Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (7202. sayfa)

5 sn
289.136
Cevap
4.624
Favori
47.043.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1053 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 72007201720272037204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu aralar peugeot bayilere araç geldi sanırım. bayi önünden geçerken dikkatimi çekti bir tır dolusu 3008 indirilmeyi bekliyordu bayi önünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hirikus -- 25 Eylül 2021; 13:6:11 >
  • Ekim ayı fiyat listeleri baya tuzlu olucak malesef kur artışından dolayı (

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hala şu hiper enflasyon ortamına alışamayan arkadaşları görüyorum. Neden piyasa ile cebelleşiyorsunuz size ne katıyor bu düşünceyi anlamak imkansız. 100 ekonomistten 95 i bu ortamda ihtiyacınız olanı imkanınız varsa hemen alın der. Merak etmeyin öyle bir zaman gelecek ki evini satsanda c sınıfı araç alamaycaksın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: King3455

Araba arayışında olan arkadaşlara tavsiyem araba bulma konusunda biraz daha acele etmeniz. Araç üretimi yok. Küresel anlamda ciddi bir enflasyon var ve Çin kaynaklı küresel kriz beklentisi var piyasalarda. Küresel Emtia fiyatları çok sert yükseliyor. Daha önce araç fiyatları sadece ülkemiz kaynaklı dolara bağlı idi şimdi ise dünyada enflasyon var. Başka bir ifade golf 20 yıl boyunca ülkemize hep 100 Dolar ile geliyordu şimdi 120 Dolar ile geliyor. Araç fiyatları Dolar yükselişinden daha fazla artmasının sebebi budur. Bu sebeple arabaya yatırım yapan dövize yatırım yapandan fazla kazandı. Bu sebeple, 255 bin araç yüzde 80 e girerse otomatik araç alamazsınız artık. Sıfır araç yoksa ikinci eli temiz bir iki üç yıllık araç alın. Bence elinizi çabuk tutun. Aksi durumda polo life, Toyota otomatik, Honda civic, clio otomatik, corsa, almak çok ama çok lükse girecek. Daha önce burada golf dsg konuşurduk polo daha az parası olan konuşurdu. Şuan golf dsg çok lükse girdi. Burada Polo Dsg konuşmamızın sebebi aslında bu. Şuan orta sınıf aracı polo oldu daha önce golf idi. Burada her sayfada polo, polo, polo, denilmesinin sebebi bu aslında.
    Aynen hocam. Artık döviz bazında mal ve hizmet fiyatları artıyor. Bunun sen nihayetinde fed masaya şeyini vuracak ve merhaba %60 -70 faiz dönemi diyecez. Alan kazanır değil alan çok kazanır dönemindeyiz. Millet olarak bunu istedik Rabbim de bize verdi bunu. Taşınızı satsanız taş alamayacak dönemdeyiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Reis Antep’e geldim bugün , gelmişken sorayım dedim . Araç yok , ekim başı gelin araç tahsis ederiz dediler. Geldiğim her şehirde soruyorum işte .

@hirikus genelde allure benzinli ve active dizel geliyor dediler . Bayilerde GT paketler var , bu arada sadece Antep Bayisi 1.2 active prime gelecek dedi, diğerleri yok demişti . Fiyat almadım .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sero B kullanıcısına yanıt
    Benim stratejim piyasanın bana ne yapacağı değil piyasanın bana yapacaklarına karşı benim ne yapacağımdır. İki yıldır elinde nakiti olan kaybetti. Çünkü global küresel bir enflasyonda nakit (döviz) hep kaybettirir. Ev, arsa, emtia buna bağlı araba alan kazandı. İki yıl önce Dolar 7 lira idi şuan 8,8 (+%25) ama araba alan arsa alan ev alan %150 den fazla kazandı. Çünkü emtia ve enerji maliyetleri artıyor. Bu araçlar emtia olmadan olmaz enerji olmadan üretilmez. Bunlar hepsi maliyet. Bunlarda gelen araçlara yansır. Bu sebeple 100 dolara 20 yıldır gelen araç şuan 120 dolara geliyor. Bu tarz bir durum yüz yıldır gerçekleşmedi. Dünya yeni bir ekonomi değişme hazırlanıyor. Doğalgaz küresel fiyatı 3 katına çıkmış. Çelik fiyatları kaç katına çıkmış. Kömür 4 katına çıkmış. Bu araçların yapımı enerji ile oluyor. Enerji maliyetleri artışı sizin tuttuğunuz kalemin fiyatını bile etkiler. Ülkemiz kaynaklı etki olsa da araba fiyatlarındaki temel olağan dışı yükseliş küresel ekonomik durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: King3455

Benim stratejim piyasanın bana ne yapacağı değil piyasanın bana yapacaklarına karşı benim ne yapacağımdır. İki yıldır elinde nakiti olan kaybetti. Çünkü global küresel bir enflasyonda nakit (döviz) hep kaybettirir. Ev, arsa, emtia buna bağlı araba alan kazandı. İki yıl önce Dolar 7 lira idi şuan 8,8 (+%25) ama araba alan arsa alan ev alan %150 den fazla kazandı. Çünkü emtia ve enerji maliyetleri artıyor. Bu araçlar emtia olmadan olmaz enerji olmadan üretilmez. Bunlar hepsi maliyet. Bunlarda gelen araçlara yansır. Bu sebeple 100 dolara 20 yıldır gelen araç şuan 120 dolara geliyor. Bu tarz bir durum yüz yıldır gerçekleşmedi. Dünya yeni bir ekonomi değişme hazırlanıyor. Doğalgaz küresel fiyatı 3 katına çıkmış. Çelik fiyatları kaç katına çıkmış. Kömür 4 katına çıkmış. Bu araçların yapımı enerji ile oluyor. Enerji maliyetleri artışı sizin tuttuğunuz kalemin fiyatını bile etkiler. Ülkemiz kaynaklı etki olsa da araba fiyatlarındaki temel olağan dışı yükseliş küresel ekonomik durum.

