Şimdi Ara

:::::ŞiKAYETLER-YENİ HONDA CİVİC::::: (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
535
Cevap
1
Favori
72.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    her an bende kodese girebilirim.

4 puan cezam olmuş ne zaman sıırlanır
    sizce??

quote:

Orjinalden alıntı: heLLWeapon

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

ne yaptı yine bu funky :)

Walla bende anlamadım ama gene kodese girmiş
  • Merhaba,

Benim şikayetlerim de şöyle

1) Araba biraz yol sesi alıyor, bunu alırken de biliyordum ve cok da rahatsız edici olmadığını düşünüyorum.

2) Araba içinde giderken rahat bir şekilde tüm kapıları kilitleyemiyorum, mandalı çekmem gerekiyor, arabayı kullanırken buınu yapmak da oldukça güç. Yurt dışındakiş modellerde sürücü tarafında bir düğme var bu iş için ve bence çok daha etkili bir çözüm.

3) Arabanın altı biraz yere yakın dikkat etmek gerekiyor.

4) Park sensörlerinin fabrika çıkışı olmayıp sonradan takılması kötü olmuş, arabanın orjinalliği bozuluyor sonradan taktırınca.

Ama bunlar dışında şu anda çok memnunum aracımdan. keyif alarak sürüyorum.
  • yol - asfalt sesini içeri almayan araç ben ne gördüm nede bu yaşımda öğle bir araca bindim.
    bmw ye de binseniz hareket halinde iken asfalt kalitesine bağlı olarak ses mutlaka olur.(sebep çok basit: fizik kanunlarına göre "SÜRTÜNME" denir.bu olayı kimse sıfır değerine indiremediği için ses olacaktır.)

:):):):):)
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

geçmiş olsun

sizce??

quote:

quote:

1 ay başka uyarı almazsan siliniyor cezan diye biliyorum

• quote:

Birilerine laf sokarken birazcık ileri gitmiştir.
  • çok güzel bir haberdi tşk ederim.

teğmen olmuş birisine bu ceza ikonunun görünmesi ne gıcık bir durum dimi
    rütbe alınınca da silinse fena olmazdı dermişim .hakaretten bir caza puanı ile kodesi boylarmışım şimdi
    :):):):)::):):):)::):):):)::):):):):):

quote:

quote:

geçmiş olsun

sizce??

quote:

quote:

1 ay başka uyarı almazsan siliniyor cezan diye biliyorum

• efe dalton :)
  • quote:

mükemmel ses alacam diye tiky takılmak olsa olsa paranı bir noktadan sonra boşa harcamaktan yana olacaktır.

3-4 bin euro verilen ses sistemleri tabiki güzel olacak .sizce birkaç meraklı dışında kaç kişi arabasına 3-4 bin euroluk ses sistemi taktır türkiye şartlarında birileri sayısal değerler versede herşey ortaya çıksa.

sonuçta araba bu .
    işin icabı veya ulaşım anlamında direksiyon başında bulunduğun bir mekandır.
    ev yada villa mantığı ile bu kadar para yatırmak benim kanaatimce booşa akıtılan paradır.

saygılarımla....

benim sistemi yazayım size..

sandığınız gibi 3-4 bin $ değiller...o fiyatı ancak profesyonel sistemlere eklerler..

sony s2020 mp3 player-300 YTL

pioneer 460 W 4 yollu hoperlör-250 YLT

pioneer 20 cm woofer+2 pioner tweter-200 YTL

toplam 750 YTL,,orjinal sistemi toplam 250 ye sattım...750-250=500 YTL

bu rakam kabul edersiniz ki makul bir rakam..

3-4 bin $ a müzik sistemi çok ilgili olmama rağmen hala görmedim(görüntü sistemleri hariç)..

quote:

yol - asfalt sesini içeri almayan araç ben ne gördüm nede bu yaşımda öğle bir araca bindim.
    bmw ye de binseniz hareket halinde iken asfalt kalitesine bağlı olarak ses mutlaka olur.(sebep çok basit: fizik kanunlarına göre "SÜRTÜNME" denir.bu olayı kimse sıfır değerine indiremediği için ses olacaktır.)

