Şimdi Ara

Şimdi Ryzen 7 1700 Hangi 8.nesil işlemciye rakip oluyor ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nickini donanimci komuşun donanımın D sinden haberin yok aynı frekans hızlarinda oyunda benzer sonuçlar aliniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

quote:

Zahmet edip testleri incelerseniz 2 işlemcinin multi core performanslarının birbirine yakın olduğunu görebilirsiniz. Mantığımızı çalıştıralım hemen, 8700k 6 çekirdek 6 izlek 12 core, 1800x 8 çekirdek 8 izlek 16 core. 8700k 12 core ile 16 core işlemciyle benzer multi core performansı gösteriyor. tamam 1 çekirdek ryzendeki 2 çekirdeğe denk gelmiyor orada hesap hatası olmuş ama 1.5 çekirdeğe denk geldiği bariz. Daha single core performansındaki farktan hiç bahsetmiyorum.

https://tech4gamers.com/intel-core-i7-8700k-vs-ryzen-1800x-in-3dmark/

Oc'siz sonuçlar.

İnsanları yanıltan sizsiniz yapmayın bunu.

1 haftadir gece gunduz bakiyorum zaten. Bahsettiginiz saçmalıklar mevcut degil. Yorumlarinizla ilgilenmiyorum tesekkurler.

İşinize gelmeyince böyle olur zaten. Savunacak argümanınız olmadan bu tür tartışmalara girip insanları yanıltmayın.

NE diyosun sen ya? Çok biliyormuş gibi birde yorum kasmıyomusunuz şu forumfa haryret birşey yani. Sen herşeyden önce matematiğini bir düzelt.

http://www.guru3d.com/articles_pages/intel_core_i7_8700k_processor_review,7.html

Şimdi Ryzen 7 1700 Hangi 8.nesil işlemciye rakip oluyor ?

Hadi başka kapıya kardeşim hadi.

Cinebench sonucu atıp kaçmandan bir şey bilmediğin belli. Aradın aradın hırs yaptın ama sadece cb multi sonucu bulabildin.

Durumuna üzüldüm, tedavisi vardır umarım rahatsızlığının.

• quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Nickini donanimci komuşun donanımın D sinden haberin yok aynı frekans hızlarinda oyunda benzer sonuçlar aliniyor.

Ooo geldin mi amd'ci genç.

Büyükler konuşuyor sen biraz dolaş gel.

Ha bu arada aynı frekansta benzer oyun performansı verdiği test sonuçlarını hemen koyacaksın buraya, hadi bakalım öyle laf atıp kaçmak yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 11 Ekim 2017; 16:5:3 >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Çoklu çekirdek işlemlerle pek işi yok sanırım arkadaşın.

8600K şimdilik burada var

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9104&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Hocam 287$ + kdv yazmışlar. Normalde 258$ bu işlemci yani önerilen fiyatı bu. Amazonda 279$ şu an için. Fiyatlar yüksek şimdilik bi 100-150 tl kadar.

Bence şu işlemci her yere gelsin 1100 tl'ye bulunabilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zahmet edip testleri incelerseniz 2 işlemcinin multi core performanslarının birbirine yakın olduğunu görebilirsiniz. Mantığımızı çalıştıralım hemen, 8700k 6 çekirdek 6 izlek 12 core, 1800x 8 çekirdek 8 izlek 16 core. 8700k 12 core ile 16 core işlemciyle benzer multi core performansı gösteriyor. tamam 1 çekirdek ryzendeki 2 çekirdeğe denk gelmiyor orada hesap hatası olmuş ama 1.5 çekirdeğe denk geldiği bariz. Daha single core performansındaki farktan hiç bahsetmiyorum.

https://tech4gamers.com/intel-core-i7-8700k-vs-ryzen-1800x-in-3dmark/

Oc'siz sonuçlar.

İnsanları yanıltan sizsiniz yapmayın bunu.

1 haftadir gece gunduz bakiyorum zaten. Bahsettiginiz saçmalıklar mevcut degil. Yorumlarinizla ilgilenmiyorum tesekkurler.

İşinize gelmeyince böyle olur zaten. Savunacak argümanınız olmadan bu tür tartışmalara girip insanları yanıltmayın.

