Şimdi Ara

Sınıfım İçin Ses Sistemi (Ses Gücü-Alan İlişkisi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sınıfıma, derslerde kullanılmak üzere ve bilgisayara bağlı çalışan bir ses sistemi almak istiyorum. Sınıfımın alanı 60 metrekare. Sınıfın yüksekliği 5 metre (Yok Artık!! demeyin, tarihi bina ) Öğrenci sayısı ortalama 30. Kaç W'lık yada dB'lik bir ses sistemi alırsam daha verimli olur. Ayrıca 2.1 mi 5.1 mi? Bu alanla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını istiyorum. Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skosebas -- 12 Kasım 2017; 22:14:24 >

• İlginize teşekkür ederim. sizin tavsiye ettiğiniz ürünler sınıfımızın büyüklüğüne yeterli oluyorsa, aynı fiyatlarda
    http://www.hepsiburada.com/logitech-z506-5-1-75w-speaker-980-000431-p-HBV00000457NY ürünü var .üstelik 75 waat RMS. Bunu kullanmamda sorun olmaz umarım.
  • Hocam size naçizane tavsiyem 5+1 alın. Her köşeye bir tane asın. 360°ses olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: They Call Me Alpha

Hocam size naçizane tavsiyem 5+1 alın. Her köşeye bir tane asın. 360°ses olur

İlginize çok Teşekkür ederim. Logitech z-506 ürününe takılı kaldım. gücü 75 waat (RMS) Üstelik 5.1 .Ancak yukarıda söylediğim gibi sınıfımın hacmi(!) 300 metre küp. Alanı 60 metrekare. Bu alana kaç waatlık bir ses sistemi yeterli olur, onun derdindeyim. Alıp ta pişman olmayayım. bunu bir hesabı var mı? Yada tecrübeye göre tavsiyelerinize uyarım da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: skosebas

quote:

Hocam size naçizane tavsiyem 5+1 alın. Her köşeye bir tane asın. 360°ses olur

İlginize çok Teşekkür ederim. Logitech z-506 ürününe takılı kaldım. gücü 75 waat (RMS) Üstelik 5.1 .Ancak yukarıda söylediğim gibi sınıfımın hacmi(!) 300 metre küp. Alanı 60 metrekare. Bu alana kaç waatlık bir ses sistemi yeterli olur, onun derdindeyim. Alıp ta pişman olmayayım. bunu bir hesabı var mı? Yada tecrübeye göre tavsiyelerinize uyarım da...

Hocam gerçekten size bu konuda yardımcı olamıyorum çünkü hiç öyle bir ortamda nasıl olur görmedim. Hep ev odasında yaptığım için tam hayal edemiyorum.

• skosebas S kullanıcısına yanıt
    Hocam 50rms sistem 15m2 odada deprem etkisi yapabiliyor. Sesi hiçbir zaman %40dan fazla açamıyoruz (komşular rahatsız olabilir)

• http://www.hepsiburada.com/logitech-z323-2-1-speaker-980-000356-p-BD84613

Bu işinizi fazlasıyla görecektir hocam. Bende sınıfımda bundan kullanmıştım çok memnun kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenai

http://www.hepsiburada.com/logitech-z323-2-1-speaker-980-000356-p-BD84613

Bu işinizi fazlasıyla görecektir hocam. Bende sınıfımda bundan kullanmıştım çok memnun kaldım.

Hocam ilginize teşekkür ederim. Artık birine karar vericem.
    Bir sorum daha olacak. 5.1 alırsam notebook bilgisayarımın 3,5 mm çıkışından bağlanırsam 5 hopörlörlerden de ses alabilir miyim? Bazı yorumlar beni endişelendirdi de.@They Call Me Alpha

