Şimdi Ara

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
28
Favori
305.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncel. Çok acil yardım edin, burun deliğimin birisi tıkandı diğeri de tıkanmak üzere. Ağzımdan nefes alıyorum bu sefer de burnum akıyor. Evde yapabileceğim bir karışım vb var mı? Tüm hayatım felç oldu Tuzlu su karışımını kullanıyordum; ama şimdi burun deliğim tamamen tıkandığı için burnuma çekemiyorum suyu! Önerilerinizi esirgemeyin.
    NOT:Ne doktora ne de eczaneye gidebilirim!
  • Ben sinüzit illetinden (frontal sinüzit yani kaş üzerindeki ağrılardan) aşağıdaki videoda gösterilen ürünü kullanarak kurtuldum, denemenizi tavsiye ederim. Hem ucuz, hem hiçbir riski yok. Ürünü eczanelerde bulabiliyorsunuz.

http://www.youtube.com/watch?v=LW9mvVe7Mk4
  • quote:

Orijinalden alıntı: musanpa

quote:

Orijinalden alıntı: judith

quote:

Orijinalden alıntı: musanpa

bu hastalik lanet surundurucu nitelikte bir hastalik ortaokuldan beri cekiyorum 15 sene oldu yani nerdeyse yuz kere doktora gitmisimdir belki.kronik alerjim var alerji baslar baslamaz sinuzitte start veriyor:-)ıcmedigim antibiyotik alerji ilaci kalmadi doktora gidince hangi mümessili seviyorsa onun sattigi antibiyotigi yaziyor gonderiyor:-)bu sebeple sinüzit derken karaciger ve bobrekten olmamak icin doktorada gitmiyorum artik bu illeti ceken herkese şifalar diliyorum cerrahi yontem deneyip cok olumlu sonuc alan varsa paylasirsa sevinirim

aynen dostum

alerjim başlıyor ve sonrası direk sinüzit

o yüzden alerji olacağını hissettiğinde aerius adlı ilacı içebilirsin.

cok sagol dostum bircok alerji ilaci kullandim en son clarinase kullanmaktayim dedigin ilacida denemedim onuda bir denerim seker dener gibi hap dener olduk zaten:-) istemesemde bazen dayanilmaz oluyor semptomlar ilaca sariliyosun yani

clarinase hapını anneme doktora gitmişken yazdır demiştim.doktor bu genç hapı sana yazamam demiş.vücudu çok zorlayan bir haptır.ne varsa içinde burun etlerini küçültüyormuş.bende de 12 senedir yavaş yavaş artan bir şekilde burun tıkanıklığı vardı. 12 senedir denize girdiğim yok gibi birşey. yazları denize girer bazen arkadaşlarla kayalara yatıp sümkürürdük bir bardak sıvı çıkardı. ne bilelim sinüzitlerimizin açıldığını. bir yandan da havlu kullanmazdık yerdik karadenizin poyrazını kafamıza doldururduk demekki sinüsleri. şimdiki zamana gelince burnum açılmaz olmuştu 3 ay önce doktora gittim.(göztepe ssk kbb) alerji, kıkırdak eğriliği var ameliyat dedi doktor. ameliyat oldum (septum deviasyon) 2 gün sonra tamponlar çıktı çıkarken acır dediler hiç acımadı. içini temizledi dr şimdi nefes al dedi valla burnumun direği sızladı. kompresör gibi olmuştu. arada kontrole gittim temizlik falan yaptılar.2 ay oldu. son bir birbuçuk haftadır sinüslerim boşalmaya başladı sanırım sarı sarı sümükler çıkıyor. bugun kanlı jel kıvamında gelmeye başladı sümkürdükçe geliyordu. ne olur ne olmaz dedim zorlamadım yarın devam ederiz. sinüzit ağrısını fazla çekmedim nadiren ağrırdı boynuz gibi alnım şişerdi .ayrıca saçımı senelerdir 3 numara kestiriyorum. kafayı ıslatmamanın rüzgarlanmamanın çok faydasını gördüm.

