Şimdi Ara

şirketin clio 4 aracına yanlış yağ koyduk birşey yapar mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımız 2014 model clio 1.5 dci 75 bg. Geçenlerde aracın yağ değişimi için ustaya götürdüm. Elinde 5w40 varmış. yarın 5w30 getirtelim öyle değiştirelim dedi. Biz de seyahate çıkacağız bugün değiştirmemiz gerekli dedik. Siz bilirsiniz dedi ve 5w40 yağı motora koydu. Şuan da bir sıkıntısı yok ama uzun vadede motora bir zararı olur mu? Araç 135000 km'de.

• Forum ölmüş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çekilin Ben Baytarım

Forum ölmüş

Öncelikle aracınız 75 BG değil, 90 BG olması lazım. 5-40 yağ dan önce kullanılan yağın DPF ye uygun yağ olup olmaması asıl mesele. Çünkü aracınız da DPF var, eğer yağ DPF ye uygun değilse, filtre tıkanır, ve bu büyük bir maliyet açar, bence en kısa zaman da DPF li *5-30 yağ kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

Orijinalden alıntı: Çekilin Ben Baytarım

Forum ölmüş

Öncelikle aracınız 75 BG değil, 90 BG olması lazım. 5-40 yağ dan önce kullanılan yağın DPF ye uygun yağ olup olmaması asıl mesele. Çünkü aracınız da DPF var, eğer yağ DPF ye uygun değilse, filtre tıkanır, ve bu büyük bir maliyet açar, bence en kısa zaman da DPF li *5-30 yağ kullanın.

1.5 dci joy 75 bg hocam 90'lıklardan değil. zaten 95 liralık bir yağdı. 10000 km sonra değiştiririm artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.