Alabilirsiniz ama 5+1 olmaz. 2+1 gibi çalışır. Hocam sizin için araştırdım, Bluetooth olanları varmış. Telefon, laptop vs. her türlü çok kolay oluyormuş. Tabi yine 2+1 gibi çalışıyor. Sizin amacınız 5+1 surround ses değil zaten değil mi? Amaç sesi tüm sınıfa duyurmak diye tahmin ediyorum. Yani film/oyun vs 5+1 gibi değil de bütün sınıfta her köşeden ses gelecek şekilde yapacaksiniz. Yani her koşulda size uyar. Ayrıca duvara monte edilebilenleri de varmış, cami gibi sanirim. Hepsiburada da sinema sistemleri kategorisinde var bir kaç tane. Ayrıca hocam subwooferin kac wat olduğu sanırım sizin ihtiyacınız için çok da önemli değil, uyduların (8, 10 veya 12 watt olduğu bir sistem sınıfınızı gümbür gümbür yapar, sınıf değil parti mekanı oluverir. Suwwoofer aklınıza takılırsa 25-30watt kurtarır.

• quote:

Alabilirsiniz ama 5+1 olmaz. 2+1 gibi çalışır. Hocam sizin için araştırdım, Bluetooth olanları varmış. Telefon, laptop vs. her türlü çok kolay oluyormuş. Tabi yine 2+1 gibi çalışıyor. Sizin amacınız 5+1 surround ses değil zaten değil mi? Amaç sesi tüm sınıfa duyurmak diye tahmin ediyorum. Yani film/oyun vs 5+1 gibi değil de bütün sınıfta her köşeden ses gelecek şekilde yapacaksiniz. Yani her koşulda size uyar. Ayrıca duvara monte edilebilenleri de varmış, cami gibi sanirim. Hepsiburada da sinema sistemleri kategorisinde var bir kaç tane. Ayrıca hocam subwooferin kac wat olduğu sanırım sizin ihtiyacınız için çok da önemli değil, uyduların (8, 10 veya 12 watt olduğu bir sistem sınıfınızı gümbür gümbür yapar, sınıf değil parti mekanı oluverir. Suwwoofer aklınıza takılırsa 25-30watt kurtarır.

İlginiz ve çabanız için teşekkür ederim. Zahmet edip araştırmışsınız, teşekkür ederim. Dediğiniz gibi bize pek subwoofer lazım değil. insan seni net olsun yeter. 5.1 sistemi 2.1 sterio şeklinde de kullanabilirim. Sınıfın dört köşesine dediğiniz gibi her biri 8-10 w'lık hoparlörleri olan sistem koysam yeterli gibi. tabi mecburen subwoofer sistemin içinde mecbur olacak. Bu çerçeve de birine kara vereyim inşaallah. Çoklu hoporlör için en uygun 5.1 sistem almak. İlgilenen herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skosebas -- 18 Kasım 2017; 22:40:45 >

Z506 var bende memnunum fakat 5+1 inanilmaz kablo kalabalikligi yapiyor uyuz ediyor tv de takili benim. Guclu bi ses kartin olmali laptop veya kasaya takacaksan.

• Sınıfta 5.1 sistem mantıklı değil ayrıca kullanışlı da olmaz pek çok okulda bu hata yapılıyor.

Pmail attım.

• 2+1 iş görecektir 5+1 ler uğraşmayın kişi başı 1w hesabı yapın 30x1w üzerine çıktınızmı sistem sizi kurtarır.
  • LG FH2. Tek parça olduğundan sapından tutup istediğiniz yere götürebilirsiniz. Bluetooth, mikrofon falan da var. Mono ama diğerlerinde de stereo etki yapması için diğerlerinde de hoparlörleri birbirinden uzağa yerleştirmeniz lazım. Mono olmasını kimsenin umurayacağını da sanmam. Yalnız oldukça büyük bir ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 5 Aralık 2017; 2:54:26 >
  • İlgilenen tüm arkadaşlara; tüm mesajlarını okuyup değerlendirdim. ilginize, yardımınıza çok teşekkür ederim. İndirime de girmişken Logitech Z533 + Buetooth olanını aldım (399TL). Sınıfımın boyutları büyükte olsa yetti. Bluetooth olması cabası. Kablo kalabalığı da yok. İster cep telefonundan ister bilgisayardan anında ses dinlet. İsabetli oldu benim için. bu alanda araştırma yapan öğretmen arkadaşlara da kıyas olsun istedim. Zaten bizim sınıftan daha büyük bir sınıf ta yoktur ülkemizde :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.