Şimdi Ara

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği hk. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
3
Favori
66.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Artcoree

Bilgiler için teşekkür ederim.
    Havacılığa ilgim şu şekilde başladı uçak yolculuklarında apronda çalışan elemanları gördükçe yer hizmeti çok hoşuma gitti ( Apronda çalışmak isterim mezun olunca mesela merdiven getirme,Push back kullanma,bagaj taşıma, de-ıcıng gibi hizmetler hoşuma gitti) ama çalışanlar sürekli şikayetçi ne maaşı belli ne çalışma koşulu sadece şikayet ediyorlar.

Siz yer hizmetindemi Çalışıuorsunuz?
    https://kanhavacilik.blogspot.com.tr/2017/04/havacilik-yonetimi-sivil-hava-ulastirma.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 1 Mayıs 2017; 2:22:51 >

• Bilgiler için çok teşekkür ederim

Harekat memurluğunu araştırıcam teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://kanhavacilik.blogspot.com.tr/2017/04/havacilik-yonetimi-sivil-hava-ulastirma.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 1 Mayıs 2017; 2:23:13 >
  • Eskişehirde anadolu üniversitesi nasıl? İngilizce için hazırlık veriyolar mı vermiyolarsa halledilebilecek bi durum mu kurslarla? Siz tavsiye ediyor musunuz

• xdup11 X kullanıcısına yanıt
    https://kanhavacilik.blogspot.com.tr/2017/04/havacilik-yonetimi-sivil-hava-ulastirma.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 1 Mayıs 2017; 2:23:37 >
  • hocam özelden yazıcaktımda arkadaşlarda faydalansın ben bu sene sivil havacılığı düşünüyordumda ama şu kontejyan klavuzu kafamı karıştırdı bi girip bakyım dedim kocaeli üniversitesine ya da anadolu ya bi baktım sivil havacılık diye bir şey yok hepsi Havacılık yönetimi olmuş üstelik puan sıralama yazmıyor size tek sorum Eğer bölüm aynı ise yazsam tutarmı puan tm1:360 civarı eğer tuttu diyelim ben derslere baktım sivil havacılık ile havacılık yönetimi dersleri çok farklı nasıl yapıcam neyi tercih etmeliyim shui ile arasında baya fark var gibi ne dersin hocam? Sivil hava ulaştırma işletmeciliği hk.

• NoFouk kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 1 Mayıs 2017; 2:24:0 >
  • Sağolun hocam peki ben bu havacılık yönetimini yazarsan gene aynı shui gibi mezun olmuş olucam dimi yani onların çalıştığı yerlerde bende çalışma hakkına sahibim dimi?

• NoFouk kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 1 Mayıs 2017; 2:24:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0TT0MAN23

İki bölümde aynı evet ama buradan mezun kişilerin belli bir yerde zorunlu çalışma hakları ve iş garantileri yoktur. Kimsenin SHUI mezunlarını çalıştırma zorunluluğu bulunmuyor yalnızca bazı pozisyonlarda öncelik tanınıyor olabilir. Tabi ki mezunların iş bulmak imkanı okuluna göre değişecektir sonuçta her okulun bir adı bir kalitesi var. Ama daha önce ki yazılarda da belirtildiği gibi her şey kişiye bağlıdır.

Hocam merhaba benimde sorularım olacak.

Bende SHUI düşünüyorum puanım bekledıgımden dusuk geldı. İstanbul Aydın Üniversitesi %50 burslu girebilirim sanırım. İlk olarak ingilizcenin cok onemlı oldugunu vurgulamıssınız. İngilizcem orta düzeyde var. Bunu anadılım gıbı konusmak ıcın yurtdısınada gidip eğitim alabilirim kendımı gelıstırebılırım. Fakat endısem su; maaşların dusuk oldugunu soylemıssınız. Bu benım ıcın bır sıkıntı. Suanda asgari ücret 1300 tl ve ben 4 sene bu bolumu okuyacagım kendımı gelıstırecegım yabancı dıl bılecegım ve ona ragmen 1500-1700 civarı maaşla işe başlamak saçma gelıyor. Yani 2000 ile baslamak cok daha ıyı olur. Havaalanında tanıdıklar var. Kendimi gelistirdikten sonra her turlu ıs bulurum dıye dusunuyorum. Fakat birazda maddiyat onemlı bu devırde. 2 senelık Ucak Motor Bakım okumak mı daha mantıklı maddiyat icin yoksa 4 senelik SHUI okumak mı daha mantıklı? Benım kucuklukten berı ucaklara karsı havacılıga karsı bir sevgim var fakat 4 sene hatta belkıde ıngılızce hazırlıkla bırlıkte 5 sene ugrasıp 1500 tl maasla calısmak ıstemıyorum. Bunun ıcın Ucak Motorumu tercih etmeliyim yoksa SHUI bana gereklı ımkanı sağlar mı? Hatta bir seçenek daha var oda 2 senelık kabin hizmetleri. Puanım dusuk oldugu ıcın baska alternatifim yok maalesef suan 3 secenegım var ve havacılıktan baska meslek yapmak bu zamana kadar dusunmedım. Sizce bu 3 ü arasından hangisi bana daha uygundur? Simdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 22 Temmuz 2016; 19:57:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

quote:

