Şimdi Ara

Six Feet Under (2001-2005) | IMDB: 8.9

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
11
Favori
33.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cnbce'de oynadığı zamanlarda izleme fırsatım olmamıştı. Daha doğrusu izleyesim gelmemişti, sıkıcı bir yapıma benziyordu. Arkadaş tavsiyesiyle izlemeye başladım ve bitirdim. Yaşamı ve ölümü çok güzel anlatıyorlar. Dizide ki karakterlere bağlanıyorsunuz, sanki ailedenmiş gibi geliyorlar.

Hep gizem, hep macera, hep komediden sıkıldım diyenlere kesinlikle tavsiye edebileceğim bir dizi. Hele birde finali varkiiiiiii........

http://www.imdb.com/title/tt0248654/
    http://www.bolumrehberi.com/Six-Feet-Under.asp

American Beauty’nin senaristi Alan Ball’ın senaryosunu yazdığı dizi, bir cenaze evi işleten ve bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantılarına dair bir kara mizahtır. 2003 yılında En İyi Drama Dizisi dalında Altın Küre ödülü alan yapım, 2005 yılında 5. sezonuyla ekranlara veda etmiştir.
    2004 Altın Küre'de iki ayrı dalda aday gösterilip Frances Conroy ile Televizyon dizilerinde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Aynı yıl Screen Actors Guild Awards'da (Conroy ve tüm casting ekibi ile) iki ödül almıştır. 32 kez Emmy adaylığı alıp 7'sini, 8 Golden Globe adaylığından 3'ünü kazanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XR9 -- 23 Şubat 2014; 1:55:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WiCKeD.

Bu mesaj silindi.
    İzlediğim en iyi dramalardan biridir. The Sopranos kadar olmasada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

İzlediğim en iyi dramalardan biridir. The Sopranos kadar olmasada.

Alıntıları Göster
    güzele benziyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

güzele benziyor

Alıntıları Göster
    cnbc de vardı sanırım arasıra izliyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BloddMax

cnbc de vardı sanırım arasıra izliyordum.

Alıntıları Göster
    Vaktim olsa baştan sona tekrar izlerim...

Final sahnesini cep telefonuna attım sürekli izliyorum o kadar şahane bir finale sahip...
  • quote:

Orijinalden alıntı: XR9

Vaktim olsa baştan sona tekrar izlerim...

Final sahnesini cep telefonuna attım sürekli izliyorum o kadar şahane bir finale sahip...

Alıntıları Göster
    Hhaha muhahah metal grubu değil mi bu???

• quote:

Orijinalden alıntı: kosak888

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kosak888

Değil...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kosak888

Değil...

Alıntıları Göster
    "You can't take a picture of this; it's already gone"

• quote:

Orijinalden alıntı: Demus

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Demus

+1

Bu arada arkadaşlar +18 uyarısını ilgi çekmesi için koymadım, dizide aykırı ve açık sahneler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XR9 -- 18 Haziran 2008; 0:02:27 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Demus

+1

Bu arada arkadaşlar +18 uyarısını ilgi çekmesi için koymadım, dizide aykırı ve açık sahneler var

Alıntıları Göster
    Bunu ik bölüm olan 1x1 Pilotta bile görebiliriz. Küfürler ve açık sahneler cirit atıyor fakat gerçekliği ve kendime yakın bulduğum bir havası olduğu için izliyordum bende.

• quote:

Bunu ik bölüm olan 1x1 Pilotta bile görebiliriz. Küfürler ve açık sahneler cirit atıyor fakat gerçekliği ve kendime yakın bulduğum bir havası olduğu için izliyordum bende.

Alıntıları Göster
    son sezon da mı ne david in kaçırıldığı sahne ve devamında olanlar dünyanın en gerçekçi yapay gerilim yapımıdır.hiç bir şekilde tahmin edilemez ve diğerle olduğu gibi gelişmeler davul zurnayla ilan edilmiyor harika.

hayatımda hiç tv-sinema izleyerek ağlayacağım aklıma gelmezdi ta ki finale kadar.
    bir debu dizi sayesinde lamb ve sia ile tanışmış olduk onun için de ayrıca teşekkür etmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: positroN

son sezon da mı ne david in kaçırıldığı sahne ve devamında olanlar dünyanın en gerçekçi yapay gerilim yapımıdır.hiç bir şekilde tahmin edilemez ve diğerle olduğu gibi gelişmeler davul zurnayla ilan edilmiyor harika.

hayatımda hiç tv-sinema izleyerek ağlayacağım aklıma gelmezdi ta ki finale kadar.
    bir debu dizi sayesinde lamb ve sia ile tanışmış olduk onun için de ayrıca teşekkür etmek lazım.

