Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (4814. sayfa)

5 sn
289.238
Cevap
4.628
Favori
47.058.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1053 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 48124813481448154816
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    millet dediğinize dikkat etse zaten şu an 208e verilecek para 25bin tlden fazla olmazdı
  • San-juu shi S kullanıcısına yanıt
    Arabayı satmak için değil dikkat ettiyseniz fiyatına , piyasayı manipülasyon yapmak için, 2. El fiyatların düşmemesi ve sıfır fiyatların piyasa üzerindeki tüm markaları etkilemesi için yapılan oyunlar, Ama şu bir gerçek kimse kimseye zorla satmıyor , almassaniz satılmaz fiyatlar oturur
  • carlitoss kullanıcısına yanıt

4*4 ler de otomatik yok hocam.

• BoygaKhan kullanıcısına yanıt

Hocam ben Peugeot Göral'ı şikayet etmediğim yer kalmadı ancak yine bayiisini en çok koruyan Peugeot Merkez oldu. Serbest piyasa var liste fiyatına uymak zorunda değil gibi açıklamalar yaptılar.

Hiç bir firmayı, hiç bir galeriyi tüm yasal yolları kullanarak şikayet etmekten asla vazgeçmeyeceğim.

Hele hele tüm elden para veren arkadaşlarımı tek tek dava açmaları yönünde ikna etmeye çabalıyorum. Bir mum yaksak benim için kafidir.

• caldexterr C kullanıcısına yanıt

Siz gidip peugeotdan 208 i 240-250 den alirsaniz,o insanlar sizden 2 hafta sonra o araci 240 tan satmaya devam edicekmi saniyorsunuz?bayi galeriden al-satcidan farkli mi yani?

Araclar satildikca fiyatlari yukseltiyor bayiiler,talep oldukca fiyati arttiriyorlar,bayiinin al-satcidan farki ne?siz gidip 208 e 240 verince 2008,kamiq vs 250 etmeye devam mi edicek saniyorsunuz?bu sefer bu araclar 280 e cikicak,yani siz firsatcidan degil,bayiiden al-satcinin sattigindan daha pahali arac alinca farkli birsey yapmis olmuyorsunuz,sacma fiyattan alinan her arac,bayi,al-sat,galeri vs piyasayi yukseltir ve 208 bu fiyattan 1 ay satarsa ve bitirirse 300 un altinda b suv kalmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasinger75 Y kullanıcısına yanıt

açıkcası yakıt tuketımı verılerını bılmıyorum. gercekte olan tuketım 7,5 altıysa her turlu alırım 8 e kadr dusunurum. tuplu cok aracım oldu ınanın enınde sonunda tupten kaynaklı bır sorun cıkıyor, uzun yolda durmadan istasyon arıyorsunuz, yasadıgınız yerde bu yonde belırleyıcı olur. nıspeten cok sıkısık trafıkte gıtmeyeceksenız (ortalama 35 ustuyse ıyıdır)yakıt sızı uzmez. yenı her zaman yenıdır. Ama yakıt tıuketımı dert ıse cıvıclere yonelmenızı onerrım. bakmayın sız fıyat lıstesıne uzerıne 35 lıra eklersenız executıve alırsınız. ama cıvıcte kasa degısterecek gıbı bunu da goz onunde bulundurun derım.

• Ne yaparsak yapalım ya devletin, ya bayinin, ya galerinin ya da alsatçıların kucağına oturacağız yani. 🙈

• 208 ilanını kaldırmışlar 😬 ne yaptınız adamlara.

• lionscoach L kullanıcısına yanıt

ne diyecegız? hangı konuda sıkayet edecegız? o nu da yazın lutfen. ben dusundum bulamadım ne dıye sıkayet edecegımızı? twıtterda baslık acalım ıstersenız #tanzimsatısistiyoruz208 diye. halk mağdur.

• aynısını golf ilanına da yapmak lazım

• Aynen hocam .iyi tahmin  fiyatta niye 460 olay anlaşıldı 230×2 yapmış.

