Şimdi Ara

Silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ryzen 1300x
    asus b350 plus prime
    2x8 gskill flare x ryzen uyumlu ram 2400 mhz
    zotac 1050 ti mini
    240 ssd
    1 tb hdd
    vs450 psu
    monitör:Samsung LS23E65UDS/EN

Sıcaklık boşta 30-35 Yükte maksimum 55-60.Sorun ise şu örneğin gta 5-witcher 3 veya far cry 5 oynuyorum, 60 fps nin altına düşmemesine rağmen ilerlerken takılıyor,kasıyor ve kaplamalar biraz kötü gözüküyor.Youtube dan veya diğer arkadaşların bilgisayarlarından bakıyorum 40 fps de bile benden daha akıcı oynuyorlar sanki.Bende ise witcher 3 de örneğin 40 a düşünce oynanamıycak derecede kasıyor sanki 20 fps deymiş gibi.Artık en son sorunun dvi kabloda olduğunu düşünmeye başladım pek bir bilgim yok ama kablodan dolayı böyle bir sorun olurmu bilgisi olanlara danışmak istedim.Şimdiden teşekkürler.
    Kablo ise buydu veya buna benzerdi :https://urun.n11.com/kablolar/yuksek-kalite-dvi-241-kablo-3-metre-P214351469?cid=604001&gclid=Cj0KCQjw9LPYBRDSARIsAHL7J5nMXMJ308ofWop7PLE1gYGLRd4HtLjcPpQF79Zppd-gIeKMSr0aAgwaAjI7EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n0rbit -- 4 Haziran 2018; 19:40:28 >

• Bence işlemci darboğazı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • colt1905 C kullanıcısına yanıt
    nasıl olabilirki bu kadar düşük bir ekran kartına ? sanmıyorum darboğaz olduğunu 1300x gibi bir işlemci rahatça besler bence.
  • Peki oyun çözünürlük ayarlarına baktın mı ?

1920x1080 vsynca açık her şeyi en uygun şekilde 60 fps nin altına düşmeyecek şekilde ayarlıyorum.
  • Senkronizasyonu kapatınca 60 FPS üstüne çıkıyor mu ?

çıktığı oluyor
  • Soğutmanda ve driverlarında bir eksiklik var mı?
  • Mr.Unstoppable kullanıcısına yanıt
    Drive ve soğutmada sorun yok.Gta 5 de kontrol ettim şu an işlemci 53 ekran kartı 50 derece fakat darboğaz olduğunu farkettim.Fps 75 olmasına rağmen gpu yüzde 70 ile 80 arası değişiyor.Nadiren 90 a çıkıyor 90 a çıktığında da işlemci yüzde 100 e çıkıyor.Araştırdım 1300x 1050 ti ile ilgili bunun gibi sorunu olan başkalarıda varmış ama bazılarının sorunu kendiliğinden veya güncelleme ile geçmiş.Windows güncel driverlar güncel ne yapmam lazım anlamadım.Hayır yani 800 liralık giriş seviyesi ekran kartı 700 liralık işlemciye nasıl darboğaz yapıyor millet youtube da izliyorum bu ikili ile yağ gibi akarcasına oyun oynuyor.
  • 3 hafta boyunca benzer bı sorunu ben yaşadım . Msi afterburner indir rivaturner programı ile birlikte kur . İzleme sekmesinden gpu kullanımı ısısı ve CPU kullanımı ısısını ss alıp atarmisin ya da başka program kullanıyorsan onunla ss at . 1080 ile pubgde grafik fark etmeksizin 40-70 FPS alıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colt1905 -- 29 Mayıs 2018; 11:55:46 >
  • n0rbit N kullanıcısına yanıt
    Bazı videolar fake oluyor belkide ona rastladın.. 70-80 Fps güzel bir değer zaten daha fazla fps almayı bekleyemezsin o sistemle
  • silinebilir
  • Silinebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.