• Tek bildigim şey sinüzitle yaşamamız gerektigi

Evet şaka bir yana malesef daha sinüzitten iyileşen bir insan evladı görmedim, ama çeşitli rahatlama yöntemleri yok değil tabi ki ;
    1. Ameliyat olmadan "Balon Tedavisi" yöntemi ile sinüslerinizi 10 dakika da boşalttırabilirsiniz, tabi ki bu daha ileri hastlar için.
    2. Belli dönemler de sinüsler artık iyice dolar ve burun tıkanıklıgı ve bas agrısı cekilmez bir hal alır, zaten sinüzütü olan insan sinüslerinin ne zaman dolu oldugunu anlar, bu dönemlerde en mantıklısı antibiyotige basvurmaktır, her seferinde doktora gitmenize gerek yok artık, hangi antibiyotik oldugunu bilirseniz kendiniz de alabilirsiniz tabi sinüslerin iltihaplı oldugundan eminseniz, yine bu dönemlerde yeteri kadar sıvı almalıyız ki, iltihaplar yeterli sıvılık derecesine ulasarak akabilsin, ayrıca burun damlaları ile de saglayabiliriz bunu. Genelde bu dönemler 6 ayda bir olur. Birde en önemlisi mümkün oldukca burnunuzu boşaltmaya çalışın, genelde sarımsı-yeşilimsi bir rengi vardır iltihaptır zaten.
    3. Sinüzitten bir süre kurtulmamızı saglayacak bitkisel yollarda vardır, "çörek otu yagı, biberiye yagı ve okaliptus yagı" esit miktarda karıstırılarak buruna günde 1 kez damlatılırsa faydasını görürsünüz, 3 gün öneriyorlar fakat ben 1 hafta yapmıstım
    4. Sinüzit agrıları için ise ; yine yukarıdaki karışımı alın yani göz üstü, elmacık kemikleri üzeri, kısaca göz cevresine iyice yedirerek sürerseniz, agrıya faydası oluyor, veya eczanelerde bulabileceginiz "akıllı krem" adında bir krem var, vicks e benziyor kokusu, ama gercekten etkili, bütün agrılara gercekten cok iyi geliyor, bu kremi uygularsanız agrı sırasında cok faydasını görürsünüz, biraz yakıyor mentolü ama iyi geliyor :D
    5. Burun tıkanıklıgı için isterseniz "Otrivine Menthol" kullanabilirsiniz, burun açmada cok etkili fakat uzun süre kullanılmaması öneriliyor.

Geçmeyecegini bildigimiz için birçok şeyi ögrendik artık, alışılmış çaresizlik, inşallah Allah şifalar versin, yazdıklarım işinize yarar inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: sercrazy

Tek bildigim şey sinüzitle yaşamamız gerektigi

Evet şaka bir yana malesef daha sinüzitten iyileşen bir insan evladı görmedim, ama çeşitli rahatlama yöntemleri yok değil tabi ki ;
    1. Ameliyat olmadan "Balon Tedavisi" yöntemi ile sinüslerinizi 10 dakika da boşalttırabilirsiniz, tabi ki bu daha ileri hastlar için.
    2. Belli dönemler de sinüsler artık iyice dolar ve burun tıkanıklıgı ve bas agrısı cekilmez bir hal alır, zaten sinüzütü olan insan sinüslerinin ne zaman dolu oldugunu anlar, bu dönemlerde en mantıklısı antibiyotige basvurmaktır, her seferinde doktora gitmenize gerek yok artık, hangi antibiyotik oldugunu bilirseniz kendiniz de alabilirsiniz tabi sinüslerin iltihaplı oldugundan eminseniz, yine bu dönemlerde yeteri kadar sıvı almalıyız ki, iltihaplar yeterli sıvılık derecesine ulasarak akabilsin, ayrıca burun damlaları ile de saglayabiliriz bunu. Genelde bu dönemler 6 ayda bir olur. Birde en önemlisi mümkün oldukca burnunuzu boşaltmaya çalışın, genelde sarımsı-yeşilimsi bir rengi vardır iltihaptır zaten.
    3. Sinüzitten bir süre kurtulmamızı saglayacak bitkisel yollarda vardır, "çörek otu yagı, biberiye yagı ve okaliptus yagı" esit miktarda karıstırılarak buruna günde 1 kez damlatılırsa faydasını görürsünüz, 3 gün öneriyorlar fakat ben 1 hafta yapmıstım
    4. Sinüzit agrıları için ise ; yine yukarıdaki karışımı alın yani göz üstü, elmacık kemikleri üzeri, kısaca göz cevresine iyice yedirerek sürerseniz, agrıya faydası oluyor, veya eczanelerde bulabileceginiz "akıllı krem" adında bir krem var, vicks e benziyor kokusu, ama gercekten etkili, bütün agrılara gercekten cok iyi geliyor, bu kremi uygularsanız agrı sırasında cok faydasını görürsünüz, biraz yakıyor mentolü ama iyi geliyor :D
    5. Burun tıkanıklıgı için isterseniz "Otrivine Menthol" kullanabilirsiniz, burun açmada cok etkili fakat uzun süre kullanılmaması öneriliyor.

