Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (2301. sayfa)

5 sn
290.711
Cevap
4.658
Favori
47.290.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1049 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 22992300230123022303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yılda belli bir sayıda satışın üzerinde yaptığında sanırım arabada da gelir vergisine benzer birşey uygulanıyor.
  • HakanGurol H kullanıcısına yanıt
    Hocam umarım dediğiniz gibi olur ama fabrikaların üretim maliyetleri çok arttı , kar marjları zaten çok düşük. Zararına üretip satmak çok isteyecekleri bir durum değil . Bundan 5 ay önce de aynı araç fiyatları çok arttık alınmaz diyen arkadaşlar , ozaman almadıklarına pişman . Bence ÖTV indirimi hariç indirim zor . Ha doların seyri önemli tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasinist

Yılda belli bir sayıda satışın üzerinde yaptığında sanırım arabada da gelir vergisine benzer birşey uygulanıyor.
    Bunu yakınlarına vekalet vererek çözüyorlardı. Şu anda vekalet ile yapılan satışlar dahil sayı sınırı takip ediliyor/edilecek sanırım (kaynak istemeyin, noterlere bu şekilde satışlar soruldu tarzında bir haberi hatırlıyorum sadece), o durumda da vekalet devreden çıkacak, al-satçı kimin üzerine alacaksa onu götürecek notere.

Muhalefet ediyorum ya da al-sat yapıyorum sanmayın, inanın sahibinden gibi sitelerin çıktığı zamanları ben de arıyorum. Öncesinde insanlar galerilere yoğun talep gösterirken gerçek satıcı ile gerçek kullanıcı buluşmuştu, al-sat yapanlar yine vardı ama ağırlıklı olarak kendi çevreleri ile sınırlı çalışıyordu.

Şu anda sistemin kontrol edilebilme ihtimali olsa eminim forum kullanıcılarından önce bulunup ertesi gün kararnamesi resmi gazetede yayınlanır.

• Halkın yararına bi kararname çıkmıyor ki mübarek. Bizim maaşlara vergi zammı yapılıyor kiralama şirketleri, araç kiralayan şirketler, araç alan şirketler, bunların aldığı yakıtlar vs.vs. her kalemine vergi indirimi yapılmış. Devlet halka yüklendiği sürece halkta birbirine yüklenecek bu işin sonu yok.
  • SertyAdams kullanıcısına yanıt
    Bu tip kararnameler makul biçimde uygulandığında halkın yararına esasen. Kullanıcı az vergi verecek, ticaretini yapan daha fazla. Makul olmadığında ticaretini yapan riske girip kullanıcı gibi işlem yapıyor.
  • Bizim yararımıza bişi görmedim ki. Halk olarak okuma huyumuz olmadığından biri söyleyince ancak haberimiz oluyor.
  • Cla a bile 400 bin para verip galeri ve al satçıları zengin eden bilinçsiz gösteriş hastası görgüsüz insanlar yüzünden bugün 250 bin olan araç seneye 400 bin olur bu millet iyice kafayı yemiş. Aldığımız 3 kuruş dövize bile göz dikip komisyon toplayan devlet ne al satçılara karışıyor ne bınların iş birlikçilerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myway20 -- 30 Mayıs 2020; 3:57:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myway20

Cla a bile 400 bin para verip galeri ve al satçıları zengin eden bilinçsiz gösteriş hastası görgüsüz insanlar yüzünden bugün 250 bin olan araç seneye 400 bin olur bu millet iyice kafayı yemiş. Aldığımız 3 kuruş dövize bile göz dikip komisyon toplayan devlet ne al satçılara karışıyor ne bınların iş birlikçilerine.
    Cla ya 5 lira para vermem, B sınıfı bir araç, sadede tipi güzel, arkası basık, 10 dakika içinde arkadaki yolcular yol bitse de bir an önce kendimi dışarı atsam derdinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 30 Mayıs 2020; 8:21:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, yorumlardan gördüğüm kadarıyla halk olarak biraz daha bilincliyiz, en azından eskiye göre.Faiz indirimi ve tesvikler piyasayi canlandırmayacak, o belli oldu, Passat İmpression diye bir ara model çıkardılar, halojen farli boş bir araba, 175.000 TL idi, sonra 210.000 oldu, en sonunda 250.000 yapmışlar, burada bir arkadaş bugünün parası ile gerçek değeri 175.000 olan araci, 250.000 e aldım, ucuza aldım diye seviniyordu, en az 50.000 TL, belki 75.000 TL kazık var içinde.
    O yüzden bu piyasa 2021 yılı Nisan ayına kadar ancak düzelir, sizlere tavsiyem bu seneyi pas geçin, indirim ve teşvik ayağına içi boş halojen farli arabalara paranızı vermeyin, dolu da olsa vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 30 Mayıs 2020; 8:28:36 >
  • yk55 Y kullanıcısına yanıt
    Kaç bayiye sordum almak uzereydim hatta notlarim var onlarda bile aynen yaziyor

