Şimdi Ara

SINAVDA DERECE YAPANLAR GÜNDE KAÇ SAAT ÇALIŞIYORDUNUZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
6
Favori
69.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelecek sene sınava giricem ve çalışma saatim yeterli mı bilmiyorum bu yüzden bu konuyu açtım lütfen yardımcı olun

• 8 saat 9k
  • pek derece sayılrmı bilmem ama ygs de 950. oldum gelelim çalışma işine ben 11 de başlamıstım calısmaya 11 in yazına geldigimde ygs mat ve fen bitmişti ayrıca cok fazla geometri çalişmiştim yazında gunluk ortalama 4-5 saat ygs mat fen ve biraz da sozel baktım 12 nin basında mat da 35 üstü yapıyordum ki bunu herkese tavsiye ederim 12 de mat cok çalısırsanız dıgerlerine zaman pek kalmıyor arkadaslarımdan biliyorum o yuzden 11-12 yazında ygs mat derece ıstıyorsanız bitmeli bana kalırsa yazın sozel bakmayın ben bakmıştım hiçbi işe yaramadı bide paragraf için günlük 20 soru efsanesi var sakın ola bulaşmayın paragrafta kendınızı yetersiz hıssediyorsanız pozitrion pdr isimli bir youtube kanalı var o adamı bi dinlemenizi tavsıye ederim şimdilik aklıma gelen bunlar sorusu olan mesaj atabilir
  • Saymadım( derece yapmadığım için)
    Zamanlı çalışmak bana göre değil
    Ygs 1-2-3k ( sosyal mat fen ağırlıklı şekilde)
    Okulda 2-3 saat çalışıyoruz desek çünkü okulda yoklama ver yemek ye sohbet et kart oyna dedikodu yap falan dan zaman olmuyor
    4 te bitiyor okul
    Sonra 6-7 gibi çalışmaya başlayıp 9-10 gibi tamamen bırakıyorum ( bu arada gidip meyve falan da yiyorum telefon bakıyorum
    Sonra uyku vakti televizyon izleyip uyuyorum

Edit: 12ye geçerken yazın başladım, benim matta trigo logaritma ve 12. Sınıf dışında eksiğim yoktu ondan mat çalışmadım. Fizik kimya biyo baktım
    Yazın bir kırık olayı oldu ondan temmuzun sonunda dershaneyele başlamış oldum. İnsanın bir yeri kırılınca paikolojik olarak çalışamıyor olabilir.
    11. Sınıfın 2. Döneminin biyo fizik kimyası eksikti biraz kapatmaya çalıştım ama olmadı. Ygsden sonra halletmeye çalıştım biyo hallolmadı. mf4 üm birinden feragat etmek zorundaydım.
    Lysm mat 70-74 arası muhtemelen ( daha düşük 30-40 da gelebilir :( soruları hatırlamıyorum tam)
    Fizik ve kimya full biyo 5y

Edit2: saat önemli değil, önemli olan onu öğrendin mi öğrenmedim mi? Kimisi 30 dakikada konuyu anlar mantığını kavrar sorularına bakmasa bile ileride çözebilir. Kimisi 4 saatta sorularını çözecek konu anlayacak tekrar edecek falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 28 Haziran 2017; 17:50:13 >

• Çok sağolun bu arada ne zaman başladığımızı da yazın lütfen
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Haklısın bence de saat olarak değil de konu bazlı gitmem lazım
  • gaffola69 kullanıcısına yanıt
    Hocam yazın fen derslerine bakılmalaımıdır ve türkçe için ne yapmalıyım mfyim
  • Derece Derken nasil bur derece mesela ilk 10k istiyorsan gunde en kotu 5 saat olmali ve verimli
  • Ygs1 188

4-5 ortalama rekorum 9. 45

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mu1940sa -- 29 Haziran 2017; 19:21:52 >
  • 25saat
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaffola69

pek derece sayılrmı bilmem ama ygs de 950. oldum gelelim çalışma işine ben 11 de başlamıstım calısmaya 11 in yazına geldigimde ygs mat ve fen bitmişti ayrıca cok fazla geometri çalişmiştim yazında gunluk ortalama 4-5 saat ygs mat fen ve biraz da sozel baktım 12 nin basında mat da 35 üstü yapıyordum ki bunu herkese tavsiye ederim 12 de mat cok çalısırsanız dıgerlerine zaman pek kalmıyor arkadaslarımdan biliyorum o yuzden 11-12 yazında ygs mat derece ıstıyorsanız bitmeli bana kalırsa yazın sozel bakmayın ben bakmıştım hiçbi işe yaramadı bide paragraf için günlük 20 soru efsanesi var sakın ola bulaşmayın paragrafta kendınızı yetersiz hıssediyorsanız pozitrion pdr isimli bir youtube kanalı var o adamı bi dinlemenizi tavsıye ederim şimdilik aklıma gelen bunlar sorusu olan mesaj atabilir

950 derece tabii hocam. Helal valla mükemmelsiniz. Konuları nasıl unutmuyordunuz?

• Hiç saymadım. Eminim saatlerce olmuştur ama mümkün olduğu her an çalışmaya çalıştım. Tabi arada kafa dağıtmak için aralar veriyorsun ama sonuçta günün büyük kısmı ders çalışarak geçiyor. Şu kadar saat çalışacağım yerine şunları yapacağım dersen daha çok verim alırsın. Illa saat belirtmek gerekirse 10 saat civarıdir herhalde.

Not: Derece sayılır mı bilmem ama 8-9k bekliyorum.
  • Ygs'de 771 lys'de 2500

12. Sınıfta

Hafta içi günde 3-4 saat

Hafta sonu 6 saat

11. Sınıf 2. Dönem

Günde 2 saat hafta ici

4 saat hafta sonu

11in yazı günde 4 saat

11in 2. Döneminden önce sınav haftasından sınav haftasına
  • Tabii 2016da yerleştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merthd44

Tabii 2016da yerleştim

Neredesiniz şuan ? Memnun musunuz hayırlı olsun
  • Eyvallah. Medipol üniversitesi tıp fakültesi(ing) tam burslu okuyorum. Eğitim konusunda evet. Yurtta kaldım bu sene bazı sıkıntılar yasadık. Yemekhanedeki yemekler lezzetli degildi. Ama egitim kadrosu, yurtdısı imkanlar, hastane ve araştırma imkanları 10 numara . Ögrenciyle hocalar çok yakın bizim bölümde. Ayrıca hocaların hepsi yurtdışından gelme. Öyle yurtdışının sallama ünilerinden de degil harvard'dan john hopkinsten felan.
  • Merthd44 M kullanıcısına yanıt
    Yazın sıcakta nasıl çalıştınız?
  • 3,5 saat falan. günlük ortalama 100 soru. ygs 300 ama lys bok gibi keske ona calisaydim.
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Temel lisede Okudum iki sene (final) haftalık deneme yapardık bu sekılde de tekrar etmiş olurduk ha söyle bisey de var herkes temel lisede okumuyor bu yüzden bol bol deneme alacaksın haftada1 (12. Sınıfta) yada haftada2 (11de ve yazın ) en az cozmelisiniz
  • ygs için evet ama lys kismina yazın bulaşmazsanız daha iyi olur kafanız pek karısmış olmaz bide biyoda ygs şys ayırmayın komple genel calişin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.