Şimdi Ara

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
28
Favori
305.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musanpa

bu hastalik lanet surundurucu nitelikte bir hastalik ortaokuldan beri cekiyorum 15 sene oldu yani nerdeyse yuz kere doktora gitmisimdir belki.kronik alerjim var alerji baslar baslamaz sinuzitte start veriyor:-)ıcmedigim antibiyotik alerji ilaci kalmadi doktora gidince hangi mümessili seviyorsa onun sattigi antibiyotigi yaziyor gonderiyor:-)bu sebeple sinüzit derken karaciger ve bobrekten olmamak icin doktorada gitmiyorum artik bu illeti ceken herkese şifalar diliyorum cerrahi yontem deneyip cok olumlu sonuc alan varsa paylasirsa sevinirim

aynen dostum

alerjim başlıyor ve sonrası direk sinüzit

o yüzden alerji olacağını hissettiğinde aerius adlı ilacı içebilirsin.
  • mesajim bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: judith

quote:

Orijinalden alıntı: musanpa

bu hastalik lanet surundurucu nitelikte bir hastalik ortaokuldan beri cekiyorum 15 sene oldu yani nerdeyse yuz kere doktora gitmisimdir belki.kronik alerjim var alerji baslar baslamaz sinuzitte start veriyor:-)ıcmedigim antibiyotik alerji ilaci kalmadi doktora gidince hangi mümessili seviyorsa onun sattigi antibiyotigi yaziyor gonderiyor:-)bu sebeple sinüzit derken karaciger ve bobrekten olmamak icin doktorada gitmiyorum artik bu illeti ceken herkese şifalar diliyorum cerrahi yontem deneyip cok olumlu sonuc alan varsa paylasirsa sevinirim

aynen dostum

alerjim başlıyor ve sonrası direk sinüzit

o yüzden alerji olacağını hissettiğinde aerius adlı ilacı içebilirsin.

cok sagol dostum bircok alerji ilaci kullandim en son clarinase kullanmaktayim dedigin ilacida denemedim onuda bir denerim seker dener gibi hap dener olduk zaten:-) istemesemde bazen dayanilmaz oluyor semptomlar ilaca sariliyosun yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Clanirase ve Aerius 2 mükemmel ilaç , ikiside şahsen beni kendime getiriyordu , tabi sadece 1 günlüğüne. İkisi beraber kullanılmıyor , ben Aerius'a geçtim , günde 1 tane içip , ardından da spreyi yapıyorum günün büyük bir kısmını rahat geçiriyorum. Maalesef ameliyatsız risksiz bir yöntem yok geçmesi için. Ameliyatta zaten 2-3 senelik rahatlık için , sonra tekrar etmesi büyük olasılık. Ben burnumdan nefes aldığımı hiç hatırlamıyorum. Ağzımdan nefes alıyorum sürekli , oldu ki ağzımı kapattınız 3-5 dakika sonra ölürüm Valla.
  • Bende de geniz eti var. O yüzden bazen bende de oluyor uzun zamandır öyle bir sorunum yok ama olunca artık kafayı yiyorum düzgün nefes alıcam diye. Su papatya atıp buharını çekince pek bi işe yaramıyor hatta normal buhar çeksen zaten aynısı olcak. Deniz suyu denemiştim ama hatırlamıyorum ne kadar işe yaradığını. Artık lazım olunca forumda arama yapıcam.
  • Arkadaşlar bunun ilacı halen bulabilen yok mu :(
  • Acı kavun(ecballium elaterium) öldürücü filan değil. Bunların hepsi şehir efsanesi.. Bu bitki müshil ilacı yapımında kullanılıyor. Adam yuttuğu halde ölmüyor. Buruna damlatınca mı öldürecek.? Saf olarak damlatırsan zararı var. Kanatır, birinin küçük dili kopmuş.. en fazla duyduğum bu...

ayrıntı için www.ecballium.com
  • Burnuna viks sür benim kuzenim öyle yapınca geçiyordu
  • Benim sinüslerde hafif bi ödem çıktı, ağrı yapıyor bazen grip oluncada fena akıntı oluyo

Baya bi sıcak suya 2 şer çay kaşığı tuz ve karbonat atın, birazını gargara yapın birazını burnunuza çekin baya rahatlatıyo

Bioser diye bi doğal ilça var nette görmüşssünüzdür şakaklara burun etrafına sürünce felaket burunu akıtıyo irin olarak rahatlatıyo

