Şimdi Ara

:::::ŞiKAYETLER-YENİ HONDA CİVİC::::: (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
536
Cevap
1
Favori
72.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Civic lerdeki ses sistemi standart bir araç için gayet yeterli,diğer iletilerde Focus un ses sisteminin ön plana çıkarılması Civic te ki sistemin yetersizliğinden değil,Focus ta ki sistemin daha başarılı olmasından..
  • c segmentinde caz müziğin daha iyi dinlendiği bir baz ses sistemi yok, basları yetersiz tabi ama ben gayet memnunum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Civic lerdeki ses sistemi standart bir araç için gayet yeterli,diğer iletilerde Focus un ses sisteminin ön plana çıkarılması Civic te ki sistemin yetersizliğinden değil,Focus ta ki sistemin daha başarılı olmasından..

ben arabamdan markası her ne olursa olsun tüm sistemi söktürürüm..ve mümkünse satarım

1 anfi 1 küçük woofer 2 büyük hoparlör 2 tweeter ama marka sony yada pioneer..toplam maliyet 600 ü bile bulamaz

hiçbir orjinal otomobil sistemi yeterli değildir..sorun hondada değil sadece
  • Fokusun ses sistemide iyi olmalı zaten. o yol sesini ancak öyle bir sistem bastırır
    quote:

Civic lerdeki ses sistemi standart bir araç için gayet yeterli,diğer iletilerde Focus un ses sisteminin ön plana çıkarılması Civic te ki sistemin yetersizliğinden değil,Focus ta ki sistemin daha başarılı olmasından..
  • SAYIN "ESMERCE"

BEN ZATEN ÇOK ÜST DÜZEY BİR SES SİSTEMİ VAR DEMEDİM.
    ANCAK ARAC ALMADAN ÖNCE KAÇ KİŞİ DENEMİŞTİR SES SİSTEMİNİDE ARTISI YADA EKSİSİ OALRAK DEĞERLENDİRMEYE ALMIŞTIR.
    YUKARID ABİR ARKADAŞ DA BEN ZATEN SÖKERİM DİYİP OLAYA DAHA GARİP BİR AHENK KATMIŞ.
    :):):)::)

ÖNEMLİ OLAN KALİTELİ BİR SES VERMİŞ OLMASI MEVCUT İMKANLARLA .ZATEN HİÇ BİR FİRMADA STANDART OLARAK SANA BANA 3000-4000 DOLARLIK SES SİSTEMİ VEREYİM DEMİYOR.
    :):):):):):

SAYGILARIMLAA....

quote:

• arkadaşlar bende honda city var.civice hiç binmedim bile.ama çok yakından takip etmeye çalışıyorum.imkanım olsa hiç düşünmeden alacağım bi araba diyebilirim.

benim gözüme gelen eksikliklerde ilk olarak genelde bu model arabalarda ortadaki havalandırmalarında açma kapama düğmesi oluyor bunda göremedim.

ayrıca tek sis farıda hoş olmamış demiyeyim ama ikili olsa çok güzel olurdu.mesela vectralarda ikili açınca arkada 3 lamba birden bence çok hoş duruyor.civictede iki tane olsa en azından opsiyonel olarak sunsalar çok iyi olurdu.

birde yol bilgisayarı koysalar veya enazından bunları isteyenlere verebilseler daha ii olur diye düşünüyorum.

ama bana sorarsanız sınıfının lideri hatta inanın bundan sonraki modelini(yeni kasayı) çok merak ediyorum nası olacak diye çünkü bu son model civicle resmen bi sınıf atladılar gibi geldi bana.
  • Sanırım atladığım bir detay vardı;

1-Civic in ses sistemi yeterli ama bizim yollarımız yeterli pürüssüzlüğe sahip değil,hareket esnasında bas sesler asfalt gürültüsü yüzünden algılanamıyor.

2-Civic in ses sistemini yeterli ya da yetersiz bulmak kişisel beklentilere göre değişir.

