Şimdi Ara

Silicon Power 2 TB M.2 SSD 2276 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
2.936
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Silicon Power 2 TB UD70 SP02KGBP34UD7005 M.2 PCI-Express 3.0 SSD

mağazada 2000'e 40 kupon var

• Gen 3-4 SSD'ler, high-end CPU'lar ve özellikle 5800X3D, RAM hızı ve latency'si, monitör kalitesi felan hepsi popüler kültürün pazarlamalarıyla millete belli bir miktar maliyet farkıyla öbür insanlara satmaya çalıştığı şeyler. Normal kullanıcı SATA SSD ve 980 Pro arasındaki farkı bile algılayacak güce ve hissiyata sahip değil. Karma kopyalama ve öbür işlemlerde o GBps hıza sahip SSD'ler SATA hızına bile düşüyor.

Bunu normalde diyecek son kişi olabilirim, fakat gerçeklik böyle. Bunu alacaksanız alın geçin, dolar artıyor, dolar olarak fiyatı düşse de en iyi ihtimal aynı parayı ödeyeceksiniz benzeri ürüne.

En üstte yazdığım şeylere ihtiyacı olan oluyor, veya tutkulu hobi sahibi kişiler tarafından eğlence kaynağı olarak alanlar/kullananlar oluyor, onlara kesinlikle lafım yok. Monitörü grafik dizayncısı biri alabilir, veya e-sporcu birisi TN panel 240hz monitör alabilir, buna lafım yok. Fakat birisinin konusuna gidip monitör konusuna sRGB'si %99 monitör değilse "çöp" demesi hem konuyu vandalize ediyor, hem de popüler kültüre teslim olmuş oluyor. Oyun oynayan, spor yapan kişiler gibi bence overclock denemesi yapmak, bilgisayarın sınırlarını zorlamak da bir eğlencedir. Fakat insanların gelip "buna ihtiyacın var!" demesi, veya "geleceğe yönelik yatırım" diye düşündürtmeye çalışması yanlış geliyor.

Bir SSD'yi ölene kadar kullanacaksınız sonuç olarak. Hız ve öbür faktörler sizi geride tutmadan önce büyük ihtimalle SSD ölecektir. Bu işlemciler için de aynı şekilde. 6 core önemsiz olana kadar IPC gelişmeleri yüzünden zaten eldeki işlemcilerimiz yetersiz kalacak, (basit bir örnek i7 4930k , 6c/12t olsa da günümüzde single core işlemlerde kötü olduğu için şu anda yetersiz olduğu durumlar oluyor. 600 dolar sadecr bu ürüne verilmesi yerine 200 dolara h81+i5 4460 alınsa sonra b450+Ryzen 3800x bile alınırdı 400 dolara) RAM hızları şu bu, bilmemne die diye diye DDR5 çıkana kadar millete ne RAM'lar önerildiğini gördü bu gözler.

YouTube'da tech kanallarının sahiplerinin bilgisayarları cidden alt seviye olabiliyor. RandomGaminginHD i5 12400f+RTX 3050 kullanıyor, Linus çok kalite olmayan laptoplar kullanıyor, GN Steve FX kullanıyordu uzun süre, ünlü telefon incelemecisi kanallar genelde en az 4 yıl bir telefon kullandığı oluyor. Biz ürün incelemesi için baz aldığımız insanlar gerçek hayatta bunları kullanmıyorlar bile.

• Geçen satılan cihaz PCI express 4 dü. Bu ondan düşük. Ps5 de çalışmaz büyük ihtimalle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • US70 sanıp koşa koşa cüzdanı almaya gittim ama UD70'miş :)

• Nays kampanyası ile 2029 geliyor. Nakiti olanlar için iyi fırsat

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Geçen kendim için pcie 4.0 olan versiyonu almıştım. Bunu da kardeşimin build i için aldım. Merak edenler için gayet güzel çalışıyor, PC için almayı düşünenler rahatlıkla alabilir. Daha önce de normal SSD kullaniyordum, kullanım anında hız farkı gozlemleyemiyorum (Windows açılış hızı vs gibi yerlerde)
    Fazla takılmayın tetiği çekin ilerde bu fiyatları arayabiliriz

• Gen4 değilmiş :(

Benim laptop gen 3 ama bu saatten sonra gen 3 alınmaz. Seneye laptopu değişeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 11 Temmuz 2022; 18:42:44 >
  • KalemKolik kullanıcısına yanıt

Gen 3-4 SSD'ler, high-end CPU'lar ve özellikle 5800X3D, RAM hızı ve latency'si, monitör kalitesi felan hepsi popüler kültürün pazarlamalarıyla millete belli bir miktar maliyet farkıyla öbür insanlara satmaya çalıştığı şeyler. Normal kullanıcı SATA SSD ve 980 Pro arasındaki farkı bile algılayacak güce ve hissiyata sahip değil. Karma kopyalama ve öbür işlemlerde o GBps hıza sahip SSD'ler SATA hızına bile düşüyor.

Bunu normalde diyecek son kişi olabilirim, fakat gerçeklik böyle. Bunu alacaksanız alın geçin, dolar artıyor, dolar olarak fiyatı düşse de en iyi ihtimal aynı parayı ödeyeceksiniz benzeri ürüne.

En üstte yazdığım şeylere ihtiyacı olan oluyor, veya tutkulu hobi sahibi kişiler tarafından eğlence kaynağı olarak alanlar/kullananlar oluyor, onlara kesinlikle lafım yok. Monitörü grafik dizayncısı biri alabilir, veya e-sporcu birisi TN panel 240hz monitör alabilir, buna lafım yok. Fakat birisinin konusuna gidip monitör konusuna sRGB'si %99 monitör değilse "çöp" demesi hem konuyu vandalize ediyor, hem de popüler kültüre teslim olmuş oluyor. Oyun oynayan, spor yapan kişiler gibi bence overclock denemesi yapmak, bilgisayarın sınırlarını zorlamak da bir eğlencedir. Fakat insanların gelip "buna ihtiyacın var!" demesi, veya "geleceğe yönelik yatırım" diye düşündürtmeye çalışması yanlış geliyor.

