Şimdi Ara

Sistem toplama hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. Kullandığım laptop arıza yaptı ve artık bir kasa toplama ihtiyacı hissediyorum. Aklımda bir sistem var fakat bütçem tamamına yetmiyor şu an için. Benim sormak istediğim konu nasıl bir sistem toplamalıyım ki ilerde bu sistemi ufak değişikliklerle elde ederim. İstediğim sistem şöyle:

Corsair 16GB(2x8GB) Vengeance Led DDR4

Samsung 250GB 850 Evo

MSI GeForce GTX1070 Gaming X 8GB 256Bit

MSI Z170A Gaming Pro Carbon 3600 Mhz(OC) 1151p ATX

Intel Core i7 7700K 4.2 Ghz 8 MB 1151

NZXT S340 Elite

NZXT x62 sıvı soğutma

Evga Supernova 750w güç kaynağı

Sistemde nerelerden kısıp ilerde bu sistemi rahatça kurabilirim. Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim

• Şuanki bütçe nedir? Hâlihazırda bileşen falan var mı? Monitör nedir? Amazon 'dan uygun mudur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8gb ram ile başla ilerde yanına bir 8 daha alırsın işlemci olarak 6500 al ilerde satıp 7700k yaparsın 6500 ile başladığın için soğutucuyu sonra da alabilirsin

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    3.000 3.500 tl arası bir bütçem var. Elimde hiçbir parça yok henüz. Dediğim gibi laptobum bozulduğu için mecbur kaldım. Monitör lg nin 5-6 senelik bir monitörü var elimde idarelik kullanıcam onu onun haricinde bir de akıllı tv ye bağlama planım var. Amazon'u kullanabilirim zaten birincil önceliğim oydu fakat araştırdım vergilerle Türkiye fiyatlarına geliyor neredeyse.

Ek olarak yaz başında işe gireceğim için değiştirmem kolay olacak. Bu yüzden monitör bir kaç ay için idare etsin yeter performans alamayacağımı biliyorum ama zaten değiştirirsem ilk hedefim o olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do Diyez -- 14 Nisan 2017; 17:34:10 >
  • Do Diyez kullanıcısına yanıt
    Yukarıda yazdıklarınız zaten 3.500 TL.na çok çok zor. Benzer bir sistemi parça parça alsanız ekran kartını sonra almak durumunda kalırsınız. Monitör 1080p mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 14 Nisan 2017; 17:38:47 >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    monitör 1080p evet fakat onu değiştireceğim ilk fırsatta dediğim gibi. Ben en geç yaz sonuna kadar bu parayı toplarım ama şu an elimde bilgisayar yok. Bu sisteme evrilebilecek bir sistem istiyorum bahsettiğim fiyat aralığında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Do Diyez

monitör 1080p evet fakat onu değiştireceğim ilk fırsatta dediğim gibi. Ben en geç yaz sonuna kadar bu parayı toplarım ama şu an elimde bilgisayar yok. Bu sisteme evrilebilecek bir sistem istiyorum bahsettiğim fiyat aralığında.

Hocam 1070 ekran kartı tek başına 2000 TL civarlarında, 3500 yetersiz kalıyor. Ne yazık ki eskisi gibi değil, döviz kurundan dolayı ucuz sistemler bile belli miktarın altında toplanamıyor.
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Hocam farkındayım. Benim demek istediğim mesela bu kart yerine ne alabilirim. Kasa ve anakartı değiştirmek istemiyorum açıkcası. Kasa biraz görsel açıdan cezbediyor. Fiyat olarak da düşündüğüm aralıkta. Anakartı da ilerde upgrade yaparken değiştirmek zorunda kalmamak için güçlü bir şey almak istiyorum. Onun dışında tüm ürünleri değiştirmeye açığım. 3.5 civarı sadece kasa bu şekilde toplayamaz mıyım?
  • Hocam ben olsaydım belirttiğiniz parçalardan kasa, anakart, ssd, ram, güç kaynağı ve sıvı soğutmayı alırdım. Bunların yanına idarelik bir işlemci ve ekran kartı takar o şekilde kullanırdım. Bütçeyi ayarladığımda işlemci ve ekran kartını alırdım. İdare etmek içinde sıfır ürün almazdım ikinci el ürünlere bakardım şahsen. Siz ne yaparsınız bilemem :)
  • Do Diyez kullanıcısına yanıt
    Bence ekran kartını sonraya bırak gerisini alırsın sanırım 3.5k bütçeye.Şimdilik işlemcinin içindeki gpu ile devam edersin.Sonra ilk ekran kartı alırsın.Sonra monitör.
  • 01 - Ekran Kartı : GTX 1070

02 - İşlemci : Intel Core i5 7500

03 - Anakart : MSI B250 PC MATE INTEL B250, DDR4, LGA1151, SATA6Gb/s, M2, ATX

04 - Bellek : CORSAIR 8GB Vengeance Siyah DDR4 2400MHz CL16 (2 x 8GB)

05 - SSD : OCZ 240GB TRION 150 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 520MB Yazma)

05 - HDD (Depolama) : WD Caviar Blue 1TB 7200rpm

06 - Güç kaynaklı Kasa : CORSAIR CARBIDE 550W 80+ MidT KASA

07 - İşlemci soğutucu :

HDD ve/veya soğutucu sonraya bırakabilirsin 1adet bellek alırsın
  • Arkadaşın dediklerine katılıyorum. Yalnız psu konusunda 550w yerine 600w ve üzer tercih etmek lazım. Paranız ne kadar yoksa da psu yu değiştirmek hem zor (alış satış açısından) hem de masraf. O yüzden güç kaynağına verdiğiniz paraya acımamalısınız. İşlemci ve diğer parçalar darboğaz yapmayacak şekilde cevapladığım mesajdaki gibi toplanabilir. Bu da gayet uygun bir sistem olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TorukMactoo kullanıcısına yanıt
    600w ve üzeri gereksiz.Artık devrimizde az enerjiyle daha iyi iş çıkarma peşindeler.Gelecekte 350w bile gereksiz olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.