NE diyosun sen ya? Çok biliyormuş gibi birde yorum kasmıyomusunuz şu forumfa haryret birşey yani. Sen herşeyden önce matematiğini bir düzelt.

http://www.guru3d.com/articles_pages/intel_core_i7_8700k_processor_review,7.html

Hadi başka kapıya kardeşim hadi.

Cinebench sonucu atıp kaçmandan bir şey bilmediğin belli. Aradın aradın hırs yaptın ama sadece cb multi sonucu bulabildin.

Durumuna üzüldüm, tedavisi vardır umarım rahatsızlığının.

Sende körlükte var herhalde. Orda single sonuçlarıda var. Link attım körsen linke girersin. Saolsun donanımhaber eklediğim fotoğrafları göstermiyor. Biz burda sahip olmadığımız ürünlerin davasını konuşmuyoruz senin gibi. Senin gibi insanlar sanıyorki i7 8700k yı 4.7ghz de kullanacak herkes. O ısıyı çektiği wattı hangi sistemde sabit tutacaklarını yazın bakalım şuraya? Anakart fiyatlarınıda yazın. Önümüzdeki sene çöp olacak anakartları yazın bakayım? Vatanda şu an 1850 TL bu işlemci. Haberin var mı senin?

Bak kardeş benim kullandığım ryzen 1700x daha 91 wattı geçmedi ama senin tavsiye ettiğin 8700k ryzen r7 serisine yetişebilmek için 140 watta kadar elektrik çekiyor haber olsun. O skorları almak için iyi bir anakart, kasa, power suply ve soğutucu almak ZORUNDASIN. Tüm bu masrafları üst üste koyunca 8700k nın single sonuçlarını kimsenin umurunda değil. Çünkü bu anakart ve masraf önümüzdeki yıl çöp olacak. Ben ise istediğim zaman gidip zen2 revizyonunda 4ghz üstü bir ryzen alabilirim. Hatta üretim 7nmye düşünce tahminimce threadripper serisi 32 çekirdek 64 izlek, am4 platformunada 16 çekirdek 32 izlek işlemci duyurabilirler. Daha oyun yeni başladı dünyadan haberiniz yok. İntel AMD ye yetişmek için daha ne türlü taklalar atacak. Biz burdayız. Ben 10 yıldır bu forumdayım. Yine burda olurum sıkıntı değil dedikleriminde arkasındayım.

• vamp kullanıcısına yanıt
    Ahh ahh daha koyduğun test sonuçlarının ne anlama geldiğini bile bilmiyorsun, IPC/Single thread testi işlemcilerin saat hızının 3.5 ghz'e çekilmiş hali. Eeee so what? 8700k alan adam saat hızını 3,5 ghz'e çekip mi kullanacak?

Gerçek saat hızlarının olduğu sonuçlarla gel bana. Ayrıca baştan amd kullanıcısı olduğunu söyleseydin senle hiç tartışmaya girmezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 11 Ekim 2017; 17:59:41 >
  • quote:

Ahh ahh daha koyduğun test sonuçlarının ne anlama geldiğini bile bilmiyorsun, üçüncü koyduğun ve single core performansının yakın olduğu sonuçlar işlemcinin saat hızının 3.5 ghz'e çekilmiş hali. Eeee so what? 8700k alan adam saat hızını 3,5 ghz'e çekip mi kullanacak?

Gerçek saat hızlarının olduğu sonuçlarla gel bana. Ayrıca baştan amd kullanıcısı olduğunu söyleseydin senle hiç tartışmaya girmezdim.

Kardeş uzaklaş burdan ya :) O tablonun ne olduğunu bile bilmiyorsun. Bu forumda insanların zamanını boşa çalanların ve trollerin bir cezası yok mu? Bu arkadaş belliki birşeyden anlamıyor. Tavsiye başlığına girip başlığı trolluyor. Burdan adminlere bir sesleniştir bu yazı.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Sanırım gereken cevabı aldın donanımın D sinden anlamayan donanımcı öyle 4.5 5ghz işlemciyi 3.2ghz işlemcile kapiştirip aaa bunun tek çekirdegi 2 kat güçlu demekle olmuuor bu işler

• quote:

Sanırım gereken cevabı aldın donanımın D sinden anlamayan donanımcı öyle 4.5 5ghz işlemciyi 3.2ghz işlemcile kapiştirip aaa bunun tek çekirdegi 2 kat güçlu demekle olmuuor bu işler

Koyduğun test sonucunu seveyim senin hahahaha.

