Şimdi Ara

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
344
Cevap
28
Favori
305.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen faranjit oldum yatarken burnum tıkandı rahat uyuyayım diye otrivine sıktım. Sen misin sıkan az bir nefes alıyordum o da gitti. Tam yatacakken hiç nefes alamaz oldum. Ulan neyse şu lanet otrivin'in etkisi geçsin diye oyalanayım dedim 5 saat hortlak gibi dolandım. Sonra hafif rahatladım yatağa uzandım baktım yine uyunacak gibi değil. Uyusam horlayacağım faranjit artacak. Tıkalı deliğe bir daha sıkayım dedim sıkar sıkmaz açık olan da tıkandı. Saat sabahın beşinde hastaneye gitmek için dışarı çıktım çıkar çıkmaz açıldı burnum. Galiba soğuk hava iyi geldi. Sonra yattım sabah doktora gittim crebros ve flixonase verdi. Bunlar otrivine gibi hemen etki göstermiyor 3-4 saat sonra açıyor ama etkisi 1 gün sürüyor. Bir de yan etkisi çok değil otrivin gibi. Yarın KBB hastanesine gidip adamakıllı bir çözüm yolu bulmaya çalışacağım inşallah.
  • Arkadaşlar forumda sinüzitim diyen birçok birey var ama ben eminim ki çoğunun ispatlanmış siüziti yok, yani birçoğu film çektirip sinüzit teşhisi almamış ve kendisine göre tedavi uyguluyor. Sonuç tabiki hüsran.... :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnatla sihirli iksir isteyen arkadaşlar;
    1 lt. Kaynamş soğumuş suyun içine 1 çay kaşığı tuz koyup karıştırın, sonra enjektör ile her iki burun deliğine ünde 3-4 defa sıkarak burnunuzun içini yıkayın, uzun vadede faydası olduğu ispatlanmıştır. Detaylı bilgi için

http://www.drozgurkemal.com/drozgurkemal/endoskopik_sinus_cerrahisi_ve_sinuzit.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • burun tıkanıklığı için ben ameliyat olmadan önce doktor bana 1 lt suya 1 yemek kaşığı iyotlu tuz atıp iyice çalkaladıktan sonra burna mes şeklinde içine çekilmesi ... bunu denerken ilk başlarda attığın tuz kadar karbonatta atabilrsin sebebi ise burnun acımaması için. bu burnu genizlere kadar açar. ancak burun içindeki kemiğin anatomik yapısı tekrar tıkanmayı destekliyorsa kısa sürede dolar onun içinse ameliyat kaçınılmaz oluyor. tuzlu suyu mümkün olduğunda uzun süre kullanma örn 1 ay kullan fazlasını kullanma burnun kıkırdağına zarar verebiliyor. birde breathe right burun bandı var faydası çok oluyor ama uzun süre kullanamıyorsun...
  • 1 lt suya bir yemek kaşığı tuz atarsan uzun süre kullanamazsın, 1 çay kaşığı atarsan uzun süre kullanabilirsin. burunda nekroz yapmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peynir Alti Suyu Tozu

Bende sinüzit idim bir zamanlar belki hala öyleyim ama artık fazla hissetmiyorum, bir zamanlar ağrıdan gözlerim görmez yere düşerdim o derece yani. Denediğim bir bitkisel yöntem var ama o da çok tehlikeli olduğu için kesinlikle denemenizi tavsiye etmiyorum öldürücü olabilir..

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

Acı kavun (ya da yaban hıyarı acı dülekacı düvelekcırtatancırtlakeşek hıyarıyabani hıyarit hıyarıkarga düveleğibırtlangıçşeytan keleği veya Cırtkelek Ecballium elaterium) bir çiçekli bitkiler familyası olan Cucurbitaceae (kabakgiller) içinde bulunan Ecballium cinsinin bilinen tek türüdür.

Bu bitkinin taze meyvesi sıkıldığında bitkinin tohumlarını da içeren mukus benzeri bir salgı fışkırtır. Bu özelliği nedeniyle örneğin İngilizce'de "squirting cucumber" (fışkırtan hıyar) olarak anılır.Meyvanın içindeki basınç 6 bar'a ulaşarak içindeki tohumların kapsül patladığında 36 km/h ulaşmasını sağlar.

