Şimdi Ara

SiLENT HiLL DOWNPOUR (PS3 ANA KONU) EFSANE GERi DONDU OYUN CIKTI (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
752
Cevap
1
Favori
27.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: canned

Ben bu oyunda göle düştüm az önce oynarken. Ben düştüm, siz düşmeyin arkadaşlar. Trabzanlardan filan sarkmayın(e mi evladım).

Muhahahaha

Haykırdım , Downpour'da bu tür hatalar çok var. Bi keresinde ayağımda sandalye ile bir bölüm boyunca gezmiştim

• silent hill 1 ve 2 yi bitirdikten sonra seriyi bırakmış birisi olarak ne dersiniz bu oyunu alıp oynasam mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resitales

silent hill 1 ve 2 yi bitirdikten sonra seriyi bırakmış birisi olarak ne dersiniz bu oyunu alıp oynasam mı ?

Üçü bul oyna, daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resitales

silent hill 1 ve 2 yi bitirdikten sonra seriyi bırakmış birisi olarak ne dersiniz bu oyunu alıp oynasam mı ?

3, 4 ve origins önce bunları oyna, ben kaç kere oynadım hatırlıyamıyorum. keşke bu seriyle ilgili hafızam silinsede o atmosferi o duygu yoğunluğunu tekrar yaşayabilsem. homecominge kadar hepsi bir sanat eseri resmen.
  • Oyunu dün bitirdim. Birkaç izlenimimi sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle oyun ana senaryonun yarısına kadar keyif aldım. Her zamanki gibi oyun sizlerden bir şeyler saklıyor, cevap aramaya başlıyorsunuz. Ama yan görevler sadece oyun süresini uzatmak için konulmuş. Ana senaryoda beklediğim derinliği yakalayamadım. Çok yavaş ilerliyor. Mecbur kalmadıkça netten tam çözüme bakma taraftarı değilim. Onun için bütün her yeri araştırıyorum. Ara ara soğuduğum oldu ama oyundan hiç kopmadım.

Özellikle optimizasyon sorunları nedeniyle PS3 platformunda frame rate düşmesi ve grafik kaplamaların geç yüklenmesi yaşanıyor. Bu da oyun atmosferini doğrudan etkiliyor. Bunu kafaya takmayanlar PS3 versiyonunu oynayabilirler. Bazı yan görevler karışık. Tabi bu İngilizce eksikliğimdende kaynaklanıyor. Örneğin sinemada filmi oynatmak için üç adet film ve replacement bulb isteniyor. Filmler kolay aynı mekandalar, ama replacement bulb başka bir sokaktaki dükkanda. Bazı yerlerde yazılı tam çözüm olmadığı için çok çıkmaza düştüğüm yerlerde netten bakmak zorunda kaldım.

Dövüş sistemi insanı bazen çileden çıkartıcak cinsten. Birde yaratıklara korunma özelliği verilmesi oyunu çok daha zorlaştırıyor. Tekme, yumruk, pençe giriyorlar. Sanki bazı anlarda kendimi ilerlemeli dövüş oyununda hissettim. Korunma tuşuna zamanında basmazsan vay haline. Kara delik olayıda baba pek mantıklı gelmedi. Tamam belki bu Muppy'nin zihnindeki suçluluk duygusudur, ama oyunda bazı yerlerde ondan kaçmamız insanı germekten ziyade bir süre sonra sinirini bozuyor. Sahsi görüşüm şimdiye kadar yapılmış en zor Silent Hill oyunu.

Silent Hill'de bence büyük önemi olan, insanı geren, heyecanlandıran boss savaşaları neredeyse yok. Sadece Bogeyman ve Son boss Whellman hariç boss yok. Oyunda belli bir noktadan sonra kasabaya geri dönemiyorsunuz. Özellikle kasabadan sonraki hapishane bölümleri beni çok zorladı. Oyunda 6 adet son bulunuyor(UFO sonu yok). Birde oyunun son bölümünde Bogeyman olarak kadın cezaevi görevli memur Cunningham'ı kovalarken ölürsek ending f(ki bu son o kadar uğraşımın sonunda beni tatmin etmedi orayı tekra oynadım), bir darbe vurup yere düşürdükten sonra öldürmezsek ending a,b veya öldürürsek c,d,e,f sonlarından biri açılıyor. Ben ending B olarak bitirdim.

Oyun benim gözümde 100 üzerinden 75 puanı hakediyor. Basit hataları olmayıp, oynanabilirliği zorlaştırmadan ve hikayeye derinlik yönünden daha önem veren bir oyun yapsalardı belkide bir baş yapıt olabilirdi.

• Oyunu bitirdik normal mod da ancak haritalardaki bircok gorevi yapamadik yarim kaldi. Save bolumu ise pespese kayit ettiginden geri donemiyorum. Peki bu eksik kalan gorevleri nasil taamamlayabilirim. Hazir save dosyasida bulamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakan_90Turk kullanıcısına yanıt
    Yaratıkları rahatça öldürebilmek için nişan almadan ateş etmelisiniz. Nişan alınca %70 oranında ıskalarken, hiçbir yere hedef almadan duvara dönüp bile ateş etseniz Murphy otomatik olarak en yakın yaratığa ateş ediyor ve %100 hedefi tutturuyor. Başka her şeyi olduğu gibi oyunun nişan alma sistemi de bozuk.

@chakistes, kasabadan ayrıldıysanız yan görevleri bitirmek için oyunu ikinci kez oynamanız gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canned

Yaratıkları rahatça öldürebilmek için nişan almadan ateş etmelisiniz. Nişan alınca %70 oranında ıskalarken, hiçbir yere hedef almadan duvara dönüp bile ateş etseniz Murphy otomatik olarak en yakın yaratığa ateş ediyor ve %100 hedefi tutturuyor. Başka her şeyi olduğu gibi oyunun nişan alma sistemi de bozuk.

@chakistes, kasabadan ayrıldıysanız yan görevleri bitirmek için oyunu ikinci kez oynamanız gerekecek.

Oyunu bitirdikten sonra tekrar açmadım. Ama tekrar başlamayı düşünüyorum. O zaman önerinizi denerim teşekkürler.

Bu oyun Homecoming kadar olmasa da yine de Silent Hill 1 ve 2'yi mumla aratıyor. Umarım ilerleyen senelerde benzer kalitede bir Silent Hill oyunu yaparlar. Ama pek ümidim yok açıkcası. İşi ticarete dökmeseler bu kadar hatalı bir oyunla karşılaşmazdık.

• Bu oyunu nerden bulabilirim satmak isteyen varmi

• ates basinda benden yiyecek bekleyen adama nereden cikolata bulup veriyoruz.? birde tam cozum videolarinda resimdeki kapidan gidince ilerde sagdaki iki kapi acik.. fakat bende o kapilar kilitli.... resimdeki vatandasa cikolata bulup verince mi o kapilar aciliyuor??

• Oyunu seneler sonra bitirebildim. Esasında sadece hikayesi için oynadım ama pek tatmin etmedi. Bulmacalar vs herşey yerli yerindeydi.

• nabıyonuz beyler 2013 formu hala kapanmamış

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.