Şimdi Ara

silnisnnnn

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
1.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iPhoner -- 16 Haziran 2019; 21:40:37 >

• Ne var ki bu kadar korkacak. Hepimiz dayak yedik. Yemeden olmaz ki. Ucunda ölüm yok sonuçta.

4-5 adama bana mı bakıyorsunuz lan siz de. Temizinden dayağını ye. Korku morku kalmaz. İnsan istiyor bi süre sonra.
  • Artılarını ve eksilerini düşün. Bazı durumlarda kavga etmek durumunda kalabilirsin. Şöyle bir örnek vereyim, lisede sınıfta her gün rahatsız eden, eşek şakası yapan arkadaşım vardı. 5-10 defa uyardım, devam etti. Zaten sabrın taşıyor bir yerden sonra, taşmıyorsa problem var. Sonra lise bitimine kadar yaptığı hareketlerden bir tanesini bile yapmadı, ayrıca arkadaş kalmaya devam ettik, son sene aynı sıradaydık.

Bu tür insanlar karşına çıkacak. Yolda sana laf atarsa, kenara çekip ayıp değil mi bu yaptığın de en azından. Dayak yersen eksileri en fazla 2-3 morluk. Artıları ise sevgilin sana başka gözle bakmaya başlar, ezilmezsin.
  • Bende etmedim . Ancak biri vurursa acayip sinirleniyorum yoksa hiçbirşey yapamıyorum . Elim ayağım titriyor....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhoner kullanıcısına yanıt
    birini bıçaklamak sana kolay geliyor galiba bıçağı eline al adam karşında dursun bak bakalım yapabilecekmisin yapabilmek için yaa çok yürekli olucan(yazına göre pek öyle biri değilsin) yada salak(hapis korkun olduğuna göre salakda değilsin) yani yapamazsın ama kavga öyle korktuğun gibi bişey değil taş çatlasa 20 25 saniye sürüyor öyle çokta bişey olmuyor gözün morarım karnın ağrır 2 gün sonra geçer ama bu işin devamı var kavga orda bitmezse hep tetikte olman lazım ve bu insanı yorar
  • quote:

Orijinalden alıntı: atsızsüvari

birini bıçaklamak sana kolay geliyor galiba bıçağı eline al adam karşında dursun bak bakalım yapabilecekmisin yapabilmek için yaa çok yürekli olucan(yazına göre pek öyle biri değilsin) yada salak(hapis korkun olduğuna göre salakda değilsin) yani yapamazsın ama kavga öyle korktuğun gibi bişey değil taş çatlasa 20 25 saniye sürüyor öyle çokta bişey olmuyor gözün morarım karnın ağrır 2 gün sonra geçer ama bu işin devamı var kavga orda bitmezse hep tetikte olman lazım ve bu insanı yorar

Arkadaşın asıl korktuğu şey de sonda bahsettiğin yer olmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • son mesajında bıçaklamaktan bahsetmiş o yüzden yazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: atsızsüvari

son mesajında bıçaklamaktan bahsetmiş o yüzden yazdım

İlk mesajı okumuştum sadece ve senin mesajının son kısmını. Görmek istediğim yer burasıydı belki de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 22 Haziran 2014; 2:01:53 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPhoner

demeyle olmuyor ki işte yapamıyorum
    kindar bir insanım dayak yemeyi kendime yakıstıramıyorum allah korusun gidip bıcaklayabilirim de kinimden ama yapamam heralde hapis korkusundan

Hocam kusura bakma ama o halde arabaya binme trafik kazası riski var sokağa çıkma ölme riski var evde durma deprem olur.

• Muhtemelen asosyalsindir de.Zaten yaşadığın hayat birşeye benzemiyor neyden korkuyorsun ki? Kaybedeceğin bir şey yok.
  • Benim bi arkadaşım fena dayak yemişti bi kere,çocuk bir hafta sıvıyla beslendi. Ama bu özgüvenini yerle bir etmesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhoner kullanıcısına yanıt
    Ustam birincisi kavga basit bir şey değil öyle bir iki yumruk yersin sonra geçer diyen arkadaşlara aldırma.Ben ne kavgalar gördüm bir birlerine satırlarla saldırınlarmı dersin taşlarla saldıranmı dersin neler neler.Kavgayı kesinlikle küçümseme.Olaki birisi veya birilerinden dayak yiyince çağırabileceğin bir abin büyüğün yoksa mümkünse hep uzak dur kavgalardan.Mümkünse kimseyle teketek çıkma çok riskli.Bunun dışında kavga korkunu yenmenin tek yolu bir kaç adam toplayıp kavga etmek.
  • Senin ben derdini. Bela bir semtte oturmuyorsan, ne takiyosun. Bosver kavgayi, laf eden olursada bosver takma

• quote:

Orijinalden alıntı: cegaunist

Ne var ki bu kadar korkacak. Hepimiz dayak yedik. Yemeden olmaz ki. Ucunda ölüm yok sonuçta.

