Şimdi Ara

OPEL BEYiN ARİZASİ !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
2
Favori
66.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar sorunlu olan araba opel astra 1. 6 16V araba ile giderken carsinin ortasinda stop etti. Tekrar marsa bastim calisiyor ama hemen stop ediyor. Araba su an elektrikcide 3 gundur sorunu tam olarak bulamiyorlar. Marsa basinca calisiyor ama 5 sn sonra stop ediyor.araba calistitan sonra stop ederken o bes saniye icinde bir ariza uyari lambasi ekranda yanip sonuyor. Daha sonra kontagi cevirdigimde lamba yanmiyor. Ama sorun yine devam ediyor. Fikri olan arkadaslar yardim ederse sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Elektrikçiye değilde düzgün bir opel servisine götürün bence.

• Bu tarz arızalar genelde çok büyütülmeyecek hassas şeylerden oluyor.Ustası olmayan anlamaz.Servise götürün cihazı vs.varsa hata koduna bakıp 5 dakikada ne olduğunu söylerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Apocalypto33

Bu tarz arızalar genelde çok büyütülmeyecek hassas şeylerden oluyor.Ustası olmayan anlamaz.Servise götürün cihazı vs.varsa hata koduna bakıp 5 dakikada ne olduğunu söylerler.

Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evens05 -- 15 Kasım 2014; 21:31:46 >
  • Bir opel servisine gidin, cihaza bağlatın ne olduğu ortaya çıkar. Fazla fiyat isterlerse özel servise yaptırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: opelmania

Bir opel servisine gidin, cihaza bağlatın ne olduğu ortaya çıkar. Fazla fiyat isterlerse özel servise yaptırın.

En kisa surede bir opel servisine gitmem gerekecek anlasilan. Bu elektrikcinin yapacagi yok. Tesekkurler bu arada

• Aynen tarif ettiğiniz sorunu Focus1 aracımda yaşadım. Beyin (ECU) arızası çıktı.

ECU baya pahalı bir şey, 2000TL üzeri. Tamir eden bir yer buldum, 400TL'ye tamir etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 15 Kasım 2014; 22:26:34 >
  • arac kac model? lpg li mi? hangi arıza lambası yanıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayri77

arac kac model? lpg li mi? hangi arıza lambası yanıyor?

2001 model lpg li.surekli yanan bi ariza lambasi yok . calistirdiktan sonra stop ederken o bes saniye icinde unlem isareti olan sari renkli bir lamba yanip yanip sonuyor o sekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Aynen tarif ettiğiniz sorunu Focus1 aracımda yaşadım. Beyin (ECU) arızası çıktı.

ECU baya pahalı bir şey, 2000TL üzeri. Tamir eden bir yer buldum, 400TL'ye tamir etti.

Evet bize de beynin 4000 5000 tl olacagi soylendi

• 99 astra cd de benzerı başıma gelmıstı ama bu kadar kısa surede stop etmıyordu. Duzeltemedım, öylece sattım. sensörlerin birisi arıza yapmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

99 astra cd de benzerı başıma gelmıstı ama bu kadar kısa surede stop etmıyordu. Duzeltemedım, öylece sattım. sensörlerin birisi arıza yapmış olabilir.

Tam olarak ne sensoru

• quote:

Orijinalden alıntı: evens05

quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

99 astra cd de benzerı başıma gelmıstı ama bu kadar kısa surede stop etmıyordu. Duzeltemedım, öylece sattım. sensörlerin birisi arıza yapmış olabilir.

Tam olarak ne sensoru

en son benım polo stop ettıgınde ve calısmadıgında, işin aslı marş alıyor, atesleme sıstemı normal ancak calısmıyor , bazen calısınca kendı kendıne stop edıyordu, sorun krank devır sensoru ıdı

• Beyin tamircileri var. Eğer arıza beyindeyse çıkma da bulabilirsiniz.

• Lpg ile alakali beyin arizasi cikabilir

• Aldiginiz yere geri goturun ayipli mal diye iadesini talep edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam,
    Beyin problemi olunca, aracin ecu su benzin pompasina dogru sinyal yollamiyor oluyor. Bu durumda da motora benzin gitmedigi icin istop ediyordu benim durumumda..
    Talat usta diye biri var. Opel beyin doktoru .com filan gibi bir sitede de telefonu vardi. O eleman bayagi isinin uzmani. Merter civarinda bi sanayide dukkani var. 400-500 arasi bi fiyata yapio.
    Opellerde gorulen bir olaymis. Benimki de 2000 modeldi. Belli bir yildan sonra oluyormus. O opel reklamimdaki claudia shiffer in opel yolda kalmaz sloganini duyunca halen tuylerim diken diken oluyor.

• benzer sorun ben de senede bir kere oluyo.benzin hortumu catlamis oluyo.80-90 verip yenisini taktiriyom.

• ah opel ah. neler çektirdin bana hemde gencecik yaşında. o problemi ben yaklasık 400 tl çekici parası verdikten sonra sefaköy de beyinci selami tarafından çözüldü
  • quote:

Orijinalden alıntı: electranwn

Selam,
    Beyin problemi olunca, aracin ecu su benzin pompasina dogru sinyal yollamiyor oluyor. Bu durumda da motora benzin gitmedigi icin istop ediyordu benim durumumda..
    Talat usta diye biri var. Opel beyin doktoru .com filan gibi bir sitede de telefonu vardi. O eleman bayagi isinin uzmani. Merter civarinda bi sanayide dukkani var. 400-500 arasi bi fiyata yapio.
    Opellerde gorulen bir olaymis. Benimki de 2000 modeldi. Belli bir yildan sonra oluyormus. O opel reklamimdaki claudia shiffer in opel yolda kalmaz sloganini duyunca halen tuylerim diken diken oluyor.

Yapacak bisey yok o zaman belli bi yastan sonra oluyorsa.Bence benim arabada benzin gidiyor gitmese hic calismaz diye dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evens05 -- 17 Kasım 2014; 15:42:53 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.