Şimdi Ara

Sıfır Egea mı 2. el Astra mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
6.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    araç aynı gün alınmış siz mesajı kaçırmışsınız. jetta almış arkadaş.
  • genckaptan kullanıcısına yanıt
    Valla görmedim. İyi yapmış, kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryin

focus her zaman sınıfının en güvenli otomobillerinden biri olmuştur boşa laf yapmayın yok egeayla aynıymış ta şöyleymişte allahtan bi egean var ha

Somut ve bilimsel veriler ortadayken bu sokak ağzıyla istediğiniz söyleyin, gerçek değişmez.

Kalite, yol tutuş, sürüş keyfi gibi konularda egea daha iyi demişim gibi algı yaratmayın kendi çapınızda.

Focus 3-3.5 ile egea aynı seviyede güvenli ve sağlam araçlar, siz hebele hübele diye ortada dolaşın beni bağlamaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egea 1.3 mj gerçekten çok kötü bir araç gitmiyor çekmiyor yokuşta bayılıyor illa Egea olacaksa kesinlikle 1.6mj otomatik olmalı

• KSKcarpediem kullanıcısına yanıt
    1.3 kullanıcıları ciddi memnunlar. Özellikle yakıt konusunda. Ama 1.6 cı olarak şunu söyliyim, feci kalkıyor, fena tırmanıyor. İvmelenmeside çok zevkli.

1.3 Multijet egea hb kullanıcısıyım. Aracım 1.6 90hp tdi golf, 1.6 90hp tdci focus, 1.5 90hp dci megane vb. gibi sınıfının önde gelen araçlarından daha performanslı ve daha az yakıt tüketiyor. Ayrıca mtv de bu araçlardan yarı yarıya daha az. Aracın ağırlığı 1365kg yani sınıfındaki bazı araçlardan daha ağır. Maalesef ülkemizde her konuda olduğu gibi bu konuda da millet bilmeden yorum yapıyor. Keşke biraz araştırıp konuşulsa..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lato54

1.3 Multijet egea hb kullanıcısıyım. Aracım 1.6 90hp tdi golf, 1.6 90hp tdci focus, 1.5 90hp dci megane vb. gibi sınıfının önde gelen araçlarından daha performanslı ve daha az yakıt tüketiyor. Ayrıca mtv de bu araçlardan yarı yarıya daha az. Aracın ağırlığı 1365kg yani sınıfındaki bazı araçlardan daha ağır. Maalesef ülkemizde her konuda olduğu gibi bu konuda da millet bilmeden yorum yapıyor. Keşke biraz araştırıp konuşulsa..
    Egeanın 1.6 sınıda 1.3 ünüde 3bin km'den fazla kullandım kaz dağlarınada vurdum sakal tutanına'da, bir arabanın ne olduğunu anlamak için yıllarca kullanmak mı gerekiyor? Ha siz milletin vites düşmeden tırmandığı yerleri 2 vites düşüp tırmanmayı performans sanıyorsanız ayrı.

• sepulnation S kullanıcısına yanıt
    Ekonomik olabilir ama bence gaza bastığınızda tepki alamıyorsanız ekonomi pek tat vermiyor

Tabiki bir aracı tanımak için yıllarca kullanmak gerekmiyor. Hız tutkunu birisi değilim ve aracımın 0-100 hızlanması bana göre gayet yeterli(12sn). Ayrıca Sakaltutan geçidinden son bir ayda dört kez geçiş yaptım. İkisinde aracım dolu olmasına rağmen 5. Vites 110 km hızla geçtim. O konu biraz da şoförlükle alakalı. Benim söylemek istediğim, 1.3 egea eski Multijetlerden çok farklı. Siz bu halini bile beğenmiyorsanız yukarıda saydığım motorlu araçları 1.6 olduklarını da göz önünde bulundurarak yerin dibine sokmanız gerekiyor..

• Lato54 kullanıcısına yanıt
    Sayın Lato benim anladığım kadarıyla siz Egeanın 1.6 litresini kullanmamışsınız kullanmış olsaydınız daha kolay mukayese ederdiniz.

• 1.6 egea gerçekten çok canlı bir araç benim baya hoşuma gitti ara ara kullanıyorum uzun yolda basarak sürememe rağmen 5 lt yakıyor.yol tutuşu da öyle kötü değil.aracin ivmelenmesi güzel torku hissettiriyor.cok pahalı fiyatı makul olsa gözü kapalı alirim

• Arkadaş aracı almış ancak bende şirket aracı olarak egea 1.6 multijet dct ve kendi aracım olarak astra k 1.4 turbo sahibiyim. Astra 22000 km de şu an, egea ise 12000 km de. İki araçta bana 0 km iken geldi. İki araç konusunda fikirlerim şu şekilde, belki de arada kalan arkadaşlar için bir fikir olur ;

Egea :

+Çok iyi hızlanıyor, soluksuz üst sınır hızlara çıkıyor
    +İnanılmaz geniş, bagaj astraya göre çok çok iyi
    +Bakım ücretleri astraya göre çok ucuz
    +konfor olarak nispeten astradan daha iyi, süspansiyonları daha yumuşak.
    +Uzun kısa farları astraya göre daha iyi

-Benim aracım easy donanım olduğundan bluetooth müzik dinleme maalesef yoktu
    -Yol tutuş astra ile kıyaslanmaz bile
    -Ön konsol çok saçma, bence bunun kişisel tercihle alakası bile yok
    -Malzeme kalite algısı yerlerde
    -Frenleme iyi değil
    -Bagaj kapağı (açtıktan sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız)
    -Sürüş pozisyonu yüksek, benim hoşlanmadığım bir durum.
    -Easy donanım olduğundan araç bomboş
    -Yüksek hızlarda motor ve rüzgar sesi çok fazla
    -Direksiyon hissiyatı kötü

Yorum : Sorunsuz, bakımı ucuz, az yakan bir araç aranıyorsa alınabilir. Geniş aileler için gayet kullanışlı, ancak çok bir şey beklememek lazım. Bana biraz teneke hissiyatı veriyor açıkçası.

Astra :

+Yol tutuş üst seviye
    +Donanım olarak gayet yeterli
    +oturuş pozisyonu yere yakın
    +Hızlanma, son hız gayet yeterli
    +süspansiyonlar sert (bazı kişiler için bu eksi olabilir)
    +kalite algısı daha yüksek, kullanılan yumuşak plastik daha fazla
    +apple carplay, android auto kullanılabilmesi
    +benzinli olmasına rağmen yakıt olarak çok üzmemesi

-Trim sesleri var
    -Servisler öpmeye yer arıyor (2. yıl bakımına 1600 lira istiyorlar)
    -Bagaj küçük
    -Boyası zayıf
    -Farlar kötü

Yorum : Benim için açıkçası sürüş dinamikleri önemli olduğundan Egeadan inip Astraya bindiğimde ohh arabaya biniyorum diye bir hissiyat oluşuyor. Ancak ben bekar olduğumdan ve bagaj vb. dertlerim olmadığından astra daha iyi bir araba gibi geliyor. İkisininde birbirlerine karşı iyi ve kötü yönleri var. Benim tavsiyem denemeden ve olmazsa olmaz gereklilikleri araştırmadan tercih yapmamanızdır.

Saygılar.

• Egea' nın yumuşak süspansiyonu çok iyi , kullanma fırsatım olmuştu Toyota dan farkı yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 si arasında, 3 . seçenek olan Corolla alınır
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.