4-5 adama bana mı bakıyorsunuz lan siz de. Temizinden dayağını ye. Korku morku kalmaz. İnsan istiyor bi süre sonra.

Kardeşimin okulunda bi öğretmen ölmüş. Nasıl olduğunu sordum. 10. sınıftaki bi öğrenciyle tartışmışlar. Çocuk dayanamamış 1 tane yumruk atmuş. Adam düşerken kafasını bi yere çarpmış. Komadan çıkamamış ve ölmüş. Bunun gibi yaşanan binlere olay var. Sakat kalan var , kafaya sert darbe alıp aklını yitiren var... Ucunda ölüm de var her türlü pislik de ... Kavga özenilecek bişey değil. Zamanında çok kavga ettim. Şimdiki aklım olsa yakınından geçmezdim. Kaldı ki son 2 yıldır geçmiyorum. Ha kendini geliştirmek isteyen kickbo falan öğrensin ama kendini savunmak için. Kavgayı son çare olarak görmek en iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: iPhoner

Ben hayatımda hiç kavga etmedim lisede edeceğim zaman da geri çekildim hiç kavga etmedim. yaş 20. özgüveni diplerde birisiyim açıkcası. ailem dışında kimseyi tanımıyorum da. şimdi sokakta yürürken biris laf atıcak diye çok korkuyorum birisiyle göz göze geldiğimde hemen gözümü çekiyorum. bi kızla sevgili olcak olsam bile, birlikte yürürken birisi laf atıcak diye sevgilisi olmam. cüsseli de değilim 175boy 65kilo

bunun çözümü var mı

Hocam hayatının geri kalanında da etme. Ben kavga ettiğim zamanlardan pişmanım. Bela belayı çekiyo. Ayrıa çok tehlikeli. Kavganın nereye varacağını kestiremezsin. Özgüven istiyosan bi dövüş sporu veya savunma sporu öğren. Sonra da vücut geliştirmeye falan git. Ama kavgayı kesinlikle son çare olarak gör. O da kendini savunmak için. Kavga olacak ortamlara girme. Temiz arkadaşlar edin. Ben 2 yıldır bulaşmıyorum. Hem kafam rahat hem de ailem. Sınava hazırlandığım sene başımda baı olaylar vardı ve emin ol hayatını etkiliyo bi olay çıktığında. Mahkeme falan kolay işler değil. Sadece o kadar da değil. Kavganın sonunda ölüm de var, sakat kalmak da var herşey var. Sen bunlara kafa yorma. Kendini geliştir, özgüven kendiliğinden gelir

• Arkadaşında yazdığı gibi kavga en son çareniz olsun.Çok değişik insanlar var kim vurduya gidersiniz gerek yok.Ben mesela vücut çalıştım boyumda 1.85 haliyle karşıdaki biraz çekiniyor.Sizde hem sağlığınız hem de bu tip durumlardan kaçınmak için spora yönelebilirsiniz.Olabildiğince uzak durun kavgadan mecbur kalırsanız da bir kaç darbeden sonra kendinizi tutamayıp sizde vurmaya başlarsınız doğal olarak...
  • bu gibi durumlarda titreme heyecanlanma bla bla oluyorsa Panik atağın da olabilir.

dayak yemekten korkma çünkü fazla alternatifin olmayacak :)

bir spor ile ilgilensen çok iyi olur.
  • Yaşadığın, özelliklede doğup büyüdüğün çevre çok önemli. Mesela ben ilk 12 yaşlarımda çok sert bir kavga yapmıştım yani yaşıma göre. Çok heyecanlandım korktum falan ama hani herkes ilk kavgasında dayak falan yer ben dövmüştüm. 16 yaşıma kadar hiç kavga etmedim 16 da bir kez daha ettim biri 21 biri 18 yaşında olay biraz karışık ama 2 kişi dalmışlardı resmen elim kolum kitlendi bir tane bile vuramadım hatta konusunu bile açmıştım buraya. Daha sonra kickboks'a başladım şimdi 18 ime giricem kickboks sayesinde çok şey öğrendim. Geçen aydı galiba 2 kişiye daldım birinin burnu kanadı çok uzamadı olay hemen ayırdılar falan, yinede çok heyecanlandım. Yani sokakta kavga ettiğim her zaman hep heyecan korku falan oldu ama beni engelleyecek kadar olmuyor artık. Dövüş sprolarına başlamanı tavsiye ederim, özelliklede boks çok öneriyorum.
  • senin temiz bir dayağa ihtiyacın var dostum
  • Bu yorumların gazına gelme ve şunu hiçbir zaman unutma "ERKEKLİĞİN ONDA DOKUZU KAÇMAKTIR"
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.