Şimdi Ara

SİLİNSİN. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
9
Favori
4.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkesin kendine göre tercihi var.Zevk meselesi bunlar, misal fps pcde oynamayı daha cok seviyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi fps pc diyorsunuz iyi güzel de hileden oynanmiyor maalesef.

• bence iyi bir pc nin yanında ps4'ü de olmalı oyuncuyum diyen birisinin. ps4 ün exclusivelerinden uncharted 4, god of war 4, bloodborne dan pc oyuncuları mahrum kalmamalı bana göre. ayrıca mesela yeni nesil red dead redemption 2 gibi bir oyunda bence pc ye gelmiyecek birinci oyun gibi, o yüzden ps4 şart. pc de kendine has oyunları özellikle fps oyunları için tercih edilmelidir. ayrıca yine xboxçıların hoşuna gitmeyecek ama xbox özel oyunlarıda eninde sonuda pc ye çıkıyor bu yüzden iyi bir pc de şarttır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_Non_Grata -- 15 Aralık 2014; 17:44:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

Orijinalden alıntı: altunuz

Gerçekten fark anlamak isteyen Bsc nin son yayınladığı videoya baksın:
    http://forum.donanimhaber.com/m_100480674/f_//tm.htm#100489269

Gerçekten almak istiyorsanız lütfen 1 sene bekleyin arkadaşlar şu anda paranıza yazık.

Paraya niye yazık olacak.Bir sürü oyun var şu an ps4'te oynayacak. Daha 1 senesi yeni dolmuş konsolda, tüm hit oyunların çıkmasını beklemek neyin kafasıdır.Hangi konsol tarihinde böyle bir şey görülmüşte, bu konudan eleştiri yapılıyor.Vatandaşlar konsolcu olduğunu söylüyor, ama pc'de oyunları oynadıklarını söylüyor.Konsolcu adam her zaman konsolda oynar.Eğer oyun fiyatlarından dolayı, bu eleştiri yapılıyorsa, Tr'deki akbaba, kan emici aral pisliğine bakarsanız zaten oyun alamazsınız.Us psn'de oyunlar, pc'deki oyunlar ile aynı fiyatta satılıyor.Kardeşlik ile alırsanız, yeni çıkan bir oyunu 70 tl'ye alabilyorsunuz.Daha ucuzu ise, satılık primary ve secondary hesaplar ile oynarsınız.Misal ben arkadaş ile beraber yeni çıkmış farcry4'ün secondary hesabını satın aldık.Kişi başına maliyeti sadece 20 tl.Eğer sadece oyun oynayıp bitirmek ise derdin.Sadece 20 tl'ye hallediyorsun.Yok bu işler çok zormuşta falan filan diyen pccik fanboylarını dinlemeyin.Dünyadan bihaber yaşıyorlar sanırım.

1 senesini doldurmuş konsollarda remake oyunlardan başka ne var söyler misin? Şu anda konsol alıp savunan arkadaşlar beni ancak güldürüyor. Doğru düzgün konsol excleri çıkmadan o konsolun bluray playerdan farkı yok. 1 senesini doldurmuş konsolda hala doğru düzgün konsol aldıracak oyun yokken neyi savunuyorsunuz anlamıyorum. ps4 kardeşlik yöntemini pek araştırmasamda büyük fiyat indirimini yaptığını kabul etmek gerek ama şu anda 2-3 oyun için konsolu alıp birde psn plusa ayrıca para vermeye gerek yok. Bakın Wii U için ölü doğdu yeni konsol yapsın diyorlardı ama exc oyunları bir çıkardı, 3. parti oyunları olmamasına rağmen millet almak istiyor. Bende exc oyunlarından dolayı bir Ps3 almak istiyorum ama şu anda Ps4/Xbox One'a baktığımda böyle ilgi çeken oyun hala karşımıza çıkmadı.

Demek istediğim, almamış arkadaşlar sabretsin. Yanlış anlamasın arkadaşlar, bu yazıyı pc fanboyu olduğum için değil sadece elindeki parayı şu anda alıpta konsol alıcağına bir sene bekleyip hem boş yere Psn Plus'a para vermeyip hemde o tarihte çıkacak oyunlarla konsolu dolu dolu kullanmasını istediğim için yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altunuz -- 15 Aralık 2014; 20:29:49 >

• quote:

quote:

quote:

Gerçekten almak istiyorsanız lütfen 1 sene bekleyin arkadaşlar şu anda paranıza yazık.