:):):):):)

önce bir mercedes E200 e binin ve 2 şehir arası yolculuk yapın,,hemen ardından da yolu honda civic le geri dönün..

o zaman anlarsınız sebebi sürtünmemi yoksa kötü yalıtım mı

• quote:

ilk cümlenizden sonraki açıklamaya cevap vermek istedim:
    orta konsoldaki havalandırma kanalına direk müdehale edilemez haklısınız.klimada mode tuşları üzerinden çözüyorsunuz işinizi.

ortadaki havalandırma nedense kapatılıp açılabilir durumda düşünülmemiş.

neden acaba?

kitapçığında okuduğum kadarıyla araçta iç hava sirkulasyonu oluyor, hava önden girip arka biyerlerden çıkıyor. camların kapalı olması durumunda dışarıdan hava gelmesine devam etmek için ön havalandırmaların kapatılmasına izin verilmemiş olabilir mi? bildiğiniz üzere içerde oksijenin bitmesi ilk olarak bünyeye gelen uyku hali olarak başgösterir.

müzik sisteminde kayıt CD lerim şimdiye kadar hiç takılma yapmadı, radyo ses seviyesi mp3 e göre daha düşük, ayrıca tizler az, dream de tweterlar olmamaısndan kaynaklanabilir.

• arkadaşlar buralarda biri son günlerde bir soru sormuştu.

ancak kimin yazdığını hatırlamıyorum.

direksiyondan kumanda ile cd den albüm değişimini yapamadığını iletmişti.
    mecburan orta konsoldan yaptığını iletmişti.

bu soruya cevap vermek istiyorum: dün keşfettim bende. cd den mp3 dinlerken klasörler arası geçiş yapmak istiyorsanız: canal +/- tuşlarına uzun süreli basarak bir önceki yada bir sonraki klasörlere atlıyorsunuz.

herkesle paylaşmak istedim.

saygılarımla......

• Herkese merhabalar,
    Ben Honda kullanıcısı değilim. Başka bir marka almak zorunda bırakıldım Honda tarafından.
    Honda özellikle motor konusunda takdir ettiğim bir firmadır. 2007 nin mayıs ayından beri bir çok markayı araştırdım. İlk başta gittiğim firmalardan biri Hondaydı ve Civiclara baktım.
    Renkler ve zevkler tartışılmaz. Ben arabada kaporta rengi olarak kırmızı ve tonlarını seven bir insanım. Hondada bordo rengi var. Tamam kabul dedim. Showroomda bir araçta varmış ona bakabilirsiniz dediler. İçine oturdum baktım. Beni aşırı derecede iten bir şeyi farkettim. İç döşeme rengi bej. İlk arabamın içi bejdi ve bir daha bej renkli araba almamaya yemin etmiştim. Bordo renkli arabanın yanında duran gri renkli arabanın içinin füme olduğunu farkettim. Satıcı ile görüştüm. Dışı bordo içi füme istiyorum diye. Sonuçta iç döşeme renginde gidip kavuniçi gibi absürb bir renk değil standart üretilen diğer rengi istiyordum. Tam 2.5 ay satıcının cevabını bekledim. 2 defa telefon ile aradım fabrikaya sorduk cevap bekliyoruz dediler.
    Sonunda bayiden istediğim cevabı alamayınca Hondanın müşteri temsilciliğini aradım. Aynı soruyu onlara sordum. Bana 24 saat içinde cevap vereceklerini söylediler. Sonuç yapamayız. Evet bordo renkli almak istiyorsanız iç döşeme rengi bej olacak değiştiremeyiz , füme renkli döşeme istiyorsanız ya beyaz ya da gri kaporta rengi olması lazım dediler. İnanamadım ya da inanmak istemedim. Gerekçeleride standart üretimi bozamayız. Standart üretim niçin bozulmaz? Fiyat olarak düşük tutmak için mal bedelini. Peki size şunu sorayım. Hondanın fiyatları diğer arabalara göre düşük mü?
    Ben Honda gibi bir firmaya kesinlikle bu şekilde müşteriye yaptığı bir dayatmayı yakıştıramadım.
    Sonunda ekim ayında VW den özel bir araba sipariş ettim. Arabam yeni geldi. Tüm renkleri istediğim gibi. İnşallah yeni yılın ilk haftasında teslim alacağım arabamı. Tüm taşıt kullanıcılarına kazasız belasız günler dilerim.
    Saygılarımla

