Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allahın izniyle boşluk falan olmuyor kardeşim. Bende 30 yaşındayım 16 sene içtim. Evliyim bir çocuğum var ve boyum 171cm kilom 100kg dı sigarayı champixle bıraktığımda. Yani obezim malesef. 5 aydan fazla oldu içmeyeli. Spora başladım 10kg verdim şimdilik. Herşey çok güzel. Boşluk falan unut bunları. Tedirgin olmana gerek yok. %20 iste gerisini ilaca bırak. Herşey çok güzel olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlacı kullanmadan prospektüsdeki yan etkiler kısmını iyi okuyun arkadaşlar. Ben ilacı yarıda bırakmak zorunda kaldım. Depresyon belirtileri başlamıştı. İnsandan insana farklılık gösterebilir. Herkesde aynı belirtiler görülmeyebilir.

• İlaç ile ilgili sıkıntı yazanlar olmuş
    Tabi yan etkileri her insanda aynı olmaz
    Bende ilk başlarda mide bulantısı çok oldu, şimdi pek yan etki yok
    İlaç kullanmaktan vazgeçenlerin kendi kararıdır
    Ben 2 paket bitirdim son paketi aldım bunuda kullanacağım, psikolojik yönden bana zararı olmadı aksine faydası oldu, son zamanlarda bir miktar sıkıntılarım vardı kendimce, şimdi kafaya takmamaya başladım.

Neyse biraz fazla uzattım, sigarasız 45.gün bitti

• İlacı ilk kullandığında 3-4ay bırakıp sigaraya geri basladim. 1-2 sene içtim.geçen yaz haziranda tekrar ilaca başlayıp sigarayı bıraktım.bu kez daha iyi saglam oldu stres vs önceki gibi olmamasininda etkisi oldu. ilacı düzenli kullanmamam en büyük yanlisim sanırım. Düzenli kullanmak gerekir.süreçte biraz sersemlk dikkat dağınıklığı aptal olma oldu gibi ama şuan iyi gibiyim. Bir Daha geri donus olacağını sanmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sayfayla erkek arkadaşımın hayatı değişti. Teşekkürler tüm yorumlar için herkese Gelişmeleri paylaşacağım.
  • Forrestt. kullanıcısına yanıt
    Tebrikler
  • Erkek arkadaşım bu ilacı almayı ve sigarayı bırakmayı kafasına koymuştu. Tabi ilacı ücretsiz almak için girişimde bulundu ama neredeyse yoğunluktan dolayı 1 ay sonrasına randevu verdiler. O da vazgeçer gibi oldu. Baktım hazır kafa olarak bırakmaya hazır hissediyor kendini, gittim başlangıç+devam paketlerinin hepsini (toplam 12 haftalık) eczaneden aldım, doğum günü hediyesi olarak =) ilaç için gün gün yaşadığı gelişmeleri geçiyorum ve direk sonuca geliyorum (isteyene gün gün ayrıntıları verebilirim, uzatmamak için es geçiyorum). Kendisi 26 yaşında ve yaklaşık 1.5 paket içiyordu günde, ve yine yaklaşık 10 yıldır. Şu an ilacının 4 haftalık paketi bitti ve 17 gündür sigara içmiyor. Burda yazılanlardan inanmadığım tek şey hani şu "HD kaliteli rüya" olayıydı =) ama gerçekmiş, bazen korkutuyor beni =) Ama nefes alıp verişlerinin düzelmesine ve horlamasının kısmen azalmasına değer yine de. Gerçekten başarılı bir ilaç. Kısa sürede bile etkisini gösterdi. Umarım böyle devam eder.

