Şimdi Ara

Sigorta ve Kaza Hakkında Acil Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar, bu konu hakkında bilgisi olan bana yol gösterirse çok sevinirim.

Bir yakınımızın arabasına gece park halinde iken çarpıp kaçmışlar. Araba haşat durumda, perte bile çıkabilir. Arabanın özel kaskosu yok. Çarpan kişi kayıplarda. Sabah ilk iş trafik polisini çağırıp tutanak tutturmuşlar. Etrafta kamera yada mobese yok, görgü tanığıda yok. Bundan sonra neler yapılabilir bilmiyorum. Bilgilerinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

• Çarpan kişi bulunmaz ise yapacak birşey yok gibi görünüyor. Sigorta garanti fonunu bir araştırın derim
  • Ah bi bulabilsek, civardaki mobeselerden birşey çıkmaz ise, durum zor gibi gözüküyor. Bu gibi durumlarda trafik sigortasının karşılamaması çok saçma bana göre.
  • Mobese dışında bazı apartmanların güvenlik kameraları da oluyor.Pert olacak kadar sert çarptıysa boya izi bırakmıştır diye tahmin ediyorum en azından aracın rengi hakkında bir bilgi var mı?
  • Trafik sigortası sadece karşı tarafın hasarları içindir. Kasko sigortası sizin hasarlarınız içindir. Aslında saçma olan bir durum yok. Devlet karşı tarafı garanti altına almak için zorunlu kılıyor ama bazı şeref yoksunu insanlar böyle zararlar verip kaçabiliyor.
  • Ne yazık ki çarpan aracı bulmadan yapacak bir şeyiniz yok. Tek şansınız sokağınızla bağlantılı olan diğer sokaklardaki güvenlik kameralarını incelemek için sahiplerinden rica etmek. Aracın marka model ve rengini bulabilirseniz çevrenizdeki sanayileri dolaşarak bulma ihtimaliniz var.
  • Sigorta Şirketleri böyle bir hasarı ödemez?
    Hangi sigorta şirketine başvurmanız gerektiğini bile bilemezsiniz?
    Ayrıca, çarpan aracın trafik sigortası ya yoksa?
    Bu gibi hasarlarda zararlarınızın karşılanmasını istiyor iseniz kasko yaptırmış olmanız gerekli idi.
    Siz bunu yapmayarak riski üzerinizde tutmuşsunuz. Riski bir sigorta şirketine devretmemişsiniz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.