Şimdi Ara

silinsin (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
6
Favori
3.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boyum 170cm ben de bilmiyorum nedenini fakat memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victoяiatus

quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

quote:

Orijinalden alıntı: Pippi

quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EzioAuditoreDF

quote:

Gerçekten kısa yahu boyum o kadar uzun değil 1.72 falan sanırım ama 2-3 cm tabanlı bot giyince birçok erkekle aynı boyda oluyorum

Anladık botun var.

İbretlik

Sen kızmıydınla?

Boy uzadıkça level düşüyor burada bir yanlışlık var.

Evet

Merhaba bağyan tanışabilir miyiz?

Şaka bir yana karşı cinse göre boyun gayet iyi.Ama bizde 1.70'e hobbit diyoruz.

Yapma hocam 170 im ya

Bende 2 yim problem?

• 19x

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Boy konusu tamamen iklim ve gen ile alakalıdır. Ekvator dan Kuzeye gidildikçe Boy artar güneye gidildikçe kısalır.

Bununda etkisi buyuk . yercekimi ile alakali .

• 1.83

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

Benim dediğim de İbn Fadlan hocam.

"I have seen the Rus as they came on their merchant journeys and encamped by the Itil. I have never seen more perfect physical specimens, tall as date palms, blond and ruddy; they wear neither tunics nor kaftans"

Palmiye ağaçları kadar uzun diyor ama Vikinglerin o zamanki boyları 170cm civarı. Türkler için ne diyor bilgim yok.

O zaman bir kaç düzeltme yapalım.

İbn Fadlan oraya ticaret için gitmiyor. Bulgar Kağanı İlteber, Abbasi Halifesi'ne Müslüman olduklarını ve kendilerine dini öğretecek fakihler yollamalarını, aynı zamanda kafirlerden korunmak için bir miktar para istiyor. Abbasi Halifesi de isteklerini yerine getiriyor ve bir heyet gönderiyor. İşte bu heyetin başında İbn Fadlan var (Asıl ismi Ahmed ibn. Fadlan).

İbn Fadlan bu yolculuk sırasında bir seyahatname tutuyor. Seyahatnamede Ruslar'dan bahsediyor ancak Rus diye bahsettiği aslında Vikingler.

Ancak düzeltmemiz gereken asıl şeyler şunlar. Vikingler asla 1.70 boyunda olmamışlardır. Yani neredeyse en kısaları 1.80 civarında. İstila ettikleri Britanya adasındaki rahiplerin tuttuğu günlükler de bunu söylüyor.

Bunu söyleyen bir diğer şeyler de Selçuklu Kronikleri. Sultan I. Kılıç Arslan, karşısında zırhlı, dev gibi sarışın adamlar bulunca şaşırıp kalıyor diyorlar. Zira Türkler kısa ve hafif zırhlı. Karşıdakiler uzun ve heybetli, ağır zırhlı. Türkler'in süvari olması, atik olması da bu kısalığından geliyor.

Hocam yazdığınız her cevaptan baya bilgileniyorum , sağolun
    Türklerin hep uzun olduğunu zannederdim meğerse değilmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: selamivural

Kısa boylular ama akıllılar. Uzunlar sokakta geziyor, minyatürler, memur, ögretmen..

Kısalar çok zeki de ışınlanmayı mı bulmuşlar sokakta gözükmüyorlar.Nasıl bir kendini avutmadır bu.

• Yaş 15 boy 1.70 inşallah 1.80 olurum.

• Benimki 22 cm

• quote:

Orijinalden alıntı: asparanda

annem babam 1.75 benim 1.85 amca dayılar 1.75-1.85 arası tek sıkıntı teyzeler halalar onlar 1.60-1.70 arasi birşey :D kuzenlerde en az 1.70 var hatta bazıların yası benden bayaa ufak olmasina ragmen hemen hemen benim boyuma geldi gelecekler(1.70-1.80 arasi ) yani 90 doğumlu olan cocukların 10'undan 8'i şanslı . tabii erkekler için . ama kızlar öyle değil onlarin 10'undan 8'i kısa :( . UZUN boylu kız ÇOOOKK yok abi ya !

99 lu musun?