Bence ses sistemimiz çok güçlü bile olsa aracımızın ses izolasyonu kötüyse müzikten keyif almak zor.
  • bizim yollarımızda, tekerleri yerden kesemediğimiz sürece , araç içi gürültüsü olacaktır, en azından benim yaşadığım yer ve benzeri yerler gibi yollarının %90 ı soğuk asfalt olan yerlerde durum bu.
    ama , yol gürültüsü haricinde (sıcak asfalta çıkınca duyulan) rüzgar gürültüsü olayına gelirsek
    evet civicte rüzgar sesi var , ama kafa ütülemiyor , en azından bana göre

şimdi hemen bizim focus da seven biri olduğumuzu düşünen , ve sevdiği arabayı kendisiyle özdeşleştiren, ona söylenen eleştirileri kendine hakaret sayan kişilerce
    - "eeee focus nasıl , onun içinden rüzgar geçiyor"
    tarzı gereksiz cümlelere maruz kalacam biliyorum :) (söz meclisten dışarı )

onun için gereksiz olsada söyliyim de , arkadaşlar rahatlasın
    evet focusun rüzgar sesi daha fazla idi , ilk çıktığında (focus 1 den de fazla) problem aynı zamanda gıcırtı problemi de olan kapı fitillerinden kaynaklanıyordu , sanırım son 1 senedir sorun çözüldü hatta bildiğim kadarıyla servise başvuran kişilerin kapı fitil problemleride çözüldü.

ağır bir facelift geçirecek olan focusda ise , iç malzeme kalitesinde ciddi bir iyileştirme yoluna gidileceği kulislerde konuşuluyor ;) neyse çıkınca göreceğiz
  • ilk cümlenizden sonraki açıklamaya cevap vermek istedim:
    orta konsoldaki havalandırma kanalına direk müdehale edilemez haklısınız.klimada mode tuşları üzerinden çözüyorsunuz işinizi.

ortadaki havalandırma nedense kapatılıp açılabilir durumda düşünülmemiş.

neden acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: aarenaa

arkadaşlar bende honda city var.civice hiç binmedim bile.ama çok yakından takip etmeye çalışıyorum.imkanım olsa hiç düşünmeden alacağım bi araba diyebilirim.

benim gözüme gelen eksikliklerde ilk olarak genelde bu model arabalarda ortadaki havalandırmalarında açma kapama düğmesi oluyor bunda göremedim.

ayrıca tek sis farıda hoş olmamış demiyeyim ama ikili olsa çok güzel olurdu.mesela vectralarda ikili açınca arkada 3 lamba birden bence çok hoş duruyor.civictede iki tane olsa en azından opsiyonel olarak sunsalar çok iyi olurdu.

birde yol bilgisayarı koysalar veya enazından bunları isteyenlere verebilseler daha ii olur diye düşünüyorum.

ama bana sorarsanız sınıfının lideri hatta inanın bundan sonraki modelini(yeni kasayı) çok merak ediyorum nası olacak diye çünkü bu son model civicle resmen bi sınıf atladılar gibi geldi bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

SAYIN "ESMERCE"

ANCAK ARAC ALMADAN ÖNCE KAÇ KİŞİ DENEMİŞTİR SES SİSTEMİNİDE ARTISI YADA EKSİSİ OALRAK DEĞERLENDİRMEYE ALMIŞTIR.
    YUKARID ABİR ARKADAŞ DA BEN ZATEN SÖKERİM DİYİP OLAYA DAHA GARİP BİR AHENK KATMIŞ.

ÖNEMLİ OLAN KALİTELİ BİR SES VERMİŞ OLMASI MEVCUT İMKANLARLA .ZATEN HİÇ BİR FİRMADA STANDART OLARAK SANA BANA 3000-4000 DOLARLIK SES SİSTEMİ VEREYİM DEMİYOR.

SAYGILARIMLAA....

quote:

buna ahenk katmak demiyelim de kalitesiz şeyleri sevmemek diyelim..

caddy,,passat,,civic,,focus,,207 gibi otomobillerin tamamının ses sistemleri çok kalitesiz yada çok yetersiz..

35 bin YTL verip de müzik dinleyememek can sıkıcı bir durum..

tesisat olayını bilen bilir,,bilmeyen hoparlör değilmi 2 side der geçer..

ben yolda müzikten keyif almak isteyenlerdenim,,bu bir keyif meselesi..

saygılar..
  • 35 in üzerine 3-4 daha harcayınca güzel ses çıkıyor :)
  • harman kardon 4 bin € zaten, bayağı iyi ses gelmesi lazım...
  • sayın iasonion ;

yılda kaç tane satıyosunuz bundan?

evet, kesinlikle yanlış seçim yapmışım...
  • İşin güzel kısmı, civic sedan'ın tüm eksi yanlarını buradan okuyarak aracı satın almamdır. Yani nelerle karşılacağımı biliyordum. O yüzden aracı mutlu mesut kullanıyorum. (Bir sorunla karşılaştım mı? = Hayır. - Aracımı seviyor muyum? = Evet. - Bir sonraki arabam Honda olur mu? = Daha üst sınıfa terfi ederim ve muhtemelen BMW olur.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: darman

sayın iasonion ;

yılda kaç tane satıyosunuz bundan?

evet, kesinlikle yanlış seçim yapmışım...

