Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (242. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.158
Cevap
239
Favori
473.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Opinion

Tamamdır. Şimdi şöyle bir durumda var. Seninde fikirlerini almak istiyorum.Ben Thrustmaster - Ferrari T300 Alcantara seti aldım. Fakat pedallarını begenmediğim için sen ve Hüsnü ilede konuştum zaten. Hepinizin fikrini aldım. V3 almaya karar verdim. Bende PS4 oldugu için mecburen bir drivehub alacağım. BU V3 pedalı kullanabilmek için. Fakat diyorum böyle yapmaktansa T300u satıp. CLS Elite Base + V3 pedal mı alsam.https://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/csl-elite-racing-wheel-ps4.html

CLS ELite peki kullandın mı? Tokr oalrak t300 4 iken, CLS Elite 6. Daha güçlü doğal olarak fakat pürüzsüzlük olarak nasıl. Yani çok fark beklemiyorum ama kalite hissiyatı oalrak mutlaka daha iyidir T300e göre. Yada + ve - leri konusunda kullandıysan fikir verebilirmisin.

Alıntıları Göster
    Tam bahsettiğin ikiliyi kullandım zaten.Sonra ikisinide satıp HE pro pedal almıştım ve bir müddet t300 ile birlikte kullandım.
    Bu sebeple istediğin cevaba yakın bir fikrim olduğunu düşünüyorum.

His olarak dostum t300 ün csl elite den hiç bir farkı olmadığını tecrübe edindim.Ama güç olarak bir tık daha csl elite daha güçlü.Bunu yarışta hissettiriyor.Ve tabi tüm ffb ve diğer detay ayarlarını direksiyonla gövde üzerindende yapabiliyorsun.
    Aracın sana vermiş olduğu tüm hissi t300 de veriyor , ama csl elite daha sert bir şekilde veriyor.Pürüsüzlük tamamen aynı desem yanlış olmaz.Ama kimisi vardır direksiyonla cebelleşmek ister ona birşey diyemem.Tork olayı bu.T300 den CSL elite geçişin mantıklı yanı bence konsol ile uyum içinde çalışması açısından gövdeninde aynı olması çünkü pedalı direk gövdeyede bağlayabiliyorsun.USB ilede farklı bağlantı sağlayabilirsin.
    Tabi burada v3 pedalı direk konsola bağlama olayı varmı onu bilmiyorum.Konsollar için en mantıklısı CSL elite gövdeye direk pedalı bağlayıp pedalın gövde üzerinden tanınması gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreDFace

Tam bahsettiğin ikiliyi kullandım zaten.Sonra ikisinide satıp HE pro pedal almıştım ve bir müddet t300 ile birlikte kullandım.
    Bu sebeple istediğin cevaba yakın bir fikrim olduğunu düşünüyorum.

His olarak dostum t300 ün csl elite den hiç bir farkı olmadığını tecrübe edindim.Ama güç olarak bir tık daha csl elite daha güçlü.Bunu yarışta hissettiriyor.Ve tabi tüm ffb ve diğer detay ayarlarını direksiyonla gövde üzerindende yapabiliyorsun.
    Aracın sana vermiş olduğu tüm hissi t300 de veriyor , ama csl elite daha sert bir şekilde veriyor.Pürüsüzlük tamamen aynı desem yanlış olmaz.Ama kimisi vardır direksiyonla cebelleşmek ister ona birşey diyemem.Tork olayı bu.T300 den CSL elite geçişin mantıklı yanı bence konsol ile uyum içinde çalışması açısından gövdeninde aynı olması çünkü pedalı direk gövdeyede bağlayabiliyorsun.USB ilede farklı bağlantı sağlayabilirsin.
    Tabi burada v3 pedalı direk konsola bağlama olayı varmı onu bilmiyorum.Konsollar için en mantıklısı CSL elite gövdeye direk pedalı bağlayıp pedalın gövde üzerinden tanınması gibi duruyor.

