Şimdi Ara

Six Feet Under (2001-2005) | IMDB: 8.9 (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
11
Favori
33.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: boris234

Yahu sanki yokmuydu Lgbt propagandası dizide?

Genel olarak çok beğendiğim dizi ama dizinin büyük bir kısmı nekrofil ve sapkın bir ailenin cinsel yaşamından kesitlerden ibaret. Bu durumlardan rahatsız olanlar izlemesinler diziyi diye yazdım.

Nekrofil: Ölülerle ilişkiye giren kişi değil mi? Bu dizide kimin öyle birşey yaptığını gördün. Sadece şuanda dizilerin yarısında bulunan gaylik var. Ki zaten sen koca 63 bölümlük bu diziden ''sapkın bir ailenin cinsel yaşamından kesitlerden ibaret.'' bunu anladıysan sana birşey demiyordum. Ne yazdın diye açmıştım blocku ama iyice saçmalamışsın.

• Bence sen saçmalıyorsun. Şu diziyi gözünün ucuyla seyreden herkes bilir direkt olarak Lgbt propagandası yaptığını. Evet bir çok dizide var eşcinsel sahneler ama bu derece yoğunlukta ve propaganda olarak yansımasına bir bu dizide rastladım.

Nekrofil veya sapkın kavramınıda misalen kullandım. Ama boşunada kullanmadım... Diziyi az çok izleyen bilir dizideki olayların hatrı sayılır bir kısmı aile üyelerinin cinsel hayatlarından ibaret...

63 bölümlük bir diziden tabii ki bunları anlamadım. Dizi sadece bunlardan ibaret olsaydı zaten seyretmezdim ve beğendiğim dizi diye bahsetmezdim.
  • boris234 B kullanıcısına yanıt
    Propaganda dediğin şey, önceden planlanmış mesajlarla izleyicinin fikrini değiştirmeye, etkilemeye yönelik yapılan şeydir. LGBT denilen şey ise açılımı bakımından lezbiyen, gay, biseksüel ve transeksüel kesimi içine alır. Koskoca dizide sadece eşcinsel bir ilişki var, ayrıca bu düzeyli şekilde işleniyor. Önce bir Spartacus falan izleyin de ondan sonra tartışalım bunu.

Dizi, Amerikan aile yapısını direkt olarak eleştirir. Kalkıp burada lgbt propagandası aramak yılanın ağzında panzehir aramaya benziyor. Diziyi beğenip bir kavramı bu kadar yanlış anlatmak bence kendinle çeliştiğini gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

Propaganda dediğin şey, önceden planlanmış mesajlarla izleyicinin fikrini değiştirmeye, etkilemeye yönelik yapılan şeydir. LGBT denilen şey ise açılımı bakımından lezbiyen, gay, biseksüel ve transeksüel kesimi içine alır. Koskoca dizide sadece eşcinsel bir ilişki var, ayrıca bu düzeyli şekilde işleniyor. Önce bir Spartacus falan izleyin de ondan sonra tartışalım bunu.

Dizi, Amerikan aile yapısını direkt olarak eleştirir. Kalkıp burada lgbt propagandası aramak yılanın ağzında panzehir aramaya benziyor. Diziyi beğenip bir kavramı bu kadar yanlış anlatmak bence kendinle çeliştiğini gösteriyor.

/>

• quote:

Orijinalden alıntı: boris234

Yahu sanki yokmuydu Lgbt propagandası dizide?

Genel olarak çok beğendiğim dizi ama dizinin büyük bir kısmı nekrofil ve sapkın bir ailenin cinsel yaşamından kesitlerden ibaret. Bu durumlardan rahatsız olanlar izlemesinler diziyi diye yazdım.

Asıl tehlike Türk dizileri yabancı diziler bizim dizilere kıyasla daha masum kalır.

Yengesiyle eniştesiyle kuzeniyle vs. İlişki yaşayanları izleyeceğime eşcinsellerin olduğu yabancı dizileri izlerim zamanımı kaliteli yapımlar ile harcarım.

