Şimdi Ara

Sıvı soğutmada AKRİLİK BORU UYGULAMAS I 2 EYLÜL 2013

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
5
Favori
7.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu görülen lüzum üzerine tarafımdan silinmiştir. arg-ist

http://forum.donanimhaber.com/m_61967771//tm.htm#61967771

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 30 Nisan 2016; 10:01:34 >

• Güzel guide olmuş.Keşke sıvı soğutma bölümüne açsaydın abi daha çok ilgi görebilirdi.Bir çok arkadaşın (bende dahil) kafasına takılan sorular vardı bu konuda,çok açıklayıcı ve faydalı bir konu olmuş.
  • Takip hocam güzel gidiyorsun ellerine sağlık. Ancak o boruların büküldüğü kısımdaki büzüşme hiç güzel görünmüyor bence. Pc de solidworks çalışmıyor çalışsaydı sana bir aparat çizerdim ahşapdan yaptırırdın o kısımlar tam olarak yuvarlak çıkardı ama solid çalışmıyor şu an pc de ama yinede güzel gidiyorsun başarılar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dicee

Takip hocam güzel gidiyorsun ellerine sağlık. Ancak o boruların büküldüğü kısımdaki büzüşme hiç güzel görünmüyor bence. Pc de solidworks çalışmıyor çalışsaydı sana bir aparat çizerdim ahşapdan yaptırırdın o kısımlar tam olarak yuvarlak çıkardı ama solid çalışmıyor şu an pc de ama yinede güzel gidiyorsun başarılar dilerim.

dostum bahsettiğin bükme aparatı ise bildiğim şey, hatta bakır boru bükme aparatı ile de denedim ama borunun oturduğu kanal yarı çap kadar olduğu için erimiş akrilik yukarı doğru taşma yapıyor ve düzgün bükülmüyor. aslında söylediğin gibi ,ahşap bir aparatı bende düşünüyorum. borunun oturduğu kanalı yarı çaptan sonra duvar şeklinde devam ettirecek şekilde... bu şekilde üstten taşma yapmasını önlemek.. ama fazla sabrım olmadığıiçin böyle denemeler yapıyorum...tşk.

• Amma ince iscilik ve malzeme gerektiriyormus yaa. Nick. Ben simdilik custom sivi sogutmaya devam edeyim. Bunlarla
    Ugrasacak sabrim yok simdilik. Ama
    Gelecek yaza insalalh :). Fakat
    Ustad tebrik ederim harika bi calisma. Erinmeden yazdigin icin de tesekkur ederiz. Boyle devam et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DonanımHaber sayesinde bu işi de kurcalayacak gibiyim. Çok farklı, orjinal ve süper fikirler ve uygulamalar gördüm. Bu da onlardan birisi, kenarda durayım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeki Arslan

DonanımHaber sayesinde bu işi de kurcalayacak gibiyim. Çok farklı, orjinal ve süper fikirler ve uygulamalar gördüm. Bu da onlardan birisi, kenarda durayım ben.

kenarda durma dostum meydana gel ... bütün dünya yapıyor bizde niye yapılmasın..
  • up
  • Bende bakır boru bulayım chrome kaplatırız birde öyle deneriz :) proje güzel ilerliyor. Yararlı net bilgiler var
  • bakır boru konusunda PM den görüşelim . kangal bakır boru alma uğraştırır .tavlı boru al ve çubuk almaya bak...kangal bakır boruyu düzeltmesi zor oluyor..
  • ellerinize sağlık
  • Üstat elinize sağlık çok güzel çalışma olmuş. Boru bükmek için elektrik kablosu zekice, naçizane fikrim lastik hortum da kullanılabileceği yönünde.. Silikon çubuk ara ki bula ki...
  • Çok güzel çalışma devamını merakla bekliyor olacağım.
  • bakırdan sonra akrilik çubukta iyimiş denenebilir sanırım izmir 1 ci sanayide diasanın karşısındaki malzemecide akrilik çubuk var
  • Silikon çubuk yerine model arabalarda kullanılan yakıt hortumları kullanılabiliyor bükme işlemi için, online hobi mağazalarından bulmak pek zor olmayacaktır tahminimce.

Yalnız kafama takılan nokta akrilik veya bakır boru uygulamasının sıvı akışına negatif bir etkisi olup olmadığı. Bu konuda bir karşılaştırma yaptınız mı hiç?

• quote:

Orijinalden alıntı: K_None

Silikon çubuk yerine model arabalarda kullanılan yakıt hortumları kullanılabiliyor bükme işlemi için, online hobi mağazalarından bulmak pek zor olmayacaktır tahminimce.

Yalnız kafama takılan nokta akrilik veya bakır boru uygulamasının sıvı akışına negatif bir etkisi olup olmadığı. Bu konuda bir karşılaştırma yaptınız mı hiç?

dostum bakır boru değil ama, akrilik boru işi oldukça yeni şu aralar yaygınlaşıyor . bakır boru ile akriliği mukayese edecek durumda değilim çünki evvela uygulamaya çalışıyorum sorunları aşmak için yöntemleri araştırıyorum ve bu konuda bulduklarımı da forumla paylaşıyorum. ben soğutmaya katkı veya olumsuz etkisinin olacağına pek inanmıyorum . bakır zaten uzun zamandır kullanılan bir şeydi bizim mahalleye yeni yeni uğruyacak galiba...
    akışa etkisinin olacağınıda düşünmüyorum köşe dönüşler dışında.. kaldıki keskin dönüş zaten yok ben kendi projemde ise bunu hortum gibi kavislendirerek yapmaya çalışıyorum ... bakalım ne olacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: arg-ist

quote:

Orijinalden alıntı: K_None

Silikon çubuk yerine model arabalarda kullanılan yakıt hortumları kullanılabiliyor bükme işlemi için, online hobi mağazalarından bulmak pek zor olmayacaktır tahminimce.

dostum bakır boru değil ama, akrilik boru işi oldukça yeni şu aralar yaygınlaşıyor . bakır boru ile akriliği mukayese edecek durumda değilim çünki evvela uygulamaya çalışıyorum sorunları aşmak için yöntemleri araştırıyorum ve bu konuda bulduklarımı da forumla paylaşıyorum. ben soğutmaya katkı veya olumsuz etkisinin olacağına pek inanmıyorum . bakır zaten uzun zamandır kullanılan bir şeydi bizim mahalleye yeni yeni uğruyacak galiba...
    akışa etkisinin olacağınıda düşünmüyorum köşe dönüşler dışında.. kaldıki keskin dönüş zaten yok ben kendi projemde ise bunu hortum gibi kavislendirerek yapmaya çalışıyorum ... bakalım ne olacak...

etki şu şekilde olur bir sistemde ne kadar dönüş varsa o kadar direnç vardır, sonuçta hortumda dönüşler daha az olacağından daha az direnç vardır ama bunu gözle görmek çok çok zor düye düşünüyorum.

bu akrilik harbiden yeni moda bakır borudan sonra, ama ben bakır yapacağım sanırım

• Çok teşekkür ederim,birkaç ay sonra yapmayı düşünüyorum.
  • Çok güzel açıklamalar yapmışsınız. Deneyecek arkadaşlar bu konudan çok fazla tecrübe kazanacaklardır. Ellerinize sağlık.
  • cok emek isteyen isler sabriniza hayran kaldim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.