Geçmeyecegini bildigimiz için birçok şeyi ögrendik artık, alışılmış çaresizlik, inşallah Allah şifalar versin, yazdıklarım işinize yarar inşallah

Çok teşekkür ederim dostum paylaşımların için

Otrivine çok etkili birşey, fakat uzun kullanımlarda burun etine yol açtığı söyleniyor.

• Çeşit çeşit sprey denedim hiç biri işe yaramadı, yıllardır burnumun bir tarafı hep tıkalı, bende işe yarayan yöntem deniz suyu oldu yazın ortasında 40 derecede gerçek sesinizi duymanız gibisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanefe43

Birşey sormak istiyorum benim problemim var..
    Burun deliklerim sağ açık olsa sol hep kapalıdır
    sol açık olsa sağ kapalıdır
    Sizce benim sünizit midir?

yok burun deliklerinin her zaman sadece 1 i açık olur o esnada diğeri dinlenir.. normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oncat

quote:

Orijinalden alıntı: hakanefe43

Birşey sormak istiyorum benim problemim var..
    Burun deliklerim sağ açık olsa sol hep kapalıdır
    sol açık olsa sağ kapalıdır
    Sizce benim sünizit midir?

yok burun deliklerinin her zaman sadece 1 i açık olur o esnada diğeri dinlenir.. normal

Nefes yetmiyor
  • okaliptus yagını deneyin
    ama aroması degil yagı olsun
    yere yatıp uzanın ve her bir burun deligine birer damla damlatın bir sure bekleyin nefes aldıgınızda cigerlerine kadar nefesin hissedeceksiniz bir miktar yanma olur sonra gecer ama fazla damlatmayın

çok fazla yanarsada corek otu yagı ile karsıtırp deneyin. o da etkilidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxelll -- 2 Şubat 2012; 0:43:45 >
  • aynı sorun ne yazık ki bende de var bir de bende üstüne burunda kemik eğriliği olunca bazen hiç nefes alamıyorum burundan buradaki tavsiyelerden umarım yararlı birşey bulurum.
  • Bu konu hakkında söyleyebileceğim tek şey "OTRİVİNE ve İLİADİN UZUN SÜRE KULLANMAYIN , BAĞIMLILIK YAPAR".Otrivine 5 günlük grip tedavilerinde burunun açılması için verilen ilaçtır.5 gün kullanıp atacaksın!Fakat sırf burun açtığı için yıllarca kullanan var.Söylüyorum sakın ama sakın bu işe bulaşmayın.

İlk başlarda ben de denedim.Havalarda uçuyordum resmen.Burnum %100 nefes alıyor ohhhhh.10 saat geçti ve burun bitmiş arkadaşlar.Nefes alamıyorum çünkü otrivine burun etlerini küçültür ve nefes aldırmanızı sağlar , etkisi geçince burun etiniz eskisinden daha fazla yer kaplar ve daha zor nefes alırsınız.Böylece tam bağımlısı olmaya başlanılır ve son çözümün ameliyata kadar gidebileceğini düşünemez fakat öyledir.5 gün kullan ve çöpe at mantık bu olması lazım.5 günde bağımlılık yapmaz merak etmeyin.