Benim denediğim yöntem bir çay bardağı suya bir çay kaşığı kadar acı kavunun içinden çıkan sudan koyup karıştırıyoruz. Boş bir burun spreyi kutusunun içine doldurup burnumuza sprey yapıyoruz, ben bir gün boyunca bir kaç kez yaptım bir kaç gün sonra burnumdan o kadar sıvı boşaldıki beynim akacak sandım ama bir süre sonra gerçekten çok rahatladığımı hissettim. bir kaç yıldır ağrısını çekmiyorum...

Dikkat kan grubu 0 olanlar bu sıvıya daha dayanıklılarmış benim kan grubum 0 olduğu için belkide fazla bir şey olmadı ama kesinlikle çok zehirli bir bitki fazla kullanılırsa öldürücü etkisi olabiliyor

ben cok kucukken kucuk bı sopayla bıtkılere vuruodum bu bıtkı tamda nişan aldı gözume :SS

resmen gozumun ıcını yıkadı..

hıc bıse olmadı..kab grubum B

• Merhaba arkadaslar foruma yeni üye oldum. Konunun geçmişi de baya var :) Ama hala bu dertten muzdarip arkadaslar var belli ben de bildiğim bir kaç şeyden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle arkadaşlar kronik veya alerjik olsun sinüzit beraber yaşanılmaya alışılması gereken bir hastalık bu doğru. Ama nasıl insanlar için? Genelde bu hastalıktan kurtulamıyorsak biraz suçu da kendimizde aramak da fayda var. Sinüzit sorunu olan insanlara baktığımızda genelde küçüklükten beri saçı ıslakken kurutmadan duran insanlar ya sigara içen insanlar ya yanında sigara içilen insanlar ya da havası kirli ortamlarda yaşayan ya da yaşamak zorunda kalan insanlar vb... anlayacağınız tetikleyicisi çok. Peki ama çözüm ne? Kesin çözüm var mı derseniz cevabım evet var fakat kesin olup olmadığını zaman gösterecek. Biz istiyoruz ki şıp diye kesilsin bir daha da nüksetmesin. Malesef böyle bir şey mümkün gözükmüyor. Ayrıca her vücudun iyileşme süreci tedaviye cevap verme şekli farklı olabiliyor bunları kabul edip doğru yöntemleri kullanıp yola böyle çıkmak gerekir.

Bir diğer konu ilaçlardan pek medet ummayın arkadaşlar. Çok ciddi hastalıklar vardır koca karı ilacıyla iyileşme sağlamak imkansız olabilir acil müdehale gerektiren bir durum olabilir. Bunlarda ilacı tabi ki savunurum. Fakat sinüzit de bunca yıldır piyasadaki ilaçların başarılı olduğunu kaç kişi söyleyebilir? Olsa bu kadar şikayetçi olmazdı forumda heralde.

Ayrıca insan o kadar kopleks bir organizmadır ki vücudunuzn herhangi bir bölümünü tedavi ederken başka fonksiyonlarını bozabilirsiniz. Kastımı anladınız bence :) Nasonex , Oritrivine .... ve muadili bir sürü ilaç daha öncede dediğiniz gibi burun etini küçültme amaçlı yapılmış anlık faydalar sağlayan kullanım süresi uzadıkça dokulara zarar veren hatta mukozada kuruluk , et büyümesi gibi gelişmeler neden oluyor. Demek ki neymiş bu spreyler içindeki ilaçlar birebir sinüzite neden olan bakterileri öldürmüyor;) bunun için ne yapıyoruz antibiyotik alıyoruz bu ne yapıyor peki? zamanla bakterilerin direncini arttırıyor bağırsakdaki K vitamini üretiminden sorumlu yararlı bakterileri öldürüyor ve daha bir sürü yan etki.

Sinüzit e neden olan bakteriler nerede ürüyor sizin burnunuzda neyden besleniyor sizden onu yenebilecek ne yine sizin vücudunuz;) O halde ilaçları yardımcı destek olarak düşünün hatta bana göre tamamen bırakın. Vücudunuzu bir zırh gibi kalkan gibi güçlendirin.Nasıl yapacağız aslında sabır edenler için çok kolay

1) sabah kalkınca ve gece yatmadan önce 3-4 su bardağı kadar kaynatılıp burna çekilebilecek kadar soğuması beklenmiş suya suya 3-4 çay kaşığı dayanabilen 5-6 çay kaşığı tuz eklesin yani 1 bardak suya ortalama 1,5 çay kaşığı tuz gelecek kadar;) Bunu burnuna yavaşça çeksin kendini çok zorlamadan. Nefes alamıyorum ki çekeyim diyenler su gittiği yere kadar önce burnun önü açılsın ileriki zamanlarda genize kadar ilerleriz. Bu suyu çekip birz bekleyip sümkürsün.