İki bölümde aynı evet ama buradan mezun kişilerin belli bir yerde zorunlu çalışma hakları ve iş garantileri yoktur. Kimsenin SHUI mezunlarını çalıştırma zorunluluğu bulunmuyor yalnızca bazı pozisyonlarda öncelik tanınıyor olabilir. Tabi ki mezunların iş bulmak imkanı okuluna göre değişecektir sonuçta her okulun bir adı bir kalitesi var. Ama daha önce ki yazılarda da belirtildiği gibi her şey kişiye bağlıdır.

Bende SHUI düşünüyorum puanım bekledıgımden dusuk geldı. İstanbul Aydın Üniversitesi %50 burslu girebilirim sanırım. İlk olarak ingilizcenin cok onemlı oldugunu vurgulamıssınız. İngilizcem orta düzeyde var. Bunu anadılım gıbı konusmak ıcın yurtdısınada gidip eğitim alabilirim kendımı gelıstırebılırım. Fakat endısem su; maaşların dusuk oldugunu soylemıssınız. Bu benım ıcın bır sıkıntı. Suanda asgari ücret 1300 tl ve ben 4 sene bu bolumu okuyacagım kendımı gelıstırecegım yabancı dıl bılecegım ve ona ragmen 1500-1700 civarı maaşla işe başlamak saçma gelıyor. Yani 2000 ile baslamak cok daha ıyı olur. Havaalanında tanıdıklar var. Kendimi gelistirdikten sonra her turlu ıs bulurum dıye dusunuyorum. Fakat birazda maddiyat onemlı bu devırde. 2 senelık Ucak Motor Bakım okumak mı daha mantıklı maddiyat icin yoksa 4 senelik SHUI okumak mı daha mantıklı? Benım kucuklukten berı ucaklara karsı havacılıga karsı bir sevgim var fakat 4 sene hatta belkıde ıngılızce hazırlıkla bırlıkte 5 sene ugrasıp 1500 tl maasla calısmak ıstemıyorum. Bunun ıcın Ucak Motorumu tercih etmeliyim yoksa SHUI bana gereklı ımkanı sağlar mı? Hatta bir seçenek daha var oda 2 senelık kabin hizmetleri. Puanım dusuk oldugu ıcın baska alternatifim yok maalesef suan 3 secenegım var ve havacılıktan baska meslek yapmak bu zamana kadar dusunmedım. Sizce bu 3 ü arasından hangisi bana daha uygundur? Simdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 1 Mayıs 2017; 2:24:49 >

• quote:

quote:

quote:

Anladığım kadarıyla ne olursa olsun sizin için fark etmiyor önemli olan sadece en yüksek maddi kazanç bu 3 den hangisindeyse ona girmek istiyorsunuz. Havacılıkta ne okursanız okuyun daima alt kademeden başlarsınız yavaş yavaş yükselebilirsiniz. Ve siz yükseldikçe maaşınız artar. Hemen yüksek bir maaş beklentisi içinde olmak çok yanlış. Önce bir yerlerden başlamak ve tecrübe kazanmak gerekir. O yüzden herhangi bir bölüm adı veremeyeceğim alacağınız maaş hangi firmada hangi pozisyonda işe başlayacağınıza, sizin kendinize ne kattığınıza vs. bunlara göre ve firmayla anlaşmanıza göre değişecektir. Yukarıda belirttiğim gibi bu bölümlerden mezun olunca iş garantiniz olmadığı gibi şuanda gelecekte ne olacağını da bilemiyoruz biliyorsunuz ki büyük bir kriz içindeyiz turizm sektörünü etkilediği gibi havacılık sektörünü de etkiliyor ilerisi için bir şey konuşmak pek uygun olmaz.

Anladım hocam teşekkür ederim. Farketmez değil de şöyle söylemek istiyorum acıkcası ucak bakım onarım okumaktansa shuı okumak ısterım. Hem 4 senelık oldugu ıcın hemde temız bır ıs oldugu ıcın. Fakat dedıgım gıbı bıraz arastırma yaptım maas ile ilgili sıkıntıları duyunca tedirgin olmustum dogrusu. Ilk sıraya shuı yazacagım. Pisman olmak istemiyorum umarım pısman olmam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladığım kadarıyla ne olursa olsun sizin için fark etmiyor önemli olan sadece en yüksek maddi kazanç bu 3 den hangisindeyse ona girmek istiyorsunuz. Havacılıkta ne okursanız okuyun daima alt kademeden başlarsınız yavaş yavaş yükselebilirsiniz. Ve siz yükseldikçe maaşınız artar. Hemen yüksek bir maaş beklentisi içinde olmak çok yanlış. Önce bir yerlerden başlamak ve tecrübe kazanmak gerekir. O yüzden herhangi bir bölüm adı veremeyeceğim alacağınız maaş hangi firmada hangi pozisyonda işe başlayacağınıza, sizin kendinize ne kattığınıza vs. bunlara göre ve firmayla anlaşmanıza göre değişecektir. Yukarıda belirttiğim gibi bu bölümlerden mezun olunca iş garantiniz olmadığı gibi şuanda gelecekte ne olacağını da bilemiyoruz biliyorsunuz ki büyük bir kriz içindeyiz turizm sektörünü etkilediği gibi havacılık sektörünü de etkiliyor ilerisi için bir şey konuşmak pek uygun olmaz.