• slm.

öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun.
    aslında düşünceniz çok güzel ve mantıklı .

bazı firmalar bu konulara müşteri açısından değişiklik yapma hakkını dikkate alabiliyorken bazı firmalar da münkün değildir diyip kestirip atabiliyorlar.

sanırım iki firma arasındaki satış piskolojisi!

ben önyargılı düşünmek istemiyorum ancak HONDA üretim kapasitesini yeniden arttırıyor.bu nedenle bazı konularda üretimi aksatmamak-yavaşlatmamak adına değişikliğe gitmemeyi tercih ediyor.(VW üretim kapasitesini düşürdüğü için sizin bu isteğiniz kabul eedilmiş anlamında yazmadım).
    sizin düşünceniz etik açıdan mantıklı bir istek .ancak bu isteğim kabul edilecek diye bir şart da yok.sonuçta fabrika üretimi (seri üretim ) size yada bana özel üretilmiyor.bu yapılmayacak haberi size.
    tabi bu bigiyi de vermek için size davranıldığı gibi 2.5 ay beklemye gerek yoktu.

yeniden hayırlı olsun .
    kazasız belasız kullanmak nasip olsun inş araçlarımızı.

saygılarımla....

quote:

Orjinalden alıntı: Muradovskiy

Herkese merhabalar,
    Ben Honda kullanıcısı değilim. Başka bir marka almak zorunda bırakıldım Honda tarafından.
    Honda özellikle motor konusunda takdir ettiğim bir firmadır. 2007 nin mayıs ayından beri bir çok markayı araştırdım. İlk başta gittiğim firmalardan biri Hondaydı ve Civiclara baktım.
    Renkler ve zevkler tartışılmaz. Ben arabada kaporta rengi olarak kırmızı ve tonlarını seven bir insanım. Hondada bordo rengi var. Tamam kabul dedim. Showroomda bir araçta varmış ona bakabilirsiniz dediler. İçine oturdum baktım. Beni aşırı derecede iten bir şeyi farkettim. İç döşeme rengi bej. İlk arabamın içi bejdi ve bir daha bej renkli araba almamaya yemin etmiştim. Bordo renkli arabanın yanında duran gri renkli arabanın içinin füme olduğunu farkettim. Satıcı ile görüştüm. Dışı bordo içi füme istiyorum diye. Sonuçta iç döşeme renginde gidip kavuniçi gibi absürb bir renk değil standart üretilen diğer rengi istiyordum. Tam 2.5 ay satıcının cevabını bekledim. 2 defa telefon ile aradım fabrikaya sorduk cevap bekliyoruz dediler.
    Sonunda bayiden istediğim cevabı alamayınca Hondanın müşteri temsilciliğini aradım. Aynı soruyu onlara sordum. Bana 24 saat içinde cevap vereceklerini söylediler. Sonuç yapamayız. Evet bordo renkli almak istiyorsanız iç döşeme rengi bej olacak değiştiremeyiz , füme renkli döşeme istiyorsanız ya beyaz ya da gri kaporta rengi olması lazım dediler. İnanamadım ya da inanmak istemedim. Gerekçeleride standart üretimi bozamayız. Standart üretim niçin bozulmaz? Fiyat olarak düşük tutmak için mal bedelini. Peki size şunu sorayım. Hondanın fiyatları diğer arabalara göre düşük mü?
    Ben Honda gibi bir firmaya kesinlikle bu şekilde müşteriye yaptığı bir dayatmayı yakıştıramadım.
    Sonunda ekim ayında VW den özel bir araba sipariş ettim. Arabam yeni geldi. Tüm renkleri istediğim gibi. İnşallah yeni yılın ilk haftasında teslim alacağım arabamı. Tüm taşıt kullanıcılarına kazasız belasız günler dilerim.
    Saygılarımla