• elden ödeme yapan arkadaşları uyarayım bayiler onlarca insana araç satacaklar ve bu elden ödeme yapanlardan biri illa ki maliyeye gidip şikayet edecek. Bundan 4 5 sene sonra aradaki fark faiziyle kapınıza gelince kaçış noktanız kalmayacak. Ben şimdiden bunları uyarayım maalesef ev olayında bu başıma geldi müteahhit olacak şerefsiz puşta satış fiyatını gerçek değeri üzerinden gösterelim dediğim halde 125 daireye bu şekilde yapmadım sana yaparsam ceza yerim dedi ve o ceza eninde sonunda geldi bumerang gibi tüm ev alanları faiziyle vurdu. Benden size uyarı burası türkiye diyip geçmeyin devlete para lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

208 ilanını kaldırmışlar 😬 ne yaptınız adamlara.

285 e sattı bence   

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hirikus -- 20 Ocak 2021; 13:1:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Banderly

Siz gidip peugeotdan 208 i 240-250 den alirsaniz,o insanlar sizden 2 hafta sonra o araci 240 tan satmaya devam edicekmi saniyorsunuz?bayi galeriden al-satcidan farkli mi yani?

Araclar satildikca fiyatlari yukseltiyor bayiiler,talep oldukca fiyati arttiriyorlar,bayiinin al-satcidan farki ne?siz gidip 208 e 240 verince 2008,kamiq vs 250 etmeye devam mi edicek saniyorsunuz?bu sefer bu araclar 280 e cikicak,yani siz firsatcidan degil,bayiiden al-satcinin sattigindan daha pahali arac alinca farkli birsey yapmis olmuyorsunuz,sacma fiyattan alinan her arac,bayi,al-sat,galeri vs piyasayi yukseltir ve 208 bu fiyattan 1 ay satarsa ve bitirirse 300 un altinda b suv kalmaz.

Siz almazsanız sarı sitede 250'ye de 300'e de kimse satamaz. Bayii 2020 sıfır active otoya deri koltuk ekleyip 265'e satıyor. Neden, çünkü sarı sitede 240'a alan adam 250-260-270'e satma kafasında. Bunlar olmasa bayii de 265'e gazlama peşine girmez. Kısır döngü var. Pazara 2. bir komisyoncu eklemeniz her zaman zararına olur. Diğer yandan vergisini veren, kurumsal kimliği olan kazansın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalet sürücü 33

Ne yaparsak yapalım ya devletin, ya bayinin, ya galerinin ya da alsatçıların kucağına oturacağız yani. 🙈

Devletin zaten kucağındaydık. Şuan ikinci bir kucağımız daha oldu. Bayi veya galerici. heyecanla üçüncü kucağı bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hirikus

285 e sattı bence   

Alıntıları Göster

Yok cnm 3 tane var diyordu satamaz. Burada gören yüklenmiştir  

• quote:

Orijinalden alıntı: OKUNSY

elden ödeme yapan arkadaşları uyarayım bayiler onlarca insana araç satacaklar ve bu elden ödeme yapanlardan biri illa ki maliyeye gidip şikayet edecek. Bundan 4 5 sene sonra aradaki fark faiziyle kapınıza gelince kaçış noktanız kalmayacak. Ben şimdiden bunları uyarayım maalesef ev olayında bu başıma geldi müteahhit olacak şerefsiz puşta satış fiyatını gerçek değeri üzerinden gösterelim dediğim halde 125 daireye bu şekilde yapmadım sana yaparsam ceza yerim dedi ve o ceza eninde sonunda geldi bumerang gibi tüm ev alanları faiziyle vurdu. Benden size uyarı burası türkiye diyip geçmeyin devlete para lazım...

Hocam muhtemelen elden aldığı parayı aksesuar, kaplama vs. bi şekilde yine uyduruktan faturalandırıp yasallaştırıyordur. Diğer türlü o kadar riske girmezler girende işi bilmiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hirikus -- 20 Ocak 2021; 13:6:45 >

• Badi Ekrem kullanıcısına yanıt

Hukuken ticari teamüllere uygun olmayan iskontonun hem vergisel hem de ticari olarak yükümlülüğü var.

