Şimdi Ara

Sifirdan Almanca Nasil Ogrenilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar almancaya karsi sempatim var kursa yazilarakmi ogrenmek mantikki evde ogrenmekmi sifirdan ogrenicegim kaynak onerisi olan varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende bu sorunun cevabını arıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda göz gezdiriyorum içim karardı.Almanca bilgim sıfır bişeyler öğreneyim diyorum almanca türkçe kaynak olmaz kaynaklar almancadır takılırsan sözlüğe bak diyorlar.ilk kelimeden takılırım ne demek takılırsan :) diğeri yazmış almanyaya gitmeden öğrenemezsin.Şey gibi.İskender burda yenmez bursaya gidicen hesabı. hevesim kaçtı
  • mobilephone M kullanıcısına yanıt
    Eğer herhangi bir dilde sıfırsanız, başlangıç için profesyonel yardım almak şart. Herhangi bir kurs ile altyapı oluşturduktan sonra diğer kaynaklarla ve yöntemlerle devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tek başına sıfırdan bir dile başlayınca en fazla 1-2 ay içinde heves geçince sonlandırılıyor süreç.
  • Sadece ona bağlı kalmamak şartıyla bir gramer kitabı başlamak için iyi olabilir,resmin bütününü görmeyi sağlar.@mobilephone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 22 Aralık 2019; 0:41:20 >
  • Artikeller kadar saçma bir şey yok der die das ne ya saçma sapan zorluyor dili

• Turkiye34BJK T kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hocam artikeller zaten zor düzensiz fiiller de ayrı bir dünya var. Çok güzel bir dil ama öğrenmesi çok zor bir dil. Eğer kolay bir yol falan bulursanız yazın😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klpszkrll

Kesinlikle hocam artikeller zaten zor düzensiz fiiller de ayrı bir dünya var. Çok güzel bir dil ama öğrenmesi çok zor bir dil. Eğer kolay bir yol falan bulursanız yazın😂
    Bir işin kolay olması için zevk almanız gerek eğer ki bir zevkli yöntem bulabilirseniz sizin için kolay olabilir

Şaka bir yana filizofluk laf oldu :):

Güzel laf bir yere kaydedeyim lazım olur 😂. Bu dili konuşanları dinlemekten çok zevk alıyorum. Ama öğrenme konusu Problem. Sen ne yaptın öğrenebikdin mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Güzel laf bir yere kaydedeyim lazım olur 😂. Bu dili konuşanları dinlemekten çok zevk alıyorum. Ama öğrenme konusu Problem. Sen ne yaptın öğrenebikdin mi?
    Almanya'da yaşıyorum ister istemez öğreniyorsun

Bunu bilmediğim için acaba bir iki tüyo alabilir miyim diye soru sormaya çalışıyordum. Almanya da yaşadığını söyleyene kadar. Yine de çok teşekkür ederim

• klpszkrll K kullanıcısına yanıt
    Yok sorun değil anlayışla karşılıyorum nereden bilebilirsin ki zaten ... Filmler müzikler vesaire yardımcı olur belki sana ama asıl olay konuşmada şimdi türk filmindeki konuşmayla sokakta konuştuğumuz dil farklı araya argo girer kısaltma girer vesaire bir de şöyle durum var karakter orantılı konuşma tarzı Türkiye'de ciddi konu konuşulurken Almanya'dakiyle bir olmayabilir yani sen Türkçedeki ciddiyeti almancada aynı şekilde gösteremiyorsun aslında dil karakteri müsaade etmiyor hmm şey gibi düşün şive gibi ama anlatamadım tam galiba çok yüzeysel oldu yazı kısaca bir dili en iyi konuşurak ve dinleyerek öğrenirsin

Önce bu kadar emek verip yazdığın için çok teşekkür ederim. Haklısın sokakta konuşulan ile anlatılan arasında mutlaka fark vardır. Ama şimdi benim Almanya ya gelip orada yaşamam ve dil öğrenmem imkansızın ötesinde ütopik bir durum. Alman diline olan hevesimi en azından burada a2 b1 seviyesine getirmem beni mutlu edecek. Ha bu alman dili benim işime yarayacak mı asla. Aslında Almanya da yaşamak benim hayalimdi. Ama bu mümkün değil. O yüzden dilini bari öğreneyim de içimde ukte kalmasın. Neyse uzun oldu kusura bakma.

• quote:

Önce bu kadar emek verip yazdığın için çok teşekkür ederim. Haklısın sokakta konuşulan ile anlatılan arasında mutlaka fark vardır. Ama şimdi benim Almanya ya gelip orada yaşamam ve dil öğrenmem imkansızın ötesinde ütopik bir durum. Alman diline olan hevesimi en azından burada a2 b1 seviyesine getirmem beni mutlu edecek. Ha bu alman dili benim işime yarayacak mı asla. Aslında Almanya da yaşamak benim hayalimdi. Ama bu mümkün değil. O yüzden dilini bari öğreneyim de içimde ukte kalmasın. Neyse uzun oldu kusura bakma.
    Hmm aslında film yerine video izle Almanca YouTubedan çünkü oradakiler üst seviye yada dikkat ederek konuşmuyorlar genellikle oradan bir şeyler kapabilirsin hmm şu an aklıma fazla birşey gelmiyor umarım istediğine ulaşırsın

• Merhabalar,

Öncelikle şunu belirteyim zaten bir dil ya da ingilizce diyelim biliyorsanız Almanca da karşınıza sadece Artikeller çıkacaktır ve kendinize güveniyorsanız evde internet üzerinde kendi başınıza genel bilgiye sahip olmak amacıyla çalışmaya başlayabilir, ileriki seviyeler için kursa yazılmayı düşünebilirsiniz.

ilk tavsiye olarak kesinlikle bu zorluğu aşmak istiyorsanız öğrendiğiniz kelimleri artikelleri ile bir bütün olarak görüp o şekilde ezberleminiz olacaktır.
    Bunun haricinde çoğul hallerine de bakın derim çünkü onlar da değişiklik göstermektedir.

ikinci tavsiye olarak ise almanca da buluna 4 duruma (nominativ,genitiv,dativ,akkusativ) dikkatlı olarak çalışmaktır çünkü cümleler genelde bu çekimler üzerinde dönüyor.
    Uygulama olarak duolingo başlangıç için iyi olabilir.Kitap olark Grammatik İntevsivtrainer a1,a2,b1,b2 veya Başlanğıç fono yayınları, Grammatik aktiv olabilir.Youtube da zaten yazarsanız başlangıç için bir çok şey bulabilirsiniz isim vermeye gerek yok.

İnternet üzerinden ise www.basitalmanca.com sitesine göz atabilirsiniz.Türkçe olarak basit anlaşılır bir yapıya sabit.
    Beğeneceğinizi düşünmekteyim.

Umarım az çok yardımcı olabilmişimdir.Daha fazla sorular için iletişime rahatlıkla geçebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.