• burada ben de arkadaşla aynı fikri paylaşıyorum. 2008 corolla sahibiyim. Almadan önce enine boyuna herşeyi araştırdık. Honda civicte renkle ilgili seçenekler oldukça kısıtlı. Kısıtlı derken yeterli seçenek var ama arkadaşın da bahsettiği gibi gri döşeme sadece gümüş gri ve beyaz dış renkte oluyor. galaksi gri renk var içi bej, tamam olabilir ama neden gri de yapmıyorsun kardeşim. Bu arabalar aile arabası çoluk çocuk binecek herkes açık renk kullanamayabilir. Şunu belirtmeden geçemeyeceğim, kırmızı renge bej döşeme hiç yakışmıyor. Bikaç değişik renk daha kumaş kullanmak çok mu zor. Üstelik fabrika Türkiyede. Standart dışı bir istek değil bu.
  • Bende aralık ayı başına kadar siyah arabada füme döşeme isteğime, olumsuz yanıt vermişlerdi. Ancak aralık başında tekrar araba almak üzere gittiğimde artık aradığım opsiyonun (Siyah arabada- füme döşeme) var oılduğunu söylediler. Teşirdeki arabayı gördüm ve işin aslı beğenmedim, lakin siyah arabada gri döşeme çok boğocu ama bir okadarda kullanışlı. Demem şuki; Bu ay itibarı ile opsiyonları arttırdılar. Ancak siz aracınızı almış olduğunuz için, hayırlı olsun derim.
    quote:

Herkese merhabalar,
    Saygılarımla

• Bir şey daha ilave edeyim. Honda kötüde VW çok mu iyi. Belki VW marka olarak iyi olabilir ama distrübitör firmadan çok çeken insan var Türkiyede. Honda müşteri memnuniyetinde iyi sayılabilecek durumdalar. En azından benim duyduğum kadarıyla.
    İç döşeme rengini niçin bej yaparlar ben anlamış değilim. Kayınbiraderim geçtiğimiz nisan ayında sıfır km toyota aldı. Eski HB kasaların en sonuncularından birini aldı. Türkiyede zaten iki tane kalmıştı. Mecburen gidip lacivert rengini almak zorunda kaldı. İçide bej renkli idi. Geçen hafta 2 gün onun arabasını kullandım. Bej renk resmen sütkahve olmuş. Yazık. Kesin her sene detaylı iç temizlik yaptırmak lazım. kiri lekeyi acayip belli ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 31 Aralık 2007; 16:20:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: rahmi2253

Bende aralık ayı başına kadar siyah arabada füme döşeme isteğime, olumsuz yanıt vermişlerdi. Ancak aralık başında tekrar araba almak üzere gittiğimde artık aradığım opsiyonun (Siyah arabada- füme döşeme) var oılduğunu söylediler. Teşirdeki arabayı gördüm ve işin aslı beğenmedim, lakin siyah arabada gri döşeme çok boğocu ama bir okadarda kullanışlı. Demem şuki; Bu ay itibarı ile opsiyonları arttırdılar. Ancak siz aracınızı almış olduğunuz için, hayırlı olsun derim.

