Şimdi Ara

Sigara içen öğrenciye burs çıkması (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
3
Favori
57.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
563 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlığa bak, iyice sözlüğe çevirdiniz burayı. Sözlükte açtığınız başlıklar tutmayınca foruma mı dadanıyorsunuz ne yapıyorsunuz anlamıyorum ki?
  • Vay terbiyesizler vay.Forumda sözlük formatıyla başlık eylemek demek ha
  • Bu başlık abartı olmuş. Ben belki konuyu açan kişiden daha fazla nefret ederim sigaradan ama bana zarar vermeyen özel hayata da karışmam.

Burs "gerçek" gelire göre verilmeli, beyan edilen sahte gelire göre değil. Ama alan adam ister içer ister bilmemne yapar, bana zararı olmadığı sürece karışamam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepiniz tenceredeki kurbağasiniz.
    Hükümete laf sayarsiniz yasakçı diye sizin de ondan aşağı kalir yanınız yok.
    Bugün sigara içene vermezler yarın alkole içene vermezler diğer gün onlardan olmadığın için vermezler.

Tek derdiniz buysa gidin başka yerde zırlayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öğrenci adamın sigarasına laf edeceğine, öğretmenin aylarca tatil yapıp bedavadan maaş almasına hesap sorsana delikanlı?
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt
    Şunu 117 kişi nasıl beğenmiş arkadaş ya? Daha doğrusu bu tipler nasıl burs alıyor da gerçekten ihtiyacı olanlar kredi almak zorunda kalıp yıllarca borç ödüyor?
  • Bence devlet sigara içenlere burs ve kredi vermeli, söyle ki; bir paket sigaradaki vergi oranı %82-%87 arasında. Yani sigaraya harcanan her 1000 TL'nin min 820tlsi devletin cebine geri giriyor. Ha bir de bayiye/firmaya kalan kardan %20de gelir vergisi alıyor.

İnsanlardan daha fazla devlet bağımlı sigaraya, toplam gerçekleştirilen vergi tahsilatinin %8i sigaradan, %2si alkollü içecekler den. Ve bu para cash tahsilat. Üreten maktu ve bandrol vergilerini satış gerçekleşmeden ödüyor.

Uluslararası Sigara firmaları zimbirtisi göz boyama, sigaranın kaymağını devlet yiyiyor.

• paso alkol sigara nargile içsinler böyle iyi )
  • burslar tamamen kaldırılsın
  • el_jericho kullanıcısına yanıt
    senin tedavinden banene hemen öl adama hastane masrafını niye başkası ödesin sen geç bu ayakları.. içmeyenlerin suçu ne.
  • Konu sacma simdi kim iciyor ki icmiyor bunu arastirmak icin nerden baksan en az 40-50bin memur alman lazim denetlemek icin ....

En dogrusu sigarayla topyekum mucadele etmektir oda nasil olcak derseniz devlet standart koycak sigaradaki nikotini ve benzeri bagimlilik yapan maddeleri su seviyeden yukari yapamazsin diye ve her sene yavas yavas seviyeyi dusurecek taki bagimlilik ozelligi bitene kadar
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Sizin verdiginiz oy yüzünden ülkenin anasi ağlıyor.
    Vermeyenin suçu ne?

• - Peki amirim nargile ile elektronik içenleri nasıl ayırt edeceğiz?
    + Yaz, tipinde bi şey var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kul hakkına girer. Günahtır, Haramdır.
  • Arkadaşım sanane devlet o bursu adama ihtiyaçlarını karşılasın diye veriyor sigara kullanan bi adamın da sigara ihtiyacı değil mi ?

devletin verdiği bursla tavuk dönerde yemesin o zaman bende buna karşıyım

yada devletin verdiği bursla diş macunu da almasın

hatta devlet askerlere yaptığı gibi burs yerine aylık istikak versin nasıl fikir şampuan diş fırçası diş macunu
  • sigara bir ihtiyaç değil.
    parayı çöpe atsan daha mantıklı en azından kendini ve etrafındakileri zehirlememiş olursun.

hayat adil değil işte. böylelerine burs çıkıp gerçekten ihtiyacı olanlara çıkmaması acı bir şey.

• Burda öğrencinin suçu yok di mi? Sigara içiyorum ve burs çıktı da bana.

• Bir arkadaşımın ailesinin evleri ve arabaları vardı ona burs çıkmıştı ama ihtiyacı olan diğer arkadaşıma çıkmamıştı.Ben sigaradan nefret ediyorum fakat sigara içenlerin yatırması umrumda değil hak orada değil bence çıkmış istediği gibi yiyecek önenli olan ihtiyacı olana çıksın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kinadangelencerez kullanıcısına yanıt
    senin verdiğin oylada uzaya çıkacaksak way nayt..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.