2) Üzerine ılık büyük bir bardak su içsin

3) Burun aktıkça uygun bir mendille silsin.

4) Bu işlemden sonra temiz hava da veya balkona çıkıp derin derin nefes alsın zira oksijen kadar burundaki bakterileri temzileyen pek az şey vardır.

5)haftada minimum 2 gün temiz bir alanda yürüyüş yapın ya da koşun bu metabolizmanız düzene sokar ayrıca hareket halinde bu bakterilerle savaşan akyuvarların sayısının 3 katına çıktığı saptanmış. Çoğu insan sinüziti olanlar bile koşarken nefesinin açıldığını hisseder nedeni hem temiz oksijenin sinüslere dolup zararlı yapıları yok etmeye başlaması hem akyuvarların bu savaşta daha etkin rol alması hem de hızlanan metabolizmanın burundaki iltihabı vücudun kolayca atabilmeesi için tüm vücuda yayıp iltihap derişikliğinin burunda toplanmasını engellemesi dir. Yani idrar yoluyla hatta terle bile farkında olmadan sizi sinüzit yapan burnunuzda üreyen bakterilerden kurtulmaya başlarsınız. Yine sporda artan vücut sıcaklığı bakterilerin ve virüslerin üreme hııznı yarı yarıyadan fazla düşürürü. hastayken bile ateşimizin çıkmsı sanıldığının aksine sadece akyuvarların vürüslerle çarpışmasından kaynaklanmaz. Vücut sıcaklığını arttırarark virüslerin daha fazla üremesini engeller ve daha az sayıda bir virüs ordusuna sayıca üstünlük sağlar ertesi gün savaşı kazanarak gripten kurtulursunuz. Biz de sporla vücudumuzun sıcaklığını arttırarak bunu yapacağız;)

6) Spordan sonra saçınızı ve vücudunuz iyi koruyun terli terli dışarıda uzun süre kalmayın.

7) Bol bol sizi bu savaşda üstün kılacak besinlere yönelin C vitamini alın, anti oksidan içeren besinler alın.

8)Sigaradan kesinlikle uzak durun ve içmeyin

9) Yazları denizde bol bol dalın yüzmeyi bilmiyorsanız bile tuzlu suyu burnunuza çekin

10) Ultraviyole ışınlar suların temizlenmesinde bile kullanılır o derece ki vücuda çok büyük oranda zarar vermeyen radyasyondur aslında bakterilerin ise kökünü kazır onların yapısı için bu enerji çok fazladır ve yok edicidir. İnsanoğlu ise güneşten gelen ultraviyole sayesinde vücudunda gezinen binlerde bakteriden hergün farkında olmadan kurtulur. Bunu burna uygulayan bazı cihazlar var diye biliyorum. Biz bunu en doğal ve zararsız yoldan komik gelebilir kulağa ama şöyle yapacağız abartmadan güneşli günlerde veya yazın sadece 5 dakika sırtüstü kumsalda veya balkonda uzanın güneş ışığının burun deliklerinizden içeri girdiğini hissedin ama zarralı öğlen güneşinde değil sabah veya akşam güneşinde yapın bunu. Böylece burnun içindeki bakteri ve virüsler ölecektir. Yazın yaşayamayan virüs ve bakteriler gibi ama dediğim gibi 5 dakika hatta 2-3 dakika öyle yatıp uyumayın:)

en doğal ve uzun vadede etkili yöntemler yapabilirim diyen yapsın işe pek yaramayan ilaçlara verileck paradansa bütçe gerktirmeyen doğal ve etkili yöntemler kesin çözüme ulaşmasa da sinüzitiniz olduğunu unutacak kadar iyi hissettiri size belki kimi bünyeler tamamen kurtulur. Kendinize iyi bakın...