Evet siyah renkte o seçenek gelmiş.
    Hatta aralık ayının başında Honda bayisinden aradılar beni. İç döşeme renginde füme isterseniz siyah renktede yaptırabiliyoruz diye. Ama hala bordoda yapılmıyor diye ilave ettiler.
    Esasında bu bir miktar müşteri istekleri ile alakalı bence. İnsanlar talepte bulunmuyor ki fabrikada böyle bir seçenek getirmiyor.
    Bayi daha evvelden bana içini isterseniz deri kaplama yaptırabiliriz dedi. İstediğim renktede yapabiliyorlarmış. Hadi koltukları yaptı, kapı içlerini yaptı, döşemeyide yaptı diyelim kokpitin altındaki bej rengi nasıl kapatacaksınız diye sorduğumda söylediklerinin ne kadar anlamsız olduğunu anladılar. Bir de deri döşeme için verdikleri fiyat 3000 ytl idi.

• Dedim ya söylediklerinde haklısın. Hayırlı olsun.......
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: rahmi2253

Bende aralık ayı başına kadar siyah arabada füme döşeme isteğime, olumsuz yanıt vermişlerdi. Ancak aralık başında tekrar araba almak üzere gittiğimde artık aradığım opsiyonun (Siyah arabada- füme döşeme) var oılduğunu söylediler. Teşirdeki arabayı gördüm ve işin aslı beğenmedim, lakin siyah arabada gri döşeme çok boğocu ama bir okadarda kullanışlı. Demem şuki; Bu ay itibarı ile opsiyonları arttırdılar. Ancak siz aracınızı almış olduğunuz için, hayırlı olsun derim.

Evet siyah renkte o seçenek gelmiş.
    Hatta aralık ayının başında Honda bayisinden aradılar beni. İç döşeme renginde füme isterseniz siyah renktede yaptırabiliyoruz diye. Ama hala bordoda yapılmıyor diye ilave ettiler.
    Esasında bu bir miktar müşteri istekleri ile alakalı bence. İnsanlar talepte bulunmuyor ki fabrikada böyle bir seçenek getirmiyor.
    Bayi daha evvelden bana içini isterseniz deri kaplama yaptırabiliriz dedi. İstediğim renktede yapabiliyorlarmış. Hadi koltukları yaptı, kapı içlerini yaptı, döşemeyide yaptı diyelim kokpitin altındaki bej rengi nasıl kapatacaksınız diye sorduğumda söylediklerinin ne kadar anlamsız olduğunu anladılar. Bir de deri döşeme için verdikleri fiyat 3000 ytl idi.

• Murad abi hoşgeldin aramıza hala renk konusundasın herhalde:)
    Ne oldu abi golf gt gelecekti sana en son bildiğim kadarıyla kaporasını falan vermiştin geldimi aracın?
  • quote:

Murad abi hoşgeldin aramıza hala renk konusundasın herhalde:)
    Ne oldu abi golf gt gelecekti sana en son bildiğim kadarıyla kaporasını falan vermiştin geldimi aracın?

Ben renk takıntılı bir insanım elimde değil.
    Tornado kırmızı kaporta renginde, kırmızı antrasit döşemeli ve Pirelli Pnero zero lastikli Golf GT Sport sonunda geldi. Ama işlemleri özel plaka istememden dolayı yetişmedi. Siparişten 87 gün sonra bu hafta cumartesi alacağım kısmetse.

Allah herkese gönlünde olan arabayı versin. Yeni arabanın renk konusu tam istediğim gibi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 1 Ocak 2008; 20:42:18 >
  • quote:

quote:

Murad abi hoşgeldin aramıza hala renk konusundasın herhalde:)

Ben renk takıntılı bir insanım elimde değil.
    Tornado kırmızı kaporta renginde, kırmızı antrasit döşemeli ve Pirelli Pnero zero lastikli Golf GT Sport sonunda geldi. Ama işlemleri özel plaka istememden dolayı yetişmedi. Siparişten 87 gün sonra bu hafta cumartesi alacağım kısmetse.

Allah herkese gönlünde olan arabayı versin. Yeni arabanın renk konusu tam istediğim gibi oldu.

Allah kaza bela vermesin abicim gönlüne göre bir araba almıssın...

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.