Şimdi Ara

SINIFTA KALANLARA AF ÇIKTI!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından bugün milli eğitim müdürlüklerine gönderilen “Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği Uygulaması” başlıklı genelge ile derslerinden başarılı olmayan lise öğrencilerine ek sınav şansı tanındı.
    Bakan Çubukçu, gönderdiği genelgede, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarının tamamlandığını anımsatarak, yapılan değerlendirme sonucunda bir kısım öğrencinin sınavlarda başarısız olduklarını kaydetti.

Çubukçu, bu nedenle 2008-09 eğitim öğretim yılına mahsus olmak üzere Bakanlığa bağlı tüm ortaöğretim kurumları için ek sınav şansı tanındığını bildirdi. Söz konusu genelge çerçevesinde, Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde; önceki yıllardan sorumlu olunan dersler ile alan değişikliğinden dolayı sorumlu tutulan derslerin yanı sıra ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle öğrenim gördükleri sınıfta başarısız olan öğrenciler en fazla 4 dersten sınava alınacaklar.

Sınava girilecek dersler, 17-21 Ağustos tarihlerinde öğrenci-veli işbirliği ile belirlenecek ve dilekçe ile okul müdürlüklerine başvuruda bulunulacak. İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle 2008-09 eğitim-öğretim yılı ders kesimi ve ortalama yükseltme sınavları sonu itibariyle, okulla ilişiği kesilen öğrencilerden, genelge kapsamında yapılacak sınavdan yararlanmak isteyenler ise 14 Ağustos 2009 tarihinde mesai bitimine kadar müracaat etmeleri halinde ise tekrar okullarına kayıt yaptırarak sınavlara girebilecekler.

Hadi yine iyisiniz gençler

• İyi mi, kötü mü oluyor bilmiyorum fakat sınıf geçmek daha zor olmalı.
  • Bence kötü haber, haybiyeye sınıf geçiyorlar. İlerde sıkıntısını çoook çekerler...
  • Sınıfta kalan bir kaç serseri vardı seviniyordum yine geçecekler demek.Geçen sene de kalmışlardı af çıktığı için geçtiler.Ne yapalım seneye yine berbat bir sınıf olarak devam edecez.
  • Geçen sene de aynı olay olmuştu.
  • Ben 5 dersten kalmıştım. 3 ünü geçtim. 2 ders e Eylül demi gircem?
  • her yıl af çıkıyor ki.

artık kimse takmıyor sınıfta kalmayı.

nasıl olsa af çıkacak diyorlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tapdk

sonrada ne bileyim kaç bin kişi öss'de 0 çekmiş. adamın .ötünden itekleyerek diploma verirsen derste 31, öss'de 0 çeker...

• quote:

sonrada ne bileyim kaç bin kişi öss'de 0 çekmiş. adamın .ötünden itekleyerek diploma verirsen derste 31, öss'de 0 çeker...

Günün mesajı .D

• İşte Türk eğitim sistemi... Durmak yok yola devam !
  • Eğitim-Öğretimde lastik patladı bı kere jant uzerınde gıdıyoruz.Cok derın bı konu bu gunlerce saatlerce bu konuyu tartısabılırım.
  • quote:

• böyle bir uygulamayı nası yapıyorlar anlamıyorum bo zorunlu eğitim değilki nası af ya ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DARKRUSE

böyle bir uygulamayı nası yapıyorlar anlamıyorum bo zorunlu eğitim değilki nası af ya ?

Bence ülkenın eğitim durumunun(okur yazarlık vs. türde)sayısal olarak yukseltmek amaclı uygulanan proje.(sadece sayısal,zihinsel olarak değil.)Avrupa ülkelerini yakalamak sayısal olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F4180 -- 17 Temmuz 2009; 1:59:32 >
  • quote:

Vurmadan yere düşürmeyi başardın Tebrikler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shark*

quote:

komik bir durum ama sonuna kadar haklısın :S

• quote:

• seneler once lıse 1 de kaldım sansıma bak benden sonra her sene af cıktı ya
  • MEB'in sitesine baktım ama yoktu böyle bir haber ya da ben göremedim
  • Birde iyi bir halt etmiş gibi sırıtmış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.