İzlediğim yabancı diziler arasında sadece Taht oyunlarında ensestlik var o da Fantastik bir kurgu zaten.Ama bizim dizilerimiz bu ilişkileri realist bir senaryo ile yansıtıyor bu da farkında olmadan insanların kanıksamasına neden oluyor.

Anlatmaya çalıştığım kimin kimi sevdiği kiminle ilişki yaşadığı belli olmayan Türk dizileri izleyeceğinize gidin
    The OZ, Game of thrones,Penny Dreadful gibi eşcinsellik barındıran dizileri izleyin hiç değilse kaliteli yapım görmüş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.can.tas -- 20 Nisan 2016; 3:36:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ed Wood kullanıcısına yanıt
    Evet dizi Amerikan aile yapısını eleştiriyor. Evet karakterlerin cinsel ve aşk hayatlarını ölüm korkusuyla hissetmek istedikleri yaşama arzusunun bir eleştirisi olarak yansıtılıyor.

Dizide daha sayamacağım bir dünya incelik var. Amma ve lakin dizinin hayat ve ölüm hakkında çok ince şeylerden bahsetmesi ve güzel olması içinde barındırdığı her şeyi doğru ve güzel yapmıyor.

Bide diyorlar ya bu hikayeyi kıssası için mi anlattın yoksa hissesi için mi?

İşte mesele gaylik vs. olunca Alan Ball'un tek niyeti kendi içinde olduğu durumu bizim gözümüze çok ama çok normal bir şeymiş gibi kabul ettirmeye çalışmak ve propaganda yapmaktan ibaret.

Adamın bütün yapımlarında hissediyorum propagandayı.

Ki propaganda yaptığını herkes kabul eder. Bakın wikipedi'de adamın sayfasında ne yazıyor;

quote:

Ball is gay and has been called "a strong voice for [the] LGBT community".

Neyse daha fazla uzatmayayım.

• Bu dünyada yapılmış en iyi yapımlardan biri.
  • boris234 B kullanıcısına yanıt
    Bunda rahatsızlık duyulacak bir şey yok.

Ayrıca dizide nekrofili filan da yok.Saçmalamışsınız.

Bu diziye kadar bir sürü dizi var piyasada sapkın unsurlar içeren.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CBGB omfug

Bunda rahatsızlık duyulacak bir şey yok.

Ayrıca dizide nekrofili filan da yok.Saçmalamışsınız.

Bu diziye kadar bir sürü dizi var piyasada sapkın unsurlar içeren.

Cevap vermeye değmez hocam. Propagandanın kelime anlamını bilmiyor adam. Şuanda en popüler olan Game of Thrones'da şu dizinin 100 katı cinsellik, gaylik var. Ama kime ne anlatıyorsun.
  • Dizide öyle doğal anlar var ki ister istemez şaşırıyor,gülüyor,üzülüyorsunuz;tıpkı hayatlarının içindeymişsiniz gibi hissediyorsunuz,diğer yapmacık karakterler yok çünkü,hepsi hayatta olabilecek karakterler,olaylar gene hepimizin başına gelebilecek şeyler.
    Hayatta kimin aslında ne yaşadığını bundan daha iyi betimleyen bir yapım daha izlememiştim.
    Finali zaten şimdiye kadar yapılmış en iyi final diyorlar,ilk bölümde heralde aynı şekilde şimdiye kadarki belkide en iyi pilot bölüm.
    Bir tek şu claire ısınamadım,çok itlci bir tip,sürekli aynı mimikler,bayık bakışlar vs ama onu bile özlettirecek bir dizi.
  • dizi HBO Now'a gelmiş galiba youtube'den trailer paylaşmışlar bir an acayip şaşırdım
  • WISDOM kullanıcısına yanıt
    Dizi zaten Hbo Now ilk çıktığından beri vardı orda. Hatta diziyi ben oradan seyrettim.