Paraya niye yazık olacak.Bir sürü oyun var şu an ps4'te oynayacak. Daha 1 senesi yeni dolmuş konsolda, tüm hit oyunların çıkmasını beklemek neyin kafasıdır.Hangi konsol tarihinde böyle bir şey görülmüşte, bu konudan eleştiri yapılıyor.Vatandaşlar konsolcu olduğunu söylüyor, ama pc'de oyunları oynadıklarını söylüyor.Konsolcu adam her zaman konsolda oynar.Eğer oyun fiyatlarından dolayı, bu eleştiri yapılıyorsa, Tr'deki akbaba, kan emici aral pisliğine bakarsanız zaten oyun alamazsınız.Us psn'de oyunlar, pc'deki oyunlar ile aynı fiyatta satılıyor.Kardeşlik ile alırsanız, yeni çıkan bir oyunu 70 tl'ye alabilyorsunuz.Daha ucuzu ise, satılık primary ve secondary hesaplar ile oynarsınız.Misal ben arkadaş ile beraber yeni çıkmış farcry4'ün secondary hesabını satın aldık.Kişi başına maliyeti sadece 20 tl.Eğer sadece oyun oynayıp bitirmek ise derdin.Sadece 20 tl'ye hallediyorsun.Yok bu işler çok zormuşta falan filan diyen pccik fanboylarını dinlemeyin.Dünyadan bihaber yaşıyorlar sanırım.

1 senesini doldurmuş konsollarda remake oyunlardan başka ne var söyler misin? Şu anda konsol alıp savunan arkadaşlar beni ancak güldürüyor. Doğru düzgün konsol excleri çıkmadan o konsolun bluray playerdan farkı yok. 1 senesini doldurmuş konsolda hala doğru düzgün konsol aldıracak oyun yokken neyi savunuyorsunuz anlamıyorum. ps4 kardeşlik yöntemini pek araştırmasamda büyük fiyat indirimini yaptığını kabul etmek gerek ama şu anda 2-3 oyun için konsolu alıp birde psn plusa ayrıca para vermeye gerek yok. Bakın Wii U için ölü doğdu yeni konsol yapsın diyorlardı ama exc oyunları bir çıkardı, 3. parti oyunları olmamasına rağmen millet almak istiyor. Bende exc oyunlarından dolayı bir Ps3 almak istiyorum ama şu anda Ps4/Xbox One'a baktığımda böyle ilgi çeken oyun hala karşımıza çıkmadı.

Demek istediğim, almamış arkadaşlar sabretsin. Yanlış anlamasın arkadaşlar, bu yazıyı pc fanboyu olduğum için değil sadece elindeki parayı şu anda alıpta konsol alıcağına bir sene bekleyip hem boş yere Psn Plus'a para vermeyip hemde o tarihte çıkacak oyunlarla konsolu dolu dolu kullanmasını istediğim için yazdım.

Sadece Exclusive oyunlar için mi konsol alınıyor. Ne kadar sığ bir bakış açısıdır bu. İşte, ps4'un yoksa neden gereksiz veya gerekli olduğunu anlayamazsin ve bu konu hakkında da insanları yönlendirecek tecrübeye sahip değilsin. İlk önce bu konsolu alacak insanın ihtiyacına göre alınır veya alınmaz demelisin. Herkes Exclusive oyun için ps4 almaz.Sadece Exclusive için alanların sayısı da multiplatform oyunların yanında kaliteli exclusiverde olsun diyenlerin yanında devede kulak misali kalır.
    Bu konsolu sadece spor oyunları mesela rahatça fifa veya pes oynamak için alan da var.
    Exclusive oyunlara ve yakın zamanda 2-3 ay içinde çıkacak Exclusive oyunlara bakalım.
    İnfamous second Son
    Killzone Shadow Fallout
    Little Big Planet 3
    Driveclub (Son derece kaliteli ve süper zevkli bir araba yarışıdır. Araba yarışlarını seven birinin bu oyunu begenmemesi düşünülemez.
    Knack (Tamam bu oyun çöp )
    The Order 1886
    Bloodborne
    The Last Of US Remake (Oynamayan biri için biçilmiş kaftan.)

