Şimdi Ara

Siz Olsanız Hangi Lastiği Alırdınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kış lastiği vakti gelip çatıyor. Aslında geçen sene olsa eylem planı çok netti ama Michelin ortalığı karıştırdı. Yeni araç aldım. Üzerinde Kumho marka lastikler var ancak benden önceki sahipleri kış lastiği kullanmamışlar. Elimde kış lastiği yok velhasıl.

Size sorularım olacak:

1. Kumholar 41.000 kilometreyi devirdi. Artık yeni yaz lastiği ister mi?

2. Kumhoların yanına bir Petlas kış lastiği mi alayım? Bu durumda yaklaşık 250 liradan 1000 lira masraf edeceğim. Kışın lastikler yakıtı arttıracak ve ses yapacaklar. Bir de Kumhoların değişim vakti geldiyse 1000 lirayı da 6 ay sonra bayılacağım.

3. Michelin CrossClimate 4 mevsimlik lastik mi almalıyım? Bunları alırsam 550*4=2200 lira harcayacağım. Lastik tak-çıkar derdim olmayacak. Sessiz ve tasarruflu olduğuna dair çok fazla yazı okudum.

4. Siz olsanız nasıl bir seçim yapardınız?

• Güncel yahu! Yalnızca polemik mi seviyor forum?
  • Merhaba günün sakin saatlerinde açtığınız için cevap gelmemiş olabilir. Brn bildiğim kadarıyla yardımcı olayım.

Nerede ikamet ediyorsunuz ve aracı aktif olarak günde kaç km kullanıyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pi10

Merhaba günün sakin saatlerinde açtığınız için cevap gelmemiş olabilir. Brn bildiğim kadarıyla yardımcı olayım.

Tekirdağ'da yaşıyorum. Yılda 10000 ila 12000 kilometre arası yol yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egelidost

quote:

Orijinalden alıntı: pi10

Merhaba günün sakin saatlerinde açtığınız için cevap gelmemiş olabilir. Brn bildiğim kadarıyla yardımcı olayım.

Tekirdağ'da yaşıyorum. Yılda 10000 ila 12000 kilometre arası yol yapıyorum.

Ne kadar yağış aldığını bilmiyorum kıyaslamanız için kendimden örnek vereyim; geçtiğimiz yıllarda annem ve babam da yılda hemen hemen aynı km leri yapıyorlardı. Anadolunun tam ortasında bir ilde kar yağışı da fazlasıyla alıyor. Yıllardır kar-kış lastiği almadım arabalara. Forumca sevilmediğini biliyorum ama aşırı kar yağdığında ikiside araba ile çıkmıyor diğer zamanlarda da 4 mevsim lastik her türlü gidiyor zaten. Ama bunların yanında uzun süreli aynı arabayı kullanacaksanız avrupa mantığı ile 6 ay yazlık 6 ay kışlık lastik kullanırsınız hem can güvenliği yüksek olur hem de lastiğiniz uzun süre gider. Bütçe ve karar sizin

Selamlar..

• Kış lastiğinden ziyade lastik boyutları daha önemli.

165/65/14 geçen sene kış lastiği kullandım. Aynı sene kışın ortasında 185/55/14 4 mevsim lastik aldım.

Yere baskı yapan alan genişlediği için çok daha rahat oldu.

Ha ben cevaplayacak olursam 4 mevsim kullanıyordum sıkıntı çıkarmıyor.
  • o kadar parayi cc ye bayilacagina 4 kislik 4yazlik al adam akilli. kislari daha rahat edersin bence. şahsen kliksadan 2 falken kis lastigi aldim. cokda uygun geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowOfSpirit -- 11 Kasım 2015; 2:22:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paranormal Adam

Kış lastiğinden ziyade lastik boyutları daha önemli.

165/65/14 geçen sene kış lastiği kullandım. Aynı sene kışın ortasında 185/55/14 4 mevsim lastik aldım.

Karda yola çıkıyor musunuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Paranormal Adam

Kış lastiğinden ziyade lastik boyutları daha önemli.

Karda yola çıkıyor musunuz?

Konya'da yaşıyorum hocam. Buranın kışı baya baya soğuk. Kar yağdı mı tüm beter.

Günde en az 150 km yapıyorum işe git gel için. Ekstra işlerde girince 200 - 250 km yapıyorum günde.
  • Bu arada 4 mevsim lastik, kış lastiğinden daha iyidir demiyorum.

