Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.155
Cevap
239
Favori
472.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğrudur hüsnü ben simitden bahsetmiştim böyle deri kaplama simit çıkartsalar ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • T300rs aranıyor

• Arkadaşlar fanatec csr direksiyonu çıkabiliyor mu hepisterdim de bir set var pedal dahil 550 dolar ne dersiniz

• kartal2339 kullanıcısına yanıt
    Stok sor muhakkak...

bence artık getirmiyorlar. ikinci el bulabilirsin. ortalama 1000 tl civarında idi en son
  • Bence motor değişikliğide yok. Zaten TX dede brushless motor vardı. Dönüş değeride hala 900 derece.
    Bildiğimiz TX'in direksiyon ve pedalı çıkmış hali sadece.

Halihazırda elinde T500, T300 vs. gibi bir set olan yada thrustmaster ekipmanına yatırım yapmış olup, Xbox One için komple set almak istemeyenler için gayet iyi bir hareket aslında. Birde TX'in en beğenilmeyen tarafının plastik direksiyonu olduğu düşünülünce...

Yakın gelecekte hepsi bir arada set göremeyeceğiz sanırım.
    CSR setlerin direksiyonları, Thrustmaster yada Fanatec Wheelbase ler gibi sök - tak şeklinde değil.
    Elbette bu modifiye edilemez anlamına gelmiyor ama fabrika çıkışı sabit sistemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assasin_2015 -- 10 Ağustos 2015; 13:16:50 >
  • Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    Baksana tolga adamlar öğle bir sistem yaratıyorlarki her konsola
    Ayrı ayrı direksiyon yok böyle bir dünya
    Mesela ben bu yüzden dbox one almıyorum almıycağım
    Bide ona ayrı direksiyon kur kaldır ps4 ü tak kur kaldır
    Adame destur derler

Bence xbox one ye direksiyon alanlada ps4 almışsa ona
    Direksiyon almazlar

Lakin ben ne xbox one alırım nede onun direksiyonunu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ali abi bence sonuna kadar haklısın. Hiç bir kısıtlama olmadan gayet tüm konsollarda çalışabilecek bir set gayet de yapılabilir.
    Ama Sony, bana yatırım yapan adam Microsoft'a kaçmasın, Microsoft da bana yatırım yapan Sony'e kaçmasın politikası ile bezdiriyorlar artık.

Eski ekipman yeni konsolda çalışmayınca bir miktar anlamı oluyor (yeni nesil konsol controller ları ile eskileri arasında fonkisyon farkı var) ama yeni nesilde çapraz platformun önünü kesmelerini bende çok sinir bozucu buluyorum. En azından küçük bir aparatla bu işi çözseler ona da tamam diyeceğiz ama yok işte...
  • Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    sorma tolgacım valla nerdeyse töbeli olmaya yakın xone almayacağım diyordum
    lakin diğer taraftanda forza için kafamın bir köşesinde hep duruyor

gel görki bu ayrı ayrı direksiyon olayı sinirimi acaip bozuyor kardeşim bu ne ya
    oynadığımız zaten yarış oyunları bunlarında direksiyonla keyfi çıkıyor

direksiyonu standıma vidalarla sabitlemişim birde hiç işim yok forza
    oynamak istersem o direksiyonu sök diğerini tak bu işlem bile almaktan caydırıcı
    bu konsolda oynayacağım bitek oyun forza bunun için

bende diyorumki ne şamın şekeri ne arabın yüzü almıyorum xoneyi
  • Abi direksiyonu geç ya benim aparat gelmedi diye pc'de farklı xbox'ta farklı pedal kullanıyorum ona bile üşeniyorum bazen vazgeçiyorum oynamaktan.. Direksiyon değiştirmek hepten ölüm.. Ama forza çok iyi be abi motor sesi yeter valla.. Bazen zevk için alıyorum bir American Muscle sürmüyorum bile dinliyorum sadece..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nec85 kullanıcısına yanıt
    adaş çok iyi güzel forzada çok güzel katılıyorum
    zaten xoneyi bir tek bu oyun için düşünüyordum
    lakin bu kur kaldır olayı bi tek oyun için benim
    belimi büküyor değmez diyorum hem masrafa hem yorgunluğa
  • En güzel çözüm yine Fanatec çözümü, en azından wheelbase standart duruyor, direksiyonu değiştirerek uyumluluk sağlanıyor.
    Üstelik gelecek nesil konsollarda bile kullanabilme ihtimali oluyor böylece. Ama gelin görün ki masraf olarak yine el yakıyor.
  • Abi benim PS3'ten 14-15 tane arkadaşım vardı Fifa'da ligimiz vardı oynardık falan onları hepsini satıp sadece Forza serisi için xbox one aldım. Hala küfür ediyorlar bana :D Xbox her zaman daha güzel geldi bana bilmiyorum zevk meselesi Forza başlı başına yeter hakikaten. 5'i çok beğenmedim aslına ama Horizon 2 cidden çok güzel. 6 için ön siparişi verdim bekliyorum. 5'i acele ile çıkardılar onun kurbanı oldu 6'dan umutluyum. Kur kaldır olayı cidden sıkıcı ama katılıyorum sana tamamen. Sony ve Microsoft mecbur bırakıyorlar firmaları..

• Sadece şöyle bir umudum var:

Xbox One oyunlarını Windows 10 lu bir bilgisayara stream edebiliyoruz.
    Latency vs. sıkıntıları da olmazsa eminim birileri bu sistemi kırıp, Windows 10 lu bilgisayar üzerinde kurulu herhangi bir donanımla oynamamızın önünü açacaktır.
    Böylece belki PC üzerinden T500, T300, Logitech vs. ile FORZA oynamak mümkün olabilir. O zaman bu iş enteresanlaşabilir.
  • Thrustmaster T500 yada T3PA PRO pedalları f1 tarzı bağlamak mı gt tarzı kullanmak mı rahat acaba :) yatay düşey anlamında soruyorum...

• mkmdesign kullanıcısına yanıt
    Sürüş tarzına çok bağlı bence. GT tarzı kullanımda heel - toe daha rahat oluyor bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assasin_2015

Sürüş tarzına çok bağlı bence. GT tarzı kullanımda heel - toe daha rahat oluyor bana göre.

daha türkçeleştirsek :P

• mkmdesign kullanıcısına yanıt
    O zaman sen o tekniği pek kullanmıyorsun demek ki senin için çok farketmez, hoşuna gittiği gibi kullan. Yinede GT tarzı daha iyi gibi.
    Heel Toe tekniği: Kısaca, Vites küçültürken motor devrini ayarlamak için fren ve gazın, ayak ucu ve topuğu ile kontrol edildiği yöntemdir.
  • Bendeki Fanatec Elite Pedallar için inversion kitler GT tipine çevirmek için.. Onlardan mı getirtsem diye düşündüm arkadaş kargoyla 450-500 tl tutuyor..

Yurtdışından bir şey almaya kalkınca kendimi hepten 3. dünya ülkesinde hissediyorum :(

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.