Multiplatform oyunlara gelirsek sürüsüne oyun var.
    Fifa 14-15
    Pes 15
    Battlefield 4
    Call Of Duty Warfighter, Ghosts
    Alien
    Shadow Of Mordor
    Farcry 4
    Gta5 Remake
    MGS 5
    Assassin's Creed Unity
    NBA 2k15
    Watch Dogs
    Ve aklıma gelmeyen bu oyunlarla birlikte bağımsız oyun firmalarının oyunları ile beraber oynayacak her türden oyun var.Daha 1 senesini tamamlamış konsol için gayet yeterli seviyede oyun var.Alacak olan adamda bu saydığım oyun türlerini seviyorsa ps4' ü almaması için hiçbir neden göremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 15 Aralık 2014; 20:50:27 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sadece Exclusive oyunlar için mi konsol alınıyor. Ne kadar sığ bir bakış açısıdır bu. İşte, ps4'un yoksa neden gereksiz veya gerekli olduğunu anlayamazsin ve bu konu hakkında da insanları yönlendirecek tecrübeye sahip değilsin. İlk önce bu konsolu alacak insanın ihtiyacına göre alınır veya alınmaz demelisin. Herkes Exclusive oyun için ps4 almaz.Sadece Exclusive için alanların sayısı da multiplatform oyunların yanında kaliteli exclusiverde olsun diyenlerin yanında devede kulak misali kalır.
    Bu konsolu sadece spor oyunları mesela rahatça fifa veya pes oynamak için alan da var.
    Exclusive oyunlara ve yakın zamanda 2-3 ay içinde çıkacak Exclusive oyunlara bakalım.
    İnfamous second Son
    Killzone Shadow Fallout
    Little Big Planet 3
    Driveclub (Son derece kaliteli ve süper zevkli bir araba yarışıdır. Araba yarışlarını seven birinin bu oyunu begenmemesi düşünülemez.
    Knack (Tamam bu oyun çöp )
    The Order 1886
    Bloodborne
    The Last Of US Remake (Oynamayan biri için biçilmiş kaftan.)

Multiplatform oyunlara gelirsek sürüsüne oyun var.
    Fifa 14-15
    Pes 15
    Battlefield 4
    Call Of Duty Warfighter, Ghosts
    Alien
    Shadow Of Mordor
    Farcry 4
    Gta5 Remake
    MGS 5
    Assassin's Creed Unity
    NBA 2k15
    Watch Dogs
    Ve aklıma gelmeyen bu oyunlarla birlikte bağımsız oyun firmalarının oyunları ile beraber oynayacak her türden oyun var.Daha 1 senesini tamamlamış konsol için gayet yeterli seviyede oyun var.Alacak olan adamda bu saydığım oyun türlerini seviyorsa ps4' ü almaması için hiçbir neden göremiyorum.

Konsolu aldırmak için en önemli sebep tabiki exc oyunlardır, böyle olmasa millet Xbox 360 kullanıp Ps3'ün yüzüne bakmazdı. Multiplatform bir oyun için koşa koşa konsol almak gibi saçma bir şey yok. Fifa, Pes örneğini vermişsin ama gamepadi taktıktan sonra Fifa'nın konsol versiyonu ile farkı kalmıyor.
    Little Big Planet 3 demişsin ama o oyunun eski oyunlardan pek farkı yoktu, Killzone'da öyle iyi bir oyun değildi, Driveclub gibi herkesin ateş püskürdüğü oyuna son derece kaliteli demişsin ama zevkler renkle tartışılmaz o yüzden bir şey demiyorum.
    Infamous second Son, Bloodborne gerçekten güzel oyunlar ama kişisel görüşüm olarak The Order 1886 adlı oyun qte lere çok dayandığı için benim hoşuma gitmiyor. The Last Of US Remake zaten başlı başına çok iyi bir oyun ama gördüğün gibi çok iyi sayılacak oyunlar 2-3 tane. Söylediğimi tekrarlıyorum konsolu gerçekten almak isteyen birisi zengin değilse bir sene beklesin oyunlar iyice çıktığında öyle alsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altunuz -- 15 Aralık 2014; 21:18:56 >

