Şimdi Ara

SİGORTALI S7 EKRAN KIRILMASI - EKRAN DEĞİŞTİ FAKAT..(teknosigorta)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a arkadaşlar 2-2.5 ay önce teknosadan samsung s7 aldım yanında vr gözlük + 1 yıl sigorta + 1 yıl uzatılmış garanti hediye ettiler. Aslında dışardan sadece telefonu alsam (hediyesiz) fiyatı daha uygun alırdım. Yani hediye diye verilen şeyler fiyata giydirilmiş oluyor aslında. Neyse velhasıl telefonu aldım ama kılıf olmasına rağmen 1 ay geçmeden tel yaka cebimden düştü ekranı patladı. Teknosayı aradım AİG sigortayla görüş dediler görüştüm arıza kodu oluşturuldu teli yolladım tam 32 gün sonra telefonum geri geldi. Ekran değişmiş(sigorta kapsamında)
    1- Gelen kutuda yapılan işleme dair bi evrak yoktu. Sadece fatura fotokopisini ve şikayetlerimin yazılı olduğu kağıt.
    2- Kasasının çerçevesinden silikon gibi bişiler kalmış kendim temizledim.
    3- Gelen ekran sanki orjinal değil gibi 1-2 telefoncuya gösterdim kesin birşey diyemiyorlar farklı/garip diye tanımladılar :)
    3- En sinir olduğum konu: Parmak izi okuyucu/Home tuşunda bildiğin çukur var. Öyle çizik felan değil bildiğin çukur ve tuş boyunca çizik.(tornavida kaydırmışlar belli)
    4-1 - Parmak izini bi okuyor bi okumuyor bi garip olmuş yani....
    4-2 - Home Tuşu sallanıyor resmen dans ediyor.
    5- İşçilik berbat ötesi.

Şimdi
    1-Ben takılan ekranın orjinal mi yan sanayi mi olduğunu nasıl anlarım ? (Samsung ile görüştüm benden kayıt kodu istedi şu an kayıt koduna ulaşmaya çalışıyorum). Yani samsung a sormak haricinde alternatif olarak. yan sanayi mi yoksa orjinal mi olduğunu anlamanın bir yolu varmı ?
    2- Bu telefona 2.500 lira ödedim. Bir telefoncu tanıdığım kaymakamlığa dilekçe ver direk paranı geri alırsın telefonu maf etmişler dedi.
    3- Telefondan midem bulandı. Tiksindim içime sinmiyor bu şekilde kesinlikle kabul etmiyor ve kullanmıyorum.
    4- Ya bire bir değişim yada %100 para iadesini kabul ettirmek için izlemem gereken yol nedir. (Haftasonuna denk geldi diye şikayetvar.com a bu msj a benzer bir şikayet yazdım.)
    5 -Telefonu 2,500 liraya aldım şu an teknosada aynı tel aynı hediyeler 3,000 lira. Para iadesi alıp tanıdık sağlam bir telefoncudan 1-2 aylık (nakite çevirmek için hat üzerine alıp satanlar var bunlardan denk getirip) S7 EDGE mi almalıyım 2,100 ile 2,500 arası bulursun dediler.
    Yoksa direk uğraşmayıp bire bir değişime mi ağırlık vermeliyim........

Biraz çetrefilli bi mevzu ama lütfen bana bi akıl verin ve ekranın orj. olduğundan nasıl emin olacam.?

Tecrübe edenler yada bu konularda fikri olanlar lütfen bi beyin fırtınası yapalım 0 zarar ile bu işi çözelim.

• Basit bir beyin fırtınası: 2K SAmoled paneli nasıl çakma takacaklar?

Meizu değil ki bu, Flagship SAmoled ekranın çakması mı olur?

Peki ne olmuştur sence diyorsan, muhtemelen üstteki camı değiştirdiler sadece. O cam Gorilla Glass'lı orjinal olan mı, onu da tespit etmek zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armin van Buuren* -- 27 Mart 2017; 2:47:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armin van Buuren*

Basit bir beyin fırtınası: 2K SAmoled paneli nasıl çakma takacaklar?

Meizu değil ki bu, Flagship SAmoled ekranın çakması mı olur?

Peki ne olmuştur sence diyorsan, muhtemelen üstteki camı değiştirdiler sadece. O cam Gorilla Glass'lı orjinal olan mı, onu da tespit etmek zor.

Hocam şikayetvar.com a şikayet yazmıştım birde telefondaki sorunları net şekilde gösteren bi youtube videosu hazırlayıp paylaşıma kapattım ve mail attım bu videoyu insanlar teknosadan almasın diye heryerde paylaşırım üşenmem 2 günümü harcar her yere koyarım bu videoyu dedim 2 saat sonra adana genel merkezden aradılar telefonu gönderin hediye çeki olarak paranızı iade edeceğiz.... :d
    hediye çeki geldikten sonra da nakite çevireceğiz....

:D
    Dinsizin hakkından imansız gelirmiş :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DB38AB417 -- 27 Mart 2017; 21:19:48 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.