Şimdi Ara

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
28
Favori
305.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • acı kavun kesin çözüm ama insanı berbart ediyor bi sinüs rinse alın o karışıma acı kavun ekleyin cok az fazla koyarsanız mahvolursunuz.sinüs rinse burnu tıkalı olanlara burun açıksa gerek yok.
    http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=aci+kavun&nr=y&pt=yaban+kavunu
    cok seyrek bi karışım yapın cok etkili
    burnunuza çekince ilk zaman sürekli su geliyor daha sonra ne varsa:))
     Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mghector22 -- 2 Aralık 2008; 17:57:13 >

• Bir merhem var Vapo Rub .Burnunzu açmaz.ADETA YAKAR!!!!!!!! her eczanede bulabilirisniz.Kullanmak ÇOK kolay. Alın sürün. buyrun benzer bir resmi :

http://www.cure-nailfungus.com/vicks-vapor-rub-for-toenail.jpg
  • Birisi DH Sinüzitlüler Fun Clup açsın,en başa da beni yazın
    Şaka bi yana kış gelince burunsuz bedford gibi dolaşmaktan bıktım,ilaç tedavileri gelip geçici oluyor,bi doktor burun kemiğini kesmek gerekli demişti o günden sonra bi daha gitmedim.İlaç ot vs biraz rahatlama oluyor sonra yine aynı.Hele o baş ağrısı ve baş ağrısını ne gariptir iki gripin kesiyor(değişik antibiyotikler işe yaramadı ve gripinle tanıştım;kafeinden dolayı biraz bağımlılık yaptı galiba)
  • ben de bu dertten çekiyorum
  • ben bagdemcik ameliyati oldugunda 7yasindaydim ve sinizutumude almislardi ama sinizut yine olus doktora gittimizde yasina gore alabilecegimiz kadar aldik 18e gelsin tamamini aliriz demisti
  • oo konu tuttu iyi iyi güzel

ACI KAVUN YÜZÜNDEN PEK ÇOK KİŞİ ÖLDÜ, ACI KAVUN U KULLANMAYIN SAKIN

Biberiye yağı iyi gibi şu an kullandım.
  • Sinüzitin olduğundan emin misin? Ben de sinüzit var zannediyordum meğerse yokmuş..

Sinüs MR i çektirdim orda belli oldu. İstersen önce var mı yok mu onu bi kontrol ettir doktorunla. Daha sonra artık tedavi mi ameliyat mı ne geerekiyorsa yapılır.
  • biberiye yağını bende aldım bugun awe cemre eminonunden 14 dediler 10 ytlye anlaştık.

ilk günden damlatmadım burun altına sürdüm bir kaç gün sonra damlatıcam biraz deri alışsın.

acı kavun hakkında bilgi almak istiyorum
  • ben 4 ytl e aldım biberiye yağını

niye öyle ave olacak cemre olacak, nike-adidas olacak diye kasıyorsunuz anlayamadım ?
  • Burnumu Kafamdan sökesim geliyo sinüzit azınca
  • quote:

Orjinalden alıntı: judith

ben 4 ytl e aldım biberiye yağını

niye öyle ave olacak cemre olacak, nike-adidas olacak diye kasıyorsunuz anlayamadım ?

dostum sahtesi ol bu ürünlerin malum biliyosun içine ayçiçek yağıda koysa ben anlamazdım. bir arkadaşta memnun kalmış o yüzden bundan aldım yksa daha ucuzada bulunur. shiffa home da kaliteli bir marka onuda önerebilirm
  • bendede var nefret ettim burnumdan
  • Arkadaşlar ameliyatla ilgili bilgi sahibi olanlar konuyu biraz açarlarsa sevinirim.Kaç saatte ne kadara oluyor bu ameliyat??
  • Arkadaşlar ameliyatından bahsededin yıllardır bu dertle uğraşıyorum
    Arkadaşlar Sinüzitin menenjit olma riskini arttırdığı doğru mu?
    Böyle birşey var mı sağlam kaynaklar bulabilirseniz bana sevinirim
  • İladin'i denediniz mi? Her ne kadar belli bir süreden sonra zararlı etkisi olsada burnu açıyor, biraz önce sıktım hemen burnumu açtı, yaklaşık olarak 5-6 saat gidiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lazycat

aha da fotosu

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

Nasıl kullanacağız? Tarif edermisin? Sabah-Öğlen-Akşam falan? Kaç damla günde?

Tekrar yazdım. Cevap bekliyorum.
  • Arkadaşlar benim de kardeşimde sinüzit var. Tavsiyeleriniz üzerine biberiye yağı aldım. Biraz daha bilgi toplayıp ona göndermek istiyorum. Nasıl kullandınız nasıl oldu birşeyler yazarsanız çok sevinirim.

Ben 4 liraya buldum. Kardelen Tarım Ürünleri isimli şirketin ürünü. Bakanlık onaylı, ISO9001 kalite belgesi var, internet sitesi sabit telefonları vs iletişim bilgileri açık şekilde bulunuyor. Kokusu da tam tarif edilen gibi. Bence bu sahte değil, 10-15 liraya satın alanlar kazıklanmış. Ayrıca benim bulduğum 20 ml, resimdeki mavi şişeli olan galiba 15 ml.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Liu Kang -- 3 Aralık 2008; 16:41:01 >
  • Acı kavun falan denemeyin sakın. Ucuza kurtuluyim derken canınızdan olmayın.

Yukarıda bir arkadaş sormuş: Medical Park B.Evler'de olmayı düşünüyorum. Bu aralar muayene olmaya gidecem bakalım daha ücreti nedir bilmiyorum. Ama SSK anlaşmaları var.
  • berbat bir durum ya burundan nefes alamamak hayatı çok kötü etkiliyor.Bende yıllardır çekiyorum.Geçen sene doktora gittim kemik eğriliği var dediler ameliyat oldum 1 ay sonra yıne tıkanmaya başladı sonra başka bir doktora gittim burnumda allerjik et şişmesi varmış.sprey kullanmak lazımmış ameliyat kesin çözüm değil demişti.( bu biberiye yağını kullananlar memnun mu?)
  • sinus ameliyatının adı caldwell-luc'tur. kronik sinüzitis mevcudiyetinde uygulanır. sinüs mukozası kazınır ve sinüs temizlenir...

ağızdan nefes alma sonucunda ise dişlerde çapraşıklık, alt çenenin öne doğru kayması ve bademcik iltihapları gelişir... burundan değil de ağızdan nefes aldığınızda alınan hava temizlenemez direk aspire edilir. burunda ie mukus ve kıllar sayesinde alınan hava temizlenir ve aspirasyona uygun hale gelir...

eğer kronik sinüzitiniz varsa. mesela ayakkabı bağlarken (yani eğilirken) başınıza ağrı vurur, burnun yanındaki kemiğe bastırdığınızda ağrınız olur. kesinlikle doktora gitmenizi tavsiye ederim.

geçmiş olsun...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.