• @leonidas147

detaylı ve etkili tavsiyelerin için çok teşekkürler.
  • Ne demek kardeşim biraz faydam olduysa ne mutlu bana. Çok uzun yazdım farkındayım ama bu dertten muzdarip bizle biraz da işin bizim vücudumuzda bittiğini artık anlamamız lazım;) Bir doktordan duydum gripken sürekli antiviral adı altında ilaçlar alıyor ateş düşürücü içiyorsun değil mi dedi ki benim gribim en az 15 gün sürüyor hemen bronşite çeviriyor :) Doktor şunu açıkça söyledi ki gripken bile aldığımız ilaçların hiç biri direk virüsü öldürmüyor bu hastalığı yani virüsü yine senin vücudun yeniyor dedi. İlaçlar hep destekleyici ve semptomları azaltıcıdır dedi. Yani halsizlik ateşe iyi geliyor vs. Bakteri de benzer şekilde antibiyotik iltihabı kurutuyor ama??? Bu bakteriyi de yine vücudumuz yenecek eninde sonunda o zaman iyileşeceğiz. Ben de burdan yola çıkarak sinüzite böyle yaklaşılması gerktiğini düşünüyorum o yüzden vücudu güçlendirelim bırakın sinüzite neden olan burunda üreyen bakteri virüs vs bizden korksun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: leonidas147

Merhaba arkadaslar foruma yeni üye oldum. Konunun geçmişi de baya var :) Ama hala bu dertten muzdarip arkadaslar var belli ben de bildiğim bir kaç şeyden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle arkadaşlar kronik veya alerjik olsun sinüzit beraber yaşanılmaya alışılması gereken bir hastalık bu doğru. Ama nasıl insanlar için? Genelde bu hastalıktan kurtulamıyorsak biraz suçu da kendimizde aramak da fayda var. Sinüzit sorunu olan insanlara baktığımızda genelde küçüklükten beri saçı ıslakken kurutmadan duran insanlar ya sigara içen insanlar ya yanında sigara içilen insanlar ya da havası kirli ortamlarda yaşayan ya da yaşamak zorunda kalan insanlar vb... anlayacağınız tetikleyicisi çok. Peki ama çözüm ne? Kesin çözüm var mı derseniz cevabım evet var fakat kesin olup olmadığını zaman gösterecek. Biz istiyoruz ki şıp diye kesilsin bir daha da nüksetmesin. Malesef böyle bir şey mümkün gözükmüyor. Ayrıca her vücudun iyileşme süreci tedaviye cevap verme şekli farklı olabiliyor bunları kabul edip doğru yöntemleri kullanıp yola böyle çıkmak gerekir.

Bir diğer konu ilaçlardan pek medet ummayın arkadaşlar. Çok ciddi hastalıklar vardır koca karı ilacıyla iyileşme sağlamak imkansız olabilir acil müdehale gerektiren bir durum olabilir. Bunlarda ilacı tabi ki savunurum. Fakat sinüzit de bunca yıldır piyasadaki ilaçların başarılı olduğunu kaç kişi söyleyebilir? Olsa bu kadar şikayetçi olmazdı forumda heralde.

Ayrıca insan o kadar kopleks bir organizmadır ki vücudunuzn herhangi bir bölümünü tedavi ederken başka fonksiyonlarını bozabilirsiniz. Kastımı anladınız bence :) Nasonex , Oritrivine .... ve muadili bir sürü ilaç daha öncede dediğiniz gibi burun etini küçültme amaçlı yapılmış anlık faydalar sağlayan kullanım süresi uzadıkça dokulara zarar veren hatta mukozada kuruluk , et büyümesi gibi gelişmeler neden oluyor. Demek ki neymiş bu spreyler içindeki ilaçlar birebir sinüzite neden olan bakterileri öldürmüyor;) bunun için ne yapıyoruz antibiyotik alıyoruz bu ne yapıyor peki? zamanla bakterilerin direncini arttırıyor bağırsakdaki K vitamini üretiminden sorumlu yararlı bakterileri öldürüyor ve daha bir sürü yan etki.

