Şimdi Ara

Sistem boşta iken %70'in üzerinde ram harcıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
5.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistem boşta iken ram %70 lerin hatta 80 lerin üzerine çıkıyor son bir haftadır böyle oldu nedenini bulamadım bir türlü nedir ne yapmam gerekiyor. Çizim yaptığım için autocad, rhino gibi programları cracklemem gerekiyor onlarda norton virüs buluyor fakat elimden bir şey gelmiyor ne yapmam gerekli? Bilgisayarımda i7 3630QM 8GB ram var bu kadar ram 'i sistem kullanıyor olamaz değil mi? Yani bana format atmadan çözüm üretmeye çalışırsanız çok sevinirim, çünkü çok zahmetli tüm o programları tekrar yüklemek..

• Grafikerdem kullanıcısına yanıt
    Nortondan dolayı olabilir kaldırıp tekrar bir dene. Olmazsa Combofix programını kullan ve Malwarebytes Antimalware programı ile tam sistem taraması yap. Sonucu buraya yazarsan yardımcı olabilirim.
  • Norton'u kaldırdım ve şu an ram biraz rahatladı fakat sistem yine kasılmalar yapıyor hatta şu an daha da kasılıyor nasıl dersenniz yenile'ye tıkladığımda bile 2 sn sonra algılayıp tüm ikonları blank hale getirip tekrar iconları yüklüyor vs vs.. başlangıçta çok program çalıştığı için combofix çalıştırmak istemiyorum kendi kendine sapıtmasın diye lisanslı NİS vardı onu kaldırdım şimdi NAV kurup tekrar tam sistem taraması yapıcam

• Şimdi ise Sistem, disk'i %50 lerin üzerinde kullanıyor sürekli Hizmet Ana Bilgisayarı başlığı altında çalışan zibilyon tane svchost.exe deli gibi ram tüketiyor. Anlamsız bir biçimde System'in çalıştırdığı svchost en fazla ram kullanıyor. Biraz önce yine system'in %100'e varan disk kullanımının da ntoskrnl.exe tarafından kullanıldığını buldum. Arkadaşlar benim sorunum bir virüs değil fakat bug ya da virüsün hasar verdiği bir sistem dosyasından dolayı mı bu kaynaklanıyor?

Sistem boşta iken %70'in üzerinde ram harcıyor! Sistem boşta iken %70'in üzerinde ram harcıyor!

-------------EKLEME------------------

Windows kaynak izleyicisinden sürekli işlemcinin saat hızının %100 lerin sistem boştayken çalıştığı, yine boştayken %50 ram harcadığı ve bunlarım tamamen sistem tarafından kullanıldığını gördüm. Ben bu sisteme nasıl kemer vurucam?

Sistem boşta iken %70'in üzerinde ram harcıyor! Sistem boşta iken %70'in üzerinde ram harcıyor! Sistem boşta iken %70'in üzerinde ram harcıyor! Sistem boşta iken %70'in üzerinde ram harcıyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grafikerdem -- 27 Şubat 2014; 21:39:12 >

• msconfig den gereksiz gördüğünüz uygulamaları kapatın.Belki gözünüzden kaçan bir program vardı.f
  • SeyyarSatıcı S kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarımda Norton Lisanslı ve çizim cad pogramlarından başka öyle çok bir program yok ve tüm startup programları lenovonun programları. Ne yapacağım bilmiyorum bu sistemde ne sorun var?
  • görev yöneticisinde başlangıç sekmesi var; orda çalışan programlar neler?

resim olarak atabilirmisiniz
  • Gorev yontıcısınde sureklı f5 e basılı tutarak dıkkatlıc bakın , anlık olarak ram ve ıslemcınıze yuklnen program hangısıymıs . Bu arada sorunun olmadıgı bır zamana sıstm gerı almakta cozum olabılır , en guzlı usenmeyıp temız bır format atmak .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grafikerdem

Bilgisayarımda Norton Lisanslı ve çizim cad pogramlarından başka öyle çok bir program yok ve tüm startup programları lenovonun programları. Ne yapacağım bilmiyorum bu sistemde ne sorun var?

hocam temiz bir format veya sistem geri yükleme yapmaktan başka şansın yok gibi görünüyor.
  • Sanırım Lenovoların genel bir sorunu bu.Az önce sistemi 6 ay öncesine aldım nerdeyse anlık 4gb ram kullanımı vardı.Sana tavsiyem lonevonun öenmli olmayan programlarını başlangıçtan kaldır.Mesela youcam, enerjy managamed (istersen pc açıkken sonradan da açabilirsin) vs.
  • Combofix ile taratın %90 çözülüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows'un ayırdığı sanal bellek kac gb?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Killer Ethernet driver varsa kaldır ve sadece driver olanını kur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.