Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (2583. sayfa)

22 Kayıtlı Üye (14 Mobil) ve 75 Misafir (32 Mobil) - 51 Masaüstü46 Mobil4 iOS12 Android
5 sn
289.189
Cevap
4.625
Favori
47.054.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1053 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 25812582258325842585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam baya bi şansa denk gelmiş, bu bayiye 3 kere gittik her gidişimizde bomboş showroomla karşılaştık anca gelecek ay kapora verebilirsiniz diyorlardı size iyi denk gelmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorrento kullanıcısına yanıt
    Genel manada memnunum hocam.
    Clio iconda baz pakette bazı şeyleri corsadan iyi. Malzeme kalitesi mesela.
    Corsanın motor ve şanzımanı rakipsiz, muadili yok.
    Ara gaz verip aracı atik kullanan biri değilim. Kurallara uyarım, uzun yol 4.4 lt, şehir içi orta trafikte 6-6.5 arası. Seri kullanırsan ve sürekli tırmanırsan 7-8 arası çok rahat yakar.
    Bayilerin ilgisizliği, paspas bile vermemeleri, bazı ufak multimedya sıkıntıları ve bazı tuşların düşmesi canımı sıkan olaylar.
    Ben clio 5e karar vermiştim ama araç olmayınca , fiyatların ucucağını anlayıp corsayı aldım. Şahsen Türkiyede üretilen bir aracı almak isterdim ama bazı cibiliyetsizlerden dolayı bu şekilde oldu.

Edit: clio 4 ile 5 arasında iç dizanyda inanılmaz fark var. İcon kesinlikle iyi bir araç, sürüş yardımcılarıyla daha güzel olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelehubele -- 6 Temmuz 2020; 23:22:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Hangi fabrikanın 3 defa boyama hakkı varmış ?

Bir aracın boyası fabrikasyon 2 kat 3 kat boyalı olabilir buna itirazım yok fakat ,
    Kimden öğrenmişler 3 defa boyama hakkı olduğunu ?
    Her marka Kendi kalite kontrol politikasını kendi belirler
    O bahsettiğiniz insanlar öyle bir anlatıyorlar ki sanki tüm Araba firmaların bu konuda bağlayan bir yasa kanun var gibi lanse ediyorlar !

Alıntıları Göster
    doğrudur hocam. dikkat ederseniz ben kendi fikrimi değil onların söylediklerini arkadaşa aktardım. benim bir bilgim yok

• egercii kullanıcısına yanıt
    Çok saçma bir fiyat. Alanları tebrik ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

Genel manada memnunum hocam.
    Clio iconda baz pakette bazı şeyleri corsadan iyi. Malzeme kalitesi mesela.
    Corsanın motor ve şanzımanı rakipsiz, muadili yok.
    Ara gaz verip aracı atik kullanan biri değilim. Kurallara uyarım, uzun yol 4.4 lt, şehir içi orta trafikte 6-6.5 arası. Seri kullanırsan ve sürekli tırmanırsan 7-8 arası çok rahat yakar.
    Bayilerin ilgisizliği, paspas bile vermemeleri, bazı ufak multimedya sıkıntıları ve bazı tuşların düşmesi canımı sıkan olaylar.
    Ben clio 5e karar vermiştim ama araç olmayınca , fiyatların ucucağını anlayıp corsayı aldım. Şahsen Türkiyede üretilen bir aracı almak isterdim ama bazı cibiliyetsizlerden dolayı bu şekilde oldu.

Edit: clio 4 ile 5 arasında iç dizanyda inanılmaz fark var. İcon kesinlikle iyi bir araç, sürüş yardımcılarıyla daha güzel olabilir
    Hocam Clio 4 ün en boşu Clio 5 in en boşundan daha iyi ama makyajlı kasası ? Yani touch bilmem de en boş paket alabilecekler gücü ona yeterler için 4 daha iyi olabilir

• Arkadaşlar konuda almayın fiyatlar düşecek diyenleri direk bloklayip geçin. Bunlar al satci ya da galerici kesinlikle. Bunu yazanlar iyi niyetli olmasi mümkün değil. Sakin bu cakallara inanmayın. Bizim insanımız saftir kolay kandırılıyor. İtibar etmeyin bu cakallara. Ödeme gücünüz var ise aklınızdaki aracı alıp geçin. Sıfır alin mutlaka. 2. Ele güç yetecek gibi değil. Bütçe el vermiyorsada biniciden temiz bir araba denk getirmeye bakın.

• fotografya kullanıcısına yanıt
    Aynen, çok doğru tespit

• quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Daha önce de defalarca yazmıştım son paragrafta yazdıklarınızı. AB'de döviz bazında en ucuz araçların satıldığı ülkelerden bir tanesiyiz. Ancak özellikle şimdi AB pazarı toparlanırken bize iskontolu araç vermek istemiyor hiçbir üretici. Çokta haklılar bırakın yurt dışı üreticileri bizim ülkemizdeki fabrikalarımız bize ürün vermek istemiyorlar ve kendi açılarından haklılar maalesef. Örneğin Toyota'dan açıklama geliyor, şu kadar araç olsa satardık ancak yok diye, olmamasının ana sebebi iskontolu iç pazar araçları için ihraç kapasitesinden vazgeçilmek istenmiyor. Toyota, Renault ihraç ürünler için tam kapasite çalışıyor.
    Fabrikalarımzda montaj edilen araçların %90 ı genellikle ihraç olur. Misal honda ab pazarından dolayı tr fabrikasını kapatacak. Fabrika dediğime bakmayın montaj.