• Yeni neslin boyu uzun biz kısa kaldık

• kazakistanda boy ortalaması 1,75.

ilk sayfada yorumları okudum ve güldüm :) sallayın ama iyi sallayın bari.

silinsin

J geninin etkin gelmesi bunun sebebi :) ben balkanlardan göçüp gelmişim ( ailem ). sülalede tüm kuzenler 1,82 ve üstü. birader 182 ben 177 ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurb3

quote:

Orijinalden alıntı: asparanda

annem babam 1.75 benim 1.85 amca dayılar 1.75-1.85 arası tek sıkıntı teyzeler halalar onlar 1.60-1.70 arasi birşey :D kuzenlerde en az 1.70 var hatta bazıların yası benden bayaa ufak olmasina ragmen hemen hemen benim boyuma geldi gelecekler(1.70-1.80 arasi ) yani 90 doğumlu olan cocukların 10'undan 8'i şanslı . tabii erkekler için . ama kızlar öyle değil onlarin 10'undan 8'i kısa :( . UZUN boylu kız ÇOOOKK yok abi ya !

99 lu musun?

ne yaptın hocam ya . 20 yaşındayım :) . bizim kuzenler 15-16 yaşında. boylari 1.70'in üstünde . 3 seneye kalmaz hepsi rahat 1.80 olur . arada tabi istisnalar var yani biraz ufak olanlar . :)

• yas 33 boy 1.87 kilo 140 :D

bu harita cok güzelmiş yav :D
  • 2.03 boyum var insanlar uzaylı gibi bakıyor genelde idman dönüşü kısa insanlar boş yapıyor kendi kısalıklarına ve benim uzunluguma gülüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2-RUN9

Benimki 22 cm

Sen çok yanlış gelmişsin kardeş

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahayri

Bence tam tersi. Eskiden daha uzundu insanlar.

Sencesi bencesi yok. Türkler eskiden daha kısaydı işte. Bunu neden diretiyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemâncı

quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

Benim dediğim de İbn Fadlan hocam.

"I have seen the Rus as they came on their merchant journeys and encamped by the Itil. I have never seen more perfect physical specimens, tall as date palms, blond and ruddy; they wear neither tunics nor kaftans"

Palmiye ağaçları kadar uzun diyor ama Vikinglerin o zamanki boyları 170cm civarı. Türkler için ne diyor bilgim yok.

O zaman bir kaç düzeltme yapalım.

İbn Fadlan oraya ticaret için gitmiyor. Bulgar Kağanı İlteber, Abbasi Halifesi'ne Müslüman olduklarını ve kendilerine dini öğretecek fakihler yollamalarını, aynı zamanda kafirlerden korunmak için bir miktar para istiyor. Abbasi Halifesi de isteklerini yerine getiriyor ve bir heyet gönderiyor. İşte bu heyetin başında İbn Fadlan var (Asıl ismi Ahmed ibn. Fadlan).

İbn Fadlan bu yolculuk sırasında bir seyahatname tutuyor. Seyahatnamede Ruslar'dan bahsediyor ancak Rus diye bahsettiği aslında Vikingler.

Ancak düzeltmemiz gereken asıl şeyler şunlar. Vikingler asla 1.70 boyunda olmamışlardır. Yani neredeyse en kısaları 1.80 civarında. İstila ettikleri Britanya adasındaki rahiplerin tuttuğu günlükler de bunu söylüyor.

Bunu söyleyen bir diğer şeyler de Selçuklu Kronikleri. Sultan I. Kılıç Arslan, karşısında zırhlı, dev gibi sarışın adamlar bulunca şaşırıp kalıyor diyorlar. Zira Türkler kısa ve hafif zırhlı. Karşıdakiler uzun ve heybetli, ağır zırhlı. Türkler'in süvari olması, atik olması da bu kısalığından geliyor.

Hocam yazdığınız her cevaptan baya bilgileniyorum , sağolun
    Türklerin hep uzun olduğunu zannederdim meğerse değilmiş

Sen de sağ ol.

• Biz Türkler boyumuz posumuzla değil, yüreğimizle nice kavime boyun eğdirmiş bir milletiz.

• Uzun olunca ne oluyor yani 1.75 i geç yeter.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.