• quote:

quote:

quote:

Konsol gelecek için alınır sonuçta eskimiyor 6 sene sonrada oyun çıkıyor alıp oynuyorsun.
    Ben şuanlık TLOU GTA V oynamak için aldım Mordor u bitirdim mesela Destiny almıştım sattım fakat tekrar alıcam onun dışında Infamous Second Son ve Killzone var elimde almadığım Dragon Age Drive Club LBP 3 Far Cry 4 ve BF4 ün mp si var o oyun yeni oyunlar gelene kadar idare eder seni.
    Order ve Bloodborne a kadar GTA V Destiny BF4 gayet yeterli. Konsol ilk çıktığı zaman bile alınabilir bence Plus almak dada sıkıntı yok 50TL yıllık.
    Elimde zaten PC var oynadığımı oynadım gelecek oyunlar için mecbur alıyorsun konsolu ya da gider PC yi güncellersin fakat iyi bir PC sahibi UC4 ün çıkışını beklerse bir şey kaybetmez ama ben sorunsuz mp deneyimi GTA V TLOU oynamak için hemen aldım.

• Rahatlık ıcın upgrade ıle ugrasamam takar cdmı oynarım dıyosan ps4 grafık takıntın varsa benım gıbı benchmark kasıyım dersen pc
  • burada donanımlarına 7 8 bin tl gömenler gelip pc yi savunacaklardır
    playstation alıp konsoluna aşk ile bağlananlar ise ps4 ü

henüz objektif görüş yazacak kadar olgunlaşmadık diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

evet bizim ülkede çok bilmeyen var bunu baz alırsak biliyorum evet.Gidip masaüstüne 128bit'lik ekran kartı alırsan youtube bile açmaz

Sizin kadar zengin değiliz yazımdada yazdığım gibi her oyunu oynadım pc de watch dogs hiç kasmadan oynadım en son oynadığımdır sınava hazırlandığım için pek ilgilenemiyorum ama normal alınan bir sistem bir kişiyi ancak 2 yıl idare ediyor sonrasında bir değişim istiyor yazımda bahsetmek istediğim buydu

• toplamayı bilirsen sadece 3 senede bir ekran kartını değiştirirsin okadar.
    ps4 içine amd ekran kartı koymakla saçmaladılar iyice zaten.ne 6 senesi 3 sene dayanamaz bu cihaz yok slim tarzı birşey çıkarırlar nvidia ekran kartı olarak belki bir şansı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waleur5 -- 17 Aralık 2014; 16:34:26 >
  • Ps4 4k çözünürlüğü destekliyor mediamarkta görmüştüm

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzkayra 85

Ps4 4k çözünürlüğü destekliyor mediamarkta görmüştüm

Destekliyor ancak film video göstermede, oyun olarak desteklemiyor
  • Ya
  • Hocam bu kadar tarafli bir yazı olamaz. Başlığı degistirip "neden ps4 almaliyim, neden pc almamaliyim" yaparsaniz daha doğru olur.

• Bu kadar da zorlama bir yazı olmaz. Daha başta, "yok arkadaş" dedirtti:

quote:

8 yıl boyunca en baba oyunları 1080p 60FPS de optimum grafiklerde oynatır.

- "Pahalı PC yerine PS4 + direksiyon al" gibi öneriler de garip olmuş.
    Direksiyonun da, simulasyonun da en alası PC'de var.. Sanal gerçeklikte ise, Oculus Rift'i duymayan kalmamıştır.

- Sesli chat konusu: PC oyunculuğunun tarihiyle başlamıştır.. Her oyun bunu destekler. Ortak program olarak da, Skype, Teamspeak vs ile, PSN'den çok daha kaliteli netice alırsın.

- Video kaydı, pratik video editleme fi tarihinden beri var. Movie maker ile 15 sene önce edit yapıyorduk
    Yeni programlar ve nvidia tarafındaki shadowplay ile, fps düşüşleri de tarihe karıştı. Haberiniz yok.