• quote:

quote:

Oyuncoyun diyordun al işde doya doya bak :)

• quote:

quote:

quote:

Oyuncoyun diyordun al işde doya doya bak :)

Gülmekten yarıldım hala gülüyorum, mesaj yazamıyorum la hahahahaha.

Pes ediyorum ben hahahahahaha

• Yahu kaptan, senin girdigin hesap yanlis, dusunce tarzin daha da yanlis.

Bize ne kerametin nerede oldugundan? Sonucta 8700k daha iyi sonuc veriyor gamingde ryzenlerden, bizi de tek ilgilendiren bu zaten. Seni de ilgilendiren bu olsun, cunku haticeye degil neticeye bakilir gercek hayatta.

Bunlar islemci ve tek bir isleri var islem yapmak, hangisi daha iyi sonuc veriyorsa o daha iyidir. 5Ghz olamiyor olmasi tamamen Ryzen'in problemi son kullaniciya ne bundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLawMan -- 12 Ekim 2017; 19:6:45 >
  • TheLawMan kullanıcısına yanıt
    güzel kardeşim anlatmaya çaliştiğim şey ile senin burada bahsettiğin durum aynı değil ben inteli kötülemedim ki sadece ryzen mimarisinin gelişime açık olduğunu anlatmaya çalişmişim alıntıladığım arkadaşa bir intel çekirdeğinin iki ryzen çekirdeğine eşitttir cevabını vermişim.
  • Bak Lorenzo'da benim gibi anlamis yazdiklarini, bir tek ben yanlis anlamamisim yani dediklerini, demek ki anlatimda bir hata var gibi o zaman ha ne dersin?
  • TheLawMan kullanıcısına yanıt
    Peki hocam nasil anlamak isterseniz dogrusu odur kalin saglicakla

• Oyunlarda 4. neslin hafif gerisinde.
  • 144Hz ve üzeri oyun oynamak için alıyorsanız 8700K'nin muadili bir işlemci şu an Ryzen serisinde yok. Ancak eğer 60Hz monitörünüz var ise Ryzen 1600/1700/i5 8400/i5 8600K hepsi yeterli gelecektir. 8700k ise 1800 Tl'lik fiyatıyla külliyen saçmalık. Bana kalırsa Intel'in platformlarına yatırım yapmak çok saçma çünkü mübarek bilgisayar toplamıyoruz tablet alıyoruz. Yükseltmek diye bir şey yok kullan ve (s)at.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 13 Ekim 2017; 20:24:39 >
  • 1700 şu anda bu fiyatıyla hiçbir işlemciye rakip olamaz. Daha doğrusu tek başına 1700 demekle olmuyor, hangi anakart ve bellek kiti olacak? Fiyat inerse aslında o zaman konuşmak lazım. Üstüne rakipten yeni seri gelmiş ve Amd yeni seri hazırlığındayken eski fiyat üzerinden karşılaştırma olmaz.

Acil ihtiyacı olan ve ağırlıkta render video belli amaçlar için makul fiyatlı sıfır sistem arayanlara uygundur. Pahalı anakart ve bellek de gerekmez. Senelerce iş görür. O zaman 1700x ve 1800x için de ciddi rakip olacaktır. 8700k yı alan kesim farklıdır onlara zaten hitap etmez.

Beni zorlama, farazi işlere girme, kalkıp 4 ghz oc b.kuna pahalı parçalar alıp cebini de boşaltma ben seni mutlu ederim diyen bir işlemci olarak aslında rakipsizdir. 65w tdp sınırlaması ve kutu içinde iyi bir soğutucu olmasının sebebi de budur.

Şu an alem-i cihanda rakipsiz olan tek sistem 1600+b350...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun için ryzen uygun bir seçim değil ne yazık ki i5 8600K yı bekleyin derim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.