• M Y S T kullanıcısına yanıt
    Millet ötv indirimi beklerken halihazırda ötv'siz alanların sayısını da açıklasalar keşke. Ötv indirimi zor ama ötv'siz alan çok.
  • HakanGurol H kullanıcısına yanıt
    Bizim ülkede kriz yok ama tüm dünya krizle boğuşuyor.

Gelen araçları galericiler havada kapıyor, artanı da vatandaş topluyor. Plazalar bomboş. Ne yapıyoruz da etkilenmiyoruz acaba krizden? Yoksa herşeyi geriden takip ettiğimiz gibi buna da sonra mı uyanacağız?
  • Sıfır arabalarin hiçbiri parasını hak etmiyor , gidin dolar alın onun yerine

• kortekes kullanıcısına yanıt
    Tamam doların üzerine biner gideriz her yere.

• erhan63 E kullanıcısına yanıt
    O model den az sayıda araç geldi ve burada paylaşıldı. 155000 lira diye bayilerden mesaj geldi. Sisteme kayıtlı iseniz. Yani almak isteyen alabilirdi.

• geng G kullanıcısına yanıt
    Passat’taki %42 fiyat artışına, fahiş fiyat artışı denir.
    Devlet sözde fahiş fiyat artışına göz yummuyordu?
    Her şey tek adam da olunca malum her şeye yetişemiyor.

Bu fiyatlar virüs ortamının paniği ile oluştu şuan çok özel indirimler ile verebiliyoruz denilene kadar taksiyle gezmeğe devam. Tatile de kiralık araba.

Hadi bakalım distribütörler, bayiler ve galericiler. Hodri meydan.

Not:
    Virüs ülkemiz de 16 Mart gibi boy gösterdi, dolar kuru 6,41 TL idi.
    Şuan ise 6,81 TL.
    Virüsün bize zararı dolar da %6 artış ile oldu.

%42 fiyat artışına rağmen bu zaman da araba almayı düşünenler, az sakin olun.
    Alternatif çözümler olduğunu da unutup paranızı simsarlara kaptırmayın.

• kortekes kullanıcısına yanıt
    Hakkettigi değerde olabilseydi paramız hiç boyle konuşmalar yapmaya gerek kalmazdı malesef. Parasını para yapan eder etmez demeden gozunu kapatıp alıyor usta. Sıkıntısı sana bana kalıyor malesef. 1,5 sene önce sıfır fiyatları 70-80e satılan arabaların şuanda sarı sitede 2.elde değerleri 130-140lar da geziyo. Ordan anla işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj.trust.06 -- 30 Mayıs 2020; 11:7:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamu bankaları ikinci el için 6 ay ödemesiz düşük faizli kredi kampanyası başlatıyor. İkinci elde fiyatlar tırmanışa devam eder.

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023

• Merhaba 2 yıldır konuyu takip ediyorum, bugün üye oldum ilk defa yazıyorum.
    Corolla 1.6 benzinli otomatik dream donanim, metalik renk, 4500tl zorunlu aksesuarlarla (seramik. vb) beraber toplamda 158.500tl'ye alindi. Kapora tarihi 2 Mart. Fabrikadaki üretim arası sebebiyle 2 ay geç teslim edildi, ancak bu surede gelen zamlar yansitilmadi, kapora tarihindeki fiyat ödendi.
    Araçta android auto/Apple carplay çalışıyor, flame x donanimdaki sunroof, tavanı alcaltmis olduğu için bu donanım tercih edildi, kim geçer YouTube kanalindaki inceleme çok faydalı oldu.
    Bu konuda zaman zaman güzel fırsatlardan haberdar olunabiliyor, ancak fiyatlar düşecek/çıkacak muhabbeti biraz beni oyalamis oldu. Sağlık olsun.

• fenercrew kullanıcısına yanıt
    Hocam faiz oranı kaç?Birde tüketici kredisi için bir oran var mı?

• 
Sayfa: önceki 22992300230123022303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.