Şimdi Ara

:::::ŞiKAYETLER-YENİ HONDA CİVİC::::: (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
536
Cevap
1
Favori
72.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: esmerce

Corolla mda böyle bir durum yok,kliması mükemmel,

Laguna mda aynı sizinki gibiydi,

156 ım da ister dur ister 200 yap soğutmuyor,

Punto süratlenip uzun süre gidince anca kendini soğutuyor,bazende bizi.

Bİşey sorabilirmiyim corolla aracın var ve devamlı honda kısmına yazıyosun bizim araçlarımızda su oluyo yazımıza devamlı benim corollamda yok karşılaşmadım diyosun honda ile ne alıp veremediğin var .bir soru daha önceden ben corollara eksi teknoloji burkulma kirişi dediğimde hepiniz bana takılmayın toyota bunuda düşündü iyileştirme yaptı dediniz ama senin bir yazında hızlı girdiğin virajda kendi içinden arkalar burkulma kirişi ahanda yol tutmaz demeniz sitede övdüğünüz aracı yolda size ne kadar güven verdiği ortaya çıkmış oluyo......ayrıca klima sorusuna cevap vemek isterim aracı ilk teslim adlığım an bile klimayı açtığımda ortama hemen bir serinlik hakim bilginize.....................

• var
    quote:

Orjinalden alıntı: janyazgan

beyler 2007-2008 honda civic elegance ı olup park sensörü olmayan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

var
    quote:

Orjinalden alıntı: janyazgan

beyler 2007-2008 honda civic elegance ı olup park sensörü olmayan var mı?

peki
  • kardeş kızma o da bizden sayılır servis sorunu olmasa civic alcaktı
    quote:

Orjinalden alıntı: Remx Çağrı

quote:

Corolla mda böyle bir durum yok,kliması mükemmel,

Laguna mda aynı sizinki gibiydi,

156 ım da ister dur ister 200 yap soğutmuyor,

Punto süratlenip uzun süre gidince anca kendini soğutuyor,bazende bizi.

Bİşey sorabilirmiyim corolla aracın var ve devamlı honda kısmına yazıyosun bizim araçlarımızda su oluyo yazımıza devamlı benim corollamda yok karşılaşmadım diyosun honda ile ne alıp veremediğin var .bir soru daha önceden ben corollara eksi teknoloji burkulma kirişi dediğimde hepiniz bana takılmayın toyota bunuda düşündü iyileştirme yaptı dediniz ama senin bir yazında hızlı girdiğin virajda kendi içinden arkalar burkulma kirişi ahanda yol tutmaz demeniz sitede övdüğünüz aracı yolda size ne kadar güven verdiği ortaya çıkmış oluyo......ayrıca klima sorusuna cevap vemek isterim aracı ilk teslim adlığım an bile klimayı açtığımda ortama hemen bir serinlik hakim bilginize.....................

• @Remx Çağrı

senin corolla otomatik mi düz mü?
  • quote:

@ remix çağrı

Corolla almadan önce uzun süre Civic almak için uğraştım ama sonradan biraz daha mantıklı geldiği ve satış-servis hizmetleri beklentilerime daha uygun olduğu için Corolla yı tercih ettim.

Civic lere dair -sadece bu topikte değil- çoğu topikte olumlu açıklamalarım defalaraca Corolla dan üstün yanlarını vurguladığım ve haksız eleştrilere karşı savunduğum çok olmuştur,onlardan haberin olmadığı için bana tepki göstermen doğal,aslında benim eskiye dayalı çoğu arkadaşlığım Toyota dan değil Honda topiğindendir ve onlarında senin gibi rahatsız olacaklarını düşünsem yorum yazmam,topikteki çoğu arkadaşımla sana göre çok daha eskiden gelen düzeyli bir iletişimimiz var,kendilerinede sorabilirsin.

Toyota dan çok memnun olmam Honda da ki arkadaşlarımı silmeme gerekçe değil,aynı şekilde mantıklı mukayeseler yapmayada..

