Şimdi Ara

SIRALI SİSTEMDE BENZİN BİTERSE NASIL ÇALIŞTIRILIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
43.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GEÇEN GÜN YOLDA GİDERKEN BENZİN BİTTİ.GAZDA BİTERKEN EN YAKINDAKİ GAZCIYA GİDEYİM DERKEN GAZDA BİTTİ.YOLDA KALDIM.ALLAHTAN LPG İSTASYONU 50 MT KADARDI.İTEREK İSTASYONA GELDİM LPG ALDIM AMA BENZİN OLMADIĞI İÇİN ÇALIŞMADI.UĞRAŞIRKEN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTI.BÖYLE DURUMLARDA BENZİN YOKKEN NASIL ÇALIŞTIRILIR.

• Benzin yokken çalıştırılamaz. Yanma olamayacağından dolayı. 1 gramda olsa benzin lazım...Mutlaka depolarınızda benzin bulundurun onun için.

Bu arada gazın bitip bitmediğini nerden anlıyorsunuz? Lpg tanklarının içine sensörmü takıyorlar?

Sendeki lpg tankı kaç litre mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSMC

Benzin yokken çalıştırılamaz. Yanma olamayacağından dolayı. 1 gramda olsa benzin lazım...Mutlaka depolarınızda benzin bulundurun onun için.

Bu arada gazın bitip bitmediğini nerden anlıyorsunuz? Lpg tanklarının içine sensörmü takıyorlar?

Sendeki lpg tankı kaç litre mesela?
    ewet benzin biterse normalde sıralı sistemlerdeki araçlar çalışmaz.
    Hatta benzin deposunun en az 4 de birinide benzinle dolu olarak dolaşın benzin pompasını yakmamak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenforest08

Hatta benzin deposunun en az 4 de birinide benzinle dolu olarak dolaşın benzin pompasını yakmamak için

Alıntıları Göster
    GAZ BİTİNCE SESLİ UYARI YAPIYOR.ORDAN ANLIYORUM IŞIKLAR PEK SAĞLIKLI ÇALIŞMIYOR ŞAMANDIRA DEĞİŞTİ AMA VERİM ALAMADIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenforest08

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: greenforest08

neden yanarki benzin pompası???

ben hep benzin ışığı yanık dolaşıyom...

• quote:

Orijinalden alıntı: fakas2000

GAZ BİTİNCE SESLİ UYARI YAPIYOR.ORDAN ANLIYORUM IŞIKLAR PEK SAĞLIKLI ÇALIŞMIYOR ŞAMANDIRA DEĞİŞTİ AMA VERİM ALAMADIM

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: fakas2000

malesef hiç ama hiç bir lpg sisteminde lpg seviyesini gösteren ışıklar adam gibi çalışmıyo, nedenini bilmiyom ama hepsi traş, ancak deponun tam üstünde bi gösterge var, o doğru gösteriyo...

onada zırt pırt bakamıyosunki kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: Tecniq

quote:

Orjinalden alıntı: greenforest08

neden yanarki benzin pompası???

ben hep benzin ışığı yanık dolaşıyom...

Alıntıları Göster
    lpg şamandrası bende de düzgün çalışmamaya başladı :(
    kalibre ettiriyorum ama nafile, belki bir ayar tuttururlar hasbelkader

• quote:

Orijinalden alıntı: amdfanatic

lpg şamandrası bende de düzgün çalışmamaya başladı :(
    kalibre ettiriyorum ama nafile, belki bir ayar tuttururlar hasbelkader

Alıntıları Göster
    lpg de ışıklardan hayır beklemeyin. benzin mantığındaki gibi sıvı yüksekliğine göre depo dolmadığı için sürekli basınç altındaki şamandıra çabuk bozulur. ayrıca iç basınç düştüğünde hemen bitmiş gösterir. şu an için çözümü yok gibi birşey. km hesabı yapın. günlük km yi sıfırlarsanız ona göre tahmini bi ayar tutturulur. daha güvenli olur yani..

• quote:

Orijinalden alıntı: oneMoreCupofCoffee

lpg de ışıklardan hayır beklemeyin. benzin mantığındaki gibi sıvı yüksekliğine göre depo dolmadığı için sürekli basınç altındaki şamandıra çabuk bozulur. ayrıca iç basınç düştüğünde hemen bitmiş gösterir. şu an için çözümü yok gibi birşey. km hesabı yapın. günlük km yi sıfırlarsanız ona göre tahmini bi ayar tutturulur. daha güvenli olur yani..

