Şimdi Ara

:::::ŞiKAYETLER-YENİ HONDA CİVİC::::: (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
535
Cevap
1
Favori
72.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o değil, radyonun ismi, çalan şarkının ismi yazıyor. Bazılarında telefon numarası geçiyor vs. vs. vs.

Daha neler geçiyor neler neler bi görsen,benim Corolla nın ekranında bi çizik geçti hala gitmiyor mesela..

Patch şaka yapmıştır şaka,rds yi düğme sanmıyordur canım!
  • RDS= Radyo Destekli Stabilizatör
    Yani radyo dalgalarının arabadan yansımalarını hesaplayarak bir tehlike olup olmadığını algılıyor. Bu da virajlarda savrulma ve devrilme riskini azaltıyor.
  • Canım onlarca dh üyesi yanılıyor olamazdı zaten "rds rds" diye tutturdulardı.

Japon yapmış abi..

Bundan sonra radyo açık gidilsin..

Peki dinlediğimiz kanala göre RDS nin etkisi artıp azalıyor mu?
  • Evet
    baslı tizli müzik dinlenince, RDS aracın sürücüsünü apaçinin teki olarak algılıyor ve güvenlik konusunda çok hassas olmuyor.
    Lounge müzik dinleyince beyaz Türk olarak düşünüyor ve hiçbir güvenlik unsuru çalışmıyor.
    Ama Cem Karaca vs. dinlerseniz sizi saf bir Anadolu Çocuğu olarak görüyor ve tüm her şey sonuna kadar çalışmakla beraber yolunuza çıkanların elektronik devrelerini bozuyor.
  • peki sn a d v i s o r y radyo değilde cd çalarkende rds benim bir apaçi olduğumu anlayacak mı? teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

Evet
    baslı tizli müzik dinlenince, RDS aracın sürücüsünü apaçinin teki olarak algılıyor ve güvenlik konusunda çok hassas olmuyor.
    Lounge müzik dinleyince beyaz Türk olarak düşünüyor ve hiçbir güvenlik unsuru çalışmıyor.
    Ama Cem Karaca vs. dinlerseniz sizi saf bir Anadolu Çocuğu olarak görüyor ve tüm her şey sonuna kadar çalışmakla beraber yolunuza çıkanların elektronik devrelerini bozuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 16 Ağustos 2007; 10:49:43 >
  • Onun için de Asimo'nun duyargalarını kullanarak bir sistem geliştirmeye çalışıyorlarmış. Amaç trafikte makas yapan neslin kökünü tamamen kurutmakmış.
  • Asimo Kız arkadaşımın adı Asime ydi çok takılırdım "gıız asimooooo..."

"Asimo o duyargalarını yirim gız senin.."

quote:

Onun için de Asimo'nun duyargalarını kullanarak bir sistem geliştirmeye çalışıyorlarmış. Amaç trafikte makas yapan neslin kökünü tamamen kurutmakmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

@ patch
    o değil, radyonun ismi, çalan şarkının ismi yazıyor. Bazılarında telefon numarası geçiyor vs. vs. vs.

Daha neler geçiyor neler neler bi görsen,benim Corolla nın ekranında bi çizik geçti hala gitmiyor mesela..

Patch şaka yapmıştır şaka,rds yi düğme sanmıyordur canım!

şakaydı canım tabi yoksa biliom
  • arkadaşlar civic hb lerde düşük lastik basinci uyarisi yokmuydu? başıma geldi hiç bir uyari vermedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Asimo Kız arkadaşımın adı Asime ydi çok takılırdım "gıız asimooooo..."

"Asimo o duyargalarını yirim gız senin.."

quote:

Onun için de Asimo'nun duyargalarını kullanarak bir sistem geliştirmeye çalışıyorlarmış. Amaç trafikte makas yapan neslin kökünü tamamen kurutmakmış.

Öyle deme, 2 sene önce Asimo fuarda Çağla Kubat'ı götürüodu valla

• 2008 Elegance otm. aracımdan çok memnunum ama madem böyle bir başlık var benimde çorbada bir tuzum olsun diye yazıyorum.
    1. Yüksek hızlarda direksiyon çok hassas EPS çok etkili değil
    2. Boya konusunda arkadaşlara hak veriyorum biraz daha kaliteli bir boyası olabilirdi.
    3. Göreceli olarak benzin tüketimi çok değil ama kesinlikle az da değil.
    4.Koltuk döşemleri çok kaliteli fakat uzun yolda ergonomik olarak pek rahat değil, özellikle bel boşluğu kalıyor. (tabi bu da görecelidir fiziğe göre değişebilir)
    5. Paddle shifti kullanırken m1 den değil de m0 dan başlasa ve m0 da boş vitesteki gibi araca hic gaz vermeseydi çok iyi olurdu(tabi böyle bir sistem yapılabiliyorsa)
    6. Evet aracın içinde bir çok göz var ama yine de torpido biraz küçük.
    7. Direksiyondan kumanda ile cd deki klasörleri değiştiremiyorsun( belki de ben nasıl yapıldığını bilmiyorum)