(bana göre bugün Toyota ya biniyorsam yarın başka markaya binebilirim fanatizm anlamsızdır.)

"ama senin bir yazında hızlı girdiğin virajda kendi içinden arkalar burkulma kirişi ahanda yol tutmaz demeniz ... "

İnan o viraja girerken aklıma senin burulma krişi ile ilgili eleştrinde geldi ve haklı çıkmandan korktum çünkü gerçekten bende aracın sınırları hakkında şüpheliydim ama hala buradayım.

Bence sen biraz daha hoşgörülü olmayı dene karşındaki insanı genelde ard niyetliymiş gibi algılayan bir yapın var.

• Honda Civic Sedan Premium Düz Vites Sahibiyim.....
    quote:

@Remx Çağrı

senin corolla otomatik mi düz mü?
  • uyyyy isimleri karıştırmışım
    esmerce demeliymişim
  • düz vites ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 24 Ağustos 2007; 18:58:28 >
  • beyler yeni honda civic elgeance ı aldım cok memnunum hiç sorunum yoq hele o kol dayama yerinin kaydırılması muhtesem etkiledi.kol dayama yeri olmadan arabada rahat olamıyorum:D
  • --------------------------------------------------------------------------------

YENİ CİVİC İÇİN ÖVGÜLERİMİDE SÖYLEYİM 2200KM YOL YAPTIM 15 GÜN İÇİNDE VE UZUN YOLDA ARABADA 6 KİŞİ ARKA BAGAJ FULL DOLU BAVULLARLA SİNEK DAHİ GİRİCEK YER YOKTU BAGAJDA VE İNANIN KALKIŞLARDA OLSUN ARABA SOLLAMALARDA OLSUN HİÇ ÜZMEDİ BENİ 3,4 ARABAYI AYNI ANDA ÇOK RAHATCA SOLLADIM VE ARABADA 6 KİŞİ VARKEN VEDE ZAYIF KİŞİLERDE DEİLLER.. BAGAJ FULL DOLUYKEN . BU DURUMDA DÜZ YOLDA 200KM KADAR ÇIKTIM YANIMDA KUZENİM DEDİ YAVAŞ DİYE DAHADA ÇIKARDI AMA ZORLMADIM ÇÜNKİ 6KİŞİNİN CANINI TAŞIYORUM:))ARABADA EN UFAK SARSMA KAYMA OLMADI YAG GİBİ GİTTİ.ZATEN MERZİFONA GİTTİM BAKMAYAN KALMADI KUZENLER FALAN HASTA OLDULAR ARABAYA KÖY YERİNDE BİLE HERKEZ HAYRANLIKLA BAKIYORDU...Kİ BİRÇOK KALİTELİ ARABA VARKEN EN ÇOK DİKKATLERİNİ CİVİC ÇEKTİ VE BİZZATTA SÖYLEDİLER...YÜZÜME ..YOL TUTUŞUNUN GÜZELLİĞİ ARKA BAGAJ SPOLERE TAKTIRMAM DAN VEDE ELEGANCE JANTI VE CONTANİEL LASTİKLERDEN KAYNAKLANIYOR BAGAJ SPOLERE Nİ HERKEZE ÖNERİRİM..YOL TUTUŞUNU OLUMLU YÖNDE ETKİLİYOR BİZZAT BİRÇOKI YERDEN DUYDUM...

• otobanda o bmw yi geçtik ya, hiç bi şikayetim yok civicten...
  • o kanatla yol tutuşun ne alakası var yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okyaypay -- 30 Ağustos 2007; 23:19:29 >
  • quote:

o kanatla yol tutuşun ne alakası var yahu.

