Şimdi Ara

Sıfır Egea mı 2. el Astra mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
6.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wave61

egeayı çıktığından beri iş aracım oalrak kullanıyorum, j kasa astra da eski aracımdı, halen egeayı iş aracı olarak kullanıyorum. Öğrenmek istediğin ne varsa üslubunca sor anlatayım
    İki araç hakkındada yeterince bilgi sahibiyim. J kasa astra defalarca kullandığım bir araçtı. Egea hb ise şimdiki aracım. Egea hangi sınıf bi aydınlatır mısın? Eğer b diyorsan sebebinide alayım.

Astra j 1.6 dizel eğer sport paket veya üstü ise alırdım. Egea 1.6 dizel ve loungeplus ise alırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sepulnation S kullanıcısına yanıt
    genelde c segment araçlara sahip oldum ve/veya iş gereği kullandım bunlar astra g,h,j,k - focus 2000-2018 tüm kasa seçenekleri, seat leon, golf, megane, civic vs. egeayı her yol koşulunda test etme imkanım oldu uzunca bir süreçte ki halen kullanımda.. Bana göre egea 1.6 dizeli ile gerçekten güçlü ve canlı bir motora sahip, kalite olarak kıyas yapmıyorum. Ama c segmenti olarak ve orta sınıfın ağırlıkta kullandığı araçlardan ben en çok focus ile yakın buldum, bendeki hissiyatı da b ile c sınıfı arası olduğu yönünde. İçhacim, arka diz mesafesi, baş mesafesi vs. Çok çeşitli araçları uzun km ler test edebildim. Yıllar sonra asla almam dediğim araç olan corollayı aldım. Şu an c sınıfında baş ve diz mesafesinde, iç mekan hacminde kullandıklarım arasında açık ara önde. Bunu yaklaşık 190 cm olan biri olarak söylüyorum.
    Özetle benim için en önemli kriter iç mekan hacmi, baş ve diz mesafesi özellikle arkada!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wave61 -- 20 Ağustos 2018; 1:13:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Taşralı

Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.

2016 Jetta 1.4 tsi Comfort. dsg alındı. (İnşallah yanlış bir tercih olmamıştır. )
    Astra gibi GM'in son guzel araçlarından birini kaçırmışşınız Geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wave61

genelde c segment araçlara sahip oldum ve/veya iş gereği kullandım bunlar astra g,h,j,k - focus 2000-2018 tüm kasa seçenekleri, seat leon, golf, megane, civic vs. egeayı her yol koşulunda test etme imkanım oldu uzunca bir süreçte ki halen kullanımda.. Bana göre egea 1.6 dizeli ile gerçekten güçlü ve canlı bir motora sahip, kalite olarak kıyas yapmıyorum. Ama c segmenti olarak ve orta sınıfın ağırlıkta kullandığı araçlardan ben en çok focus ile yakın buldum, bendeki hissiyatı da b ile c sınıfı arası olduğu yönünde. İçhacim, arka diz mesafesi, baş mesafesi vs. Çok çeşitli araçları uzun km ler test edebildim. Yıllar sonra asla almam dediğim araç olan corollayı aldım. Şu an c sınıfında baş ve diz mesafesinde, iç mekan hacminde kullandıklarım arasında açık ara önde. Bunu yaklaşık 190 cm olan biri olarak söylüyorum.
    Özetle benim için en önemli kriter iç mekan hacmi, baş ve diz mesafesi özellikle arkada!
    Saydığınız tüm araçların hb lerini kullanmış, 178 boy 120 kilo biri olarak şunu sorayım: eğer egea b ile c aradındaysa, c sınıfının en tillahı olarak kabul gören "golf" b ile c arası midir? Hatta ondanda dar iç hacmiyle v40, bmw1 serisi ve mercedes a serisi b midir? Ben herzaman hb üzerinden konuşuyorum. Bunu bir kez daha eklemek isterim.

• Astra çöpünden uzak dur.

Dacia bile al gözünü seveyim Opel’e bulaşma.

Bu tabloda gözü kapalı Egea alınır geçilir. Kimse kusura bakmasın. Opel ne olduğu belli olmayan bir marka. Almanlar , General Motor’s a iteledi, Amerikanlarda PSA’ya. Ortalık şeyi gibi geziyor.

Opel’e bulaşmayın.

• 2. el Astra
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Bilgisizlik kötü, kendi bindiği aracın da 3 yıldızlık olduğunu bilmeden...

C max nasıl ilk çıktığı vakit 5 yıldız alıp(focus ile aynı puanlarla) sonradan yeni kriterlerle teste girip 3 yıldıza düştüyse, altındaki focus da öyle.

Yeni focus desen anlarım, çatır çatır 5 yıldız aldı da, şu an satılan focus ile egea arasında güvenlik farkı yok.

Egean var diye savunuyorsun, teneke o araç falan gibi laflarla cevap gelecekse hiç vermeyin daha iyi, mantıklı şekilde tartışacaksak ben varım.
    focus her zaman sınıfının en güvenli otomobillerinden biri olmuştur boşa laf yapmayın yok egeayla aynıymış ta şöyleymişte allahtan bi egean var ha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryin

focus her zaman sınıfının en güvenli otomobillerinden biri olmuştur boşa laf yapmayın yok egeayla aynıymış ta şöyleymişte allahtan bi egean var ha

Alıntıları Göster
    2018 model son kasa focus evet egeadan iyi. Fakat şuanda hala aktif şekilde satılmakta olan focusların titanium x paketi egea loungeplus kadar güvenli değil.