Saçınızı yıkayıp soğuk hafalarda hemen dışarı çıkmayın iyice kurutun şapka örtün

grip olmamaya çalışın

Birde sabah akşam aç karnına sarımsağı 3 4 diş küçük parçalara bölüp yoğurtla karıştırın yiyin bunu uzun süre yapacaksınız ama sarımsak çok iyi bir antibiyotik iltihabı söküyo, çiğnemeden yutun koku yapmaz normali kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgunduzbey

acı kavun kesin çözüm ama insanı berbart ediyor bi sinüs rinse alın o karışıma acı kavun ekleyin cok az fazla koyarsanız mahvolursunuz.sinüs rinse burnu tıkalı olanlara burun açıksa gerek yok.
    http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=aci+kavun&nr=y&pt=yaban+kavunu
    cok seyrek bi karışım yapın cok etkili
    burnunuza çekince ilk zaman sürekli su geliyor daha sonra ne varsa:))
     Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

çok etkili ama oranı çok iyi ayarlamak lazım fazlası sıkıntılı olabilir

• Bulunsun lazım olur
  • En iyi yöntem tartısmasız

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)
  • Bela yav. Vallahi billahi bela bir hastalık. Dopdolu otobüste zorla tutunuyorum , bir saniyede aktı ayakkabıma damladı burnumdan. Daha davranamadan şıp diye 2.'de düştü. Rezil oldum.
  • Birşey sormak istiyorum benim problemim var..
    Burun deliklerim sağ açık olsa sol hep kapalıdır
    sol açık olsa sağ kapalıdır
    Sizce benim sünizit midir?
  • Şu reklamlarda gordugumuz gece rahat uyuyun falan var bant o nasıl acaba bir işe yarar mı ayrıca ben sinüzitmiyim bilmiyorum ama burnum hep tıkalı cok kuru hissediyorum koku alamıyorum falan ne oluyor anlamıyorum vallaha yardımcı olabilirmisiniz acaba nedir sorun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awesome99

Şu reklamlarda gordugumuz gece rahat uyuyun falan var bant o nasıl acaba bir işe yarar mı ayrıca ben sinüzitmiyim bilmiyorum ama burnum hep tıkalı cok kuru hissediyorum koku alamıyorum falan ne oluyor anlamıyorum vallaha yardımcı olabilirmisiniz acaba nedir sorun ?

Aynen , bende gördüm onu , eczaneye soracaktım unuttum.
  • O bant işe yarıyor rahat nefes almak için, gün boyu kullanılabilir.Hatta uyurken iyi oluyor.Bende de 4 senedir kronik sinüzit var alerjiden dolayı. Burunda polipte oluştuğundan koku alma duyum kayboldu.2010 da ameliyat oldum, bir faydasını görmedim.Eğer burunda deviasyon varsa ameliyat faydalı olur.Bir de sinüsleri boşaltmak için balon sinoplasti diye bir yöntem var.Cerrahi değil,kansız bir ameliyat.burnun içinde bir balonu şişiriyorlar ve sinüsler açılıyor.Bu yöntem 15 dakika sürüyor.Ama en az 5-6 bine patlar.

Geniş spektrumlu antibiyptik aldığınız zaman vücuttaki bütün bölgeye müdahale ediyorsunuz.Bunu doktor öz izliyorsanız tavsiye etmemişti.zaten antibiyotik fazla kullanılırsa böbreklere zarar.

Flixonase diye bir burun damlası var,spreyi değil.Yeşil bir kutu saydam ince tüpler.Bunlar çok faydalı

Clarinase de iyi

Ama şu anda bir numaram ne burun spreyi,ne flixonase, ne de clarinase pretnol diye bir ilaç var, sabah ve akşam atıyorsunuz.Mükemmel bir ilaç ameliyat olmuş gibi burnu açıyor, ve koku alamıyorsanız bir kaç güne hissediyorsunuz tekrar.

• Burun spreyini nasıl sıkıyorsunuz? Ben sıktığım zamana sanki hiç püskürmemiş gibi hissediyorum. Havaya sıkınca baya bir miktar çıkıyor, burna sokunca sanki püskürmüyor. Uzun kısmını burna tamamen mı sokuyorsunuz?

Bu arada şu videoyu ilaç kullananlar izlesin

http://www.uzmantv.com/burun-tikanikligi-icin-kullanilan-ilaclarin-yan-etkisi-var-mi

• 18-20 liraya steril tuzlu su var yüksek basınçla süper bir şekilde boşaltıyor. ilk ay burnunu tahriş edebilir. Kullandığım markalardan aklıma gelen Sterinase

veya yazın akdenize git bol bol yüz. bu ikisi işe yaramaz sa genizinde et falan vardır.
  • mesajım bulunsun bu konuda bende artık sinüzitmi yoksa geniz akıntısımı var bilmiyorum hep geri kaçıyor ve boğazımı tıkıyo yemek yediğim zamanda bulantı yapıyo
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.