BENİM BUNDAN ÖNCEKİ ARABAMDA ASTRADADA BAGAJ SPOLERE VARDI CİVİCEDE TAKTIRDIM RUZGARI KESİYOR ARABADAN ANLAYAN KAÇ KİŞİ SÖYLEDİ FAYDASI OLDUĞUNU BAGAJ SPOLEREN ANCAK BÜYÜK OLANDAN TAKILIRSA YANİ BENİMKİNDEN.. İNCELERİ BİLMİYORUM.. SERVİSLEREDE SORABİLİRSİNİZ...
  • o kanatlar sadece görüntü amaçlı
    aerodynamic bir iyileştirme sağlayan kanatlar da var ama onlar , bunlar değil emin olabilirsin, onlardanda olsa bu aracın süspansiyonuyla tek başına o da bir işe yaramaz eminolabilirsin
    haaa bu arada servis satmak ister , görüntü hoşuna gidiyorsa alırsın ama servis diyosa ki bu yol tutuşu iyileştirir, bence o servisin iyi niyetinden şüphe etmelisin.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riazor Blues -- 8 Kasım 2007; 9:29:14 >
  • quote:

o kanatlar sadece görüntü amaçlı
    aerodynamic bir iyileştirme sağlayan kanatlar da var ama onlar , bunlar değil emin olabilirsin, onlardanda olsa bu aracın süspansiyonuyla tek başına o da bir işe yaramaz eminolabilirsin
    haaa bu arada servis satmak ister , görüntü hoşuna gidiyorsa alırsın ama servis diyosa ki bu yol tutuşu iyileştirir, bence o servisin iyi niyetinden şüphe etmelisin.

Bir cismi yere ne kadar bastırırsanız o kadar zor kaydırırsınız.

İşte bu kuraldan yola çıkarak diyebiliriz ki bir arabanın arkası yere ne kadar çok basılırsa, o kadar zor kayar. Arka kanat takılması olayı, özellikle yüksek hızlarda yol tutuşunu arttırmak için yapılan bir uygulamadır. Arabanın yardığı hava, arkaya taktığınız, biraz öne doğru yatırılmış kanata çarparak bir kuvvet uygular ve arabanın arkası yere doğru bastırılır. Bu arka kanatların açısı çok önemlidir. Ne düz olmalıdır, ne de fazla eğik.

Piyasadaki arka kanatlardan Renault 21'lerde görebileceğiniz çite gibi dümdüz olanları görüntüden başka bir işe yaramazlar fazlasıyla. Ancak bir Subaru Impreza'ya baktığınızda, hem kanadın büyüklüğü hem de biraz öne doğru eğilmiş yapısı, arabanın arkası üzerinde büyük bir kuvvet uygular ve arka tekerleklerin tutuşunu büyük oranda arttırır. Bu da sizin kullanımınıza ister otobanda yüksek hızlarda olsun, ister virajlarda olsun, daha doğrusal, stabil bir sürüş sağlar.

Arka kanat uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktalar:
    Araca arka kanat takıldığı zaman yüksek hızlarda oluşacak baskıdan ve arabanın arkasının yere daha çok bastırılacağından dolayı, tekerlekler üzerine normalden daha fazla basınç gelecektir. Tekerleklerin bu basınca karşı koyabilmek için normal değerinden biraz daha fazla şişirilmesi gerekmektedir. Kesin bir şey söyleyememekle birlikte ben olsam, kanadın boyutuna ve etkisine göre arka tekerlekleri fabrika verilerinden 1 ya da 2 psi daha fazla şişirirdim.

Avantajı, dezavantajı
    Avantajı az önce de bahsettiğimiz gibi yol tutuşunu iyileştirmesidir. Dezavantajı ise yakıt tüketimini bir miktar arttırmasıdır. Ama bu önemsenecek boyutlarda değildir.

