Şimdi Ara

SIFIR YENİ KURULU SİSTEM GÖRÜNTÜ GELMİYOR..YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler...sıfır aldığım parçalarla yeni sistem kurdum. aynı pc den iki adet kuruldu.bilgisayarı açtığımzda fanlar dönüyor klavye mouse ışıkları yanıyor fakat ekrana hiç görüntü gelmiyor bios ekranını bile göremiyorum..sıfır görüntü

sistemimiz şöyle

amd ryzen 3 1200 işlemci

gigabyte B450M S2H anakart

kingston hyperx fury black 8 gb ddr4 3200 mhz ram 1 adet

kingston a400 240 gb ssd

frisby 400w kasa

Sistemde ekrran kartı yok. iş yerinde kullanmak için 2 adet alındı. parçalar internetten sipariş edildi faturalı garantili ürünler.parçaların takılmasını kendimiz yaptık.dediğim gibi arkadaşlar monitöre görüntü gelmiyor bios ekranı bile görünmüyor. anakartın hem dvi hemde vga girişinden görüntü almaya çalıştık fakat sorun aynı şekilde devam ediyor.kasa içi bağlantıların düzgün şekilde yapıldığına eminim

Naçizane görüşüm sorun ramden kaynaklı gibi. ramin frekansı yüksek olduğu için olabilirmi. elimde farklı frekansta ddr4 ram yok o yüzden deneyemiyorum. anakartta 3200 mhz desteği var fakat özelliklerinde (o.c) ifadesi yer alıyor

arkadaşlar çok acil yardımlarınızı bekliyorum.ne yapmamız gerekir bios ekranı bile gelmiyor

• Sanıyorum ekran kartınız yok, bios update ettiniz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheArchaeologist

Sanıyorum ekran kartınız yok, bios update ettiniz mi?
    ekran kartı yok hayır bios update etmedik...bios ekranını hiç göremiyoruz bu yüzden nası update edeceğimize dair bi fikrimiz yok
  • ramden olsa sesli ikaz alırsın.
    büyük ihtimalle ekran kartıyla alakalı bir problem var. diğer pcde de aynı problem oluyor mu acaba?
    bir de ekranda bir şey olabilir mi onu deneyin, sorununuz ya ekran kartı ya da monitörünüzle alakalı oalbilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: angelizer

ramden olsa sesli ikaz alırsın.
    büyük ihtimalle ekran kartıyla alakalı bir problem var. diğer pcde de aynı problem oluyor mu acaba?
    bir de ekranda bir şey olabilir mi onu deneyin, sorununuz ya ekran kartı ya da monitörünüzle alakalı oalbilir.
    iki bilgisayarda aynı şekilde açılmıyor.. üç farklı monitörde denedik üçündede görüntü gelmiyor
  • Frisby 400 watt dandik ve sahte güç kaynağını mutlaka değiştirin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar vga monitörümden görüntü alamıyorum . Anakart : Gigabyte b450 Aorus M + İşlemci ryzen 3 3200g + 8gb 3000 mhz ram + dark force 500w psu var sistemimde ekran kartı almadım 6 ay öyle kullandıktan sonra almayı planlıyorum . Elimde hp nin hp le2201 led monitörü var vga sadece ve anakartımda hdmi ve dvi- d girişleri var hdmi to vga bulamadım anakarttan görünü veren nasıl çözebilirim görüntü alamıyorum bu şekilde ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadavaros

Bu mesaj silindi.

arkadaş haklı ucuz yollu iki tane ekran kartı senin işini görür dostum Ryzen 3 1200 de onboard vga desteği yok. Anakartta çıkış olabilir ama görüntü vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan6464

arkadaş haklı ucuz yollu iki tane ekran kartı senin işini görür dostum Ryzen 3 1200 de onboard vga desteği yok. Anakartta çıkış olabilir ama görüntü vermez.

Alıntıları Göster
    sağol kardeş teşekkürler istediğim cvp buydu..ucuz bi ekran kartı bulup denerim

• İşlemcide GPU olmadığı için görüntü alamıyorsunuz. GPU'lu rayzenlerin sonunda G harfi olur, ordan anlarsınız. Örneğin: Ryzen 3 2200G gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • angelizer kullanıcısına yanıt
    Laptop olmadığından kasada da buzzer yoksa sesli ikaz alamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karanlık Ülke -- 28 Ağustos 2019; 17:23:37 >
  • Selamün aleyküm bendede aynı sorun var geçen gün sıfır sistem topladım ama ekrana görüntü alamadım bios bile gelmedi
    Anakart asrock a320m hdv 3200mhz destek 16gb 3000mhz ram ryzen 5 2600x 240gb ssd 600w rampage power sistemi kurduk kutupları da taktım ama fanlar dönüyor fakat görüntü alamiyorum acaba bios mu sorun yoksa power yetersizmi güç veriyor yardım ?

• xpolat673 X kullanıcısına yanıt

Ekran kartı almanız gerekiyor. Ryzen 3 2200g-3200g ryzen 5 2400g-3400g gibi işlemciler ekran kartı olmadan görüntü verirler. Sizin işlemcide bu destek yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.