Sinüzit e neden olan bakteriler nerede ürüyor sizin burnunuzda neyden besleniyor sizden onu yenebilecek ne yine sizin vücudunuz;) O halde ilaçları yardımcı destek olarak düşünün hatta bana göre tamamen bırakın. Vücudunuzu bir zırh gibi kalkan gibi güçlendirin.Nasıl yapacağız aslında sabır edenler için çok kolay

1) sabah kalkınca ve gece yatmadan önce 3-4 su bardağı kadar kaynatılıp burna çekilebilecek kadar soğuması beklenmiş suya suya 3-4 çay kaşığı dayanabilen 5-6 çay kaşığı tuz eklesin yani 1 bardak suya ortalama 1,5 çay kaşığı tuz gelecek kadar;) Bunu burnuna yavaşça çeksin kendini çok zorlamadan. Nefes alamıyorum ki çekeyim diyenler su gittiği yere kadar önce burnun önü açılsın ileriki zamanlarda genize kadar ilerleriz. Bu suyu çekip birz bekleyip sümkürsün.

2) Üzerine ılık büyük bir bardak su içsin

3) Burun aktıkça uygun bir mendille silsin.

4) Bu işlemden sonra temiz hava da veya balkona çıkıp derin derin nefes alsın zira oksijen kadar burundaki bakterileri temzileyen pek az şey vardır.

5)haftada minimum 2 gün temiz bir alanda yürüyüş yapın ya da koşun bu metabolizmanız düzene sokar ayrıca hareket halinde bu bakterilerle savaşan akyuvarların sayısının 3 katına çıktığı saptanmış. Çoğu insan sinüziti olanlar bile koşarken nefesinin açıldığını hisseder nedeni hem temiz oksijenin sinüslere dolup zararlı yapıları yok etmeye başlaması hem akyuvarların bu savaşta daha etkin rol alması hem de hızlanan metabolizmanın burundaki iltihabı vücudun kolayca atabilmeesi için tüm vücuda yayıp iltihap derişikliğinin burunda toplanmasını engellemesi dir. Yani idrar yoluyla hatta terle bile farkında olmadan sizi sinüzit yapan burnunuzda üreyen bakterilerden kurtulmaya başlarsınız. Yine sporda artan vücut sıcaklığı bakterilerin ve virüslerin üreme hııznı yarı yarıyadan fazla düşürürü. hastayken bile ateşimizin çıkmsı sanıldığının aksine sadece akyuvarların vürüslerle çarpışmasından kaynaklanmaz. Vücut sıcaklığını arttırarark virüslerin daha fazla üremesini engeller ve daha az sayıda bir virüs ordusuna sayıca üstünlük sağlar ertesi gün savaşı kazanarak gripten kurtulursunuz. Biz de sporla vücudumuzun sıcaklığını arttırarak bunu yapacağız;)

6) Spordan sonra saçınızı ve vücudunuz iyi koruyun terli terli dışarıda uzun süre kalmayın.

7) Bol bol sizi bu savaşda üstün kılacak besinlere yönelin C vitamini alın, anti oksidan içeren besinler alın.

8)Sigaradan kesinlikle uzak durun ve içmeyin

9) Yazları denizde bol bol dalın yüzmeyi bilmiyorsanız bile tuzlu suyu burnunuza çekin

10) Ultraviyole ışınlar suların temizlenmesinde bile kullanılır o derece ki vücuda çok büyük oranda zarar vermeyen radyasyondur aslında bakterilerin ise kökünü kazır onların yapısı için bu enerji çok fazladır ve yok edicidir. İnsanoğlu ise güneşten gelen ultraviyole sayesinde vücudunda gezinen binlerde bakteriden hergün farkında olmadan kurtulur. Bunu burna uygulayan bazı cihazlar var diye biliyorum. Biz bunu en doğal ve zararsız yoldan komik gelebilir kulağa ama şöyle yapacağız abartmadan güneşli günlerde veya yazın sadece 5 dakika sırtüstü kumsalda veya balkonda uzanın güneş ışığının burun deliklerinizden içeri girdiğini hissedin ama zarralı öğlen güneşinde değil sabah veya akşam güneşinde yapın bunu. Böylece burnun içindeki bakteri ve virüsler ölecektir. Yazın yaşayamayan virüs ve bakteriler gibi ama dediğim gibi 5 dakika hatta 2-3 dakika öyle yatıp uyumayın:)

en doğal ve uzun vadede etkili yöntemler yapabilirim diyen yapsın işe pek yaramayan ilaçlara verileck paradansa bütçe gerktirmeyen doğal ve etkili yöntemler kesin çözüme ulaşmasa da sinüzitiniz olduğunu unutacak kadar iyi hissettiri size belki kimi bünyeler tamamen kurtulur. Kendinize iyi bakın...

süper yazı eline sağlık.