Anladım hocam teşekkür ederim. Farketmez değil de şöyle söylemek istiyorum acıkcası ucak bakım onarım okumaktansa shuı okumak ısterım. Hem 4 senelık oldugu ıcın hemde temız bır ıs oldugu ıcın. Fakat dedıgım gıbı bıraz arastırma yaptım maas ile ilgili sıkıntıları duyunca tedirgin olmustum dogrusu. Ilk sıraya shuı yazacagım. Pisman olmak istemiyorum umarım pısman olmam.

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 1 Mayıs 2017; 2:25:10 >

• Merhaba ben de bu sene tercih kullanıcam ve aklımda SHUİ var puanım 2 yıllığa yetiyor ve şuan ileri derece İngilizce eğitimi görüyorum ek olarak 2. Dil de düşünmekteyim Bu bölümü okuyup havaalanın da sizin önerebilceğiniz çalışma alanlarını bilmek isterim SHUİ mezunu birisiyle denk gelmiştim ve bana harekat alanını önerdi Fakat bu alan Hakkında yeterli bilgi alamadım. Peki siz önerir misiniz SHUİ okumamı 2 yıllık okuduğum için işe girmekte veya yükselmekte zorlanır mıyım? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UmuttAtes -- 27 Temmuz 2016; 2:01:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmuttAtes

Merhaba ben de bu sene tercih kullanıcam ve aklımda SHUİ var puanım 2 yıllığa yetiyor ve şuan ileri derece İngilizce eğitimi görüyorum ek olarak 2. Dil de düşünmekteyim Bu bölümü okuyup havaalanın da sizin önerebilceğiniz çalışma alanlarını bilmek isterim SHUİ mezunu birisiyle denk gelmiştim ve bana harekat alanını önerdi Fakat bu alan Hakkında yeterli bilgi alamadım. Peki siz önerir misiniz SHUİ okumamı 2 yıllık okuduğum için işe girmekte veya yükselmekte zorlanır mıyım? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 1 Mayıs 2017; 2:26:6 >

• Evet o son sözünüze katılıyorum ablam hostes ve o kadar yorulmasına rağmen mutlulukla yapıyor işini konuştuğum SHUİ mezunu havacılıkla hiç ilgisi olmadan o bölüme girdiğini derslerin eğlenceli akışından ve stajdan sonra bağlandığını söyledi peki işe alım sınavında "öğrenme/analitik düşünme/problem çözme becerisinin ölçüldüğü testler" Nasıl testler zor mudur

• quote:

Orijinalden alıntı: UmuttAtes

Evet o son sözünüze katılıyorum ablam hostes ve o kadar yorulmasına rağmen mutlulukla yapıyor işini konuştuğum SHUİ mezunu havacılıkla hiç ilgisi olmadan o bölüme girdiğini derslerin eğlenceli akışından ve stajdan sonra bağlandığını söyledi peki işe alım sınavında "öğrenme/analitik düşünme/problem çözme becerisinin ölçüldüğü testler" Nasıl testler zor mudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 1 Mayıs 2017; 2:26:29 >

• Bir dostum SHUİ ile ytü işletme arasında gidip geliyor. Ona söylenene göre iş imkanları çok ıi denmis ve boşta kalmazsın tarzı şeyler söylenmis. Kocaeli mezunu bir abimiz okulu bitirince çelebiden 2klık teklif aldığını belirtmis. Para ve meslek garantisi aklını çelmiş. Doğruluk payı nedir ve mantıklı olan seçim nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: Suleymanca

Bir dostum SHUİ ile ytü işletme arasında gidip geliyor. Ona söylenene göre iş imkanları çok ıi denmis ve boşta kalmazsın tarzı şeyler söylenmis. Kocaeli mezunu bir abimiz okulu bitirince çelebiden 2klık teklif aldığını belirtmis. Para ve meslek garantisi aklını çelmiş. Doğruluk payı nedir ve mantıklı olan seçim nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 1 Mayıs 2017; 2:26:52 >

• Bu sene sınava giricem.Çalışan arkadaşlar ne kadar maaşlarda çalışıyorsunuz iş bulması ne kadar kolay?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.