Şimdi Ara

Silecek suyuna sirke (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
29.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Evo9

sirke kokuyor diyenlerin ön camı yok heralde silecek suyu direk suratlarına fışkırıyor.

Sirke kokmazmı ? Aksine cam suyunun kokusu dahi gelir bunlar vakadır.
    Ki kalorifer besleme menfezi ile ön cam ızgarası aynı yere çıkar her türlü koku oluşur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evo9

sirke kokuyor diyenlerin ön camı yok heralde silecek suyu direk suratlarına fışkırıyor.

Herhalde sizin aracınız über kaliteli.

Camlara bol bol su sıktığım zaman özellikle de hızlı gidiyorsam güzel bir kolonya kokusu doluyor aracın içine. Sirke kokusundan nefret ederim, asla denemem.
  • ben de sileceklerin sertleşmesinden her sene uğraşmaktan boşa para vermekten sıkıldım. Silecekler yumuşatılır mı diye baktım google amcadan, nette sirkeli suda sileceklerinizi bekletin yazılmış. Yumuşuyormuşmuş bilmiyorum. Sonra suya sirke koymak geldi aklıma ve arattım burayı buldum Yapan eden var mı, ne lanet şey şu silecekler, her sene mutlaka ya ön ya arka ses yapıyor sürekli uğraş. Orjinale 50-60 lira isteniyor onun da ömrü farksız...
  • böyle şeyler milattan öncede kaldı beyler
  • elma sirkesi bende koyacağım ama ne kadar koymalıyım?
  • Ev camlarını sildiğimiz camsilden dolduruyorum ben sürekli iyi iyi siliyor hemde boya lekesi bırakmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyundai Motor Company

Ev camlarını sildiğimiz camsilden dolduruyorum ben sürekli iyi iyi siliyor hemde boya lekesi bırakmıyor.

Donma yapmıyormu camsil ?
    Merak ettim ben cam suyu antifrizi koydum.
  • cnr22 kullanıcısına yanıt
    Ben izmirde yaşıyorum. hiç donduğunu görmedim. ama kar yağışlı illerde donar mı orasını bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyundai Motor Company

Ben izmirde yaşıyorum. hiç donduğunu görmedim. ama kar yağışlı illerde donar mı orasını bilemem.

Bende Edirne deyim.
    Peki normal su olan ve donan araç gördün mü
    Merak ettiğim az veya çok farkı varmı donma noktasının. Teşekkürler
  • Hocam bizde eskiden bir araba vardı hiç ilgilenmezdik onunla, antifiriz falan koymazdık. en sonunda yağsızlıktan yatak sardı hurdaya ayırdık.

arada sırada sabah işe giderken araba çalışmazdı. lpg beynine sıcak su dökerdim çalışırdı araba. beyindeki su donuyordu.

Çok soğuk bölgede olmasak ta antifiriz mutlaka koyulmalı. Cam suyu için de camsil konmalı. camsil normal sudan daha zor donar diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyundai Motor Company -- 1 Aralık 2013; 1:00:46 >
  • saçma sapan konuşmuş senin o arkadas
  • RECEP____KOVBOY kullanıcısına yanıt
    Kışın sıvı sabun tavsiye etmem, camda basınçlı fışkırtma ile biraz köpürebilir ve hava sıcaklığı düşükse camda hemen donabilir. Bu da görüşte anlık sıkıntı yaratabilir.
  • sirke bazlı camsiller var sulandırılıp kullanılırsa herkesin ihtiyacına cevap verebilir.
  • Sirke , turşu ve salatada iyi gider. Asidik olan sirke cam suyuna eklenmez.
  • ben eski aracımda sirke kullanırdım, kireçli depoyu ve boruları pırıl pırıl yapardı ancak kış için denemedim.
  • Babaanne çözümleri üretmek akıl işi değil. Kullanmayın demiyorum ama, antifiriz dediğimiz şey bu iş için yapılmış olan bir şey değil mi?
  • Antifrizli olmayan mavi cam suyu kaç derecede donar, bilen var mı?
  • bc_ kullanıcısına yanıt
    Antifriz donmayı engelleyen alkollü bir karışım. Kireç sökeceğini zannetmiyorum.

Sirke de antifriz yerine geçmez. Yazın kullanılsa daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu bidona sirke dolduran tanıdık motorunu yaktı araç megan 2 400 lira falan gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirke fıskiye pompasının demir kısımlarını eritmez mi. Zayıf asit de olsa uzun vadede eritir bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.