Kabaca örnek vereyim;

kış lastiği -40 ile +11 derece arası performansı tam veriyorsa
    4 mevsim -20 ile +20 derece arası tam performans verir.

Hemen hemen bu fikirden çıkabilirsiniz yola.

Benim ki taban genişliği ile alakalı.
  • Cross Climate'in tipi çok hoşuma gidiyor nedense.

Ben kendi aracımın farklı bir takım çelik jantını daha aldım. Bir takımın üstünde kışlık lastik var bir takımın üstünde yazlık lastik var. Lastikleri de evde boş bir köşede poşet içinde yatırıyorum.
    Havalar soğuduğu zaman boş bir günümde vuruyorum krikoyu arabanın altına, 4 lastiği de değiştiriyorum. Lastikleri indirmesi, eve çıkarması hepsi içinde 1,5 saat vaktimi alıyor. O da eğlene eğlene değiştiriyorum. Aynı şekilde ilk baharda da havalar ısındığı zaman ufak bir operasyon daha.
    Hem lastik sök tak yapıldı yanak yıprandı v.b derdi olmuyor, hem araba yazın farklı kışın farklı bir tipe bürünüyor, hem de para vermiyorum.

• Ben olsam hangi lastiği mi alırım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekirdağda yaşıyorsanız yazlık kışlık ayrı almak daha mantıklı,ben olsam kışlıkları ekonomik markalardan araştırırdım.

• Kışlık debica frigo yazlık falken ze914

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas.

Ben olsam hangi lastiği mi alırım?

Sübhanekeyi biliyon mu

• quote:

Kış lastiği vakti gelip çatıyor. Aslında geçen sene olsa eylem planı çok netti ama Michelin ortalığı karıştırdı. Yeni araç aldım. Üzerinde Kumho marka lastikler var ancak benden önceki sahipleri kış lastiği kullanmamışlar. Elimde kış lastiği yok velhasıl.

Size sorularım olacak:

1. Kumholar 41.000 kilometreyi devirdi. Artık yeni yaz lastiği ister mi?

2. Kumhoların yanına bir Petlas kış lastiği mi alayım? Bu durumda yaklaşık 250 liradan 1000 lira masraf edeceğim. Kışın lastikler yakıtı arttıracak ve ses yapacaklar. Bir de Kumhoların değişim vakti geldiyse 1000 lirayı da 6 ay sonra bayılacağım.

3. Michelin CrossClimate 4 mevsimlik lastik mi almalıyım? Bunları alırsam 550*4=2200 lira harcayacağım. Lastik tak-çıkar derdim olmayacak. Sessiz ve tasarruflu olduğuna dair çok fazla yazı okudum.

4. Siz olsanız nasıl bir seçim yapardınız?

Hocam ebat nedir?

• Cross Climate şu anda risk, ( yüksek fiyatından dolayı )

yeni bir lastik, 6.ayda piyasaya çıktı, kış görmedi, üstüne bir de kış sonrası karakteri bilinmiyor.

testlerde yokuş falan çıkıyor tamam ama dayanımı nasıl olacak, 2 sezon sonra özeliğini yitirip çöp mü olacak... bilinmez.

hatırlatma : michelin bayi uzun yola çıkıyorsanız "önermiyoruz" dedi.
  • Kumhi kh 27 mi ne ondan aldim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence öncelikle para hesabı yapmaktan ziyade, güvenlik hesabı yap. Kışın sert geçtiği bir yerde yaşıyorsan kış lastiği al. Yerli malına destek vereceğim dersen Petlas, Lassa, Starmaxx al, illa konfor ve güvenlik hat safhada olsun dersen Michelin, Bridgestone , Continental vb. al
  • 4 mevsim önermem en iyi sonuç için kış lastiği ve yaz lastiğinizi ayrı alın.Söküp takma parasını dert etmeyin zaten 4 mevsim lastikler yaz lastikleri kadar ekonomik sürüş sağlamaz her türlü paranız fazlasıyla cebinde kalır.Kış lastiği olarak Nokian Michelin Continental markalrını öneririm ama fiyatına göre Nokian bir adım önde favorimdir. Yaz lastiği olarakda seçenek bol oda aracınızı nasıl kullandığınıza bağlı seçenekler Dunlop Continental sonra Bridgestone Hankok Yokohoma hatta Petlas bile ama burdada Dunlop Continental favorimdir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.