Ayrıca isteyen herkesle iddiaya varım ki mevcut focuslardanda yalıtım olarak egea hb ve sw daha iyi. 1.6 mjet motor daha gürültülü çalışmasına rağmen focustan içeriye daha az ses alıyor egea. Db değerleri lineer artmaz logaritmik artar. Defalarca aynı koşullarda ölçüm yaptım. Focus 2 kat daha fazla ses alıyor içeriye.

Bu lounge pluslarda gaz pedalinin ham maddesi daha mi kaliteli

Sıfır Egea mı 2. el Astra mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Astra çöpünden uzak dur.

Dacia bile al gözünü seveyim Opel’e bulaşma.

Bu tabloda gözü kapalı Egea alınır geçilir. Kimse kusura bakmasın. Opel ne olduğu belli olmayan bir marka. Almanlar , General Motor’s a iteledi, Amerikanlarda PSA’ya. Ortalık şeyi gibi geziyor.

Opel’e bulaşmayın.
    Dacia ile Opel'in mesajda yerini karıştırdiniz herhalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

Bu lounge pluslarda gaz pedalinin ham maddesi daha mi kaliteli

Böyle birşeyin gerçek olduğuna inanacak kadar saf olamazsınız heralde? Vw ile aynı malzemedendir siz merak etmeyin.

Peki siz nerden anladiniz fake oldugunu bizi de aydinlatsaniz

• Aracıma özellikle baktım. Bu şekilde değil benimki. Ayrıca bu pedal plastikten dahi yapılmış olsa pedal altına taş koyup üzerinde tepinmeniz gerekir. Siz bu şekilde mi kullanıyorsunuz gaz pedalınızı?

Bendeki seriden sonrakiler diyelim ki böyleler ve evet görüntü ve olay gerçek diyelim. En az arka dingili yol ortasına bırakan jetta kadar nadir bir durumdur diye düşünüyorum.

• 0 araç daha iyi ama astra da boş bir araç değil hele ki egea ile karşılaştırılınca bence astra daha iyi olur temiz bulursanız ve sağlam ekspere bırakın olabilir.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Bence de bilgisizlik kötü birşey.Eurocap zorlaştığını biliyorum. Egea begeniyorum. Begendim şeyleri ucuz olması -dış kasa ve %70 yerli olması.

Egea neden ucuz biliyor musun?(malzeme kalitesi düşük)

Egea neden diyer x firmanın benzili sattıgı araç fiyatına dizel araç satıyor ? (Araçları sürümden kazanıyor ve üretirken hızlı oldugundan kalitesi düşük olur)

Neden yeni kasa focus veya corolla 5 yıldız alırken egea 3 yıldız ile Öğünüyor ? (Çünkü malzemeden çalıyorlar fiatın 5 yıldız arabası var mı onu dahi bilmiyorum geneli hep 3 yıldız uygun fiyat olsun da sürümden kazanıyorlar)

Focus 3 şuan girse zorlasa 5 yıldız alacak güçte bence

Focus 3 ile egea karşılaştırıyorsun peki iç kalitesi 2 sininde nasıl bilyor musun yol yalıtımını veya virajlarda nasıl gittiğini

Bunu bence Youtube otomobilin mesüt abisi den izliyebilirsin. Benim anlatmak istediğim mesüt abi anlatıyor.

https://youtu.be/p_sBB9tO5jM

• Jetta güzel araç ama o motor ile yakit almak istemezdim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bana soracak olursanız, 2.el araca okadar para verecekseniz astra ya felan binmeyin hocam. 2.el için bütçeyi 90bin civarına çekip genç model Toyota Corolla suv severseniz 13-14 model qashqai kadjar v.s veya 10-11 model mercedes c - bmw 3 serisi v.s alın da arabaya bindim diyin. modeller düşük kalıyor olabilir ama şu haliyle 2005 e sınıfı mercedes bile o arabalardan daha çok sizi tatmin eder. kaldı ki okadar da yaşlı olmayıp ama yinede "binilebilir" bir araç almayı ben şahsi olarak tercih ederdim. Sıfır takıntısı olan kişide anlarım ama 2.el de alırım sıkıntı olmaz demişsiniz. o halde tavsiyem bu yönde olur. okadar para verebilecekken gidip de sırf yeni diye 2.el astra almak bana saçma gelir. bu dediğim modellerin temizini isterseniz 90 ı biraz geçerek(belkide acil satanlardan v.s daha ucuza) 90-100 arasına bulursunuz şuanki piyasaya göre.
    Tabi ki bu benim düşüncemdir. sizin yerinizde olsam böyle yapardım diyerek konuyu kapatıyorum, alacağınız arabanın hayrını görün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WuLKaS -- 25 Ağustos 2018; 12:52:40 >

• Astra alırdım ben

• Taşralı kullanıcısına yanıt
    2016 yılında ayni durumda kalmıştım. Egea test ettim 1.4 tjet ve 1.6 multijet2. Kalite idare ederdi. Mevcutta punto evo 1.3 mjet sahibiydim. Punto da bile 4 cam tam otomatik iken egea da sadece sürücü camının tam otomatik olmasi, ses sisteminin vasat olmasi ve klima sisteminin halen puntoda ki gibi iyi sogutamamasi gibi sebeplerden dolayi egea yi eleyip daha ucuza astra 1.6 cdti cosmo still paket aldim.

Zerre pişman degilim. Size de tavsiye ederim. Bakim masraflari biraz yüksektir ama bilginize.

Edit: konunun devamında aracin alindigini gördüm hayirli olsun. Sorunuzla alakasiz bir arac almışsınız ama önemi yok artık. Gule güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 25 Ağustos 2018; 13:31:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakında 2. El egea da alamayacaksınız. Elinizi çabuk tutsanız iyi olur.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.