• Selam arkadaslar sigaradan uzaklasali 12 gun olmus her sey cok guzel gidiyor hersey iceride yeterki inanin gerisi geliyor dedigim gibi baslangic pakedini almistim devam paketlerinide istedim sehir disina cikacagim icin ama doktor hanim vermedi kimligini yolla veririm dedi bende gecen hafta kimligimi kardesime postaladim ama ilaci alamamis doktor devam pakedinin kalmadigini devletin ilaci kestigini vs. yani uzun lafin kisasi yan cizdi bende burda eczaneden fiyat aldim en son 200 tl olur dediler ayni gunun gecesi ilaci almak icin pakede baktigimda gunduz icin olanini almadigimi farkettim doktorda kizmistim zaten sayesinde ilacida biraktim ;) baslangic pakedi 11×2 adet ilacim var yedekte dursun belki lazim olur bir gun diye diyecegim su kisiden kisiye degisebilir bu durum mesele maddiyat degil inanin zaten her ay 300 tl ye yakin sigaraya harciyorum ilaci birakma sebebim asiri gaz yapmasi ve uykusuzluk yapmasiydi gecen yil boyle durumlar yasamamistim turizmde calisiyorum cok sukur acik bufe ve cok onemli bir sey (GÜNDE İKİ ÖĞÜN EN AZ 20 YAPRAK TERE ) tuketiyorum ve spor yapiyorum motivasyon olsun diye inanin cok faydasini gordum ben yoksa sigarayi biraktiktan alti gun sonra ilaci birakamazdim diye dusunuyorum tabiki IRADE olmadan bu mumkun degil bazi seyleri aşmak lazim yururken ayaklarim hemen yoruluyordu sebebi nikotinin damar yollarini tikamasiyla ayaklara yeterince kan gidememesi neyse zararlarini yazmaya kalksam zaten herkesce malum sigara icmeyin sevdiklerinize icirmeyin dumansiz saglikli gunler dilerim
    Bu mesaja eklenen görseller:

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER!

• vay be buraya yazalı 1 yılı geçmiş, ben bu ilaçla bıraktım. Ne yalan söyleyim sigara konusunda aşırı idaresizdim ne kadar bırakmak istesemde bırakamıyordum. Hatta ben bırakınca benım gazıma gelip milette bırakmaya baslamıstı çünkü bırakabılecek son kısılerdendım. Neyse biraz kamu spotu veya reklamı andıracak yazdıklarım ama durum boyleydı. Nerdeyse 2 pakete yakın wins box bitiriyordum. 15 sene hıyar gibi içtim ve bıraktım şükür. Hala hatırlıyorum bırakmamın 2. günü ve 3. ayı biraz zorlanmıstım ama 3. ay dedimse aaa bak bu kadar kolaymıs lan yınemı baslasam bıdaha bırakırım gıbı sacma sapan düşünceler olmuştu. Yalandan sigarayı yakıp içime çekmeden atmalar falan. Neyse sağlıgınıza esınıze dostunuza paranıza acıyın bırakın. O değilde içenlerin üstü bildiğin leş gibi kokuyo sırf bunu farketmeniz bile bırakmanıza sebeb, şunuda aşağıdaki arkadastan gördüm ne zamandır uygulama yukluydu. Spora basladım tıkınmalar pis pis balgam atmalar horlamalar leş gibi kokmalar üstü başı yakmalar salakca hergun parayı çöpe atmalarım bıttı.

bırakmak ısteyen arkadaslara söyleyim colugunuzu cocugunuzu dusunun onları daha az goreceksınız allah etmesın bugun basınıza tak dıye bısey gelse ortada kalacaklar lan varmı otesı, kız arkadasınız karınız belkı yaslı ananızı tek basına bırakacaksınız hadı kendı sacma hayatınızı dusunmuyosunuz diyelim ama onlara yazık. ben hep derim b.k yiyin kaldırımları yalayın daha sağlıklı. Son olarak aşağı iki şey bırakıyorum azcık içinizde varsa artık bırakırsınız. burayı sans eserı gordum (sac ektıreyım dıye arada bakıyorumda kategorıye :) sacların dokulmesıne de bu neden oluyo herneyse) belkı 1 kısıye sebeb olsam bıle Allah razı olsun dese yeter bana. suratsız egoist bir güruh yerine yardımsever insansever bir toplum olabiliriz herkes birbirinin ayağını kaydıracağına omuz çıksa bu ülke daha yaşanılır hale gelmez mi_? O yüzden sizde destek olun 1 kişiye bıraktırsanız belki bi aile kurtarırsınız. sağlıcakla kalın...