Bu şikayetleri bulabilmek için açıkcası kendimi çok zorladım. Eğer böyle bir başlık açılmamış olmasaydı dile bile getirmezdim.
    Demek istediğim şu civic almayı düşünen arkadaşlar benim şikayetlerimi okuyarak olumsuz etkilenmelerini istemem çünkü arabamdan çok memnunum ve yukarıda yazdığım şikayetler kesinlikle civic hakkındaki düşüncelerimi değiştirmedi.Dediğim gibi araçta kusur bulmak için resmen kendimi zorladım

Bu arada eğer "Yeni honda civic memnuniyetler" diye bir başlık olsaydı bu başlıkdan çok daha fazla yorum yapılırdı eminim

• Zaten gerek Honda gerek diğer markaların şikayet topiklerinde birçok yorum çokta önemli olmayan mevzuların abartılmasından kaynaklanıyor.
    Özellikle Toyota ve Honda topiklerinde iyice ufak tefek problemler büyütülerek defalarca peş peşe farklı kişilerce yazılıyor çünkü bu markalar daha sorunsuz,ufak tefek noktalarda herkes hemfikir,değişken arızalar çıkmıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: Seenone

2008 Elegance otm. aracımdan çok memnunum ama madem böyle bir başlık var benimde çorbada bir tuzum olsun diye yazıyorum.
    1. Yüksek hızlarda direksiyon çok hassas EPS çok etkili değil
    2. Boya konusunda arkadaşlara hak veriyorum biraz daha kaliteli bir boyası olabilirdi.
    3. Göreceli olarak benzin tüketimi çok değil ama kesinlikle az da değil.
    4.Koltuk döşemleri çok kaliteli fakat uzun yolda ergonomik olarak pek rahat değil, özellikle bel boşluğu kalıyor. (tabi bu da görecelidir fiziğe göre değişebilir)
    5. Paddle shifti kullanırken m1 den değil de m0 dan başlasa ve m0 da boş vitesteki gibi araca hic gaz vermeseydi çok iyi olurdu(tabi böyle bir sistem yapılabiliyorsa)
    6. Evet aracın içinde bir çok göz var ama yine de torpido biraz küçük.
    7. Direksiyondan kumanda ile cd deki klasörleri değiştiremiyorsun( belki de ben nasıl yapıldığını bilmiyorum)

Bu şikayetleri bulabilmek için açıkcası kendimi çok zorladım. Eğer böyle bir başlık açılmamış olmasaydı dile bile getirmezdim.
    Demek istediğim şu civic almayı düşünen arkadaşlar benim şikayetlerimi okuyarak olumsuz etkilenmelerini istemem çünkü arabamdan çok memnunum ve yukarıda yazdığım şikayetler kesinlikle civic hakkındaki düşüncelerimi değiştirmedi.Dediğim gibi araçta kusur bulmak için resmen kendimi zorladım

Bu arada eğer "Yeni honda civic memnuniyetler" diye bir başlık olsaydı bu başlıkdan çok daha fazla yorum yapılırdı eminim

• quote:

@ janyazgan
    1500 lira deri koltuk Cem'de, ayrıca kenarları, kol dayama yerlerini vs. olduğu gibi deri kaplıyorlar ve bir günü buluyor. Sabah götürsen akşam alırsın.

çift kurtlarda fabrika çıkışlı 1300e bırakıyolar
  • quote:

Şarkı geçişlerinde kullanılan düğmelere 2-3 sn basılı tutulduğunda klasörler arası geçiş yapılır.
  • çok sağol bilmiyordum arkadaşım
  • yol sesi
    yol tutuş
    bunları da beğenmiyorum
  • yol sesini beğenen yok zaten çok rahatsız ediyor
  • İlginçtir yol sesinden şikayetçi değilim..
    belki civic almadan önce beni çok uyardılar çok ses alıyor en çok bundan şikayetçiler diye kendimi öncesinde en kötüsüne hazırladığımdan olabilir bilemiyorum. Ama son üç sene de 2005 a3, 2007 focus ve şimdide 2008 civic kullanıyorum yol sesi diğer araçlardan insan kulağının farkedeceği kadar bir farkı yok diye düşünüyorum..
    Çevre yolu ve tem de bilirsiniz sapaklar ve yoncalar olur. Bende VSA yı ve yol tutuşu denemek için her yonca veya bağlantı yolundan geçerken viraja hız kesmeden girip virajı almaya çalışıyorum. Sanırım dün biraz fazla hızlı girdim ve araç sağ ön ve sol arkadan savrulma eğilimi gösterdi.
    İçimden ; işte dedim zayıf noktanı yakaladım senin civic demeye kalmadı çok kısa bir sürede sanki frene hafif dokunup direksiyonu düzeltmişim gibi (ki böyle bişey yapmadım) hemen tekrar rayına oturmuş gibi yola tutundu. Anlayacağınız lafımı azıma tıktı.
    ESP veya VSA sız bir araç olsaydı muhtemelen aracı toparlayamazdım çünkü viraja sağlam bir hızla girmiştim.

• quote:

Orjinalden alıntı: demircim

quote:

Şarkı geçişlerinde kullanılan düğmelere 2-3 sn basılı tutulduğunda klasörler arası geçiş yapılır.

teşekkürler demircim
  • Yol tutuşunu deneyemedim ama direksiyon tepkileri iyiyidi.

Focus la arasında fark rahat hissedilecek kadar mı?

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

yol sesi
    yol tutuş
    bunları da beğenmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.