Yani aslında bu üretilen araçların çoğu kendi memleketleri için üretiliyor. Burada montaj olması maliyetten başka birşey değil. Yani adamların ucuz işgücüyüz. Saftrik bazılarıburada satmak için olduğunu zannediyor. Öyle olsa zaten bandını, tedariğini ve kotasını buraya göre ayarlar. Yahu bir tarafta 20m luk araç pazarı var ab de. Diğer tarafta 500k lık. Global veya ab pazarı düşünülürse çerezden öteye geçemezsin.

Çok net söylüyorum yarın euro/dolar paritesi 1.50 nin üzerine çıksın evinizi satsanız 0 araç alamayacaksanız. Ab de enflasyon hep düşük olmayacak.

• dediklerinize bir nokta dışında katılıyorum.

Bence vatandaş sıfır araçları değer kazanacak diye değil, paramızın değeri, dolayısıyla alım gücü daha da düşebilir diye alıyor.

Araçların değeri değişmiyor vergi oranları değişmedikçe, bizim alım gücümüz değişiyor.
  • İş yeriminin yanında Fiat bayisi var. Geçen hafta 2 doblo 6 egea sedan geldi. bu hafta 1 adet egea kalmış. Shoowroom'da bir adet egea hb vardı. Bugün o da gitmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Fabrikalarımzda montaj edilen araçların %90 ı genellikle ihraç olur. Misal honda ab pazarından dolayı tr fabrikasını kapatacak. Fabrika dediğime bakmayın montaj.

Yani aslında bu üretilen araçların çoğu kendi memleketleri için üretiliyor. Burada montaj olması maliyetten başka birşey değil. Yani adamların ucuz işgücüyüz. Saftrik bazılarıburada satmak için olduğunu zannediyor. Öyle olsa zaten bandını, tedariğini ve kotasını buraya göre ayarlar. Yahu bir tarafta 20m luk araç pazarı var ab de. Diğer tarafta 500k lık. Global veya ab pazarı düşünülürse çerezden öteye geçemezsin.

Çok net söylüyorum yarın euro/dolar paritesi 1.50 nin üzerine çıksın evinizi satsanız 0 araç alamayacaksanız. Ab de enflasyon hep düşük olmayacak.

Alıntıları Göster
    yerli araçların tedariğinde de sıkıntı yaşanması belki de dediğiniz gibi planlamayı Avrupa piyasasına göre yapmalarından. Avrupa'da satış olmayınca iç piyasaya da az araç üretiyor olabilir. Yoksa bu kadar talep varken 1 ayda piyasayı araca boğabilirlerdi tam kapasite çalışıp.

• Kaçırmayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unicorngs

Selamlar
    Hic aklimizda yokken birazda kismetle 2 arkadas 3 haziranda 1.6 elegance icin kapora verdik ve araclar icin haziran son haftasina tarih verildi. Sonradan ogrendigimize gore bu 2 arac bayininde beklemedigi ve haziran icin teslimat verilen supriz araclardi ve bizde kismet ustune geldik. Araci teslim almadan once bu konuyu biraz takip ettim civic ile ilgili herkes bayinin zorunlu aksesuar satmasindan yakiniyordu. Acikcasi ne kapora verirken ne arac yoldayken nede arac geldiginde bayiden bu yonde bir talep yada zorlama olmadi. Hatta biz arac geldiginde bir kac aksesuar ekletmek istedik onda bile liste fiyatlarindan 300 tl indirim yaptilar. Ote yandan gecen hafta baska bir arkadasimizida ayni yere yonlendirdik eco exe icin eylul ayina gun verildi ve arkadasimizda kaporasini yatirdi. Bizim alisverisimizde oldugu gibi yine bu arkadasimiz icinde zorla aksesuar satma gibi bir durum olmadi.arac geldiginde liste rakami ne ise onu odeyip aracini alacak hatta st arkadas eger aksesuar istenirse bize uygulanan indirimi o donemki sartlar elverdigince yine yapmak icin cabalayacagini iletmistir.

Satin aldigimiz aksesuarda oyle 5 bin-7 bin falan degildi..
    1800 tl tutuyordu 1500 odedik..

Sanirim bu aksesuar satma isi bayiden bayiye ve onlarin satis politikalarina gore degisiyor.

Alis veris yapilan bayi Mersin Akbayrak'tir.

Sadece bu mesaji yazmak ve arayista olanlari bilgilendirmek icin foruma uye oldum.

Umarim faydasi dokunur.
    İlgili Bayiyi tebrik ederim ...

Bizim buralarda ki hiç bir bayi bu dediğinizi yapmıyor maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: yucke83

Kaçırmayın...
    Aldık hocam aracı sağolun
  • commandoer kullanıcısına yanıt
    Fiyat güzel. Ek aksesuar varsa daha da iyi. yeni octavia da iddialı gelecek ama. şu an eldeki fırsatı kaçırmayın. 259 a aldı bir arkadaş aynısını.
  • ben de aynı rakamı teklif aldım. ama ben corollanın sunroof unu istemediğim içim flame arıyorum daha çok. onu da bulamadım bir türlü. sunroof isteyen için çok ideal bir araç. Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
  • pasha216 P kullanıcısına yanıt
    bence de parasına göre en mantıklı araç. alınabilirse prestige o da olmasa premium en ideali gibi.
  • VW Tiguan veya SUPERB icin fiyat alan var mi?.. Varsa bayii adi ile paylasabilirse memnun olurum...
  • hirikus H kullanıcısına yanıt
    Hız sabitleyici-hız sınırlayıcı var
  • fiat doblo için 8 temmuz teslim demişlerdi araç daha üretime girmemiş, kaç günde üretiliyor bir araç bilen var mı, temmuz sonuna yetişir mi?
  • 
Sayfa: önceki 25812582258325842585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.