Alıntıları Göster
    Bu bilgi harika oldu çok teşekkür ederim. Konsolu daha 2 ay oldu alalı.Baya araba oyunuda yükledim. En son asettoyu aldım zaten. Şuan mevcut laptobumun özellikleri çok iyi değil. Onu anca sene sonuna dogru değiştireceğim. Asıl amacım İracing oynamak ama pc özellikleri beni sıkıntıya düşürüyor. En azından yeni bir pc alana kadar o süreci hep olmasada cogunlukla konsolda geçireceğim. yabancı bir forumda bir iletiyi okuyunca T300ude satıp CLS ELİTE + V3 alma fikri dogdu. Sebebide şu. Bu V3 pedalın arkasında titreşim motoru varmış sanırım. Sen kullandıgın için bilirsin. Araç kaymaya başlayınca bir nevi titreyerek sinyal veriyormuş. Fakat konsolda oynarken araya bir dirver hub,cpx adaptör gibi şeyler takarsam bu olay çalışmıyormuş. Ee öyleyse satıp hepsini tek markadan kullanayım diyorum.

• Opinion kullanıcısına yanıt
    Evet fren ve gazda titreşim motoru mevcut.Kullanırkende çok keyif alıyorsun bahsettiğin gibi.
    Bu tarz şeyleri seviyorsan ve CSL elite alacaksan bmw m3 rim (direksiyon) ile almanı tavsiye ederim tabi bütçen varsa.Direksiyonda da titreşim motoru var ve araç stabil ve gidiş esnasında titreşim vererek çok gerçekçi bir his veriyor.İlk Mclaren MP4-1 kullanırken inanılmaz bir keyif almıştım.

Bencede tek marka üzerinden gitsen daha sağlıklı olur.Uyum problemi yaşamamış olursun en azından ve fanatec in kendi uygulaması var "fanaleds" diye hatırladığım kadarıyla bu detay bildirimleri ve direksiyon üzerindeki ışıkları filan o uygulamayı kurarak ayarlıyorsun.Yani konsolda yine sıkıntı yaşama oranı yüksek olabilir.
  • Amazon'da durum nasıl işliyor bilmiyorum ama Fanatec'ten CSL Elite Loadcell pedal almıştım. Ürün gümrükten geçti ama yeni vergi sistemi gelmiş, % 18 KDV + % 20 ÖTV alındığından % 38 vergi ödüyorsunuz. Alacak olanlar % 38 üzerinden hesap yapsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

Amazon'da durum nasıl işliyor bilmiyorum ama Fanatec'ten CSL Elite Loadcell pedal almıştım. Ürün gümrükten geçti ama yeni vergi sistemi gelmiş, % 18 KDV + % 20 ÖTV alındığından % 38 vergi ödüyorsunuz. Alacak olanlar % 38 üzerinden hesap yapsın :)
    Morelimi bozdun :) Tamda seti almaya niyetlenmiştim. %38 nedir yahu iyice abertmışlar. Tam olarak nasıl hesaplanıyor. Ürünü euro üzerinden aldık. Tl karşılığı ile hesaplayıp mı %38 vergi ödüyoruz. Örneğin eğer sorun değilse ne kadar ödediğini söyleyebilirmisin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

Morelimi bozdun :) Tamda seti almaya niyetlenmiştim. %38 nedir yahu iyice abertmışlar. Tam olarak nasıl hesaplanıyor. Ürünü euro üzerinden aldık. Tl karşılığı ile hesaplayıp mı %38 vergi ödüyoruz. Örneğin eğer sorun değilse ne kadar ödediğini söyleyebilirmisin.

Alıntıları Göster
    Ürünün fatura edildiği değer üzerinden gümrük hesaplanıyor, kargo masrafı hariç. Evet TL olarak hesaplanıyor.

184,79 € değerinde aldığım ürün, % 38 hesaplayınca 425 TL yapıyor, ben ise 435 TL ödedim. Aradaki 10 TL'de farklı bir yerden kesilmiştir muhakkak.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreDFace

Evet fren ve gazda titreşim motoru mevcut.Kullanırkende çok keyif alıyorsun bahsettiğin gibi.
    Bu tarz şeyleri seviyorsan ve CSL elite alacaksan bmw m3 rim (direksiyon) ile almanı tavsiye ederim tabi bütçen varsa.Direksiyonda da titreşim motoru var ve araç stabil ve gidiş esnasında titreşim vererek çok gerçekçi bir his veriyor.İlk Mclaren MP4-1 kullanırken inanılmaz bir keyif almıştım.