Şunu izleyin her naneye saatlerınızı ayrıyorsunuz 10 dakkada suna bakın: https://www.youtube.com/watch?v=iumgNLg8_W4

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ubocek -- 3 Nisan 2016; 22:44:35 >

• Sigarasız 49 gün bitti, 1 hafta önceye kadar çok zorlanıyorum, son 3 gündür aklıma bile gelmez oldu

28-29 yıldır günde 1 paket içince normal tabi zorlamak

Hayırlısı ile 1 ay daha geçtimi bu iş biter diye düşünüyorum

Bu arada ilaç kalmadı, devlet kesti diyen doktorlar olmuş galiba, ben 4 gün evvel 3. paketi aldım, il il farketmiyorsa bu işte tuhaflık var

• arkadaş şuan başlangıç paketi ücreti ne kadar acaba, bursada tek hastanede pol. var o da kimbilir ne zamana randevu verecek...
  • sigarasız 6.günüm ben de ilacı almıştım daha ilk günden yan etkileri oldu korktum ben de bu yüzden sigarayı bıraktım

ama tamamen irade meselesi ilk 3-4 gün zorlandım şimdi sadece ara ara istiyo ama yok bi daha asla bulaşmak istemiyorum o pisliğe allah herkesin yardımcısı olsun.

dostum sadece ilk günkü tableti içtim daha da dokunmadım istersen 100 liraya yollayabilirim 4 haftalık paket var bende
  • şu sigarayı bıraktığın günden itibaren olan zamanları gösteren sayacı nereden indiriyorsunuz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gøød chãrlotté

sigarasız 6.günüm ben de ilacı almıştım daha ilk günden yan etkileri oldu korktum ben de bu yüzden sigarayı bıraktım

ama tamamen irade meselesi ilk 3-4 gün zorlandım şimdi sadece ara ara istiyo ama yok bi daha asla bulaşmak istemiyorum o pisliğe allah herkesin yardımcısı olsun.

dostum sadece ilk günkü tableti içtim daha da dokunmadım istersen 100 liraya yollayabilirim 4 haftalık paket var bende

Bursa Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları hastanesine 18 nisana randevu aldım,bekliyorum😉

• Ilacla denedim olmadi basaramadim ama yilmadim tekrar tekrar ve tekrar denedim gene olmadi hep biseyler eksikti.birgun allen carr diye bi yontem duydum arastirdim kitabini aldim ve okudum.iste o zaman eksigin ne oldugunu anladim ve sigarayi biraktim.su an 1 yil 2 ay dir sigarasiz ve enerji doluyum.sigara gercektende igrenc bir madde.umarim isteyen herkes kurtulur o igrenc olum cubugundan

• Çok pahalı değil mi? :/
    Tamam sigaraya verdiğimiz para kat be kat fazla ama. Şuan bu ilacı temin fiyatı nedir? Sigara Bıraktırma Poliklinik ine gidip doktor tavsiyesi ile reçete ile vs alırsak?

• Bende bırakmıştım ama kafamdan hiç çıkmıyordu 35 inci gün 68 inci gün sayıyordum ve başladım buradanda size tavsiyem saymayın kafanızda yoksa sadece o sayma anında dahi kafanızda olması iradeyi bitiriyor,beni teyzeoğlum başlatdı ve şimdi içmiyor 4 senedir kendisi,aklıma geldikçe küfür ediyorum kendiine demeyin sizin vereceğiniz karardı diye sigara çevrenizdekilerin özellikle kıramadığıniz insanlarin 1 2 3 ....8 9 uncu ısrarları üzerine içince alışkanlik yapan ve en adi bağımlilik yapan zararı uzun yillar sonra cikan bir lanet madde sizlere nikotinsiz seneler dilerim...

• buse_guvenoglu B kullanıcısına yanıt
    Moral motivasyon yüzünden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rovaniemi

Çok pahalı değil mi? :/
    Tamam sigaraya verdiğimiz para kat be kat fazla ama. Şuan bu ilacı temin fiyatı nedir? Sigara Bıraktırma Poliklinik ine gidip doktor tavsiyesi ile reçete ile vs alırsak?

Polikliniklerde zaten ücretsiz veriliyor , kendin sorup yanıtlamışsın.Minumum 200 tl pakedi
  • ayazfatih A kullanıcısına yanıt
    Hocam reçetesiz 200 TL de.. Poliklniklere başvurduğum takdirde ücretsiz alabiliyor muyum?
  • 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.