Şimdi Ara

Sıfırdan Çelik Jant ve Lastik Alımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2008 model beyaz Opel Corsa Van aracım var, orjinal jantları ya 13 ya da 14 inç. Ben 15'' çelik jant ve lastik alayım diyorum sizce nasıl olur iyi mi yaparım kötü mü, Hepsiburada da 100+100+100+100 olmak üzere 4 tane hediye çekim var, alt limitleri 200 TL olmak şartıyla.

Beğendiğim jantlar aşağıda, hepsinin rengi BLACK DİAMOND

Kormetal 1

Kormetal 2

Kormetal 3

Kormetal 4

Almayı düşündüğüm lastik

MICHELIN 195/65 R15 91H Energy Saver Lastik

Evet , tecrübeli kişilerden yardım ve kombinasyon bekliyorum.

• yardım edebilecek yok mu arkadaşlar?
  • Hocam neden kotu olsun aracini seviyorsan satmayi dusunmuyorsan hemen al jant arabayi iyi gosterir. Ben 1. Olani begendim tabi senin kararin.

Bende 1 ay once bunlari taktirmisdim on numara oldu valla😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yorumunuz için sağolun. Bende 1.yi beğendim de acaba 15'' benim aracıma uyar mı, alacağım lastik ona takılır mı merak ediyorum. Sizin jant da çok güzel ne kadara aldınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Hocam yorumunuz için sağolun. Bende 1.yi beğendim de acaba 15'' benim aracıma uyar mı, alacağım lastik ona takılır mı merak ediyorum. Sizin jant da çok güzel ne kadara aldınız ?

Rica ederim ne demek. 15 inch sizin araciniza cuk diye oturur cokda güzel görüntü verir. Hic bir sorun yasamazsiniz. Alacaginiz jant araciniza uyumlumu onu arastirin ,lastikler janta uyumlumu onu arastirin "hb" ile irtibat kurun size bilgi verirler. Yada bi jantciya gidip bilgi alin uyumlumu diye.

• orjinal jantınızın bijon sayısı ve aralığına dikkat edin almayı düşündüğünüz 15" jantında buna göre olması gereklidir. Ayrıca orj. jantın offset(ET) değerine sadık kalarak yapın seçiminizi aksi takdirde farklı değerlere göre üretilmiş uyumsuz bir jantta lastik içerden(davlumbaz) yada dışardan(çamurluk ağzı tarafından) sürtme yapabilir.

bu arada yollamış olduğunuz jantlar 13-14" modeller sipariş esnasında dikkat edin. Kişisel fikrime gelecek olursak janttaki çift renk olayı tam apaçi işi görüntü sergiliyor.

Sahibindende gördüğüm corsa van üzerindeki şu jant araç üzerinde güzel durmuş sizin 4.linkteki kormetalin düz gri olanına benzer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 21 Eylül 2014; 22:28:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yorumunuz için sağolun, jantların 13-14'' için olduğu nerde yazıyor ben göremedim de.
  • alttaki ürün özellikleri tablosunda jant çapı kısmında yazıyor ayrıca kormetalin aklımda kaldığı kadarıyla sondaki rakam jant çapını temsil ediyordu. km 773 13", km244 14", km245 15" gibi.
    http://www.hepsiburada.com/liste/kormetal-km245-hb-tornado-jant-4-adet/productDetails.aspx?productId=otkmtkm245&categoryId=20006830&SKU=OTKMTKM245-HB

ama dediğim gibi jantın 14" 15" olması tek başına hiçbirşey ifade etmiyor sizin aracınıza tam uygun olabilmesi için jant bijon sayısı ve aralıkları birebir aynı olması ve sürtme yapmaması açısından Offset değerinin(ET) (+5),(-5) içerisinde olması gerekiyor. sizin kısa bir araştırdığım kadarıyla 4x100 ve 49ET sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 21 Eylül 2014; 22:47:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

alttaki ürün özellikleri tablosunda jant çapı kısmında yazıyor ayrıca kormetalin aklımda kaldığı kadarıyla sondaki rakam jant çapını temsil ediyordu. km 773 13", km244 14", km245 15" gibi.
    http://www.hepsiburada.com/liste/kormetal-km245-hb-tornado-jant-4-adet/productDetails.aspx?productId=otkmtkm245&categoryId=20006830&SKU=OTKMTKM245-HB

ama dediğim gibi jantın 14" 15" olması tek başına hiçbirşey ifade etmiyor sizin aracınıza tam uygun olabilmesi için jant bijon sayısı ve aralıkları birebir aynı olması ve sürtme yapmaması açısından Offset değerinin(ET) (+5),(-5) içerisinde olması gerekiyor. sizin kısa bir araştırdığım kadarıyla 4x100 ve 49ET sanırım.

Ben bunları hiç bilmiyordum hocam, HB'den tavsiye edeceğiniz Jant ve Lastik var mı?
  • hepsiburada.com daki açıklamalarda jant bijon bilgileri dışında bir bilgi yer almıyor offset konusunu sizin 2008 model opel corsa van için tam uygunluğunu açıklamalarda yazdıkları (0212) 695 52 28 no.lu telefonu arayarak sormanızda fayda var önce onlarda ellerinde sizin

aracınıza uygun jant olup olmadığını öğrenin sonra model no.larını rica edip tek tek sayfasından tiplerine bakarak kendi kişisel zevkinize göre karar verin. Zevkler ve renkler görecelidir sonuçta.

hb.com da alışveriş çekleriniz var diye orayı tercih ediyorsunuz sanırım ama başka yerlerede bakmanızda fayda var aşağıya birkaç tane gözüme çarpan konig marka jant linkini atıyorum göz gezdirirsiniz. 1. linkteki model siyah renkli bir araç üzerinde çok yakıcı durabilir.

http://www.lastikjantdunyasi.com/KONIG-JANT-KNG-S889-7x15-4x100-ET40-731,PR-2513.html

http://www.lastikjantdunyasi.com/SLK-JANT-65-X-15-SLK-2030-4X100-ET35-731-WHITERED,PR-2356.html

http://www.lastikjantdunyasi.com/KONIG-JANT-KNG-S37-65x15-4x100-ET38-731,PR-2586.html

Jant işi üzerinde enine boyuna iyi düşünülmesi gereken bir konudur bana göre, 600-700TL verip alıp ya olmadı başka alalım diye bir seçenek pek olmuyor. Jantın dizaynı, kol sayısı, kolların büküm yerleri bijon simetri aralıkları vs hep ince ince düşünülecek mevzular.