Kusura bakmayın, vakti zamanında tıpkı sizin şu anda yaptığınız terbiyesizliği yapan çok oldu, karşısındaki kişiyi tanımadan böyle haksız bir ithamla suçlama yapacak kadar kendini şaşıranlar oldu.. (ki bunun tek sebebi düzgün bir tartışma adabına sahip olunmaması ve karşı tez olarak savunacak argüman kalmadığında -yani verecek bir cevap olmayınca- bu tip "çamur at izi kalsın" politikalarının pek sevilmesinden kaynaklanmaktadır)

Sonrasında ben uyarı aldım ne yazık ki, forumda aldığım bu ufacık uyarı bile (uzaklaştırma falan değil) benim burada bulunma nedenim olan bilgi ve görüş paylaşma/tartışma fikrimin temasına aykırı kaçtığından çok ağrıma gitti. Bu yüzden sizin gibi karşısındaki kişiyi sahtekarlıkla suçlayacak olan "bir takım" insanlarla polemiğe girmeyi bıraktım..

Ha çok isterseniz söyleyeyim, Kimya Mühendisi'yim, 1999 Polo'm var, yaklaşık bir yıldır araba alma planları yapıyorum, geçen yaz tam Astra almak üzereyken, maddi bir problem yüzünden 2008 bahara ertelemek zorunda kaldım bu hevesimi.. Hala da aklım Astra'dadır..

Hala beni yalancılıkla suçlayacak kadar aciz bir insansanız, bundan önceki 1000 küsür yazıma, Polo ile ilgili şikayetlerime, diğer topic'lerdeki başka arabalar için de benzer getirdiğim yorumlara bakabilirsiniz, ki TheGate bunları hatırlayacaktır sanırım i30 topic'inden, değil mi TheGate

Evet kesinlikle yalnız seçim yapmışsınız.. En azından bunun farkına varabilmeniz bile bir ilerleme..

edit: ufak tefek bir kaç düzeltme..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iasonion -- 28 Aralık 2007; 0:28:42 >
  • neyse sende farklı bir ahenk kattınya .
    :):):):):

güzel ses sistemine alt yapı olarak eğer evindeki gibi home theatre keyfi yaşamak istiyorsan .
    her türlü ayarları ben ille arabanın içinde kurcalamalıyım diyorsan bmw de alsan beyenmez sin kardeş.

zevk işte .
    insanların pahalı zevklere düşkünlüğü sürekli olmuştur olacaktır da.

ancak beyenilmeyen ses sistemleri araştırarak fikir beyan etmeleri yanlısı yim.
    kimse olaya sadece hoparlör sayısı olarak bakmıyor zaten!!!!

saygılarımla....

quote:

Orjinalden alıntı: egeli1981

quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

SAYIN "ESMERCE"

SAYGILARIMLAA....

quote:

buna ahenk katmak demiyelim de kalitesiz şeyleri sevmemek diyelim..

caddy,,passat,,civic,,focus,,207 gibi otomobillerin tamamının ses sistemleri çok kalitesiz yada çok yetersiz..

35 bin YTL verip de müzik dinleyememek can sıkıcı bir durum..

tesisat olayını bilen bilir,,bilmeyen hoparlör değilmi 2 side der geçer..

ben yolda müzikten keyif almak isteyenlerdenim,,bu bir keyif meselesi..

saygılar..
  • mükemmel ses alacam diye tiky takılmak olsa olsa paranı bir noktadan sonra boşa harcamaktan yana olacaktır.

3-4 bin euro verilen ses sistemleri tabiki güzel olacak .sizce birkaç meraklı dışında kaç kişi arabasına 3-4 bin euroluk ses sistemi taktır türkiye şartlarında birileri sayısal değerler versede herşey ortaya çıksa.

sonuçta araba bu .
    işin icabı veya ulaşım anlamında direksiyon başında bulunduğun bir mekandır.
    ev yada villa mantığı ile bu kadar para yatırmak benim kanaatimce booşa akıtılan paradır.

saygılarımla....
  • ne yaptı yine bu funky :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

ne yaptı yine bu funky :)

Walla bende anlamadım ama gene kodese girmiş
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.