Alıntıları Göster
    sıralı sistem sesli ikaz verdiğinde kesin depodaki lpg bitmişmidir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: amdfanatic

sıralı sistem sesli ikaz verdiğinde kesin depodaki lpg bitmişmidir ?

Alıntıları Göster
    karbüratörlü araçlarda benzin pompası neden yansın ki.birkaç pompa türü var ama tümüde hareketlerini kranktan alıyor.boşta da olsa çalışır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çaka Bey

karbüratörlü araçlarda benzin pompası neden yansın ki.birkaç pompa türü var ama tümüde hareketlerini kranktan alıyor.boşta da olsa çalışır bence.

Alıntıları Göster
    çalışmıyo araç yeni sistem lpgde. benzin bulundurmak lazım her zaman. en uyuz oldumda gaz göstergesinden verim alınmıyo hep sorunlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cefiro

çalışmıyo araç yeni sistem lpgde. benzin bulundurmak lazım her zaman. en uyuz oldumda gaz göstergesinden verim alınmıyo hep sorunlu.

Alıntıları Göster
    bildiğim kadarıyla zavoli marka sıralı sistemde gazla çalışma imkanı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konkat

bildiğim kadarıyla zavoli marka sıralı sistemde gazla çalışma imkanı var.

Alıntıları Göster
    yok kardeşim tüp ile bu sistemler çalışmıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: volker_2

yok kardeşim tüp ile bu sistemler çalışmıyor..

Alıntıları Göster
    hiçbir şekilde çalışmaz ,
    + benim depo simit şeklinde 77 litre. 60 litre civarı alıyor. nasıl desem yani o ışıkların allah belasını versin. bir bakıyosun full gösteriyor bir bakıyorsun 10 dakika geçmiş 1 tane ışık kalmış... kaç kere kalibre ettiler , yok abicim en sağlıklısı deponun üstündeki gösterge...
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan

+ benim depo simit şeklinde 77 litre. 60 litre civarı alıyor. nasıl desem yani o ışıkların allah belasını versin. bir bakıyosun full gösteriyor bir bakıyorsun 10 dakika geçmiş 1 tane ışık kalmış... kaç kere kalibre ettiler , yok abicim en sağlıklısı deponun üstündeki gösterge...

Alıntıları Göster
    bagaja camera koymak lazım
    quote:

Orjinalden alıntı: okan

• quote:

Orijinalden alıntı: oneMoreCupofCoffee

bagaja camera koymak lazım
    quote:

Orjinalden alıntı: okan

Alıntıları Göster
    ben aracımı direkt olarak lpg ile çalıştırabiliyorum lpg kitim aldesa sıralı

• quote:

Orijinalden alıntı: @levent@

ben aracımı direkt olarak lpg ile çalıştırabiliyorum lpg kitim aldesa sıralı

Alıntıları Göster
    arkadaşlar zavolide direkt lpg çalıştırmayı deneyerek buldum.motor soğukken iyi olmuyorda sıcakken marşa basmadan önce düğmeye basılı tutuyorum ve kontağı öyle çeviriyorum marş bastıktan sonra hemen çekiyorum parmağımı ve lpg de çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakas2000

arkadaşlar zavolide direkt lpg çalıştırmayı deneyerek buldum.motor soğukken iyi olmuyorda sıcakken marşa basmadan önce düğmeye basılı tutuyorum ve kontağı öyle çeviriyorum marş bastıktan sonra hemen çekiyorum parmağımı ve lpg de çalışıyor

Alıntıları Göster
    yaa bu arkadaki iğnenin ucuna bi tel koysan çok incesinden çevresinede igneler yerleştirsen iğneye deydikçe bi lamba yansa falan yada bu tarz bi teori olmazmı... ya ben dalgıcım tüpün girişinde sensörü olan dalış bilgisayarları var, sizin aldığınız nefese göre tüpdeki hava ile o metrede kaç dk daha nefes alabileceğinizi ölçen bilgisayarlar var, tmm çok pahalılar ama bu kadar kompleks olmasına gerek yok şunu adam gibi yapamıyolarmı.

• Hortlattim sanirim. Benzin yokken çalışıyor. Bugün 10 liralik lpg 10 liralik benzin alayim dedm petrollerde benzin yoktu. Adam benzin biterse düğmeye basıli tut bas marsa dedi ve çalışti hic benzin yokken. CALISTIKTAN SONRA tahmini isindiktan sonra çektim lpg de kaldı.
  • ee peki sarfiyat nasıl ölçülecek artık benzinciler bidonla benzin vermiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.