Bu arada, PS3'le beraber çıkmış 8800 GTX ekran kartının, 2013 yılına kadar her oyunu PS3'ten hızlı çalıştırdığını hatırlatayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 2 Ocak 2015; 8:03:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Bu kadar da zorlama bir yazı olmaz. Daha başta, "yok arkadaş" dedirtti:

quote:

- "Pahalı oyuncu PC'si yerine PS4 + direksiyon al" gibi öneriler de garip olmuş.
    Direksiyonun da, simulasyonun da en alası PC'de var.. Sanal gerçeklikte ise, Oculus Rift'i duymayan kalmamıştır.

- Sesli chat konusu: PC oyunculuğunun tarihiyle başlamıştır.. Her oyun bunu destekler. Ortak program olarak da, Skype, Teamspeak vs ile, PSN'den çok daha kaliteli netice alırsın.

- Video kaydı, pratik video editleme fi tarihinden beri var. Movie maker ile 15 sene önce edit yapıyorduk
    Yeni programlar ve nvidia tarafındaki shadowplay ile, fps düşüşleri de tarihe karıştı. Haberiniz yok.

Bu arada, PS3'le beraber çıkmış 8800 GTX ekran kartının, 2013 yılına kadar her oyunu PS3'ten hızlı çalıştırdığını hatırlatayım.

Laf anlatmaya çalışma şunlara, iyi ki bir konsol almışlar. Öve öve bitiremediler. Gören de Sony değil konsolu Nasa çıkarmış sanacak.
    Daha geçen gün Psn kaç gün gitti, açmadıkları konu kalmadı. Burada halen Psn iyidir kafasındalar. Yine Playstation başlığı altında açılan konuların %70'i oyunu nasıl daha ucuza alırım, şu indirimden nasıl yararlanırım tarzında. Halen akıllık edip de ucuza oyun oynadıklarını zannediyorlar. Tabii 20 fps'de falan, ona da kim oynamak derse artık.
    Daha 2 sene önce çıkmış olan Gtx 670'in gücüne bile yaklaşamayan konsolları Pc'den üstün görenin aklından şüphe edip de ibret alıp geçmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi David Attenborough -- 1 Ocak 2015; 9:28:36 >

• Tespitler çok doğru, ps4 ün artılarını sayalım derken biraz abartıya kaçılmış, 1080p 60 fps standardı şimdiden yalan oldu(bazı oyunlarda 30 fps yeterli bazı oyunlarda 60 fps beklemek haksızlık olsa da)

Shadowplay ın video kaydı yanında ps4 çok geride kalıyor.

Sonuç olarak bakınca exc. oyunlar konsol almada ön planda, gönül ister ki herkes de konsol ve pc olsun, ikisinin de yeri ayrı harbiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Bu kadar da zorlama bir yazı olmaz. Daha başta, "yok arkadaş" dedirtti:

quote:

- "Pahalı oyuncu PC'si yerine PS4 + direksiyon al" gibi öneriler de garip olmuş.

Laf anlatmaya çalışma şunlara, iyi ki bir konsol almışlar. Öve öve bitiremediler. Gören de Sony değil konsolu Nasa çıkarmış sanacak.
    Daha geçen gün Psn kaç gün gitti, açmadıkları konu kalmadı. Burada halen Psn iyidir kafasındalar. Yine Playstation başlığı altında açılan konuların %70'i oyunu nasıl daha ucuza alırım, şu indirimden nasıl yararlanırım tarzında. Halen akıllık edip de ucuza oyun oynadıklarını zannediyorlar. Tabii 20 fps'de falan, ona da kim oynamak derse artık.
    Daha 2 sene önce çıkmış olan Gtx 670'in gücüne bile yaklaşamayan konsolları Pc'den üstün görenin aklından şüphe edip de ibret alıp geçmek lazım

720P de WD oynayan insanlarıda öyle.

• Konuyu hortlatmadan geçemeyeceğim. Yöneticilerin bu konunun başlığını "Neden PS4 Alınmalı?" olarak düzeltirlerse sevinirim. Berbat bir konu. Hiçbir karşılaştırma yok, sadece PS4'ün özelliklerinden bahsedilmiş.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.