Şimdi Ara

Sistem tavsiyesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce imzam da ki sistemi kullanıyordum gayet memnundum sonra bazı sebeplerden dolayı satmak zorunda kaldım sadece boş bir haf x kaldı elimde o boş yattıkça benim içim parçalanıyordu satmaya da kıyamadım ve en sonunda onu hayata döndürmeye karar verdim ... Bu sistemi toplamayı düşünüyorum ... Yaklaşık 4 - 5 ay sonra bir ekran kartı daha alıp cf yapmayı da planlıyorum psu yeterli olur mu acaba ? Yada daha iyi bir performans için önerleriniz olabilir mi ? Bir kaç arkadaşa pm yolu ile sordum konu açmayacaktım fakat dayanamadım yine ... Şimdiden teşekkürler...

Sistem tavsiyesi...

• dawnfx D kullanıcısına yanıt
    ssd'ye işletim sistemi, program,oyun falan yükleyince yer kalmıyor yanına birde harddisk alırsanız iyi olur.Oc yapmıyacaksanız biraz daha uygun bir anakart alıp harddiske para ayırabilirsiniz.Ayrıca aceleniz yoksa r9 290 özel soğutuculu versiyonlarını bekleyebilirsiniz, standart soğutuculu modeller 1200tl civarı fiyatta özel soğutuculu modellerde çıkışında bu fiyat bandında olur tahminen.Bi de işlemci soğutucusu eklersen iyi olabilir, Böyle bir sisteme 16GB ram daha yakışır ve daha düşük gecikme ve volt olan bir model seçebilirsiniz.İşlemciye birşey demiyorum sizin aklınıza yatmış seçmişsiniz İntel kullanan arkadaşlar daha bilgilidir bu konularda onlardan da yorum almak lazım ama bence K'sız modelini seçebilirsiniz.
  • İşlemci ileriye dönük işlemcidir istersen i5 4670K işlemcide kullanabilirsin eğer ağır işlerde kullanıcaksan kalsın almışken paran varsa onu al

GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9 1.5V DUAL KIT Ramlarinizi bu ramlar ile değiştiriniz

CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W MIDT ATX SİYAH Kasayı bununla değiştiriniz güç kaynağı ile hemen hemen aynı fiyat en azından güncel de bir kasadır .

SDDler iyi hele bu günlerde olmazsa olmazlar arasında .

MSI Z87-GD65 GAMING INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart yeterli olacaktır bana kalırsa seçtiğin ana kart çok gereksiz

Ekran kartı iyi seçim senin GTX780 de alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can1635

İşlemci ileriye dönük işlemcidir istersen i5 4670K işlemcide kullanabilirsin eğer ağır işlerde kullanıcaksan kalsın almışken paran varsa onu al

GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9 1.5V DUAL KIT Ramlarinizi bu ramlar ile değiştiriniz

CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W MIDT ATX SİYAH Kasayı bununla değiştiriniz güç kaynağı ile hemen hemen aynı fiyat en azından güncel de bir kasadır .

SDDler iyi hele bu günlerde olmazsa olmazlar arasında .

MSI Z87-GD65 GAMING INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart yeterli olacaktır bana kalırsa seçtiğin ana kart çok gereksiz

Ekran kartı iyi seçim senin GTX780 de alabilirsin

Hocam elimde şuan boş haf x var yatıyor o yüzden sadece psu bakıyorum herşey onun için desem yeridir ssd yi 120 düşündüm elimde birde 750 gb bir hdd var evet ramleri değiştiricem birkaç kişiye sordum aslında rog serisi işlemcide olsa rog alıp güzel bir kasa modifiyesi düşünüyordum oturup izlemek için :) Önerileriniz içinde teşşekürler bakalım bir karşılaştıralım neler olacak herşeyi kısıp monitöre bile yüklenebiliriz çünkü monitör de yok :D
  • Neden İntel ve Neden İ7 .. Profesyonel 3 boyutlu çizimler mi yapıcaksın ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: FeDeX_114

ssd'ye işletim sistemi, program,oyun falan yükleyince yer kalmıyor yanına birde harddisk alırsanız iyi olur.Oc yapmıyacaksanız biraz daha uygun bir anakart alıp harddiske para ayırabilirsiniz.Ayrıca aceleniz yoksa r9 290 özel soğutuculu versiyonlarını bekleyebilirsiniz, standart soğutuculu modeller 1200tl civarı fiyatta özel soğutuculu modellerde çıkışında bu fiyat bandında olur tahminen.Bi de işlemci soğutucusu eklersen iyi olabilir, Böyle bir sisteme 16GB ram daha yakışır ve daha düşük gecikme ve volt olan bir model seçebilirsiniz.İşlemciye birşey demiyorum sizin aklınıza yatmış seçmişsiniz İntel kullanan arkadaşlar daha bilgilidir bu konularda onlardan da yorum almak lazım ama bence K'sız modelini seçebilirsiniz.

Hocam öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim 750 gb hard disk im mevcut elimde şuan ram olayı ve ekran kartı olayı şuan muamma oldu ben hemen alıyorum diye ayak üstü yaptım o sistemi performans için eksisi ve artısınıda araştırıyorum mesela benimde aklımda anakartı değiştirmek ekran kartından kısıp biraz daha bütçeyi zorlayıp bir 760 ve 24 inç 3d monitör alıp sonrasında sli olabilir diye düşünüyorum tam aradayım şuan 1 hafta daha sürem var vizelerim var ama uzun zamandır oyun oynayamadığım için elim ayağım tutmamaya başladı :D
  • Giriş aşamasında çizim ve modellemeler için kullanılacak ama genel olarak oyun için ilerleyen zamanda ne olur bilinmez arkama bakmadan 3 sene götürsün istiyorum kendi referansın 2600k ve 7970 olduğu için böyle bir sistem yine fazlasıyla işimi görecek diye düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dawnfx -- 10 Kasım 2013; 21:38:05 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.