Şimdi Ara

Siz siz olun tuvalette ıkınmayın [4 ay sonra edit] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
10
Favori
30.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
284 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Geçmiş olsun. Bu hastalığa yakalanmak istemiyorsanız, ilk ve en önemli şart KABIZ olmayacaksınız. Sürekli kuru gıdalar, ekmek arası yada fast food tarzı gıdalar tüketmeyeceksiniz. Hemoroid'i acı biberli yada baharatlı yemekler yemek tetiklemez. İlk tetikleyen şey kabızlık ve peşi sıra gelen zorlanarak ıkınmadır.

2 kez çok ciddi şekilde bu hastalığı yaşayıp çok şükür "ameliyat olmadan, ilaç tedavisi ve yediklerime dikkat ederek" atlattım.

Hak dilinde Kadın için çocuk doğurmak ne kadar zorsa, Erkek için hemoroid o kadar sıkıntılı ve zordur derler. Yaşamayan bilemez. Bol sulu gıdalar ve su tüketmeyi ihmal etmeyin!

Atlattım derken? Hocam basur ameliyatsız tamamen geçmiyor diye biliyorum. Ağrı kanama olmuyor ama hemoroid orada duruyor diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brhmlpy -- 9 Ocak 2021; 23:13:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cengran kullanıcısına yanıt

Hocam ikisi nasil ayirt ediliyor

• Acılı baharatlı yağlı yemeklerden uzak dur. Yeme alışkanlığını değiştir. Yoğurt tüket bol bol. Yürüyüş ve spor yap.

• Kardeşim totoyı yırtcak gibide ıkınmazsın be
  • Çok geçmiş olsun, hemoroid için karabiberin çok zararlı olduğunu arkadaşlarımın anlatmalarından biliyorum.

• konuyu açan ve cevap yazan arkadaşlara geçmiş olsun.

malesef çoğunlukla kendimiz yol açmaktayız bu ve benzeri hastalıklara. ofis arkadaşlarımı sürekli uyarmama rağmen ısrarla her gün döner hamburger türevi şeyler yiyip duruyorlardı. hayatlarında ev yemeği salata çorba yoktu. meyveyi en son anneleri bebekken yedirmiş. su yerine gazoz ve kola, yemek sonrası bolca kahve ve çay. saatlerce bilgisayar başından kalkmama. sonuç, uyardığım tüm arkadaşlarda yıllar içinde bağırsak ve mide sorunları oluştu. aralarında 15 gün hastanede yatan bile var. dediklerimi geç de olsa uygulamaya başladılar ama ciddi sorunlar baş gösterdikten sonra malesef.

• Ameliyat tedavi olmak için şart değil. Etkili ilaç yöntemleri ile tedavi olunuyor. Hemoroid denilen şey, kalın bağırsağın son kısmında ki damarların genleşmesi sonucu içeride yada dışarıda meydana bir rahatsızlıktır. Bağırsağın o kısmını söküp atamayacağımıza göre :) , tüketilen gıdalar sebebiyle hemoroid yeniden kendisini tekrarlayabilir. Kalıcı bir şey değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Ameliyat tedavi olmak için şart değil. Etkili ilaç yöntemleri ile tedavi olunuyor. Hemoroid denilen şey, kalın bağırsağın son kısmında ki damarların genleşmesi sonucu içeride yada dışarıda meydana bir rahatsızlıktır. Bağırsağın o kısmını söküp atamayacağımıza göre :) , tüketilen gıdalar sebebiyle hemoroid yeniden kendisini tekrarlayabilir. Kalıcı bir şey değildir.

Hocam şunu diyorum, şimdi dediğiniz gibi rektum kasları şişip dışarı çıkıyor ve meme oluşturuyor ya. O ilaçla geçmez diye biliyorum ben hemoroidektomi ile kesip alıyorlar. Sadece küçülüyor sanıyordum ben ondan sordum.

• Bende 1 ay önce nuksetti.doktor anuse enjekte edilecek bir krem verdi ,kaşıntısı çok kötü.gece uykuda bile uyandırıyor.kabiz olmamaya dikkat edilmeli.diskinin kıvamı sert olmamalı.suan geçti .acı,baharatlı yiyecekler en büyük sebeplerinden biri.kati yiyecek herzaman yenmemeli.durum,burger,tost ,kola vs herdaim yenmemeli.bunlar bağırsak kanserine yol açar.basuru bir nebze anlatırsınız ama bağırsak kanseri ölümcül bir hastalık.gecmis olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocketraccoon

Kardeşim totoyı yırtcak gibide ıkınmazsın be

Hocam tek seferde o kadar ıkınamam ama ben hep böyle yapıyordum demek ki uzun süre zorlayınca birikmiş

• Bende çok ıkınıyorum, bazen ıkınmaya devam edince sanki yumurta çıkacak gibi hissediyorum.

Bi daha yapmiyim bari. Kabızlığın üstüne birde bağsur la uğraşamam.

Abi kabızlıkta öyle bisey ki sanki bağırsaklarıma ipnenin biri düğüm atmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brhmlpy

Hocam tek seferde o kadar ıkınamam ama ben hep böyle yapıyordum demek ki uzun süre zorlayınca birikmiş

Alıntıları Göster
    Hemso ,bir leğene sıcak su koy ve biraz otur ağrı ve kaşıntı varsa yumuşatır ve rahatlatır.doktora gittinmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: nazaman

Hemso ,bir leğene sıcak su koy ve biraz otur ağrı ve kaşıntı varsa yumuşatır ve rahatlatır.doktora gittinmi?

Alıntıları Göster

hocam gittim zaten pıhtıdan bu yana bayağı geçtiği için şimdi iyiyim ara sıra ağrı olunca dediğiniz gibi leğene oturuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: madro

Bende çok ıkınıyorum, bazen ıkınmaya devam edince sanki yumurta çıkacak gibi hissediyorum.

Hocam mercimek çorbası iyi geliyor haftada 2-3 gün falan akşamları için

• benimde nohut gidi büyümüştü ama ben soğuk havada fazla yürümekten oldu, doktora gittim hap krem falan bişeler yazdı sadece kremi kullandım 2 hafta dayandım sonra geçti

• oh be ne de guzel tuvalete cıkıyormusum. bu bıle nımetmıs. gecmıs olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: madro

Bende çok ıkınıyorum, bazen ıkınmaya devam edince sanki yumurta çıkacak gibi hissediyorum.

yerde yatın yüzükoyun, sol tarafınız düz olsun, bir kaç güne açılır, yarde yatın dememin sebebi sert ve düz oluşu, bağırsak falan ne varsa hizaya gelip çalışacak

• Keşke okumasaydım ya
  • Yemek yemek ayrı bir zahmettir, çiğne babam çiğne... Mıçmak da apayrı bir zahmettir.. Bu dünyada rahatlık yoktur, bunu böyle bilin ve kabullenin

• quote:

Orijinalden alıntı: kisma

Keşke okumasaydım ya
    Tuvalet yapmaya korkar oldum bu konudan sonra

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.