Fazla uğraşmak üzerinde kafa patlatmak istemiyorsanız sizin açınızdan en kolay ve güzel olanı bölgenizde size yakın olan jantçılara gidip model size sundukları arasından model beğenmek ve araç üzerinde takıp göstermelerini rica etmek.

Edit:

ille hb.com dan model seçmek zorunluysa tam içime sinmesede şunları seçerdim

http://www.hepsiburada.com/liste/kormetal-km665-bd-gaz-jant-4-adet/productDetails.aspx?productId=otkmtkm665bd&categoryId=20006830

http://www.hepsiburada.com/liste/kormetal-km485-s-wien-jant-4-adet/productDetails.aspx?productId=otkmtkm485&categoryId=20006830

http://www.hepsiburada.com/liste/kormetal-km245-hb-tornado-jant-4-adet/productDetails.aspx?productId=otkmtkm245&categoryId=20006830#Gorseller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 21 Eylül 2014; 23:24:20 >
  • Sağolun hocam, siyah yakışmaz diyorsunuz yani ?

http://www.hepsiburada.com/liste/kormetal-km245-hb-tornado-jant-4-adet/productDetails.aspx?productId=otkmtkm245&categoryId=20006830#Gorseller

şu güzel gibi ama yarın bi lastikçiye gidip danışayım
  • Jant gereksiz lüks bence. Pratikte daha çok ise yarayan birşey yani 4 lastik alabirsin. Hele ki yakin bi zamanda araci satacaksan hic yatirim yapma, ikinci elde ekstra donanımlar para etmio

• quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Jant gereksiz lüks bence. Pratikte daha çok ise yarayan birşey yani 4 lastik alabirsin. Hele ki yakin bi zamanda araci satacaksan hic yatirim yapma, ikinci elde ekstra donanımlar para etmio

arabamı satmayı düşünmüyorum çok memnunum, 4 lastik ve 4 jant bana hediye çeklerini düşünce 750 liraya mal olmuş olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Jant gereksiz lüks bence. Pratikte daha çok ise yarayan birşey yani 4 lastik alabirsin. Hele ki yakin bi zamanda araci satacaksan hic yatirim yapma, ikinci elde ekstra donanımlar para etmio

arabamı satmayı düşünmüyorum çok memnunum, 4 lastik ve 4 jant bana hediye çeklerini düşünce 750 liraya mal olmuş olacak

Harika o zaman beyaz corsaya metalik gümüş jant güzel olur. Gonderdigin linklere bakmadim mobil surumdeyim kotam yok. Sana zahmet şu Kia Rio 1.4 sportda bi jant var. Ona baksana harika bence,skalanı geniş tutma babinda sana yardimci fikir.

• yakışabilir hocam sonuçta jantın aracın rengiyle bütünlüşmeside önemli. ben apaçi işi gibi duruyorlar dediğime takılmayın o tamamen kendi kişisel fikrim. sonuçta parasını sayıp alacak ve kullanacak olan sizsiniz. kesinkes yakışmaz etmez gibi önyargılar olmasın yani kafanızda jantçıya rica edin araç üzerinde takıp denesinler. araca biraz mesafeli çapraz açılardan gidip genele doğru bakın yanında durarak sadece tekere bakarak anlayamazsınız ve sizin yanınızda abi çok yakıştı abi süper oldu valla gibi laflarıyla etkilemelerine izin vermeyin olmadıysa yok beğenmedim usta deyin direkt. peynir ekmek almıyorsunuz sonuçta 600-700Tl para sayıp yıllarca kullanacağınız birşey almak üzeresiniz. ha okadar jant denettiripte almadan çıkarsanız adamlara 20-30 ateşlersiniz birşeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

yakışabilir hocam sonuçta jantın aracın rengiyle bütünlüşmeside önemli. ben apaçi işi gibi duruyorlar dediğime takılmayın o tamamen kendi kişisel fikrim. sonuçta parasını sayıp alacak ve kullanacak olan sizsiniz. kesinkes yakışmaz etmez gibi önyargılar olmasın yani kafanızda jantçıya rica edin araç üzerinde takıp denesinler. araca biraz mesafeli çapraz açılardan gidip genele doğru bakın yanında durarak sadece tekere bakarak anlayamazsınız ve sizin yanınızda abi çok yakıştı abi süper oldu valla gibi laflarıyla etkilemelerine izin vermeyin olmadıysa yok beğenmedim usta deyin direkt. peynir ekmek almıyorsunuz sonuçta 600-700Tl para sayıp yıllarca kullanacağınız birşey almak üzeresiniz. ha okadar jant denettiripte almadan çıkarsanız adamlara 20-30 ateşlersiniz birşeyler.

lastikçilerde fiyatlar 700 den başlıyor + lastik de eklenince çok para oluyor
  •  Sıfırdan Çelik Jant ve Lastik Alımı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.