• bu konu başlığını iki günde okudum. gecenin 1.47 sinde yazıyorum.. çok ama çok şey duydum ve çok şey öğrendim.. doktor gibi hissediyorum kendimi.. uzman sinüzit doktoru:))

şaka bir yana.. galiba ilaçlar etkili değil.. geçici çözüm..

etkili olanlar;
    1- spor yapmak, hareketli olmak, temiz havada dolaşmak
    2- sinüzit ile alerjik sinüzit ayrımını, belirtilerini karıştırmamak
    3- klasik, su,tuz karbonatı arada bir denemek
    4- yine arada bir, çörek otu,biberiye yağı,okaliptus yağı karışımını denemek
    5- otrivine,iliadin gibi bağımlılık yapan ilaçlardan uzak durmak
    6- azcık terli saçla bile dışarı çıkmamak
    7- mümkünse bere,atkı şal kullanmak kafayı sararak
    8- denizde yüzmek
    zararsız yollar gibi geliyor.. şifalar olsun herkese.. saygılar
  • Konu sahibi olarak 5 yıl aradan sonra yeniden şöyle bir uplayarak, soğuk aylarda bu dertlerden muzdarip arkadaşlar için yardımcı olmasını diliyorum.

Paylaşım sahibi olan herkese teşekkürler.

Bilgilerinizi eksik etmeyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: judith

Konu sahibi olarak 5 yıl aradan sonra yeniden şöyle bir uplayarak, soğuk aylarda bu dertlerden muzdarip arkadaşlar için yardımcı olmasını diliyorum.

Paylaşım sahibi olan herkese teşekkürler.

Bilgilerinizi eksik etmeyiniz.

çok iyi ettin
  • Sinüzit hakkında çok şey duydum, acı kavun dahi denedim. acı kavunla şifa bulanları biliyorum ama çok kullanıldığında zehirliyormuş diye duydum beni fazla etkilemedi ama bu kitapta etkileyici bitkisel tedavi yöntemleri var. Ben her zaman doğalı tercih etmek isterim. Aynı görüşte olanlar için bu kitap bir numara.
    http://sinus-tedavisi.blogspot.com/

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

• feridun kunakın, adaçayı-tuz-ozonyağı-karbon karışımıyla yaptığı bir açıcı var videosu var internette..

İncele dene yaptım sinüzitleri hakketten boşalttı. Kardeşimede yaptım onunda gitti hepsi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayca1989

Bu Mehmt özün, neti pot olayı hastalıklardaki burun açma için iyi görünüyo gibi, ama o çaydanlı benzeri şeylerde bakteri üreyebiliyomuş sanırım, acaba başka ne şekilde buruna konulabilir su??
    Yani bunda çaydanlık benzeri bişiye tuzlu su koyuyosun, başını yan yatırıyosn, sağ tarafına suyu döküyosun, sol burun deliğinden çıkıyo.Burun deliğine girebilcek O tip bi çaydanlık bizde, acaba ne önerebilirsiniz?

cok gec bı cevap verecem ama diger ınsanlarada örnek olsun madem

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=wPt5-8QuaQE&NR=1

burdakı abla bıldıgın sporcu su şişelerıyle yapmıs..kulanıp atarız dıye dusundum ben bakterı üretmesın dıye.cunku ben caydanlıkla denedım beceremedım bunla denıcem bı de

şu an kafam patlıcak gıbı hıssedıyorum sinüs kemıklerım agrıyo resme yuzumde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -- 2 Mart 2013; 20:18:44 >

• herkese teşekkürler.karbonat ve tuz on numara ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi livane -- 28 Şubat 2013; 22:36:33 >
  • Sinüzite Bitkisel Tedavi

buradaki bilgiler de gayet faydalı.bence okumadan geçmeyin.bir de ökse otu mucizesi var.onu da muhakkak okuyun ve yapın arkadaşlar...
  • halaa mi çözüm arıyorsunuz ecballium varken.

ağrınız en kısa sürede bitecektir.. başı zonklayanlara duyurulur.

• arkadaşlar bruno nun yetişkınler ıcın olanı da var deneyen var mı acep ya
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.