Bencede tek marka üzerinden gitsen daha sağlıklı olur.Uyum problemi yaşamamış olursun en azından ve fanatec in kendi uygulaması var "fanaleds" diye hatırladığım kadarıyla bu detay bildirimleri ve direksiyon üzerindeki ışıkları filan o uygulamayı kurarak ayarlıyorsun.Yani konsolda yine sıkıntı yaşama oranı yüksek olabilir.
    https://www.fanatec.com/eu-en/steering-wheels/clubsport-steering-wheel-bmw-m3-gt2-eu.html

Bu direksiyonda mı bahsediyorsun? Olabilir aslında BMW karşı her zaman bir ilgim var :) Peki v2.5 Base için ne diyorsun. Sence gereklimi? Yani CSL ilete ile kıyaslarsan.

• Evet o direksiyon.

V2.5 tabi biraz daha güçlü bir set , malzeme kaliteside daha yukarıda.Orta-üst seviyenin heralde en iyisidir.

Kullanan arkadaşlarımdan daha net cevaplar alabilirsin.

Mesela ; @diabolus79
    Hocam ben o vidayı çıkardım kullanmıyorum . Direksiyonu deliyor aynı zamanda plastiği çatlama ihtimali var .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen dediğin gibi Emre, malzeme kalitesi tartışılmaz seviyede daha yüksek, çok daha güçlü ve pürüzsüz FFB veriyor, fan sesi bile farklı. Ancak o kadar para yığmaya değer mi tartışılır, fiyat/performans oranına bakarsak CSL daha iyi konumda bana göre. Buradaki asıl mevzu sim işine ne kadar vakit ayıracağınız olmalı bana kalırsa, ben uzun saatlerimi ayırarak maksimum keyif almak istiyorum derseniz fiyatı yüksek olsa da CSW 2.5 parasını hakediyor; ha ben arada girer takılırım ama bir ton para yığmak istemiyorum derseniz (ki yine baya bir bütçe lazım) CSL'ye yönelmekte fayda var bence.
    Gayet mutlu eder, v3 pedal için Brake Performance Kit'i de öneririm sert fren pedalı severim derseniz. Elite Base'de de PS4 versiyonu alın mutlaka, içindeki bir takım bileşenler v2.5 ile aynı.
  • Yurtdışından aldığım T300 Ferrari Alacantara direksiyonun satılıktır. Daha 5 günlüktür. Düşünen varsa özelden mesaj atabilir

• Merhabalar

Ortombo disinda turkiyede sim koltugu, playseat, gt omega gibi ya da kokpit satan yer var mi biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: yakuza001

Merhabalar

Ortombo disinda turkiyede sim koltugu, playseat, gt omega gibi ya da kokpit satan yer var mi biliyor musunuz?
    Elimde 2 aylık playseat challange koltugu var. Düşünürsen özelden görüşelim. Uygun fiyata veriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: diabolus79

Gayet mutlu eder, v3 pedal için Brake Performance Kit'i de öneririm sert fren pedalı severim derseniz. Elite Base'de de PS4 versiyonu alın mutlaka, içindeki bir takım bileşenler v2.5 ile aynı.
    Selamlar. V2.5 yerine CLS ELİTE yöneldim. Bugun Fanatecten 4 ürünün siparişi geçtim.

1-CSL Elite Wheel Base + - officially licensed for PS4™
    2-ClubSport steering wheel BMW GT2
    3-ClubSport Pedals V3
    4-ClubSport Pedals V3 Brake Performance Kit

Şimdi sıra kokpit işinde. Gelince ürünlerin fotusunuda paylaşırım. Genellikle sigma profilden yapmışlar. Ama bana sigma profil üzerinden yapılmış ve ölçüleri olan bir proje lazım. Hazır yapıp satan varmı acaba
    Öncelikle hayırlı olsun sigma profil işi gayet keyifli ve yapımı çok kolay ürünlerin gelince birçok arkadaş yardımcı olacaktır.

Şimdiden hayırlı olsun.Gayet keyif alacağına emin olabilirsin.
    Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]
  • Teşekkürler dostum.

• Arkadaşlar 27-35 inc arası bir ekran almak istiyorum. Curved mi yoksa düz lcd ekran mı alsam iyi olur? Ayrıca iracing oynuyacağım. Çözünürlük ve yenileme hızı hangisini tercih edeyim.

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.