Bir SSD'yi ölene kadar kullanacaksınız sonuç olarak. Hız ve öbür faktörler sizi geride tutmadan önce büyük ihtimalle SSD ölecektir. Bu işlemciler için de aynı şekilde. 6 core önemsiz olana kadar IPC gelişmeleri yüzünden zaten eldeki işlemcilerimiz yetersiz kalacak, (basit bir örnek i7 4930k , 6c/12t olsa da günümüzde single core işlemlerde kötü olduğu için şu anda yetersiz olduğu durumlar oluyor. 600 dolar sadecr bu ürüne verilmesi yerine 200 dolara h81+i5 4460 alınsa sonra b450+Ryzen 3800x bile alınırdı 400 dolara) RAM hızları şu bu, bilmemne die diye diye DDR5 çıkana kadar millete ne RAM'lar önerildiğini gördü bu gözler.

YouTube'da tech kanallarının sahiplerinin bilgisayarları cidden alt seviye olabiliyor. RandomGaminginHD i5 12400f+RTX 3050 kullanıyor, Linus çok kalite olmayan laptoplar kullanıyor, GN Steve FX kullanıyordu uzun süre, ünlü telefon incelemecisi kanallar genelde en az 4 yıl bir telefon kullandığı oluyor. Biz ürün incelemesi için baz aldığımız insanlar gerçek hayatta bunları kullanmıyorlar bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 11 Temmuz 2022; 20:46:9 >

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt

Yazdıklarınızda kesinlikle haklısınız fakat 3 hafta önce 200tlye gen 4 olanı satıldığı için insanın gen 3 olan versiyonu alası gelmiyor. Yoksa ben zaten laptop için gen 4 bile alsam desteklemediği için gen 3 olarak kullanacağım. Birde ömrünü tüketene kadar kullanacağımız için insanleriye dönük almak istiyor sonuçta seneye gen 5 destekleyecek laptop alacağım en azından ssd şimdiden gen 4 olsun diyiyorum.

• SSD alırken hızını değil malzeme kalitesini baz alın. Ne kadar çabuk bozuluyor sorusuna göre çözüm geliştirin.

Veri kaybı olduğunda ürünün birebir değiştirilmesinin zerre kadar önemi olmuyor.

• Ürün QLC. 500 GB bölüm dolana kadar kopyalama hızları fiyatına göre muhteşem. 500 GB geçildikten sonra 140mb saniyeye düşüyor. Rus inceleme kanalında izledim.

• Çok git gel yaptım. Direnip almadım. İyi ki almamışım. QLC çok sıkıntı durum 2TB ürün için. 1710 TL'ye SN850 1TB yapıştırdım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba 2 tb ssd dolunca hızında performans kaybı oluyor mu? Ssd doldurup deneyen var mı?

• 1 seneyi aşkın süredir UD70 2TB kullanıyorum Ugreen okuyucu ile, 2276tl için güzel ssd. Ama QLC olması beni de çok geriyor. Şu zamana kadar bir sorun yaşamadım SSD'de ama Ugreen nvme okuyucu bi kere öldü değiştirdim şu anlık devam. Diski ben okuyucuyla kullandığım için performans kaybı varsa da görmemiş olabilirim malum 10gbps maks veriyor. Yoğun kullanımda ısınma görmedim.

Geçenlerde bir tane US70 buldum sarı sitede, bendekini satıp US70'e geçeyim dedim. Adam indirim taksit veya hiç bi kolaylık yapmadı dükkan olmasına rağmen. 970 Evo ile arada kaldım ama yine de alayım diye gitmek üzereyken adamın cevap vermemesi üzerine gitmedim zaten iyi de olmuş ürün aynı gün satılmış çünkü.

23 Şubattan beri duran ilanın benim gideceğim gün satılması da garip :D veya bu konu sebebiyle bir arkadaş araştırıp gidip almış olabilir. Hayırlısı diyelim. Zaten şu an UD70'de yok US70'de yok piyasada.

Ama şunu söylemek isterim Gen 4 olmalı diye bir sıkıntınız yoksa her türlü 3000 lira civarına 970 EVO PLUS daha iyi seçenek olacaktır. Silicon Power genel olarak ne kadar iyi bilmiyorum ama Samsung bu anlamda kendini kanıtlamış ve ne kadar kullanan arkadaşım varsa her anlamda memnunlar.

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt

Düşüncelerimi birebir anlatmışsınız . İnsanlarda RTX 3090 Ti oluyor, çıkar çıkmaz satıp RTX 4090 alıyor. Bilgisayarımda yıllardır kullandığım samsun 860 evo sata SSD var işletim sistemim onda kurulu. Takılı diğer m2 gen 4 ssd'lerim var, tekrar uğraşıp onlara taşımaya bile ihtiyaç duymuyorum. Bilgisayarım 2 saniye hızlı açılacak maksimum bunu yaparsam, günlük kullanımda fark bile hissedilmeyecek. Ama herkes son çıkan teknolojiyi almak zorunda gibi hissettiği için donanım fiyatları dolar bazında bile inanılmaz seviyeleri çıktı. Özellikle pandemiden sonra ne fiyat çekerse çeksin insanların aldığını gördükten sonra firmalar durmadan fiyat yükseltiyor, artan maliyetleri anlıyorum ama bunlarla orantısız fiyat artırımları oluyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalım -- 17 Temmuz 2023; 11:7:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.