Şimdi Ara

sistem 1dk içinde kendine restart atıyor yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 20-30dk'da bir sistem kapatılcak falan diyor 1dk'dan geri satyor ve restart atıyor nedendir yoksa bu yeni virüsmü yardım arkadaşlar...

• büyük ihtimalle virus var.http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.blaster.worm.removal.tool.html burda gerekli dosyaları çek.Güvenli kipte tarat.Daha sonrada bir antivirüs programıyla cilasını çek[arindr]
  • Blaster ve Welchia solucanlarından olsa gerek. Eğer bu zamana kadar bunlardan haberin olmadıysa seni kınıyorum [:P]
    http://www.pclabs.gen.tr/hw/article.asp?id=337
  • ben de....
  • saol twister verdiğin link çok yardımcı oldu fakat orda diyorki eğer fix blast virüsü bulamazsa eğer bilgisayarı güvenli kipte başlatıp orda taratın ve silin ama hem normal hemde güvenli kipte bulamadı ne yapmam gerek ?
  • dostum heç vırusle falan ugrasma san bana sunu soyle
    xp mı kullanıyorsun eger evet dıyorsan p.m at bana sana bı lınk vercem ordakı dosyayı ındırıp kurcaksın ıs hallolcak ama hayır dersen o zaman vırustur
  • evet xp kullanıyorum hem normal hemde güvenli mod'da tarattım fixblast ile ama hiç birşey bulamadı bende o xp yamasını kurdum birde şu an makinaya restart atmaması için o 3 şıkkı kapattım öyle duruyor...
    ee şimdi ne yapcam virüs varda temizleyemedimmi bu programlarla ???
  • Tarama programı bir log dosyası oluşturuyor, o dosyada programın neler bulup sildiği kayedediliyor, bir oraya bak. Bir de, bunun ille de Blaster olması gerekmiyor, mesela bana W32.Welchia solucanı bulaşmıştı, o da aynı etkiyi yarattı. Onun silici aracının adresi isehttp://www.symantec.com/avcenter/FixWelch.exe Bu program da tarayıp bulamadım diyebilir, bende öyle demişti ama log dosyasına baktığımda bazı dosyaları sildiğini gördüm, sorunum hallolmuştu. Sen bununla da tarat, sonra internete gir, "kapanacak" mesajı vermezse sorunun halloldu demektir.
  • mad sana soyledıgım yamayı kur yukle ozamanda sorun hallolmazsa tekrar yaz bakalım bakarız caresıne
  • C:\windows\system32\msblast.exe bu dosya eğer sanada ziyarete gelmişse blasterin hayırlı olsun ikramda kusur etme! Makineyi güvenli kipte aç C:\windows\system32\msblast.exe'i sil regedit'i çalıştır ve /HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run anahtarı altında msblast.exe girdisini bul ve sil yeniden başlat dertler bitsin
  • fiz blast ile hem normal hemde güvenli mod'da tarattım birşey bulamadım bendeyamayı yükledim xp yamasını şu an hiç bir sorun gözükmüyor açık bilgisayar 1 gündür
    düzelmişdir herhalde...
    herkese teşekkürler bu arada..
  • demıstım sana vorus v.s ıle ugrasma sorun budur dıye neyse cozuldugune cok sevındım bende bı musterıme xp kurdugumda buı sorunla karsılasmıstım sagolsun CAN gonderdı yamayı
  • hemen sevinmeyin tekrar gelebiliyor rahatlıkla.o yüzden bağlantı özelliklerinden xp'nin firewallunu açmanızı tavsiye ederim.
  • tam ozellık ver dost nerden nereyı acalım yane
  • forsaken güvenlik güncelleştirmeisni yükleyen hiç kimseye aynı virüs bir daha giremez...bu aada bu KONU DEFALARCA YAZILDI BIRAZ SEARCH EDIN BI ZAHMET.....
  • kullandığın bağlantının özelliklerine gir oradan gelişmiş de çıkan yerde bi checkbox var onu tikliceksin.
  • sadece wormu temizleyenler patchi kurmayanlar dediğim şeyi yaparak wormdan sakınabilirler.o patch sadece w32 için,kaç bin tane worm var kim bilir o yüzden o korumayı açın.sadece w32'den değil diğer wormlardan da karunmuş olursunuz belli ölçüde.

büyük harfle yazmana gerek yoktu guffy.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.