Alıntıları Göster
    Dizi ' yi az önce bitirdim. Gerçektende süper bir dizi. İnsan dan ara sıra gözyaşları geldiği oluyo , final süperdi hele

herkese tavsiye ederim çok güzel bir dizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: @ltuğ

Dizi ' yi az önce bitirdim. Gerçektende süper bir dizi. İnsan dan ara sıra gözyaşları geldiği oluyo , final süperdi hele

herkese tavsiye ederim çok güzel bir dizi.

Alıntıları Göster
    ne varmış bunun finalinde bu kadar ya.merak ettim şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mihoku

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: sayyadkn

en son dizideki herkezin ölümünü gösteriyo ama çok güzel bir şekilde bağdaştırmışlar.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sayyadkn

en son dizideki herkezin ölümünü gösteriyo ama çok güzel bir şekilde bağdaştırmışlar.

Alıntıları Göster

Bu dizide hiç beklemediğim ve en çok koyan sahne Nate'in ölümü oldu, bölüm bitti, televizyona 5dk boyunca boş boş baktım ağzım açık.

• quote:

Bu dizide hiç beklemediğim ve en çok koyan sahne Nate'in ölümü oldu, bölüm bitti, televizyona 5dk boyunca boş boş baktım ağzım açık.

Alıntıları Göster
    @ XR9
    aynen bende çok üzülmüştüm Nate ' in ölümüne. Adam ne güzel ameliyatı geçirmişti gitti direk. Adam ölüncede ailede dağıldı resmen :/

• quote:

@ XR9
    aynen bende çok üzülmüştüm Nate ' in ölümüne. Adam ne güzel ameliyatı geçirmişti gitti direk. Adam ölüncede ailede dağıldı resmen :/

Alıntıları Göster
    günde 1 sezon izledim ve dün gece bitirdim ama ne bitirme,inanın gece kıvrandım aklımdan bir türlü çıkmadı o final.hele ki son bölümlerde resmen ağladım yahu.hiçbir dizi bu tür olayları bu kadar doğal veremedi ve veremez de.kanaatimce gelmiş geçmiş en iyi dizi,hatta ötesi birşey..

• quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

günde 1 sezon izledim ve dün gece bitirdim ama ne bitirme,inanın gece kıvrandım aklımdan bir türlü çıkmadı o final.hele ki son bölümlerde resmen ağladım yahu.hiçbir dizi bu tür olayları bu kadar doğal veremedi ve veremez de.kanaatimce gelmiş geçmiş en iyi dizi,hatta ötesi birşey..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: wildlove

Ben hala etkisindeyim. İzlediğim Lost ' tan sonra en güzel Drama dizisi

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: wildlove

Ben hala etkisindeyim. İzlediğim Lost ' tan sonra en güzel Drama dizisi

Alıntıları Göster
    Dizinin güzel soundtrackleri vardı. Bunlarda birkaçı

Bebel Gilberto - Aganjú (The Latin Project Remix)
    Caesars - (Don\'t Fear) the Reaper
    Coldplay - A Rush of Blood to the Head
    Death Cab for Cutie - Transatlanticism
    Imogen Heap - I\'m a Lonely Little Petunia (In an Onion Patch)
    Interpol - Direction
    Irma Thomas - Time is On My Side
    Jem - Amazing Life
    Nina Simone - Feeling Good
    Phoenix - Everything is Everything
    Radiohead - Lucky
    Sia - Breathe Me ***( FİNALDE ÇALAN ŞARKI )***
    The Arcade Fire - Cold Wind

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @ltuğ -- 29 Haziran 2008; 2:05:09 >

• quote:

Dizinin güzel soundtrackleri vardı. Bunlarda birkaçı

Bebel Gilberto - Aganjú (The Latin Project Remix)
    Caesars - (Don\'t Fear) the Reaper
    Coldplay - A Rush of Blood to the Head
    Death Cab for Cutie - Transatlanticism
    Imogen Heap - I\'m a Lonely Little Petunia (In an Onion Patch)
    Interpol - Direction
    Irma Thomas - Time is On My Side
    Jem - Amazing Life
    Nina Simone - Feeling Good
    Phoenix - Everything is Everything
    Radiohead - Lucky
    Sia - Breathe Me ***( FİNALDE ÇALAN ŞARKI )***
    The Arcade Fire - Cold Wind

Alıntıları Göster
    Evet soundtrack'leride çok iyi, özellikle Sia - Breath Me'nin bende ayrı bir yeri var

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.