Doğru diyorsunda hocam şuanda ikinci el de kitlenmiş vaziyette alım satım çok azaldı , millet akıl dışı fiyatlar yazıyor , çoğu satamıyorda ilan süresi dolunca da yayından kalkıp gidiyor , haa belli bir fiyat aralığında olan araçlar satılıyor , ama iş 200 ve üstüne gelince orda ikinci el duruyor . sıfır zaten dediğin gibi ama ikinci el sıfırdan da kötü

• C4 1.2 feel manuel için fiyat alan varmı

• helsloot kullanıcısına yanıt
    Bunun sebebi satacak kişi yeni araç bulmama endişesi

• helsloot kullanıcısına yanıt
    2. elde kan emiciler olduğu için piyasa kitlendi, takasa yanaşılmıyor, araç almaya kalktığında araçlar rezil (önceden anlatılanla eksperde çıkanlar). yaptığın git gel masrafına değmiyor. sıfır alıp kafan rahat dense de malum fiyatlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: uraltay85

2. elde kan emiciler olduğu için piyasa kitlendi, takasa yanaşılmıyor, araç almaya kalktığında araçlar rezil (önceden anlatılanla eksperde çıkanlar). yaptığın git gel masrafına değmiyor. sıfır alıp kafan rahat dense de malum fiyatlar...

Başıma geldi benim bundan 10 gün önce istanbula bir araç bakmaya gittik resimdeki ile alakası yok , içi leş gibi , göğüsü çizikler içinde , ve motorun çalışması homurtulu ve iyi değildi almadan geldik bu araç ki 26000km 'de daha araca nasıl bindilerse içine etmişler , ulan arabana bakmaya geliyoruz arabanı adam akıllı bir iç dış yıkat önce !! , ne oldu olan bi zamanımıza öbür tarafında ilan süresi bitince kalktı gitti yayından

• Kia Stonic otomatik fiyatı alan var mı?

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

elden para almıyorlar tüm parayı havale ile alabiliyorlar, dilim üstünü de oto aksesuar diye ayrı fatura kesiyorlar sadece. seat'dan o şekilde aldım ben, hepsi yapıyor yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyperino

3008 sınıfının en kötü arabasıdır. Tasarım olarak cezbetsede malzeme kalitesi çok kötüdür. 2021 allure dizel şubat ayında bolu yolunda motor dondu. 1 gün sonra ortagımız aracı satıp passat aldı.

ikinci kez 3008 aldım

aynı zamanda 2021 passat var bende

ben 3008’de hiç sorun yaşamadım

sen şu passatın rezil süspansiyonundan

100 km sonra aynalardan gelen rüzgar sesinden niye bahsetmiyorsun?

motor dondu demişsin kaç derece soğukta sondu ? Detay yazmamışsın

• yeni kasa ford fiesta otomatik fiyat alan yada sağda solda tahmini fiyat duyan oldumu acaba

• Benim clioyu verip elentra almayı düşündüm bayide elentra yok :(

• selam forum ahalisi. bugün üç bayi gezdim bilgi amaçlı yazayım dedim.

ilk olarak renault bayisine gittim. orta paket clio otomatik 207, full otomatik 225 bin tl. megane joy comfort otomatik 241 bin tl. araç yok. fiyat garantisi verilemiyor. kasım aralık gibi araç bekleniyor.

toyota bayisine gittim. showroom bomboştu. iki üç araç sahibine teslim edilmek üzere bekleniyordu. kasım aralık gibi araç bekleniyor. liste fiyatı üzerinden hareket ediliyor.

daha sonra kia bayisine gittim. sportage dizel dışında bayi de araç yok. benzer durum burada da var. rio en boş paket otomatik 209 bir ihtimal merkez stokta varsa alınabilir. stonic otomatik yok manuel cool paket yine stoktan sorgulanacak. bir iki araç gelmesini bekliyorlar.

anladığım kadarıyla 2022 yılında da araç kıtlığı devam edecek. kasım aralık ayında biraz daha araç bulma ihtimali artacak. gerçekten araç yok bulabiliyorsanız ve ihtiyacınız varsa almak en mantıklısı gibi duruyor. çünkü hem kur artışı hem araç olmayışı araç fiyatlarını daha da yukarı zıplatacak gibi duruyor.

• 25.09.2021,
    Hic bir vw bayisinde polo yok,
    Golf icin ise 356900 ve 358000 fiyatlari aldim, kasko trafik bayiden zorunlu, bu ikisinde bayi ismi veremiyorum pztsi almayi dusunuyorum.
    Ayni arac icin vosmer 363000 limon sarisi,

Bu arada i20 style bayilerde bulunabiliyomu yada icon clio?

• Ceryan20 kullanıcısına yanıt
    Vw Uzayda(beyoğlu) polo vardı bugün

• Ceryan20 kullanıcısına yanıt

Hocam elinizi çabuk tutun eğer arac alacaksanız. Genel olarak bayilerdeki golf durumu nedir arac bulmak mümkün müdür

• 
Sayfa: önceki 72007201720272037204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.