• WISDOM kullanıcısına yanıt
    Muazzam trailer olmuş yahu. İnsanın tekrar izleyesi geliyor.
    Edit: Şarkıyı bilen var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolganaber -- 1 Haziran 2016; 20:06:41 >
  • vay be
  • Offf jenerik müziğini bile özlemişim. Tekrar en baştan izleyesim geldim. :)
  • Nasıl tekrardan izleyeseniz geliyor, ben böyle aykırı bir dizi görmedim.
  • Valla bende arada bir tekrar ediyorum bölümleri,ölümün her an kağımızda olduğunu hissettiren hayattan bir dizi.
    Sen aykırı dizi diyorsan bi nip/tuck a bak derim,şimdiye kadar en aykırı dizidir heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Valla bende arada bir tekrar ediyorum bölümleri,ölümün her an kağımızda olduğunu hissettiren hayattan bir dizi.
    Sen aykırı dizi diyorsan bi nip/tuck a bak derim,şimdiye kadar en aykırı dizidir heralde.

Dizi öyle izlerken merak ettiren, ilgi çekici bir dizi değildi. Bazı sahneler o kadar ağır ki, insanın suratına tokat gibi çarpıyordu, her karakter zaten ayrı manyak ve depresifti, zor bela bitirmiştim, dizi kötü falan demiyorum burada. Niptuck izlemem herhalde, o kadar izleyeceğim dizi var daha.

• Valla hayat gibi diziydi,bir insanın sıradan bir günü gibi,ayrıca merak olayına gelince her bölümde kim nasıl öleceğini geçtim,acaba elemanların ilişkisindee daha neler olacak,anneleri bugün kimle ne yapacak merak ediyodum,lisanın olayı ayrı bi merak konusuydu zaten,natein hastalığı desen öyle,babanın yaptığı hayatındaki takaslar öyleydi,babanın yaşamı ayrı bir gizemdi zaten hep parça parça kesitler verdiler.

Ama tabi aksiyon dizilerine aşina olanların bu dizide sıkılmaları normal,keza walking dead'te bile her bölüm action isteyenler var,halbuki oda bir dram dizisi,gerçi dram dizisi olmasına rağmen de bayağı bir hareketli.

Sadece o dizide geçen cümleleri bir daha duymak için bile tekrar seyredilir.David'in hayatın zorluklarından bahsetmesi,o kadar basit değil demesi,babasının da ya o kadar basitse demesi,Nate'in son bir foto çekmek isterken Nate'in o anın fotosunu çekemezsin,çünkü artık yok demesi gibi bir sürü anlamlı diyaloglar vardı,hayat dersiydi resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Valla hayat gibi diziydi,bir insanın sıradan bir günü gibi,ayrıca merak olayına gelince her bölümde kim nasıl öleceğini geçtim,acaba elemanların ilişkisindee daha neler olacak,anneleri bugün kimle ne yapacak merak ediyodum,lisanın olayı ayrı bi merak konusuydu zaten,natein hastalığı desen öyle,babanın yaptığı hayatındaki takaslar öyleydi,babanın yaşamı ayrı bir gizemdi zaten hep parça parça kesitler verdiler.

Ama tabi aksiyon dizilerine aşina olanların bu dizide sıkılmaları normal,keza walking dead'te bile her bölüm action isteyenler var,halbuki oda bir dram dizisi,gerçi dram dizisi olmasına rağmen de bayağı bir hareketli.

Sadece o dizide geçen cümleleri bir daha duymak için bile tekrar seyredilir.David'in hayatın zorluklarından bahsetmesi,o kadar basit değil demesi,babasının da ya o kadar basitse demesi,Nate'in son bir foto çekmek isterken Nate'in o anın fotosunu çekemezsin,çünkü artık yok demesi gibi bir sürü anlamlı diyaloglar vardı,hayat dersiydi resmen.

Hocam o kadar güzel yazmışsınız ki içim burkuldu... Her bölümde düşündüren, sorgulatan ve hatta hayatımı değiştirebilecek diyaloglarla dolu efsane bir dizi. Özellikle fotoğraf sahnesi içimi parçalamıştı resmen...

"Sadece finali için bile izlenir." yorumuna güvenerek başlamıştım ve bu yaz tekrar izlemeyi düşünüyorum.

Vakti olan herkes izlemeli, mutlaka.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.