Burada sorun Pejo merkezin bu işi koordine etmesi. Kendisi reklamlarında liste fiyatının 100 k altında fiyatlardan bahsediyor. Yorum yazanlara da iletişim formu gönderiyor. Burada işin vergisel boyutu açısından da kendini bir tık korumaya almış. Örneğin 3008 1.6 allure ortalama 365-355 aralığında satıldı. Liste fiyatı 445 bu aracın. Peki bir bayi gitse 445 ten bir müşteriye satsa. Bunda bir engel var mı yok. Hukuken bir engel var mı yok. Vergisel açıdan ise şu durum var. O yıl yapılan tüm satışlarda genel olarak iskonto durumuna bakılır. Bu kişi iskontosuz aldı ise bunun izahı istenir. Bu açıdan bakıldığında aslında mağduriyeti Pejo Tr bile isteye oluşturuyor. Makul düzeyin çok üstünde iskonto yapılıyor. Yaklaşık %25 iskonto olağandışı bir durum.

Bunu da kendisi galericileri düşünerek yapıyor elbette. Olası bir arz kısıtında veya vergi artışında/indiriminde galerilere sattığının altında satmak istemiyor. Ama onlara sorsan şunu diyecek yüksekten sattığım müşterileri korumak ve marka değerini yüksek tutmak.

• BoygaKhan kullanıcısına yanıt

Aynen ben de cok baktim stoniclere, gayet hosuma da gitti, ic mekan kalite hissi cok daha iyi geldi tabi ki fotolardan sadece, bagaj acaba yeterli olur mu diye soru isaretim oldu, malum bebek arabasi ve esyalari cok yer kapliyor. Dediginizi yapacagim ama cuma gunu arabalari ciplak gozle gormeye gidecegim.

• Fiyat ve stok bilgisi almak için buraya ne zaman gelsem, gereğinden fazla hararetli tartışmalarla insanların birbirlerine uzayıp giden cevaplarından sıkılarak tamamen kendim araştırmaya gittim.

Ortalama bir hafta tüm honda bayilerini aradım ve 2020 ya da 2021 hangisi varsa civic eco bakmaya başladım. Geçtiğimiz cuma bir arkadaş geri döndü ve kredisi çıkmadığı için satıştan geri dönmüş bir Eco Elegance Cvt Civic'i 250 bin liradan verebileceğini söyledi. Pazarlıkla inecek daha da bir şey yoktu ve zaten mevcuttan düşen müşteri epey pazarlık yapıp 250 bine anlaşılan aracı 1 hafta bekletmiş. Teklif edilince ben de kapora yatırarak hemen ayırttım.

Aynı anda 2.el aracımı hala(iki haftadır ilandaydı) satamadığım için bu da kısmet değilmiş demeye hazırlanırken aracıma alıcı çıktı ve sattım. Dün itibariyle ödemeleri yaparak, 28 bin 0 faizli krediyi imzalayarak tescili beklemeye başladım. Yarın inşallah teslim alacağım.

Hoş sohbet ve semtten bir arkadaş çıktı satan temsilci arkadaş. iki hafta evvel araştırırken tamamen telefonda tanışma olmuştu. Fiyat ve stok bilgisi ararken şansa mesleği ve semti sorunca aklının köşesine ilişmiş ve böyle bir araç geri dönünce beni aramış oldu. O an meşgul olsak, duymasak denk gelmeyecekti. Her şey peşine düşme ve kısmetle alakalı. Allah hepinizin gönlüne göre versin.

Civic Eco Elegance Cvt, Gümüş gri 2020

Spoiler, köpekbalığı anten, difüzör, kapı bantları, kapı içi nikelajları, krom cam çıtaları,ön/arka tampon flapları, kablosuz şarj standı, bagaj havuzu, kauçuk paspas, cam filmi

250 Bin. 28 bini sıfır faiz İNG Bank.

• 
Sayfa: önceki 48124813481448154816
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.