Şimdi Ara

sil

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Apeiron- -- 3 Kasım 2016; 11:57:51 >

• hocam İstanbul'a gelme pişman olursun benden demesi kalabalık ve yaşanması zor bir yer. Hiç tavsiye etmem İzmir-Muğla-Antalya buralarda iş ilanlarına bak oralarda yaşa kafan çok rahat eder
  • -Apeiron- kullanıcısına yanıt
    Valla hocam iş ilanları sitesinden bölge bölge aratmanı tavsiye ederim buralarda hayat öyle denildiği gibi kolay değil bahsettin yerlerde kadıköy ve şişli civarlarında kiralar yüksek olur genellikle. Sonuna kadar araştırmanı tavsiye ederim İstanbul hakikaten stresli bir yer haline geldi hatta bildiğiniz birleşmiş ortadoğu arap milletleri gibi düşünün.
  • -Apeiron- kullanıcısına yanıt
    Anladım inşallah bulursunuz her şey gönlünüzce olur umarım
  • En fazla 1300 verecekler. Geçinemezsin çok zor.
  • Bi sen eksiktin gel.. var ıstanbulda
    Mıllet ıstanbuldan kacıyor fırsat bulsam bende kacıcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Apeiron-

Biliyorum hocam gezmeye gittiğimde de görüyorum zaten. Şişli pahalıdır da Kadıköy-Ataşehir arasında yurkarıda bahsettiğim gibi uygun fiyatlı odalar bulmuştum. Araştırıcam yine. Ama önemli olan işi bulmak. İst'da olmadan da iş bulunmuyor malesef. 5 aydır CV yolluyorum bakan bile yok.

Gelin birader gelin panayır var. Ne sanıyorsunuz burayı anlamıyorum ki? Verecekleri 1300 lira maaş haftanın 6 günü köpek gibi çalıştıracaklar. Her gün minimum 2 saatin trafikte geçecek. Bunlar sana şaka gibi mi geliyor? Gelince görürsün şakayı. Ataşehirde uygun fiyata baktığın odalar nerede acaba? Gecekondu mahallesi olmasın?

Sana tavsiyem dön memleketinde herhangi bir işe gir. İlla mesleğini yapmandan ve istanbulda sürünmenden iyidir. İş bulursun belki de 2-3 sene sonra benim sana bu dediğim kafa yapısına gelince saçlarına sinir stresten aklar düşünce anlarsın bazı şeyleri geç olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

Biliyorum hocam gezmeye gittiğimde de görüyorum zaten. Şişli pahalıdır da Kadıköy-Ataşehir arasında yurkarıda bahsettiğim gibi uygun fiyatlı odalar bulmuştum. Araştırıcam yine. Ama önemli olan işi bulmak. İst'da olmadan da iş bulunmuyor malesef. 5 aydır CV yolluyorum bakan bile yok.

Gelin birader gelin panayır var. Ne sanıyorsunuz burayı anlamıyorum ki? Verecekleri 1300 lira maaş haftanın 6 günü köpek gibi çalıştıracaklar. Her gün minimum 2 saatin trafikte geçecek. Bunlar sana şaka gibi mi geliyor? Gelince görürsün şakayı. Ataşehirde uygun fiyata baktığın odalar nerede acaba? Gecekondu mahallesi olmasın?

Sana tavsiyem dön memleketinde herhangi bir işe gir. İlla mesleğini yapmandan ve istanbulda sürünmenden iyidir. İş bulursun belki de 2-3 sene sonra benim sana bu dediğim kafa yapısına gelince saçlarına sinir stresten aklar düşünce anlarsın bazı şeyleri geç olur

2 seneyi geç trafik 1 günde delirtiyor insanı. Günün yarısı yolda geçiyor ve çok fazla insan var.

• quote:

İstihdam'ı İstanbul'dan başka yere taşımayan hükümete değil de iş bulmak için yeni şehire taşınmayı göze alan yeni üniversite mezunlarına mı kızıyorsun? Yarın kendi çocuğuna da aynı şeyi dersin o zaman. Bu kafa yapısıyla işiniz zor. 4-5 yıl boyunca çuvalla para döküp dönerci açmak için üniversite okumadık.

O hükümete oy vermeyeceksin hocam o zaman vermiyorsan da çevrendeki verenlere de mani olacaksın. Bartının oy yüzdesine bakıyorum 1 kasım seçimlerinde malum hükümet %53 almış. Demek ki sokakta gördüğün her iki kişiden biri bu adamlara oy vermiş. Demek ki halinden memnun herkes şikayet etmeye gerek yok. Bu durum yaklaşık 15 yıldır böyle herkes zamanı gelince dank ediyor ama olan olmuş oluyor. 2 sene sonra görürüm senin bu idealist cümlelerini. Bazen yeri gelir ki gurbette kendi işini yapacağına kendi ülkende tüpçülük, sütçülük bakkallık yapmak daha mantıklı gelir. Bu kadar kariyer sevdalısı olmayın herkes bitirdiği bölümün işini yapmıyor emin olun yapmak zorunda da değil. Çocuk yapmayı düşünmüyorum öyle bir planım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 2 Kasım 2016; 22:52:58 >

• Bir siz eksiktiniz omg. Şu ülkede başka şehir mi yok arkadaşım? kafasına esen İstanbul'a geliyor. Kendi şehrinde okuduğun bölüm üzerine iş yok ise sen yarat o iş ortamını. Neden kolaya kaçıyorsunuz?
    Gelin lan gelin gelin dalga dalga gelin. Önce sen gelirsin, ardından akrabaların der ki "bak bizim xxx in oğlu yyy İstanbul'a gitti çalışmaya şimdi evi arabası gül gibi işi var" ardından bir bakmışsın tüm memleketlilerin İstanbul'a doluşmaya başlamış.
    Neye dayanarak yazdım bu yukarıdaki örneği biliyor musun? Benim memleketimde aynen bu oldu. Biz yıllardır yaklaşık olarak 30 yıldır İstanbul'da yaşıyoruz, memlekettekilerin bize bakış açısı aynı şekilde idi. Son 10 yılda tüm memleket İstanbul'a göçtü. Şuan Kartal-Pendik-Tuzla-Gebze komple memleketlim dolu. Giresun'da iş yok, İstanbul'da rahat iş bulunuyor diyen evini, tarlasını satıp buraya yerleşti.
  • ilk imkanda istanbuldan kaçmayı düşünen birisi olarak orda aç kal yinede gelme derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.