Şimdi Ara

Sistem Seçme Kararsızlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Artık yeni bir bilgisayar alma zamanım geldi. Görsel işlerle uğraşıyorum ve buna göre ideal bir bilgisayar seçmek istiyorum, uzun süre kullanma niyetim var. Toplama bilgisayar, iMac ve Mac Mini arasında gidip geliyorum. Bilgisayar toplarsam AMD Ryzen işlemci ve Radeon RX 5700 XT kombinasyonunu düşünüyorum, ITX sistem birimi içinde olacak, masa üstünde bilgisayarı tutmak istiyorum. Oyun işi ucundan olabilir ama ciddi bir hevesim yok. Bir yandan da Apple'ın platformu aklımı çeliyor, o yüzden cidden kararsız kaldım. Hepsinde 16 GB'lık RAM miktarını standart tutarım, SSD olmasını da tabii ki istiyorum. Yerimde olsanız ne düşünürdünüz? Eğer bilgisayar topla derseniz bu dediklerime göre tavsiye verebilir misiniz? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 2 Şubat 2020; 22:14:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bütçe nedir hocam. Ona göre önerilerde bulunalım.

• MichaelTownley M kullanıcısına yanıt
    Sınır koymadım ama biraz ekonomi yapmak isterim. Ekran kartı için 5700 XT desem de performansları iyiyse 5500 ve 5600 de olabilir. Toplama bilgisayarla Apple cihazlar arasında kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 2 Şubat 2020; 22:17:25 >
  • Wacom Intuos kullanıcısına yanıt
    Apple da ayni donanıma daha çok para verirsiniz. Buna değecek bi artısı olması lazım sizin için yani apple ve Windows olması sizin için işletim sitemi hariç bişey değiştirmiyor ikisinde de ayni işi yapabiliyorsaniz Windows daha uygun olur. Ryzen 3600 m-itx mobo 2x8gb 3200mhz ram yeterli. Ekran kartından beklentiniz nedir? Kasa olarak 120mm sıvı soğutma takabileceginiz bi model tercih ederseniz ses sıcaklık daha düşük seviyede olur.

• hib.96 kullanıcısına yanıt
    İçerik üretimi için ekran kartını önemsiyorum. Oyun kısmı ikinci planda. Dediğiniz kombinasyon ideal, mantıklı geldi. Sistem birimi iyi soğutma yeteneğine sahip olsun, zaten fan takarım ama masanın üzerinde rahat dursun istiyorum, bir nebze büyük olabilir ama çok da olmasın. ITX formu bana uyar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 3 Şubat 2020; 18:26:7 >
  • şu linkteki arkadaş bir itx sistem kurdu ve sonuçtan çok memnun kaldı. bu başlığı incelersen güzel doneler yakalayabilirsin.
    https://forum.donanimhaber.com/ryzen-9-3900x-icin-mini-itx-anakart-onerisi-max-900tl--141488155
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Bakıyorum, teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 3 Şubat 2020; 18:28:0 >
  • Imac almak istediğine göre 10k yı gözden çıkarmış olmalısın 3700x x570 anakart ve 5700 bence gayet güzel olur fakat doğru düzgün itx x570 anakart yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple cihaz olsa o para maalesef verilecek ama bilgisayar toplarsam daha azaltabilirim. Şimdi araştırıyorum, bilgisayar toplama işi aklıma yattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 3 Şubat 2020; 22:46:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.