Ön Tampon-Altı Rüzgarlık Uygulaması
    Normalde bir araba giderken, önündeki havayı yararak ilerler. Yardığı havanın büyük bir bölümü arabanın üstünden diğer miktarı da arabanın altından ve yanlarından geçerler. Yarılan havanın, arabanın altından geçen kısmı, arabaya alttan bir miktar kuvvet uygulayarak aracı az da olsa yerden kaldırır. Bunun karşılığında da aracın üstünden geçen hava arabayı yere bastırır. Ama biz daha iyi bir yol tutuş istiyorsak, arabanın altından geçen hava miktarını azaltabiliriz. Bunun için ön tamponun altına yaklaşık 5cm yüksekliğinde ek bir parça takılabilir. Bu takılan parça arabanın yardığı havanın, aracın altına girmesine bir miktar engel olur, bu sayede de yol tutuş bir miktar iyileşir.
    Özellikle yüksek hızlarda arabayı kontrol etmekte zorlanıyorsanız, arabayı düz bir çizgide tutamıyorsanız, araba sanki hafifmiş ve sağlam bir şekilde gitmiyormuş gibinize geliyorsa, ön kanat uygulaması sizin sorununuza çare olabilir.

Sonuçta özetlersek
    Özellikle motor modifiyesi görmüş ve motor gücü arttırılmış araçlarda, ön ve arka rüzgarlık uygulamaları son derece gereklidir. Motor gücü artmasına rağmen, halen hafif olan araç, yüksek hızlarda dengesizlik, kontrol zorluğu çekebilir. Mesela 120bg. olan bir P106GTI'ısiz 150-160 bg yaptıysanız bu araba uçma eğilimi gösterebilir.bunun için ön ve arka kanatlar son derece faydalıdır.

Araçların Kanatları Spoilerlar
    Spoiler denince bir çok kişinin aklına Ankara trafiğinde araçların yüzde 90'ında dekoratif amaçla bulunan sonradan monte edilen plastik parçaları gelir. Peki spoiler gerçekten dekor mu? Yoksa araba üzerinde bir işlevi var mı?

Araçların ağırlığı hızları yükselttikçe azalır. 30 km hızla giden araç ile 130 km hızla giden bir aracın ağırlıkları çok farklı olur. Araç hızlandıkça hafifler. Hafifledikçe de kontrolü zorlaşır. Bu noktada spoilerlar devreye girer.

Araçlarda ön ve arka olmak üzere iki tür spoiler bulunabilir. Araç, önünde bulunan havayı yararak ilerler. Eğer aracın arkasında doğru dizayn edilmiş bir spoiler varsa hava spoilera çarparak aracın arkasını yere bastırır.

Bu da aracın ağırlığını; dolaylı olarak da yüksek süratteki yol tutuş kabiliyetini arttırır. Eğer aracın arkasında bulunan spoiler iyi dizayn edilmemişse aracın yol tutuşunu son derece olumsuz etkiler. Aslında spoilerları uçakların kanatlarına benzetebiliriz. Kanatlar uçakları havaya kaldırır, spoiler ise aracın havalanmasını önler. Uçakların 200 km'den sonra havalandığını ve Porsche Turbo'nun 300 km son sürati olduğunu düşünürseniz bazı arabaların spoilera olan ihtiyacının ne kadar çok olduğunu daha kolay anlarsınız.

Eğer aracınızda fabrika çıkışı bir spoiler mevcutsa ekstra olarak bir şey yapmanıza gerek yok. Ama sonradan aracın arkasına spoiler taktırdıysanız arka lastiklerinizin havalarına dikkat etmeniz gerekir. Spoiler takıldıktan sonra yüksek hızlarda arabanın arkası yere basılacağından arka lastiklere normalden daha fazla baskı gelecektir. Arka lastikleri fabrika değerinden biraz daha fazla şişirerek bunun önüne geçebilirsiniz.

Spoilerlar doğru uygulandıkları taktirde araçların yol tutuşlarını güçlendirirler. Fakat yanlış uygulamalar aracın yol tutuşunun bozulmasına, daha fazla benzin tüketimine neden olabilir....... Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 31 Ağustos 2007; 0:44:49 >

• çok güsel yorum lar tebrik ederim
  • foruma sizin gibi insanlar lasım
  • ABİ SAOLASIN ÇOK GÜZEL BİLGİLER VERMİŞSİN FORUMDA AZ AMA ÖZ İŞLER YAPIYORSUN SAOLASIN
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.