3 yıl kullanan bir arkadaşım bir anda bıraktığı için çok zor nefes almış ve kalp rahatsızlığı yaşamış.Hastaneye kaldırmışlar ve burun etlerini ameliyatla küçültmüşler.Durum nefes alamamaktan kalp rahatsızlığına kadar gidiyor düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son of Hades -- 2 Şubat 2012; 0:42:05 >

• otrivine i sadece nezle olduğumda birer fıs yaparak kullanırım.. nezleyi tamamen kesiyor çünkü.. daha fazla da kullanmam.. yani otrivine in amacı bu bence
  • http://www.biomedikal.com.tr/yorumlar.php?id=1

bu urunu alıp deneyen oldu mu
  • ortrivine burun kılcallarına zarar veriyor.denildigi gibi 1 haftadan uzun süreli kullanmamak lazım.
  • Bel, sırt, boyun, bacak ve eklem ağrıları
    Romatizmal ağrılar
    Mide ağrıları
    Astım - bronşit sorunları
    Sinüzit tedavisi
    Soğuk algınlığına dayalı ses kısıklığı ve boğaz ağrısı
    Burun tıkanıklığının açılması
    Baş ağrısı
    Diş ağrısı
    Yaralanma ve şişliklerin ağrıları
    vb. pek çok rahatsızlığın tedavisinde yardımcı, hızlı ve etkin çözüm: Propolis

Tıklayıp bu mucize arılardan şifa kaynağı Propolis hakkındaki tüm bilgilere ulaşın
  • ecballium diyoruz hale başka yolu deneyen var...

geçen hafta bende de başladı şiddetli başağrısı.. sebep toz.... pencereleri temizleyeyim dedim.. üst taraftaki tozlara maruz kaldım..

aynı gün başağrısıdan çıldıracaktım.. ertesi gün de vardı. Dondurucudan çıkardığım suyu daha çözülmesini beklemeden kullandım. ve 10 dk sonra ağrı bitti.

şimdi 6 gün oldu ve tamamen iyileştim diyebilirim... Bende galiba alerji var..

İlaç işine girmeyin... bu bitkiden daha az etkili ve daha lkolay nüks ediyor kesinlikle.

www.ecballium.com alın ve bunu buzdolabınızda saklayın.. gönderdiğim sıvı size 5 yıl yeter..

şu an hasta değilseniz bile alın. helikopterle gönderme şansım yok... Hastaysan anladın sen onu..

• quote:

Orijinalden alıntı: mikail13

ecballium diyoruz hale başka yolu deneyen var...

geçen hafta bende de başladı şiddetli başağrısı.. sebep toz.... pencereleri temizleyeyim dedim.. üst taraftaki tozlara maruz kaldım..

aynı gün başağrısıdan çıldıracaktım.. ertesi gün de vardı. Dondurucudan çıkardığım suyu daha çözülmesini beklemeden kullandım. ve 10 dk sonra ağrı bitti.

şimdi 6 gün oldu ve tamamen iyileştim diyebilirim... Bende galiba alerji var..

İlaç işine girmeyin... bu bitkiden daha az etkili ve daha lkolay nüks ediyor kesinlikle.

www.ecballium.com alın ve bunu buzdolabınızda saklayın.. gönderdiğim sıvı size 5 yıl yeter..

şu an hasta değilseniz bile alın. helikopterle gönderme şansım yok... Hastaysan anladın sen onu..

bende sultangazideyim.bu ürünü tekbaşıma kullanmayıda cesaret edemiyorum zaten bu konularda kesin uygula esnasinda paniklerim.ee internette yalnış uygulama sonucu olanlarida okuyunca iyice yusuf yusuf ettim.

• sinüzitten burun etine gribe kaymış konu. Gözüm zonkluyo resmen. Ağrı kesici filan etki etmiyor, çok küçükken içerdim işe yaramazdı biliyorum yani. Egilince kafam patlıcak gibi oluyo. Ne yapcaz. Anlık ilaç degil kesin çözüm lazım buna. 10 yaşından beri var.
  • çağan cokcan ın tv lerde reklamını yaptığı ürün ne ayak. kullanan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.