kullanıcı eklemeyi deneyebilirsin. bana sanki modemin dhcp' sini kapatman gerekecek gibi geliyor. cpe220' nin datasheet' in de ise kullanıcı sayısının artmasına istinaden toplam verime yöenlik bir tablo vermiş tp-link. bu tabloya göre ayarlarında eğer ki 802.11 CSMA Mode modunu seçersen toplam verim 25 kullanıcıya kadar vermiş %25' e düşüyor. ancak MAXtream TDMA Mode modunda kullanıcı sayısı değişse bile toplam verim sabit %95 gösterilmiş 25 kullanıcıya kadar. ben bu noktada şöyle düşünüyorum, cpe220 max 25 kullanıcı destekliyor olmalı. çünkü öyle güzel bir tabloda 25 değil de max kullanıcı sayısını gösterirlerdi. max client sayısı için herhangi bir rakam kullanmamaları kabul edilebilir değil. kablosuz hizmet vereceksen eğer sanki sürüneceksin gibi geliyor bana. Allah yardımcın olsun.

• TP-Link Türkiye kullanıcısına yanıt
    çok ilginç. hala raflarda olan böyle bir ürünün ap desteğinin olmaması kabul edilebilir mi siz sizce de? asus bile ne diyelim en az on sene öncesşne bir ürünü için iki farklı yazılımı varken, bu zamanda sadece menzil genişletici bir ürünün satılıyor olması ya da ap desteğinin verilmemesi bence o ürünün donanımsal değil yazılımsal sorunu, kısaca satış politikasıdır. halbuki ürün incelemelerine bakıldığında v1 versiyonu için bile ap desteği var görülüyor!. bence bu üyemiz gidip ürününü rahatlıkla iade edebilir. tavsiye de ederim değiştirmesini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TP-Link Türkiye

Merhabalar ;

İletişim bilgilerinizi PM yoluyla bizlere iletebilirseniz. Sizlere detaylı bilgilendirme sağlanacaktır.

Saygılarımızla
    Merhaba,

Sorunuma hızlı bir şekilde çözüm üreten Sn. Hakan Bey'e teşekkürler. Tp-Link'in birçok ürününü kullandım/kullanmaya devam ediyorum, switch, modem, router, ap, powerbank ve en son telefonlarını (Neffos) aldım hepsinden gayet memnun kaldım. Forumda bulunup hızlı bir şekilde dönüş sağlamaları bile bizim için çok büyük bir avantaj.

Tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

senin huawei cihaz max 32 kullanıcı için zannedersem kablosuz bağlantı desteği veriyor. lan bağlantısında nasıl bir performans alırsın bir fikrim yok ama binding ayarı var ise 33 kullanıcı eklemeyi deneyebilirsin. bana sanki modemin dhcp' sini kapatman gerekecek gibi geliyor. cpe220' nin datasheet' in de ise kullanıcı sayısının artmasına istinaden toplam verime yöenlik bir tablo vermiş tp-link. bu tabloya göre ayarlarında eğer ki 802.11 CSMA Mode modunu seçersen toplam verim 25 kullanıcıya kadar vermiş %25' e düşüyor. ancak MAXtream TDMA Mode modunda kullanıcı sayısı değişse bile toplam verim sabit %95 gösterilmiş 25 kullanıcıya kadar. ben bu noktada şöyle düşünüyorum, cpe220 max 25 kullanıcı destekliyor olmalı. çünkü öyle güzel bir tabloda 25 değil de max kullanıcı sayısını gösterirlerdi. max client sayısı için herhangi bir rakam kullanmamaları kabul edilebilir değil. kablosuz hizmet vereceksen eğer sanki sürüneceksin gibi geliyor bana. Allah yardımcın olsun.
    Merhaba,

Bütün istemcileri Cpe220'nin üzerinden çıkarmayı düşünüyorum, modeme tek bağlanacak cihaz Cpe220 olacak. Mevcut istemcilerle mac filtrelemeli (40-50 adet) denemeyi yakında yapacağım, olumsuz sonuç durumunda geleceğimiz mekan belli Yine talep olursa bir süre sonra olumlu/olumsuz sonuçları buradan yazarım.

• Merhaba. Tplink TD-W9970 v1 modemimi sitediki firmware ile güncelleyince arayüz İngilizce oldu. Sitede Türkçe firmware de göremedim. Yardımcı olur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TD-W9970(TR)_V1 için hala firmware bekliyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.